Нитацид-Дарница - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 г мазі містить сульфаніламіду 50 мг, нітазолу 25 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, макрогол 400, полоксамер.

Лікарська форма

Мазь.

Мазь жовтого або жовтого з зеленуватим відтінком кольору. За зовнішнім виглядом має бути однорідною.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування ран і виразкових уражень. Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран. Код АТС D03A X50.

Мазь Нітацид®-Дарниця містить у своєму складі сульфаніламід – стрептоцид та антибактеріальний засіб амінітрозол – нітазол, завдяки їх сполученню мазь чинить антимікробну дію на грампозитивну і грамнегативну, аеробну й анаеробну, споротвірну та аспорогенну мікрофлору: стафілококи, стрептококи, синьогнійну і кишкову палички, клебсієлу, клостридії, бактероїди, пептококи та інші мікроорганізми у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами бактерій з полірезистентністю до інших хіміотерапевтичних препаратів. Препарат менш ефективний щодо протея.

Мазь Нітацид®-Дарниця чинить протизапальну дію. Мазева основа має гіперосмолярні властивості, завдяки чому сприяє підсушуванню рани і сорбує гнійно-некротичні маси, завдяки чому очищає рану. Макрогол 400 мазевої основи полегшує проникнення діючих речовин у тканини, що оточують рану, і таким чином впливає на глибино розташовані збудники, діючи профілактично на розвиток вторинної інфекції.

При місцевому застосуванні препарат не чинить місцевоподразнювальної й алергізуючої дії, не ушкоджує грануляційну тканину й життєздатні клітини шкіри.

Особливі фізико-хімічні властивості мазевої основи (підвищена осмотична активність), високомолекулярні полімери із сорбційними властивостями, що містяться в основі, утримують активні компоненти мазі на місці нанесення і перешкоджають їхній дифузії у системний кровотік. Після нанесення мазі її залишки із сорбованими гнійно-некротичними масами видаляються при черговій перев'язці.

Показання для застосування

Мазь Нітацид®-Дарниця призначають дорослим і дітям для лікування ускладнених інфекцією ран, а також для лікування гнійного запалення м'яких тканин різної локалізації (ампутаційні кукси кінцівок, трофічні виразки, пролежні, післяопераційні рани, свищі, флегмони, абсцеси), у тому числі в щелепно-лицьовій ділянці після їхньої хірургічної обробки, а також для лікування запальних захворювань шкіри, ускладнених піодермією, поверхневих і глибоких опіків II-IV ступеня.

Протипоказання

Підвищена чутливість до стрептоциду, нітазолу або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату. Вагітність, період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Дія мазі частково знижується при її нанесенні на рани з високим вмістом гнійно-некротичних мас. Тому мазь краще наносити на рани після промивання їх розчинами антисептиків.

При появі алергічної реакції у місці нанесення мазі слід припинити застосування препарату.

Передчасне припинення лікування препаратом може спричинити розвиток стійких до сульфаніламідів мікроорганізмів.

Під час терапії рекомендується пити багато лужних напоїв.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний для застосування у період вагітності або годування груддю..

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Безпека та ефективність застосування мазі Нітацид®-Дарниця у дітей не встановлена, тому застосовувати препарат пацієнтам даної вікової групи не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

Мазь Нітацид®-Дарниця застосовують місцево дорослим. Після стандартної обробки ран і опіків мазь наносять безпосередньо на уражену поверхню, потім накладають стерильну марлеву пов'язку або мазь наносять на перев'язний матеріал, а потім на рану. Тампонами, просоченими маззю, щільно заповнюють порожнини гнійних ран після їхньої хірургічної обробки, а марлеві турунди з маззю вводять у свищеві ходи.

При лікуванні гнійних ран мазь застосовують 1 раз на добу, при лікуванні опіків – щоденно або 2-3 рази на тиждень залежно від кількості гнійних виділень. Кількість мазі залежить від площі ранової поверхні і ступеня гнійної ексудації і може досягати у дорослих 400 г. Тривалість лікування визначається динамікою очищення ран від гнійно-некротичних мас, вираженістю купірування запального процесу і затягування ран грануляційною тканиною. При запальних захворюваннях у дерматології мазь наносять на шкіру тонким шаром 1-2 рази на добу або на марлеву пов'язку з наступною аплікацією на ерозивно-виразкову поверхню протягом 1-2 тижнів. При наявності на виразках і ерозіях гнійних виділень їх попередньо очищають розчинами: 0,01 % мірамістину, фурациліну 1:5000, 3 % перекису водню або 1-2 % борної кислоти.

Передозування

Малоймовірно. При нанесенні мазі на великі ранові поверхні не виключається можливість часткового потрапляння активних компонентів мазі в системний кровотік у кількостях, не здатних спричиняти гостре отруєння.

Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні ефекти

З боку шкіри: місцеві набряки, лущення, почервоніння, свербіж, висипи, контактний дерматит, кропив'янка, мокнуття, набряк Квінке.

В окремих випадках при лікуванні опіків і трофічних виразок можуть виникнути відчуття печіння і болючості, які минають самостійно або вимагають попередньої обробки ранової поверхні розчином місцевого анестетика.

При тривалому застосуванні великих доз – системна дія: утруднене дихання, стиснення у грудях, гарячка, озноб, головний біль, біль у горлі, диспепсія, лейкопенія, агранулоцитоз, нудота, блювота, дизурія, кристалурія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ефективність лікування маззю Нітацид®-Дарниця може зрости при одночасному призначенні системних антибіотиків і антимікробних засобів.

Ефективність лікування маззю Нітацид®-Дарниця знижується при одночасному призначенні інших мазей, що містять сорбенти.

Під час застосування мазі Нітацид®-Дарниця небажано застосовувати такі препарати як дигітоксин, кислоту хлористоводневу, кофеїн, мезатон, фенобарбітал, адреналіну гідрохлорид.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 15 °С.

Упаковка

По 15 г в тубі, по 1 тубі в пачці; по 500 г в банках.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата последнего обновления: 04.03.2014

Характеристики

Форма выпуска мазь
Условия отпуска без рецепта
Регистрация Закончилась
Действующие вещества сульфаниламид, нитазол
Инструкция по применению Нитацид-Дарница, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Нитацид-Дарница, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Нитацид-Дарница с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Нитацид-Дарница мазь по 500 г в бан.
Нитацид-Дарница мазь по 15 г в тубах
Нитацид-Дарница
мазь
Дарница
Цены в аптеках

Новинки

Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога за 5 хвилин. Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Живите на полную, потому что движение - это жизнь! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top