Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. Узнать больше

Но-шпа раствор д/ин. 20 мг/мл по 2 мл №25 (5х5) в амп.

Условия отпуска по рецепту
Категория Спазмолитическое (обезболивающее)
Производитель Sanofi
Дети запрещено
Беременные запрещено
Кормящие мамы запрещено
Показать все

Инструкция для Но-шпа раствор д/ин. 20 мг/мл по 2 мл №25 (5х5) в амп.

Инструкция указана для Но-шпа раствор д/ин. 20 мг/мл по 2 мл №25 (5х5) в амп.
Выбрать инструкцию для других видов «Но-шпа»

Склад

діюча речовина: drotaverinе;

1 мл розчину містить дротаверину гідрохлориду 20 мг; 

допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, етанол 96 %, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтувато-зеленого кольору.

Фармакотерапевтична група

Засоби, які застосовуються при функціональних шлунково-кишкових розладах. Код АТХ А0ЗА D02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Дротаверин – похідна ізохіноліну, яка чинить спазмолітичну дію на гладку мускулатуру шляхом пригнічення дії ферменту фосфодіестерази ІV (ФДЕ ІV), що спричиняє збільшення концентрації цАМФ і, завдяки інактивації легкого ланцюжка кінази міозину (MLCK), призводить до розслаблення гладкого м’яза.

In vitro дротаверин пригнічує дію ферменту ФДЕ ІV і не впливає на дію ізоферментів фосфодіестерази ІІІ (ФДЕ ІІІ) і фосфодіестерази V (ФДЕ V). ФДЕ ІV має велике функціональне значення для зниження скорочувальної активності гладких м’язів, тому вибіркові інгібітори цього ферменту можуть бути корисними для лікування хвороб, які супроводжуються гіперрухливістю, а також різних захворювань, під час яких виникають спазми шлунково-кишкового тракту. 

У клітинах гладких м’язів міокарда та судин цАМФ гідролізується здебільшого ізоферментом ФДЕ ІІІ, тому дротаверин є ефективним спазмолітичним засобом, який не спричиняє значних побічних ефектів з боку серцево-судинної системи та не чинить сильної терапевтичної дії на цю систему. 

Дротаверин ефективний при спазмах гладкої мускулатури як нервового, так і м’язового походження. Дротаверин діє на гладку мускулатуру шлунково-кишкової, біліарної, сечостатевої та судинної систем, незалежно від типу їхньої автономної іннервації. Він посилює кровообіг у тканинах завдяки своїй здатності розширювати судини.

Дія дротаверину є сильнішою за дію папаверину, абсорбція більш швидка та повна, він менше зв’язується з білками сироватки крові. Перевагою дротаверину є також те, що, на відміну від папаверину, після його парентерального введення не спостерігається такого побічного ефекту, як стимуляція дихання.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Дротаверин швидко всмоктується як після перорального застосування, так і після парентерального введення.

Розподіл. Він має високий ступінь зв’язування з альбумінами плазми крові (95 – 98 %), з альфа- та бета-глобулінами. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається протягом 45 – 60 хвилин після перорального прийому.

Біотрансформація. Після первинного метаболізму 65 % введеної дози надходить у кровообіг у незміненому вигляді. Метаболізується у печінці.

Виведення. Напівперіод біологічного існування становить 8 – 10 годин. За 72 години дротаверин практично повністю виводиться з організму, понад 50 % виводиться із сечею та приблизно 30% – з калом. В основному дротаверин виводиться у формі метаболітів, у незміненій формі в сечі не виявляється.

Показання

Спазми гладкої мускулатури, пов’язані з захворюваннями біліарного тракту: холецистолітіаз, холангіолітіаз, холецистит, перихолецистит, холангіт, папіліт.

Спазми гладкої мускулатури при захворюваннях сечового тракту: нефролітіаз, уретролітіаз, пієліт, цистит, тенезми сечового міхура.

