Никотиновая кислота-Дарница - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках

Никотиновая кислота-Дарница раствор д/ин. 10 мг/мл по 1 мл №10 в амп.

Склад

діюча речовина: nicotinic acid;

1 мл розчину містить: нікотинової кислоти - 10 мг;

допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група

Периферичні вазодилататори. Нікотинова кислота та її похідні. Код АТХ C04A C01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Нікотинова кислота (вітамін РР) самостійно або у вигляді аміду є простетичною групою ферментів – кодегідрази I (дифосфопіридиннуклеотиду – НАД) і кодегідрази II (трифосфопіридиннуклеотиду – НАДФ), які здійснюють перенесення водню в окисно-відновних реакціях, а також перенесення фосфату.

Беручи участь в обміні речовин, тканинному диханні, процесах синтезу, нікотинова кислота нормалізує вміст ліпопротеїдів і тригліцеридів у крові.

Має вазодилатуючий вплив на рівні преартеріол та артеріол (у т. ч. головного мозку), чим поліпшує мікроциркуляцію.

Чинить слабку антикоагулянтну дію (підвищує фібринолітичну активність крові), має дезінтоксикаційні властивості завдяки посиленню дезінтоксикаційної функції печінки та нирок.

Ліквідує дефіцит вітаміну РР, є специфічним протипелагричним засобом.

Фармакокінетика.

Нікотинова кислота швидко всмоктується з місця введення при парентеральному застосуванні. Рівномірно розподіляється по всіх органах і тканинах. Інактивується головним чином шляхом метилування та меншою мірою – шляхом кон’югації. Продукти біотрансформації екскретуються із сечею. Нікотинова кислота може виявлятися в сечі в активній формі, якщо в організм надходить підвищена її кількість.

Показання

Лікування пелагри (авітаміноз вітаміну PP).

Ішемічні порушення мозкового кровообігу. Спазм судин кінцівок (облітеруючий ендартеріїт, хвороба Рейно). Спазм судин нирок.

Рани, виразки, що тривалий час не загоюються. Ускладнення цукрового діабету (діабетична полінейропатія, мікроангіопатія).

Гіпоацидний гастрит, ентероколіт, коліт. Захворювання печінки (гострі та хронічні гепатити).

Неврит лицьового нерва.

Інтоксикації різного ґенезу: професійні, алкогольні, медикаментозні (похідними аніліну, барбітуратами, протитуберкульозними засобами, сульфаніламідами).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (у стадії загострення), подагра, гіперурикемія, тяжка печінкова недостатність (у т. ч. цироз), тяжкі форми артеріальної гіпертензії та атеросклерозу (внутрішньовенне введення), декомпенсований цукровий діабет, нещодавній інфаркт міокарда, раптове зниження периферичного судинного опору в анамнезі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Пероральні протизаплідні засоби та ізоніазид знижують перетворення триптофану у нікотинову кислоту і таким чином можуть підвищувати потребу в нікотиновій кислоті.

Нікотинова кислота знижує ефективність та токсичність пробенециду, неоміцину, барбітуратів, протитуберкульозних засобів, сульфаніламідів.

Антибіотики можуть посилювати почервоніння шкіри, спричинене нікотиновою кислотою.

Ацетилсаліцилова кислота знижує ефект почервоніння шкіри, що виникає під дією нікотинової кислоти.

Ципрофібрат не рекомендується комбінувати з нікотиновою кислотою.

Ловастатин, правастатин через підвищення ризику розвитку побічних реакцій не рекомендується комбінувати з нікотиновою кислотою. Є повідомлення про випадки рабдоміолізу при застосуванні нікотинової кислоти з ловастатином.

Необхідно дотримуватися обережності при комбінації з гіпотензивними засобами (можливе посилення гіпотензивної дії), антикоагулянтами, ацетилсаліциловою кислотою (через ризик розвитку геморагій).

Препарат потенціює дію фібринолітичних засобів, спазмолітиків та серцевих глікозидів, токсичну дію алкоголю на печінку.

Особливості застосування.

