Нормолакт фрут сироп 667 мг/мл по 240 мл во флак.

Цены в Украине
от 115.43
до 200.00 грн
в 1765 аптеках

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
сироп
Дозировка
лактулоза: 667 мг/мл
Объём
240 мл
Условия продажи
без рецепта
АТХ-группа
Регистрация
UA/18985/01/01 от 07/10/2021 приказ №1082 от 22/06/2022
Вкус
апельсин
Производитель
Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Форма выпуска
сироп
Объём
240 мл
Действующее вещество
лактулоза
Страна происхождения бренда
Украина
Страна производства
Украина
Показать все

Инструкция для Нормолакт фрут сироп 667 мг/мл по 240 мл во флак.

Склад

діюча речовина: лактулоза;

1 мл сиропу містить 667 мг лактулози.

допоміжні речовини: ароматизатор апельсиновий, вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, в’язка рідина, безбарвна або злегка коричнювато-жовтого кольору, з характерним апельсиновим запахом.

Фармакотерапевтична група

Осмотичні проносні засоби. Лактулоза.

Код АТХ А06A D11.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Лактулоза — синтетична похідна лактози. Не розпадається у шлунку та тонкому кишечнику через відсутність відповідних ферментів і практично не всмоктується. У товстому кишечнику лактулоза розщеплюється під дією мікрофлори на низькомолекулярні органічні кислоти, внаслідок чого знижується pH і відбуваються осмотичні зміни, які стимулюють перистальтику кишечнику. Також збільшується об’єм калових мас, що сприяє нормалізації процесу дефекації. Лактулоза як пребіотик посилює ріст біфідо- та лактобактерій, завдяки чому відбувається пригнічення росту патогенної мікрофлори кишечнику (зокрема таких патогенів, як клостридія та кишкова паличка).

При печінковій енцефалопатії або печінковій (пре)комі лікувальний ефект лактулози пов’язаний з пригніченням росту протеолітичних бактерій за рахунок збільшення кількості ацидофільних бактерій (наприклад лактобацил), трансформацією аміаку в іонізовану форму завдяки підкисленню вмісту кишечнику, проносним ефектом за рахунок низького рН і осмотичного ефекту, зміною метаболізму азоту в бактеріях через стимуляцію утилізації бактеріями аміаку для синтезу протеїну.

Фармакокінетика.

Препарат майже не всмоктується у кишечнику і в дозі 40–75 мл повністю метаболізується бактеріальною флорою. При застосуванні вищих доз частина лактулози може виводитися у незміненому вигляді.

Показання

 • Запори: регуляція фізіологічного ритму кишечнику;
 • стани, що потребують полегшення дефекації (геморой, після операцій на товстому кишечнику та аноректальній зоні);
 • портосистемна печінкова енцефалопатія (PSE): лікування та профілактика печінкової прекоми й коми.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів лікарського засобу;
 • галактоземія;
 • гострий біль в абдомінальній ділянці невідомого походження;
 • нудота, блювання;
 • шлунково-кишкова непрохідність / стеноз кишечнику;
 • перфорація травного тракту або ризик перфорації травного тракту (наприклад, гострі запальні захворювання кишечнику, такі як виразковий коліт, хвороба Крона);
 • ректальні кровотечі;
 • тяжке зневоднення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря.

При прийомі «Нормолакту фруту» з кишковорозчинними препаратами рН-залежного вивільнення варто пам’ятати, що лактулоза знижує рН кишечнику.

При одночасному застосуванні з антибіотиками широкого спектра дії або антацидами можливе зниження терапевтичної ефективності лактулози.

Лактулоза може збільшувати втрату калію, індуковану іншими препаратами (наприклад, тіазидами, кортикостероїдами та амфотерицином В).

Одночасне застосування з серцевими глікозидами може посилювати ефекти глікозидів через дефіцит калію.

Можливий синергічний ефект з неоміцином.

Не рекомендується приймати «Нормолакт фрут» впродовж 2 годин після прийому інших лікарських засобів.

