Овитрел раствор д/ин. 250 мкг/0.5 мл по 0.5 мл №1 в картр., влож. в руч. с иголк.

Цены в Украине
от 3172.04
до 3460.00 грн
в 7 аптеках

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/ин.
Дозировка
гонадотропин
Объём
0.5 мл
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/1175/03/01 от 04/10/2016 приказ №306 от 22/02/2024
Производитель
Мерк Сероно С.п.А./Merck Serono S.p.A.
Все товары
Форма выпуска
раствор
Объём
0,5 мл
Действующее вещество
гонадотропин
Страна происхождения бренда
Швейцария
Показать все

Инструкция для Овитрел раствор д/ин. 250 мкг/0.5 мл по 0.5 мл №1 в картр., влож. в руч. с иголк.

Склад

діюча речовина: хоріогонадотропін альфа;

1 попередньо заповнена ручка для введення (0,5 мл розчину) містить 250 мкг (6500 МО) хоріогонадотропіну альфа;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), метіонін, натрію гідрофосфат дигідрат, натрію дигідрофосфат моногідрат, полоксамер 188, кислота фосфорна концентрована, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: розчин, практично вільний від видимих часток.

Фармакотерапевтична група

Статеві гормони та модулятори статевої системи. Гонадотропіни. Хоріогонадотропін альфа.

Код АТХ G03G А08.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Овітрелâ – це лікарський препарат хоріогонадотропіну альфа, виробленого за технологією рекомбінантної ДНК. Хоріогонадотропін альфа має ту ж амінокислотну послідовність, що і людський хоріонічний гонадотропін (лХГ), виділений із сечі. На клітинах оваріальної теки (і гранульози) хоріонічний гонадотропін зв’язується з трансмембранними ЛГ/ХГ-рецепторами, що також зв’язують лютеїнізуючий гормон (ЛГ).

Основною фармакодинамічною дією препарату у жінок є поновлення мейозу ооцитів, розрив фолікула (овуляція), утворення жовтого тіла та продукування жовтим тілом прогестерону та естрадіолу. У жінок дія хоріонічного гонадотропіну подібна до різкого підйому рівня ЛГ, що ініціює овуляцію.

Овітрелâ застосовують для ініціювання остаточного дозрівання фолікулів та ранньої лютеїнізації після застосування лікарських препаратів, що стимулюють фолікулярний ріст. У порівняльних клінічних дослідженнях введення Овітрелуâ у дозі 250 мкг було таким же ефективним, як і введення 5000 МО або 10000 МО сечового лХГ для індукції остаточного дозрівання фолікулів та ранньої лютеїнізації при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) та як введення 5000 МО сечового лХГ для індукції овуляції.

Дотепер у людини не було знайдено жодних ознак розвитку антитіл до Овітрелуâ. Повторне застосування Овітрелуâ досліджувалося лише у чоловіків. Клінічне дослідження застосування препарату у жінок при проведенні ДРТ та при ановуляції обмежувалося одним лікувальним циклом.

Фармакокінетика.

Після внутрішньовенного введення хоріогонадотропін альфа розподіляється до міжклітинної рідини з часом напіврозподілу приблизно 4,5 години. Рівноважний об’єм розподілу та загальний кліренс препарату становлять 6 л та 0,2 л/годину відповідно. Вказівок на те, що хоріогонадотропін альфа метаболізується та виводиться інакше, ніж ендогенний лХГ, немає.

Після підшкірного введення період кінцевого напіввиведення хоріогонадотропіну альфа з організму становить приблизно 30 годин, а абсолютна біодоступність – приблизно 40 %.

Порівняльні дослідження ліофілізованої та рідкої форм випуску препарату показали біоеквівалентність цих двох форм.

Показання

 • Ініціювання остаточного дозрівання фолікулів та лютеїнізації після стимуляції фолікулярного росту у дорослих жінок при проведенні процедури суперовуляції перед застосуванням допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), таких як запліднення іп vitro (IVF);
 • ініціювання овуляції та лютеїнізації у дорослих жінок з ановуляцією або олігоовуляцією після стимуляції фолікулярного росту.

Протипоказання

 • Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-яких допоміжних речовин препарату.
 • Пухлини гіпоталамуса або гіпофіза.
 • Збільшення розмірів яєчників або кісти, не зумовлені синдромом полікістозних яєчників.
 • Гінекологічні кровотечі невідомої етіології.
 • Карцинома яєчників, матки або молочних залоз.
 • Активні форми тромбоемболічних розладів.