Оскільки тривале застосування може призвести до жирової дистрофії печінки, для профілактики останньої в дієту хворих слід включати багаті метіоніном продукти або призначати метіонін, ліпоєву кислоту. У процесі лікування необхідно контролювати функцію печінки. При появі підвищеної чутливості до препарату (за винятком випадків застосування як судинорозширювального засобу) його можна замінити на нікотинамід.

З обережністю препарат застосовувати при гіперацидному гастриті, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки (поза стадією загострення), геморагіях, глаукомі, нирковій недостатності, артеріальній гіпотензії помірного ступеня, зловживанні алкоголем, нестабільній стенокардії (пацієнтам, які приймають нітрати, антагоністи кальцієвих каналів, β-блокатори).

Застосування препарату може призвести до збільшення потреби в інсуліні в пацієнтів, хворих на цукровий діабет. Недоцільно застосовувати для корекції дисліпідемії хворим на цукровий діабет.

Необхідно регулярно проводити моніторинг рівня глюкози у зв’язку з можливим зниженням толерантності до глюкози, а також рівня сечової кислоти в сироватці крові через можливе підвищення внаслідок тривалої терапії.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний у період вагітності. При необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження щодо впливу препарату на швидкість реакції не проводилися, однак, якщо під час лікування препаратом спостерігаються запаморочення і сонливість, слід утримуватися від роботи зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Призначати дорослим та дітям віком від 15 років внутрішньовенно (повільно), внутрішньом’язово і підшкірно (внутрішньом’язові та підшкірні ін’єкції болючі).

Для внутрішньовенного струминного введення разову дозу препарату розвести у 10 мл 0,9 % розчину натрію хлориду; вводити не менш ніж за 5 хвилин (не більше 2 мг нікотинової кислоти за 1 хвилину).

Для внутрішньовенного краплинного введення разову дозу препарату розвести в

100-200 мл 0,9 % розчину натрію хлориду, швидкість введення – 30-40 крапель за хвилину.

Пелагра. Призначати внутрішньовенно або внутрішньом’язово по 10 мг (1 мл) 1-2 рази на добу. Курс лікування – 10-15 днів.

Ішемічні порушення мозкового кровообігу. Внутрішньовенно (повільно) вводити 10 мг (1 мл).

Інші показання. Призначати підшкірно або внутрішньом’язово по 10 мг (1 мл) 1 раз на день протягом 10-15 днів. Можливе додавання в інфузійний розчин: 10 мг (1 мл) нікотинової кислоти на 100-200 мл інфузійного розчину.

Вищі дози при внутрішньовенному введенні: разова – 100 мг (10 мл), добова – 300 мг (30 мл).

Діти

Препарат призначати дітям віком від 15 років.

Передозування

Симптоми: посилення побічних ефектів з боку серцево-судинної системи – артеріальна гіпотензія, головний біль, можлива втрата свідомості, запаморочення, відчуття припливу.

Лікування: відміна препарату, дезінтоксикаційна терапія, симптоматичне лікування. Специфічний антидот відсутній.

Побічні реакції

З боку серцево-судинної системи: відчуття припливу, що може супроводжуватись задишкою, тахікардією, серцебиттям, підвищеним потовиділенням, ознобом, набряками, відчуттям поколювання і печіння; аритмії; при швидкому внутрішньовенному введенні – значне зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія, колапс.

З боку центральної і периферичної нервової системи: запаморочення, парестезії, головний біль.

З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: гіперемія шкіри обличчя і верхньої половини тулуба з відчуттям поколювання і печіння, сухість шкіри і слизової оболонки очей, рідко – набряк сітківки очей, дуже рідко у пацієнтів з ішемічною хворобою серця – акантоз. Ці симптоми нестійкі і зникають після відміни препарату. Реакції гіперчутливості, в тому числі з боку органів дихання, кропив'янка, відчуття свербежу, висипання.

Місцеві реакції: болісність, припухлість у місці підшкірних і внутрішньом'язових ін'єкцій.

