Нувит - инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены в аптеках

Нувит - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості

сиропоподібна рідина коричневого кольору;

Склад

кожні 15 мл містять:

 
Вітамін A (ретинолу пальмітат) 
2500 МО
 
Вітамін E (токоферолу ацетат)
10 МО
 
Вітамін C (кислота аскорбінова) 
50 мг
 
Вітамін D3 (холекальциферол)
200 МО
 
Вітамін B1 (тіаміну гідрохлорид) 
1,5 мг
 
Вітамін B2 (рибофлавін натрію фосфат) 
1,7 мг
 
Вітамін B3 (ніацинамід) 
20 мг
 
Вітамін B5 (кальцію D-пантенол) 
5 мг
 
Вітамін B6 (піридоксину гідрохлорид) 
1,5 мг
 
Вітамін B7 (біотин) 
30 мкг
 
Вітамін B12 (ціанокобаламін) 
 1 мкг
Вітамін К (менадіон)
3.8 мкг
 
Магнію (у вигляді магнію сульфату)
15 мг
 
Йод (у вигляді калію йодиду)
150 мкг
 
Цинку (у вигляді цинку сульфату)
5 мг
 
Заліза (у вигляді заліза амонію цитрату)
9 мг
 
Міді (у вигляді міді сульфату)
0,5 мг
 
Марганцю (у вигляді марганцю хлориду)
2,5 мг
 
Селену (у вигляді натрію селеніту)
25 мкг
 
Хрому (у вигляді хрому хлориду)
25 мкг
 
Молібдену (у вигляді натрію молібдату)
25 мкг,
 
Холіну (у вигляді холіну хлориду)
30 мкг
 
інозитолу
8 мг
 
таурину
7,2 мг
 
L-аргініну моногідрохлориду
13,28 мг
 
L-гістидину гідрохлориду гідрату
 3,71 мг
 
L-ізолейцину
5,9 мг
 
L-лейцину
18,3 мг
 
L-лізину гідрохлориду
25 мг
 
L-метіоніну
9,2 мг
 
L-фенілаланіну
5 мг
 
 L- треоніну
4,2 мг
 
 L-триптофану 
5 мг
 

допоміжні речовини: твін-80, гідроксианізол бутильований, пропілгалат, натрію бензоат, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, бронопол, кислота лимонна, ЕДТА, тіосечовина, сорбітол, глюкоза рідка, аспартам, вода очищена, барвник карамель, ароматизатори.

Форма випуску

Сироп.

Фармакотерапевтична група

Полівітамінні препарати з іншими добавками.

Код АТС А11А В.

Фармакологічні властивості

Нувіт – полівітамінний препарат з добавками мікроелементів.

Фармакологічні властивості препарату зумовлені біологічними ефектами вітамінів і мінералів, що входять до його складу. Вітаміни відіграють важливу роль у забезпеченні процесів життєдіяльності організму і необхідні для нормального клітинного метаболізму і трофіки тканин, пластичних процесів, трансформації енергії, підтримки таких життєво важливих функцій, як репродукція, ріст і регенерація тканин, забезпечення імунологічної реактивності організму і нормальної функції всіх органів і систем. Більшість вітамінів як коферменти різних ензимів беруть участь у регуляції вуглеводного, білкового, жирового і мінерального обміну, а також у підтримці клітинної структури.

Збалансований комплекс водорозчинних і жиророзчинних вітамінів та мінералів у препараті запобігає розвитку симптомів гіповітамінозу при незбалансованому або обмеженому харчуванні, перевтомі, стресах, негативному впливі навколишнього середовища, посилює імунологічний захист, компенсує вітамінну недостатність при інфекційних захворюваннях, в період реконвалесценції, під час вагітності і лактації.