Овітрел® не можна застосовувати у випадках, коли неможливо отримати ефективну відповідь на лікування, наприклад при:

 • Первинній недостатності яєчників.
 • Вадах розвитку статевих органів, несумісних з вагітністю.
 • Фіброїдних пухлинах матки, несумісних з вагітністю.
 • Настанні менопаузи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Спеціальних досліджень лікарських взаємодій Овітрелуâ з іншими лікарськими препаратами не проводилось, але під час терапії із застосуванням лХГ не спостерігалось жодних клінічно значущих випадків таких лікарських взаємодій.

Особливості щодо застосування

Відстежування

Для покращення відстежування біологічних лікарських засобів слід чітко записувати назву та номер серії лікарського засобу, що застосовується.

Загальні рекомендації

Перед початком лікування слід оцінити неплідність пари щодо її придатності до лікування і для виявлення передбачуваних протипоказань до вагітності. Зокрема, пацієнтів слід обстежити на наявність гіпотиреозу, недостатності кори надниркових залоз, гіперпролактинемії та призначити відповідне специфічне лікування.

На сьогодні відсутній клінічний досвід застосування препарату при інших показаннях (таких як недостатність жовтого тіла або чоловічі патології), тому Овітрелâ не показаний для лікування таких захворювань.

Синдром гіперстимуляції яєчників (СГСЯ)

Очікуваним наслідком контрольованої оваріальної стимуляції є певне збільшення розмірів яєчників. Це явище, що є найбільш поширеним у жінок із синдромом полікістозних яєчників, зазвичай минає без відповідного лікування.

На відміну від неускладненого збільшення яєчників, СГСЯ ‒ це синдром, який проявляється з наростанням ступеня тяжкості. Він включає помітне збільшення яєчників, високі сироваткові рівні статевих стероїдів та зростання судинної проникності, яке може призводити до накопичення рідини в черевній, плевральній та зрідка ‒ у перикардіальній порожнинах.

Легкі прояви СГСЯ можуть включати абдомінальний біль, абдомінальний дискомфорт та розтягнення та збільшення розмірів яєчників. Помірний СГСЯ може додатково проявлятися нудотою, блювання, асцитом, підтвердженим ультразвуковим дослідженням, та помітним збільшенням яєчників.

У тяжких випадках СГСЯ може додатково спостерігатися така симптоматика: серйозне збільшення розмірів яєчників, збільшення маси тіла, задишка та олігурія. При клінічному обстеженні можуть бути виявлені гіповолемія, згущення крові, електролітний дисбаланс, асцит, плевральні виливи або гострий респіраторний дистрес-синдром. У дуже поодиноких випадках тяжкий СГСЯ може бути ускладнений перекручуванням яєчників та тромбоемболічними ускладненнями, такими як емболія легеневої артерії, ішемічний інсульт та інфаркт міокарда.

Незалежні фактори ризику розвитку СГСЯ включають молодий вік, худорляву статуру, синдром полікістозних яєчників, високі дози екзогенних гонадотропінів, високі абсолютні або швидко зростаючі сироваткові рівні естрадіолу та попередні епізоди СГСЯ, а також велику кількість зростаючих оваріальних фолікулів або ооцитів, одержаних в циклах ДРТ.

Дотримання рекомендованого дозування та режиму введення препарату Овітрел® може мінімізувати ризик оваріальної гіперстимуляції. Для раннього виявлення відповідних факторів ризику рекомендується проводити моніторинг циклів стимуляції за допомогою ультразвукового дослідження та визначення рівня естрадіолу.

Існує підстава припустити, що лХГ відіграє ключову роль в ініціації СГСЯ і що цей синдром може ставати тяжчим та тривалішим при настанні вагітності. Тому при наявності ознак оваріальної гіперстимуляції рекомендується відмінити введення лХГ та порадити пацієнтці утриматися від статевих контактів або застосовувати бар’єрні засоби контрацепції упродовж щонайменше 4 днів.

СГСЯ може швидко прогресувати (у межах 24 годин) і протягом кількох днів стати серйозним медичним ускладненням, тому пацієнтки повинні перебувати під медичним наглядом щонайменше протягом 2 тижнів після введення лХГ.

Зазвичай легкі або помірні форми СГСЯ минають спонтанно. Якщо спостерігається тяжка форма СГСЯ, лікування гонадотропінами необхідно припинити, пацієнтку слід госпіталізувати та розпочати відповідну терапію СГСЯ.

Багатоплідна вагітність

При проведенні індукції овуляції частота багатоплідних вагітностей та народжень, підвищена порівняно із природним заплідненням. Більшість множинних запліднень представлена двійнями. Багатоплідна вагітність, особливо вищого порядку, несе підвищений ризик несприятливого результату пологів і перинатального періоду.