Як допоміжне лікування (коли застосування препарату у вигляді таблеток неможливе):

  • при спазмах гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту: виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, гастриті, кардіо- та/або пілороспазмі, ентериті, коліті;
  • при гінекологічних захворюваннях: дисменореї.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого компонента препарату (особливо до метабісульфіту натрію). Підвищена чутливість до натрію дисульфіту. Тяжка печінкова, ниркова або серцева недостатність (синдром малого серцевого викиду).

Особливі заходи безпеки

Через ризик виникнення колапсу при внутрішньовенному введенні препарату Но-шпа® хворий повинен знаходитися в лежачому положенні.

Застосовувати з обережністю при артеріальній гіпотензії.

Препарат містить метабісульфіт, який може спричиняти реакції алергічного типу, включаючи симптоми анафілактичного шоку та бронхоспазм у чутливих пацієнтів, особливо тих, хто має в анамнезі астму чи алергію. У разі підвищеної чутливості до метабісульфіту натрію слід уникати парентерального введення препарату (див. розділ «Протипоказання»).

Слід бути обережними при парентеральному введенні препарату вагітним жінкам (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Діти.

Клінічних досліджень застосування препарату дітям не проводилося.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Інгібітори фосфодіестерази (Но-шпаÒ, папаверин) знижують антипаркінсонічний ефект леводопи. Слід з обережністю застосовувати препарат Но-шпаÒ одночасно з леводопою, оскільки антипаркінсонічний ефект останньої зменшується, а ригідність та тремор посилюються.

Особливості щодо застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Як показали результати ретроспективних клінічних досліджень та досліджень на тваринах, пероральне застосування препарату не спричиняло жодних ознак будь-якого прямого або непрямого впливу на вагітність, ембріональний розвиток, пологи або післяпологовий розвиток. Проте слід з обережністю застосовувати цей препарат вагітним жінкам. Дротаверин не слід застосовувати під час пологів.

Годування груддю. Через відсутність даних доклінічних досліджень у період годування груддю введення препарату не рекомендується.

Фертильність.

Даних стосовно впливу на фертильність людини немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Необхідно попередити пацієнтів, що після парентерального, особливо внутрішньовенного введення препарату рекомендується утриматися від керування автомобілем і виконання робіт, що потребують підвищеної уваги.

Спосіб застосування та дози

Дозування.

Дорослі.

Рекомендована добова доза становить 40 – 240 мг (за 1 – 3 окремих введення) внутрішньом’язово.

При гострих коліках у дорослих хворих із каменями у сечових або жовчних шляхах – 40 – 80 мг внутрішньовенно.

Спосіб введення.

Препарат вводиться внутрішньом’язово та внутрішньовенно.

Діти

Клінічних досліджень застосування препарату дітям не проводилося.

Передозування

Симптоми: при значному передозуванні дротаверину спостерігалися порушення серцевого ритму та провідності, в тому числі повна блокада пучка Гіса та зупинка серця, які можуть бути летальними.

При передозуванні пацієнт повинен знаходитися під ретельним спостереженням лікаря та отримувати симптоматичне лікування, що включає індукцію блювання та/або промивання шлунка.

Побічні ефекти

Побічні реакції, що спостерігалися під час клінічних досліджень і, можливо, були спричинені дротаверином, розподілені за системами органів та частотою виникнення: дуже поширені (> 1/10), поширені (> 1/100, < 1/10), непоширені (> 1/1 000, < 1/100), поодинокі (> 1/10000, < 1/1000), вкрай поодинокі (< 1/10000), частота виникнення невідома (не може бути розрахована за наявними даними).

З боку імунної системи.

Поодинокі: алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янку, висипання, свербіж, пропасницю, озноб, підвищення температури тіла, слабкість, особливо у пацієнтів з підвищеною чутливістю до метабісульфіту.

Частота невідома: були повідомлення про випадки анафілактичного шоку з летальним та нелетальним наслідком при застосуванні ін’єкційної форми.

Препарат містить метабісульфіт, який може спричиняти реакції алергічного типу, включаючи симптоми анафілактичного шоку та бронхоспазм у чутливих пацієнтів, особливо тих, хто має в анамнезі астму чи алергію.

З боку серцево-судинної системи.