Особливості щодо застосування

Перед початком лікування «Нормолактом фрутом» варто порадитися з лікарем, оскільки лікар повинен визначити дозування та тривалість лікування.

Консультація лікаря рекомендована, якщо:

 • перед початком лікування наявні болісні симптоми у ділянці живота невизначеного походження;
 • терапевтичний ефект впродовж кількох днів лікування є недостатнім.

З урахуванням кількості цукру, що міститься в препараті, доза, яку зазвичай застосовують для лікування запорів, не викликає проблем у пацієнтів з цукровим діабетом. Проте для лікування печінкової (пре)коми зазвичай призначають набагато вищі дози, тому слід враховувати вміст цукру в препараті при лікуванні хворих на цукровий діабет.

100 мл сиропу містять ~1,4 хлібної одиниці.

При гастрокардіальному синдромі варто підвищувати дозу поступово, щоб уникнути метеоризму.

Тривале застосування препарату (більше 6 місяців) без підбору доз або неправильне застосування може призвести до виникнення діареї та електролітного дисбалансу. У серйозних випадках можливе зневоднення або гіпокаліємія. Гіпокаліємія може викликати серцеві або нервово-м’язові дисфункції, особливо у разі супутнього лікування серцевими глікозидами, діуретиками або кортикостероїдами. Слід регулярно контролювати рівень електролітів у плазмі крові, особливо у літніх та ослаблених пацієнтів.

Пацієнтам зі шлунково-серцевим синдромом (синдромом Ремхельда) лактулозу слід застосовувати лише після консультації з лікарем. Якщо такі симптоми, як метеоризм та здуття, спостерігаються у зазначених пацієнтів після прийому лактулози, дозу слід зменшити або припинити лікування.

«Нормолакт фрут» містить лактозу, галактозу та незначну кількість фруктози, тому пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози або фруктози, недостатністю лактази або глюкозо-галактозною мальабсорбцією не слід приймати цей лікарський засіб.

Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або, навпаки, стан здоров’я погіршиться, або з’являться небажані явища, необхідно призупинити прийом препарату та звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Під час вагітності не очікується жодних наслідків для плода, оскільки системний вплив лактулози на вагітну є незначним. При необхідності «Нормолакт фрут» можна застосовувати у період вагітності.

Період годування груддю.

Під час годування груддю не очікується жодних ефектів у новонародженого/немовляти, оскільки системний вплив лактулози на матір є незначним. «Нормолакт фрут» можна застосовувати під час годування груддю.

Фертильність.

Не очікується жодних ефектів, оскільки системний вплив лактулози є незначним.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Прийом «Нормолакту фруту» не впливає або має незначний вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Приймати всередину, як розведеним, так і нерозведеним. Дозу потрібно підбирати, виходячи з клінічного ефекту. Режим прийому лікарського засобу слід підбирати залежно від індивідуальних потреб пацієнта.

Небажано перевищувати рекомендовані дози.

Дозування при запорах або при станах, що потребують полегшення дефекації

Вікова група

Початкова добова доза

Підтримувальна добова доза

мл

мл

Діти віком до 1 року*

5

5

Діти віком від 1 до 6 років

5–10

5–10

Діти 7–14 років

15

10–15

Дорослі та діти віком від 14 років

15–45

15–30

*Дітям віком до 1 року дозу препарату відмірюють відповідно до шкали, зазначеної на мірній ложці, яка додається.

Разову дозу краще приймати за один прийом (не утримуючи в ротовій порожнині тривалий час) завжди в один і той же час доби, наприклад зранку під час сніданку. Можливе змішування із фруктовими та овочевими соками або харчовими сумішами. Ефект може спостерігатися через 1–2 дні, що обумовлено дією лактулози.

Під час терапії проносними засобами рекомендується вживати достатню кількість рідини (1,5–2 літри, що відповідає 6–8 склянкам) на добу.

При печінковій енцефалопатії, печінковій комі та прекомі лікарський засіб призначати у початковій дозі для дорослих 30–45 мл 3–4 рази на добу.