Для мінімізації ризику багатоплідної вагітності вищого порядку рекомендується ретельно контролювати оваріальну реакцію. При проведенні процедур ДРТ ризик багатоплідної вагітності пов’язаний головним чином з кількістю перенесених ембріонів, їхньою якістю та віком пацієнтки.

Переривання вагітності

Частота випадків переривання вагітності як у пацієнток з ановуляцією, так і при застосуванні ДРТ вища, ніж після спонтанного запліднення.

Позаматкова вагітність

Жінки із захворюваннями маткових труб в анамнезі мають підвищений ризик позаматкової вагітності незалежно від того, настала вона внаслідок спонтанного запліднення чи лікування безпліддя. Повідомлялося, що поширеність позаматкової вагітності після проведення ДРТ вища, ніж у загальній популяції.

Вроджені вади

Поширеність вроджених вад після проведення ДРТ може бути трохи вищою, ніж після спонтанного запліднення. Вважається, що це є наслідком різниці в характеристиках батьків (наприклад, материнський вік, якість сперми) та більшої частоти випадків багатоплідної вагітності.

Тромбоемболічні явища

У жінок з нещодавніми тромбоемболічними захворюваннями та у жінок, для яких загалом встановлені фактори ризику розвитку тромбоемболічних явищ, такі як індивідуальні або сімейні випадки, лікування гонадотропінами може призвести до подальшого підвищення ризику загострення або появи таких розладів. У таких жінок необхідно оцінити перевагу застосування гонадотропінів над ризиком розвитку подібних явищ. Проте слід відзначити, що власне вагітність та СГСЯ також збільшують ризик розвитку тромбоемболічних ускладнень.

Новоутворення репродуктивної системи

Існують повідомлення про розвиток як доброякісних, так і злоякісних новоутворень яєчників та інших органів репродуктивної системи у жінок, які для лікування безпліддя застосовували кілька лікарських препаратів. Ще не з’ясовано, чи збільшує лікування гонадотропінами базовий ризик розвитку таких пухлин у неплідних жінок.

Вплив на результати аналізу крові або сечі

Після введення протягом періоду до 10 днів Овітрелâ може впливати на результати імунологічного визначення рівня лХГ у сироватці крові або сечі, що може призводити до помилково позитивних результатів тестування на вагітність. Про це слід попередити пацієнток.

Вміст натрію

Цей лікарський засіб містить менше ніж 1 ммоль натрію (23 мг) в одній дозі, тобто він практично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Показань до застосування препарату Овітрелâ у період вагітності немає. Дані, одержані для невеликої кількості випадків застосування препарату у період вагітності, вказують на відсутність уроджених вад або фето- чи неонатальної токсичності. Досліджень впливу хоріогонадотропіну альфа на репродуктивні функції тварин не проводилось, тому потенційний ризик такого застосування для людини невідомий.

Годування груддю

Овітрелâ не показаний для застосування у період годування груддю. Дані щодо виділення хоріогонадотропіну альфа у грудне молоко відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Овітрелâ не впливає або майже не впливає на здатність пацієнток керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат слід застосовувати під наглядом лікаря, який має досвід лікування безпліддя.

Максимальна доза препарату − 250 мкг. Слід застосовувати нижчезазначені режими лікування.

Жінки при проведенні суперовуляції перед застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, таких як запліднення іп vitro (IVF)

Вміст однієї попередньо заповненої ручки Овітрелуâ (250 мкг) вводять через 24 − 48 годин після останньої ін’єкції препарату фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) або людського менопаузального гонадотропіну (лМГ), тобто при досягненні оптимальної стимуляції фолікулярного росту.

Жінки з ановуляцією або олігоовуляцією

Вміст однієї попередньо заповненої ручки Овітрелуâ (250 мкг) вводять через 24 − 48 годин після досягнення оптимальної стимуляції фолікулярного росту. Пацієнтці рекомендується мати статеві зносини у день введення Овітрелуâ та наступного дня.

Пацієнтки з порушенням функції нирок або печінки

Безпека, ефективність та фармакокінетичні параметри Овітрелуâ у пацієнток з порушенням функції нирок або печінки не були встановлені.

Якщо Ви вводите препарат Овітрелâ самостійно, будь ласка, уважно прочитайте та виконуйте нижченаведені інструкції.

Овітрелâ призначений для підшкірного введення. Можна вводити лише прозорий розчин, який не містить сторонніх часток. Кожну голку та ручку можна використовувати лише один раз.