Поодинокі: прискорене серцебиття, артеріальна гіпотензія.

З боку нервової системи.

Поодинокі: головний біль, запаморочення, безсоння.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Поодинокі: нудота, запор, блювання.

Загальні порушення та реакції у місці введення: місцеві реакції у місці ін’єкції.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

№ 25 (5x5): по 2 мл в ампулі, по 5 ампул, розміщених у піддоні, по 5 піддонів у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ХІНОЇН Завод Фармацевтичних та Хімічних Продуктів Прайвіт Ко. Лтд., Підприємство №3 (Підприємство в Чаніквельдь).

Адреса

3510, Мішкольц, Чаніквельдь, Угорщина.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Категория Спазмолитическое (обезболивающее)
Регистрация UA/0391/02/01 от 14.07.2017 (приказ №832)
АТХ-классификация A03AD02 - Дротаверин
МНН Drotaverine
Фармгруппа Средства, применяемые при функциональных желудочно-кишечных расстройствах.
Действующие вещества дротаверин
Производитель Sanofi
Взрослые разрешено
Дети запрещено
Беременные запрещено
Кормящие мамы запрещено
Аллергики с осторожностью
Диабетики разрешено
Водители запрещено

Частые вопросы

Что такое спазм?

Спазм непроизвольное сокращение мышцы или группы мышц, обычно сопровождаемое резкой, схваткообразной и ноющей болью. Различают спазмы скелетных мышц и гладких мышц (сосудистой стенки), бронхов, пищевода (кардиоспазм), кишечника. Спазмы скелетных мышц затрудняют движения. Спазмы гладких мышц нарушают различные функции органов. Причины спазмических реакций в области живота очевидны далеко не всегда, особенно когда спазмы вызывают мышечные сокращения глубоко внутри тела. Причины возникновения спазмов могут быть заболевания желудочно-кишечного тракта, аппендицит, пищевое отравление, дивертикулит, менструальные боли. Но чаще всего причиной спастических состояний кишечника, желчного пузыря или его протоков служит нарушение режима питания, эмоциональное напряжение, частые стрессы и депрессивные состояния.

Спазм - это судорожное сокращение мышц конечностей или мышечной стенки кровеносных сосудов, пищевода, кишечника и других полых органов с временным сужением их просвета.

Боль - это неприятное ощущение, вызванное повреждением нервных окончаний, целью которого является оповещение организма о травме или опасном воздействии, которое надо остановить или избежать. Боль обычно является предупреждающим знаком о том, что организм находится в опасности, перегружен или болен.

Чаще всего спазм — это защитная реакция организма, те, кто хоть раз испытывал спазмы желудка и кишечника, знает, насколько они болезненны. Мы чувствуем боль при стимуляции чувствительных нервных окончаний, когда возбудимость нервных волокон становится чрезмерной, превышая действенных уровень воздействия болевого стимула, что приводит к гиперчувствительности к боли, после чего сигнал передается по аксону нерва в спинной мозг и далее в головной мозг. Болевые рецепторы могут ощущать различные раздражители, такие как тепло, давление или растяжение. Считается, что функциональные боли в животе являются следствием разлада деятельности вегетативной нервной системы, ведь работа кишечника напрямую связана с нервной регуляцией. Именно поэтому зачастую пациенты мучаются животом после того, как понервничают или просто сильно расстроятся.

Воспаление слизистой, головная боль, спазм, менструация, нарушения функции печени, почек, плохое функционирование желудочно-кишечного тракта - причин и разновидностей болей масса. Болевые и спазмотичские ощущения характерны для многих заболеваний и состояний организма.

О препарате НО-ШПА®

Но-шпа - это лекарственное средство, обладающее спазмолитическим, миотропным, сосудорасширяющим, гипотензивным действием. Производится на заводе ХИНОИН в Венгрии, французской фармацевтической компании Sanofi.

Препарат был синтезирован в 1961 г. сотрудниками венгерского фармацевтического предприятия Хиноин. В 1962 г препарат был запатентован под торговым названием Но-Шпа.