При тривалому застосуванні у великих дозах – гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, порушення функції печінки, жирова дистрофія печінки, жовтяниця, підвищення рівнів аспартатамінотрансферази, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, сечової кислоти, гіпофосфатемія, зниження кількості тромбоцитів, подовження протромбінового часу, гіперпігментація, гіперкератоз, судоми, діарея, нудота, блювання, анорексія, загострення виразки шлунка, амбліопія, безсоння, міалгія, зниження артеріального тиску, риніт, затуманення зору, набряк повік, міопатія, ексфоліативний дерматит.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Не заморожувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність

Не слід змішувати з розчинами тіаміну хлориду (відбувається руйнування тіаміну), піридоксину гідрохлориду, ціанокобаламіну, еуфіліну, саліцилатів, тетрацикліну, симпатоміметиків, гідрокортизону.

Упаковка

По 1 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки в пачці; по 10 ампул у коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Дата последнего обновления: 14.04.2015

Характеристики

Форма выпуска раствор
Условия отпуска по рецепту
Регистрация UA/3224/01/01 от 02.04.2015 (приказ 199(2))
АТХ-классификация C04AC01 - Никотиновая кислота
Действующие вещества никотиновая кислота (витамин PP)
Взрослые Разрешено
Дети с 15-ти лет
Беременные Запрещено
Кормящие мамы Запрещено
Аллергики с осторожностью
Диабетики с осторожностью
Водители с осторожностью