Самостійне введення Овітрелуâ можуть проводити лише належним чином навчені пацієнтки, які мають можливість консультуватися з лікарем у разі необхідності. 

1. Вимийте руки з милом. Перевірте термін придатності на етикетці ручки для введення.

2. На чистій рівній поверхні розташуйте усі предмети, що можуть знадобитися:

 
 
1. Ручка дозатора
2. Дисплей, що вказує дозу
3. Поршень
4. Резервуар
5. Наконечник з різьбою для приєднання голки
6. Ковпачок ручки
 
7. Етикетка контролю першого розкривання
8. Голка, що знімається
9. Внутрішній ковпачок голки
10. Зовнішній ковпачок голки
11. Тампони, просочені спиртом
12. Контейнер для використаних гострих предметів

Примітка: тампони, просочені спиртом, та контейнер для використаних гострих предметів не містяться в упаковці з препаратом.

3. Підготовка попередньо заповненої ручки до ін’єкції

3.1. Зніміть ковпачок з ручки.

3.2. Підготуйте голку до ін’єкції.

 • Візьміть нову голку (використовуйте лише одноразову голку, яка міститься в упаковці).
 • Тримаючи у руці зовнішній ковпачок голки, перевірте, чи етикетка контролю першого розкривання зовнішнього ковпачка голки наявна та непошкоджена. Зніміть етикетку контролю першого розкривання.

Увага: Якщо етикетка контролю першого розкривання пошкоджена або відсутня, не використовуйте цю голку, а утилізуйте її у контейнері для використаних гострих предметів. Зверніться до лікаря щодо заміни голки.

3.3. Приєднайте голку.

 • Пригвинчуйте зовнішній ковпачок голки до наконечника з різьбою ручки до упору.

Увага: Не загвинчуйте ковпачок занадто щільно, інакше його буде важко відгвинтити після ін’єкції.

 • Злегка потягнувши, зніміть зовнішній ковпачок голки і покладіть його поряд для подальшого використання.
 • Тримаючи попередньо заповнену ручку Овітрелâ голкою догори, обережно зніміть та викиньте зелений внутрішній ковпачок голки.

3.4. Уважно огляньте кінець голки щодо наявності маленьких крапель рідини.

 • Якщо Ви бачите маленькі краплі рідини на кінці голки, перейдіть до пункту 4. Установіть дозу 250.
 • Якщо Ви не бачите маленьких крапель рідини на кінці голки, виконайте наступні інструкції.

Якщо Ви не бачите маленьких крапель рідини на кінці голки:

 • Обережно поверніть ручку дозатора за годинниковою стрілкою таким чином, щоб на дисплеї з’явилась позначка «∙». Якщо Ви проминули цю позначку, поверніть ручку дозатора назад до позначки «∙».

 • Тримаючи ручку догори голкою, обережно постукайте пальцем по резервуару.
 • Натисніть на ручку дозатора до упору. На кінці голки повинна з’явитись маленька крапля рідини: це вказує на те, що попередньо заповнена ручка готова до ін’єкції.

 • Якщо крапля рідини не з’являється, повторіть спробу знову (це можна робити максимально двічі), починаючи з пункту «Якщо Ви не бачите маленьких крапель рідини на кінці голки».

4. Установіть дозу 250.

 • Обережно повертайте ручку дозатора за годинниковою стрілкою доти, поки на дисплеї не з’явиться число «250». Не натискуйте та не відтягуйте ручку дозатора під час обертання.
 • На дисплеї повинно відображатися число «250», як це показано на рисунку.

5. Введіть дозу.

 • Оберіть ділянку для ін’єкції згідно з інструкціями, наданими лікарем або медичною сестрою.
 • Протріть шкіру на ділянці для ін’єкції тампоном, просоченим спиртом.
 • Ще раз перевірте, що на дисплеї вказано число «250». Якщо ні, відкоригуйте дозу відповідно до інструкцій, наданих у пункті 4. Установіть дозу 250.
 • Обережно зніміть внутрішній ковпачок голки, якщо Ви не зробили цього раніше під час видалення з ручки бульбашок повітря.
 • ;Проведіть ін’єкцію так, як Вас навчив лікар або медична сестра:
 • Спочатку повільно та повністю введіть голку у шкіру.
 • ;Натисніть на ручку дозатора до упору та утримуйте її у такому стані до введення ін’єкції повністю.
 • Утримуйте ручку дозатора у такому стані щонайменше 5 секунд для забезпечення введення повної дози препарату.
 • ;Число, вказане на дисплеї, повернеться до «0»: це підтверджує те, що була введена повна доза препарату.
 • Через 5 секунд вийміть голку зі шкіри, утримуючи ручку дозатора натиснутою.
 • Відпустіть ручку дозатора.