Но-шпа - миотропный спазмолитик. Снижает тонус гладких мышц внутренних органов и перистальтику кишечника, расширяет кровеносные сосуды. Препарат используется при спазмах различной интенсивности и происхождения.

Препарат используется в Центральной и Восточной Европе, а также зарегистрирован в более чем 50 странах мира.

Применение препарата НО-ШПА®

Но-шпа быстро устраняет болевой синдром, спастические состояния, устраняет причины боли, связанные со спазмом гладких мышц пищеварительного тракта, желчных путей, органов мочеполовой системы, в том числе почечной колике, спазмах периферических, церебральных и коронарных артерий, а также применяется при менструальном синдроме.

Взрослым применяют по 1-2 таблетке до 3 раз в сутки. Максимальная суточная доза 120-240 мг (3-6 таблетки).

Детям старше 12 лет применяют по 1 таблетке до 3 раз в сутки. Максимальная суточная доза 160 мг (4 таблетки).

Детям от 6-12 лет применяют по 1 таблетке до 2 раз в сутки. Максимальная суточная доза 80 мг (2 таблетки).

После приема внутрь быстро всасывается. Максимальный эффект наступает через 45-60 минут.

Анальгетики блокируют передачу болевого импульса, но не устраняют причину возникновения болевого синдрома, Но-шпа снимает спазм мускулатуры внутренних органов и облегчает состояние. А также является своеобразным средством диагностики установления причины боли, в случае если болевой синдром не прошел после приема Но-шпы.

Спазм, повышение артериального давления, сужение просвета сосудов приводит к нарушению кровообращения в головном мозге. Это становится причиной внезапного и выраженного болевого синдрома. Но-шпа снижает тонус сосудов головного мозга, расширяет кровеносные сосуды. Восстанавливается нормальное кровообращение, боль проходит. Постоянная головная боль – опасна. Для устранения причины ее необходима диагностика и установление диагноза, для корректной терапии приступов боли.

Чаще всего причинами дискомфорта в области живота являются спазмы, колики, ощущение вздутия (метеоризм), расстройства моторики кишечника, проявляющиеся диареей, запором или их чередованием. Такие проблемы могут возникать как у людей здоровых, так и страдающих заболеваниями пищеварительного тракта. Для снятия данных симптомов хорошо подходит Но-шпа, она расслабляет гладкую мускулатуру, быстро и эффективно снимает болевые ощущения. В случае если боль не ушла необходимо обратиться к врачу для дальнейшей диагностики и установления причины боли.

Применение препарата НО-ШПА® во время беременности

Клинические исследования на животных, не выявили тератогенного и эмбриотоксического действия, а также неблагоприятного воздействия на течение беременности. Однако при необходимости применения препарата, следует соблюдать осторожность и назначать препарат только после оценки соотношения потенциальной пользы для матери и возможного риска для плода.

Способ применения препарата у детей

Препарат разрешен к использованию детям старше 6 лет.

Побочные эффекты

При применении могут возникнуть такие побочные реакции:

  • анафилактические реакции, реакции гиперчувствительности;
  • зуд, сыпь, крапивница, гиперемия кожных покровов;
  • повышение температуры тела, слабость;
  • тахикардия, снижение артериального давления;
  • головная боль, головокружение, бессонница;
  • тошнота, рвота, запор.

При возникновении нежелательной медикаментозной реакции просьба сообщить в отдел фармаконадзора компании по телефону: +38 (050) 443-34-28 или по электронному адресу [email protected]

Сочетание с другими препаратами

При совместном применении с леводопой, снижается ее терапевтический эффект, а тремор и ригидность усиливаются.

Комбинирование лекарственных средств, для лечения менструального синдрома устанавливается индивидуально с врачом для более корректной терапии.

Новинки реклама

Запор из-за стресса?
Запор из-за стресса? Пусть всё будет Гут! Подробней
Вирусные заболевания?
Вирусные заболевания? Узнай больше о профилактике и лечении! Подробней
Синдром сухого глаза?
Синдром сухого глаза? Эффективное лечение независимо от причин! Подробней
Болеете?
Болеете? Комплексное лечение гриппа и простуды для всей семьи! Подробней
Top