Вітамін А - належить до жиророзчинних вітамінів, чинить різноманітний вплив на життєдіяльність організму, відіграє важливу роль в окисно-відновних процесах, бере участь у синтезі мукополісахаридів, білків, ліпідів, у підтримці нормального стану шкіри і епітелію слизових оболонок, забезпечує диференціацію епітеліальної тканини, відіграє роль у процесах фоторецепції, сприяючи адаптації людини до темряви. Вітамін А бере участь у мінеральному обміні, процесах утворення холестерину, посилює утворення ліпази і трипсину, активує мієлопоез, функції макрофагів, реакції гуморального і клітинного імунітету, тобто стимулює захисні сили організму; активує процеси загоєння ран.

Вітамін Е відноситься до жиророзчинних вітамінів. Вітамін Е виявляє активну антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь в утворенні білків, розмноженні клітин і інших найважливіших процесів клітинного метаболізму. Вітамін Е чинить захисну дію щодо судин, нормалізуючи їхній тонус, проникність, стимулюючи утворення нових капілярів. Імуномодулюючий ефект препарату виявляється в нормалізації показників Т-клітинного і гуморального імунітету. Вітамін Е - могутній регулятор нормальних процесів розмноження: запліднення, розвитку плоду, формування і функціонування статевої системи. При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія і дистрофія скелетних м'язів, міокарда, підвищується проникність і ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, що викликає порушення зору. Розвивається зниження статевої функції – у чоловіків і порушення менструального циклу, схильність до викиднів – у жінок. Дефіцит вітаміну Е може викликати розвиток гемолітичної жовтяниці в немовлят, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.

Вітамін С - бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів, обміну вуглеводів, згортання крові, в утворенні стероїдних гормонів, регенерації тканин, синтезі колагену і проколагену, регуляції проникності капілярів, сприяє підвищенню опірності організму до несприятливого впливу навколишнього середовища, поліпшує загальне самопочуття, апетит, сприяє нормалізації сну, збільшує ефективність дії різних терапевтичних заходів. Вітамін С має радіопротекторні властивості, зменшує геморагічні прояви променевої хвороби і стимулює кровотворення.

Вітамін D3 - регулює проліферацію і диференціацію клітин всіх органів і тканин, у тому числі формених елементів крові, b-клітин підшлункової залози, имунокомпетентних клітин та ін. Вітамін D3 є регулятором основних видів обмінних процесів - ліпідного, білкового; регулює синтез ферментів, гормонів, причому не тільки кальційрегулюючих (ПТГ, КГ), але і тиреотропіну, глюкокортикоїдів, інсуліну, гастрину та ін., рецепторних білків. Крім того, вітамін D3 підтримує мінеральний обмін в організмі, що необхідно для нормального дозрівання кісткової тканини і широкого кола обмінних і фізіологічних процесів у ній. Вітамін D3 регулює формування клітин кісткової тканини, синтез специфічних білків, ферментів і їхня активність, процес мінералізації кісток. Вітамін D3 бере участь у регуляції функціональної активності багатьох органів і систем, у тому числі серцево-судинної та імунної, травного тракту, печінки, підшлункової залози, нирок та ін. Установлено роль вітаміну в репродуктивній функції.

Вітамін В1 - бере участь у вуглеводному обміні, забезпечує нормальну функціональну діяльність нервової, серцево-судинної і травної систем.

Вітамін В2 - є важливим компонентом у білковому, жировому і вуглеводному обміні, бере участь у підтримці нормальної зорової функції, нормалізує функції шкіри.

Вітамін ВЗ (ніацинамід) - бере участь у метаболізмі білків, жирів і вуглеводів, запобігає захворюванню пелагрою, поліпшує периферичний кровообіг.

Вітамін В5 (кальцію D-пантотенат) - відіграє важливу роль у біоенергетичних процесах, бере участь у вуглеводному і жировому обміні, нормальній роботі надниркових залоз і статевих залоз, у синтезі ацетилхоліну, який бере участь у передачі нервових імпульсів. Залізо необхідне для нормального кровотворення, синтезу гемоглобіну, підвищує опірність організму до інфекцій.

Вітамін В6 необхідний для регенерації шкірних покривів і клітин печінки, забезпечення нормального кровотворення, відновлення роботи нервової системи, поліпшує жировий обмін при атеросклерозі; сприяє формуванню зубів і кісткової тканини.