Найдено 3559 аптек

Будем Здоровы Вместе
Одесса, ул.Дворянская 13
Никотиновая кислота-дарница раствор д/ин. 1% по 1 мл в амп. №10
Дарниця, ФФ, ЗАТ, м. Київ, Україна
от 39,80
Аптека "Будьте Здоровы"
Бородянка, ул.Центральная 355
Никотиновая р-р д/ин. 1% амп 1мл №10
Дарница ЗАО
от 38,75
Мед-Сервис
Смела, бул.Графа О.Бобринского 3
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Днепр, ул.Титова 17
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Будем Здоровы Вместе
Одесса, ул.Академика Королева 49А
Никотиновая кислота-дарница раствор д/ин. 1% по 1 мл в амп. №10
Дарниця, ФФ, ЗАТ, м. Київ, Україна
от 35,65
Мед-Сервис
Днепр, ул.Набережная Заводская 99а
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Ровно, ул.Соборная 19/21
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Умань, ул.Небесной сотни 7
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Каменское, пр.Свободы 59
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Николаев, ул.Космонавтов 142/3
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Подольск, пр.Победы 11/37
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 38,35
Мед-Сервис
Черкассы, ул.Добровольского 15
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Днепр, ул.Калиновая 3
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Черкассы, бул.Шевченко 116
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
ДОМАШНЯЯ АПТЕЧКА
Киев, ул.Коперника 27
Никотиновая к-та -д 1% 1мл n10
Дарниця ФФ
от 37,27
Будем Здоровы Вместе
Киев, ул.Русановская набережная 20
Никотиновая кислота-дарница раствор д/ин. 1% по 1 мл в амп. №10
Дарниця, ФФ, ЗАТ, м. Київ, Україна
от 39,70
Мед-Сервис
Полтава, ул.Небесної Сотні 61
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Лекфарм, 36,6
Киев, ул.Гната Хоткевича 8
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 36,10
Аптека интернет цен
Бердянск, пр.Труда 33а
Никотиновая к-та д/ин 1% - 1 мл №10
Дарница УКРАИНА
от 38,80
Мед-Сервис
Черкассы, ул.Смелянская 99
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Лекфарм, 36,6
Киев, бул.Кольцова 14Е
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 37,70
Мед-Сервис
Чортков, ул.Шевченка 14
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
ДОМАШНЯЯ АПТЕЧКА
Киев, ул.Михаила Ломоносова 60/5
Никотиновая к-та -д 1% 1мл n10
Дарниця ФФ
от 39,95
Мед-Сервис
Верхнеднепровск, ул.Шевченко 10
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Лекфарм, 36,6
Киев, пр.Василия Порика 3
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 35,50
Лекфарм, 36,6
Киев, пр.Василия Порика 18
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 35,50
Мед-Сервис
Ковель, ул.Независимости 108
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 38,25
Лекфарм, 36,6
Киев, пр.Владимира Маяковского 26
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 36,15
Лекфарм, 36,6
Киев, ул.Александра Сабурова 3
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 35,50
Лекфарм, 36,6
Киев, пр.Николая Бажана 24/1
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 33,65
Лекфарм, 36,6
Киев, ул.Братиславская 14Б
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 41,60
Мед-Сервис
Запорожье, пр.Соборный 222
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Лекфарм, 36,6
Киев, пр.Академика Палладина 18/30
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 35,50
Лекфарм, 36,6
Киев, ул.Николая Амосова 4
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 42,25
Лекфарм, 36,6
Киев, ул.Николая Закревского 75/2
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 37,75
Лекфарм, 36,6
Киев, пр.Свободы 26В
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 43,80
Лекфарм, 36,6
Киев, ул.Братиславская 20
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 36,90
Лекфарм, 36,6
Киев, бул.Труда 2/27
Никотиновая к-та-д амп. 1% 1мл №10
Дарниця
от 35,50
ДОМАШНЯЯ АПТЕЧКА
Киев, ул.Воскресенская 12А
Никотиновая к-та -д 1% 1мл n10
Дарниця ФФ
от 37,40
Мед-Сервис
Первомайск, ул.Одесская 78є
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Досвід Довіра Допомога
Харьков, ул.Леся Сердюка 44
Никотин к-та 1%1млn10
Дарница
от 39,16
Мед-Сервис
Киев, ул.Берковецкая 6-д (ТРЦ Лавина)
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Будем Здоровы Вместе
Одесса, ул.Канатная 84
Никотиновая кислота-дарница раствор д/ин. 1% по 1 мл в амп. №10
Дарниця, ФФ, ЗАТ, м. Київ, Україна
от 36,45
Аптека Рецепты здоровья
Боярка, ул.Белогородская 27
Никотиновая к-та амп. 1% 1мл №10
Дарница
от 42,67
Мед-Сервис
Одесса, ул.Маршала Говорова 10/6 (корп.2, пом.2)
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Мукачево, пл.Духновича 13 (пом.22)
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Ахтырка, ул.Шевченко 3
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Александрия, пр.Соборный 6
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Киев, ул.Александра Архипенко 8
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Мед-Сервис
Нововолынск, пр.Победы 1
Никотиновая кислота-дарница амп 1% 1мл №10
Дарница ЧАО (Украина, Киев)
от 39,64
Инструкция по применению Никотиновая кислота-Дарница, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Никотиновая кислота-Дарница, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Никотиновая кислота-Дарница с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Никотиновая кислота таблетки по 50 мг №50 в конт.
Никотиновая кислота раствор д/ин. 10 мг/мл по 1 мл №10 в амп.
Никотиновая кислота таблетки по 0.05 г №50 в бан.
Никотиновая кислота таблетки по 0.05 г №50 (10х5)
Никотиновая кислота
таблетки, раствор
3 производителя
Цены в аптеках
Никотиновая кислота-Здоровье раствор д/ин. 10 мг/мл по 1 мл №10 (5х2) в амп. в короб.
Никотиновая кислота-Здоровье раствор д/ин. 10 мг/мл по 1 мл №10 в амп. в блис. сложен. из защел.
Никотиновая кислота-Здоровье
раствор
Здоровье ФК
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Никотиновая кислота-Дарница раствор д/ин. 10 мг/мл по 1 мл №10 в амп.
Никотиновая кислота-Дарница
раствор
Дарница
Цены в аптеках

Новинки

Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога за 5 хвилин. Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Живите на полную, потому что движение - это жизнь! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней

Инструкция по применению

Состав Показания Противопоказания Применение при беременности и кормлении грудью Способ применения и дозы Передозировка Побочные эффекты Условия и срок хранения

Где купить Никотиновая кислота-Дарница?

Показать все аптеки, где есть Никотиновая кислота-Дарница
Top