6. Після введення ін’єкції.

6.1. Перевірте, що на дисплеї вказаний «0».

 • Це підтверджує введення повної дози препарату. Не намагайтесь ввести ін’єкцію двічі.
 • Якщо на дисплеї не вказаний «0», зверніться до свого лікаря.

6.2. Зніміть голку.

 • Міцно тримаючи ручку за резервуар, обережно одягніть зовнішній ковпачок на голку.
 • Потім стисніть зовнішній ковпачок та відгвинтіть голку.
 • Будьте обережні, щоб не поранити себе голкою.
 • Після цього одягніть ковпачок на ручку.
 • Не використовуйте голку та ручку повторно.
 • Обережно утилізуйте голку та ручку.

Діти.

Показань для застосування Овітрелуâ для педіатричної групи пацієнток немає.

Передозування

Ефекти передозування Овітрелуâ невідомі. Проте внаслідок передозування препарату існує можливість розвитку СГСЯ (див. розділ «Особливості застосування»).

Побічні ефекти

Стислий опис профілю безпеки

У порівняльних дослідженнях із застосуванням різних доз Овітрелуâ було встановлено, що СГСЯ, пов’язаний з препаратом Овітрел®, має дозозалежний характер. СГСЯ спостерігався приблизно у 4 % пацієнток, які застосовували Овітрелâ. Тяжка форма СГСЯ спостерігалась менше ніж у 0,5 % пацієнток (див. розділ «Особливості застосування»).

Перелік побічних реакцій

Категорії частоти побічних реакцій: дуже поширені (≥ 1/10); поширені (від ≥ 1/100 до < 1/10); непоширені (від ≥ 1/1000 до < 1/100); поодинокі (від ≥ 1/10000 до < 1/1000); рідкісні (< 1/10000), частота невідома (не може бути встановлена на підставі наявних даних).

З боку імунної системи

Рідкісні: реакції гіперчутливості від легкого до тяжкого ступеня, включаючи висипання, анафілактичні реакції та шок.

З боку нервової системи

Поширені: головний біль.

Судинні розлади

Рідкісні: тромбоемболія, пов’язана або не пов’язана з СГСЯ.

Шлунково-кишкові розлади

Поширені: абдомінальний біль, абдомінальне розтягнення, нудота, блювання.

Непоширені: абдомінальний дискомфорт, діарея.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Поширені: легкий або помірний СГСЯ.

Непоширені: тяжкий СГСЯ.

Загальні розлади та реакції у місці введення

Поширені: реакції у місці ін’єкції.

Термін придатності

2 роки.

Для негайного використання після першого відкривання.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 2 − 8 °С (у холодильнику). Не заморожувати.

Зберігати у недоступному для дітей місці. 

Упаковка

По 0,5 мл розчину для ін’єкцій у картриджі ємністю 3 мл з пробкою-поршнем та алюмінієвою обжимною кришечкою з гумовою прокладкою, який вміщено у ручку для введення. Попередньо заповнена ручка для введення та 1 голка для ін’єкцій у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Мерк Сероно С.п.А./Merck Serono S.p.A.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Віа делле Магноліє 15 (р-н Промислова Зона), 70026 Модуньо (Барі), Італія/

Via delle Magnolie 15 (loc. frazione Zona Industriale), 70026 Modugno (Bari), Italy.

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
запрещено
Беременные
запрещено
Кормящие мамы
запрещено
Водители
разрешено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
запрещено
Беременные
запрещено
Кормящие мамы
запрещено
Водители
разрешено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/ин.
Дозировка
гонадотропин
Объём
0.5 мл
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/1175/03/01 от 04/10/2016 приказ №306 от 22/02/2024
Производитель
Мерк Сероно С.п.А./Merck Serono S.p.A.
Все товары
Форма выпуска
раствор
Объём
0,5 мл
Действующее вещество
гонадотропин
Страна происхождения бренда
Швейцария

Частые вопросы

Цена на Овитрел раствор д/ин. 250 мкг/0.5 мл по 0.5 мл №1 в картр., влож. в руч. с иголк. начинается от 3172.04 грн.
Овитрел раствор д/ин. 250 мкг/0.5 мл по 0.5 мл №1 в картр., влож. в руч. с иголк. является рецептурным препаратом и отпускается только при наличии рецепта.

Средняя цена по Украине