Вітамін В7 (біотин) - необхідний для лікування порушень обміну речовин.

Вітамін В9 (кислота фолієва) - необхідна для нормального утворення клітин крові; разом з вітаміном В12 стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, в обміні холіну.

Вітамін В12 - є чинником росту, необхідний для нормального плину процесів кровотворення і дозрівання еритроцитів, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот.

Кальцій - необхідний для нормального функціонування нервової системи, скоротності м'язів, є активатором ряду ферментів і гормонів, необхідним компонентом згортальної системи крові.

Цинк - необхідний для нормального росту всього організму, роботи ендокринних залоз, виробленню інсуліну, перешкоджає розвитку алергічних реакцій.

Марганець - бере участь у жировому обміні, функціонуванні статевих залоз, побудові сполучної і кісткової тканини.

Хром - разом з інсуліном впливає на вуглеводний обмін, запобігає розвитку атеросклерозу, цукрового діабету, ішемічної хвороби серця.

Залізо - мікроелемент, що входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, деяких ферментів. Оборотно зв'язує кисень, бере участь у ряді окисно-відновних реакцій, стимулює еритропоез.

Мідь - необхідна для нормального обміну заліза, бере участь в утворенні еритроцитів, міститься у ферментах, що відповідають за обмін вуглеводів і імунітет.

Селен - є важливим мікроелементом, що функціонує як складовий фермент, що бере участь в антиоксидантному захисті та обміні гормонів щитовидної залози. 

Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування

Профілактика авітамінозів, у комплексному лікуванні імунодефіцитів на етапах видужання після перенесених захворювань та хірургічних втручань, при захворюваннях нервової системи, органів зору, стресових ситуаціях, захворюваннях крові, суглобів та при значних фізичних навантаженнях.

Рекомендується як засіб запобігання ранньому старінню та у період постменопаузи.

Спосіб застосування та дози

Дорослі приймають препарат по 15 мл один раз на добу. Тривалість лікування – 1 місяць. За необхідністю курс лікування повторюють.

Побічна дія

Алергічні реакції.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Дитячий вік до 14 років. Вагітність, період лактації.

Передозування

Симптоми: нудота,блювання, запаморочення.

Терапія симптоматична.

Особливості застосування

При прийомі Нувіту, як і інших полівітамінних препаратів з мікроелементами, необхідна повноцінна білкова дієта, що сприяє їхньому кращому засвоєнню й обміну.

При тривалому прийомі препарату необхідний контроль сироваткового заліза і гемоглобіну.

Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і зумовлено присутністю в препараті рибофлавіну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Нувіт може застосовуватися у комплексній терапії з іншими препаратами для лікування основного захворювання. Не застосовувати одночасно з іншими вітамінними засобами та препаратами заліза.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі до 250С в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 2 роки.

Термін зберігання після відкриття флакона – до 2 тижнів.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 150 мл у флаконах. Флакон у картонній коробці.

Виробник. КНІСС ЛАБОРАТОРІС ПВТ. ЛТД.

Адреса

Мулте Індустріал Естате, Геругамбаккам, Ченнаї -602101, Індія

Експортер. Ордаін ХЕЛЗКАРЕ ПВТ. ЛТД.
Аннотация (инструкция по применению) продукта Нувит, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Нувит, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Нувит с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.
Дозировка Нувит сироп по 150 мл во флак.
Производитель Книсс Лабораториез Пвт.Лтд, Индия
МНН Comb drug
Регистрация № UA/3338/02/01 от 24.06.2005. Приказ № 306 от 24.06.2005
Код АТХ

Просмотренные товары

Нувит сироп по 150 мл во флак.
Нувит таблетки, п/плен. обол. №30 (10х3) в стрип.
сироп, таблетки
Книсс Лабораториез Пвт.Лтд, Индия
Проверить цены

Новинки

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Болит ухо?
Болит ухо? Быстрая помощь за 5 минут Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Помочь печени просто?
Помочь печени просто? С натуральным гепатопротектором Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Скрыть рекламу
Top