Підтримувальну дозу встановлювати залежно від індивідуальної реакції (слід досягти 2–3 м’яких випорожнень на добу).

Безпека та ефективність застосування препарату дітям (0–18 років) з портосистемною енцефалопатією не були встановлені. Дані відсутні.

Пацієнти літнього віку та пацієнти з нирковою або печінковою недостатністю.

Оскільки системний вплив лактулози є незначним, особливих рекомендацій щодо дозування для цих груп пацієнтів немає.

Діти.

Проносні засоби слід застосовувати дітям лише у виняткових випадках та під контролем лікаря.

Немає даних про застосування лікарського засобу дітям при печінковій енцефалопатії.

Необхідно мати на увазі, що рефлекс випорожнення кишечнику може бути порушений під час лікування.

Передозування

Симптоми: зловживання проносними (часте або тривале застосування у надмірних дозах) може призвести до болю у животі й постійної діареї із подальшою втратою води, мінеральних солей (особливо калію) та інших необхідних поживних речовин. У серйозних випадках можливе зневоднення або гіпокаліємія. Гіпокаліємія може викликати серцеві або нервово-м’язові дисфункції, особливо у разі супутнього лікування серцевими глікозидами, діуретиками або кортикостероїдами.

Лікування: специфічного антидоту не існує, рекомендовано зменшити дозу або припинити прийом лікарського засобу. Надмірна втрата рідини внаслідок блювання та діареї може потребувати корекції електролітного балансу. Після припинення застосування «Нормолакту фруту» ці симптоми зникають.

Побічні ефекти

Протягом перших днів лікування може виникнути метеоризм, який зазвичай минає через кілька днів. При застосуванні лікарського засобу у дозах, що перевищують рекомендовані, може виникнути біль у животі та діарея. У такому разі дозу потрібно зменшити. У разі застосування високих терапевтичних доз протягом тривалого часу (зазвичай тільки при печінковій енцефалопатії) може спостерігатися електролітний дисбаланс унаслідок діареї.

Нижченаведені побічні реакції виникали із вказаною частотою у пацієнтів, які проходили терапію лактулозою у плацебоконтрольованих клінічних дослідженнях: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000).

Шлунково-кишковий тракт: дуже часто — діарея; часто — метеоризм, біль у животі або коліки, нудота і блювання.

Розлади шкіри та підшкірної клітковини: невідомо – висипання, свербіж, кропив’янка.

Розлади імунної системи: невідомо – реакції гіперчутливості.

Відхилення лабораторних показників: нечасто — електролітний дисбаланс унаслідок діареї (зазвичай тільки у пацієнтів з портосистемною енцефалопатією).

Інше: головний біль, запаморочення, підвищена втомлюваність, слабкість, міалгія та аритмія.

Термін придатності

2 роки.

Не слід застосовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Після відкриття флакона термін придатності препарату 120 діб при температурі не вище 25 °С.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл у банці полімерній та пачці разом із мірною ложкою.

По 100 мл або по 200 мл, або по 240 мл у полімерному флаконі та пачці разом з мірною ложкою.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
по назначению врача
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено
Водители
разрешено
Беременные
разрешено
Кормящие мамы
разрешено

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
по назначению врача
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено
Водители
разрешено
Беременные
разрешено
Кормящие мамы
разрешено

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
сироп
Дозировка
лактулоза: 667 мг/мл
Объём
240 мл
Условия продажи
без рецепта
АТХ-группа
Регистрация
UA/18985/01/01 от 07/10/2021 приказ №1082 от 22/06/2022
Вкус
апельсин
Производитель
Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Форма выпуска
сироп
Объём
240 мл
Действующее вещество
лактулоза
Страна происхождения бренда
Украина
Страна производства
Украина

Частые вопросы

Цена на Нормолакт фрут сироп 667 мг/мл по 240 мл во флак. начинается от 115.43 грн.
Нормолакт фрут сироп 667 мг/мл по 240 мл во флак. является безрецептурным препаратом и отпускается без рецепта.

Средняя цена по Украине