UA RU
Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 6509 аптек по всей Украине. Узнать больше

Онкорил-Здоровье порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 1000 мг №1 во флак.

Нет в наличии в Украине
Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Онкорил-Здоровье порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 1000 мг №1 во флак.

Инструкция указана для Онкорил-Здоровье порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 1000 мг №1 во флак.

Склад

діюча речовина: 1 флакон містить гемцитабіну 200 мг або 1000 мг;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), натрію ацетат тригідрат, натрію гідроксид.

Лікарська форма

Порошок ліофілізований для розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Антинеопластичні засоби. Антиметаболіти. Структурні аналоги піримідину. Код АТС L01B C05.

Клінічні характеристики.

Показання

  • Недрібноклітинний рак легенів: як препарат першого ряду при локально-прогресуючому метастазуючому недрібноклітинному раку легенів (для монотерапії або у поєднанні з циспластином);
  • Рак сечового міхура;
  • Рак підшлункової залози (локально прогресуючий або метастазуючий, у тому числі резистентний до 5-фторурацилу);
  • Рак молочної залози (як монотерапія або у комбінації з іншими засобами).

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату, комбіноване застосування Онкорилу-Здоров’я із цисплатином у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю. Вагітність, годування груддю, дитячий вік до 18 років.

Спосіб застосування та дози

Для розчинення стерильного порошку застосовують 0,9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій без консервантів. Максимальна концентрація Онкорилу-Здоров’я після приготування розчину не повинна перевищувати 40 мг/мл, в іншому випадку можливо неповне розчинення речовини. Для приготування розчину додають не менше 5 мл 0,9 % розчину натрію хлориду для ін’єкцій у флакон, який містить 200 мг порошку Онкорилу-Здоров’я, та 25 мл до1000 мг. Можна вводити безпосередньо отриманий розчин або додатково розвести 0,9 % розчином натрію хлориду для ін’єкцій.

Перед введенням кожної дози препарату визначають кількість тромбоцитів, лейкоцитів і гранулоцитів у периферичній крові, за наявності проявів гематологічної токсичності дозу коректують:

Абсолютна кількість гранулоцитів (.109/л)
Кількість тромбоцитів
(.109/л)
% повної дози
>1 000
>100 000
100
500-1 000
50 000-100 000
75
<500
<50 000
Препарат не вводять

Для встановлення інших проявів токсичності проводять періодичні клінічні дослідження і контроль функцій нирок і печінки. Доки прояви токсичності не будуть скоректовані, від застосування препарату потрібно утриматись. Може виникнути необхідність у зниженні дози з кожним циклом або протягом будь-якого циклу з урахуванням вираженості токсичних реакцій у пацієнта.

Недрібноклітинний рак легенів.

Монотерапія

Дорослі: у дозі 1000 мг/м2 внутрішньовенна інфузія протягом 30 хв. 1 раз на тиждень протягом 3 тижнів, після чого роблять перерву на 1 тиждень. Цикл повторюють. Необхідність зниження дози з кожним циклом або протягом будь-якого одного циклу визначають залежно від токсичних проявів у пацієнта.

Комбіноване застосування

Дорослі: Онкорил-Здоров’я призначають у комбінації з цисплатином, використовується один з двох режимів дозування:

  • при використанні 3-тижневої схеми Онкорил-Здоров’я у дозі 1 250 мг/м2 вводять шляхом 30-хвилинної внутрішньовенної інфузії в 1-й, 8-й день кожного 21-денного циклу. За необхідності дозу коректують з урахуванням проявів токсичності.
  • При використанні 4-тижневої схеми Онкорил-Здоров’я у дозі 1 000 мг/м2 вводять шляхом внутрішньовенної інфузії протягом 30 хв. у 1-й, 8-й і 15-й день кожного 28-денного циклу. За необхідності дозу коректують з урахуванням проявів токсичності.

Рак сечового міхура.

Монотерапія

Дорослі: рекомендована доза Онкорилу-Здоров’я – 1250 мг/м2 внутрішньовенно протягом 30 хвилинної інфузіїї. Призначають у 1-й, 8-й і 15-й день кожного 28-денного циклу, потім цей 4-тижневий цикл повторюють. Зниження дози з кожним циклом або протягом будь-якого одного циклу може відбуватися залежно від вираженості токсичних проявів у пацієнтів.

Комбіноване застосування

Дорослі: у дозі 1000 мг/м2, внутрішньовенна інфузія протягом 30 хв. у 1, 8-й і 15-й день кожного 28-денного циклу у комбінації з цисплатином. Цисплатин призначають у дозі 70 мг/м2 в 1-й день після Онкорилу-Здоров’я на другий день кожного 28-денного циклу на фоні гіпергідратації. Потім цей 4-тижневий цикл повторюють. Зниження дози протягом кожного циклу або протягом будь-якого одного циклу може відбуватися залежно від вираженості токсичних проявів у пацієнтів. Мієлосупресія більш виражена, якщо цисплатин застосовують у дозі 100 мг/м2.

Рак підшлункової залози.

Дорослі: Онкорил-Здоров’я у дозі 1 000 мг/м2 вводять шляхом внутрішньовенного вливання протягом 30 хв. 1 раз на тиждень протягом 7 тижнів, після чого роблять перерву на один тиждень. Наступні цикли складаються з щотижневих ін’єкцій протягом 3 тижнів підряд з перервою кожний 4-й тиждень. За необхідності дозу коректують з урахуванням проявів токсичності. Для людей літнього віку доза не коректується.

Рак молочної залози.

Монотерапія

Дорослі: рекомендована доза становить 1 000-1 200 мг/м2  та вводиться шляхом внутрішньовенної інфузії протягом 30 хв у 1-й, 8-й і 15-й день кожного 28- денного циклу. Потім цей 4-тижневий цикл повторюється. Доза препарату може зменшуватися з кожним циклом або протягом якогось одного циклу залежно від ступеня токсичності, якої зазнає хворий.

Комбіноване застосування

Дорослі: Онкорил-Здоров’я у комбінації з паклітакселом рекомендовано вводити у такому режимі: паклітаксел (175 мг/м2) вводиться в 1-й день протягом 3-годинної внутрішньовенної інфузії після Онкорилу-Здоров’я (1 250 мг/м2), який вводиться протягом 30-хвилинної внутрішньовенної інфузії у 1-й та 8-й день кожного 21-денного циклу. Доза препарату може зменшуватися з кожним циклом або протягом якогось одного циклу залежно від ступеня токсичності, якої зазнає хворий. Перед першим введенням комбінації Онкорилу-Здоров’я та паклітакселу пацієнти повинні мати абсолютну кількість гранулоцитів щонайменше 1,500 (х106/л).

Побічні реакції

Найчастіше виникає нудота ( з блюванням або без); підвищення показників печінкових трансаміназ та лужної фосфатази ( в 60% пацієнтів); протеїнурія та гематурія ( у 50% пацієнтів); задишка (10–40% пацієнтів); алергічні висипи на шкірі у 25% ( супроводжується свербежем у 10%).

Частота: дуже часто ( >1/10); часто ( >1/100, <1/10); іноді ( >1/1000, <1/100); рідко ( >1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000, у тому числі одиничні випадки).

Кровотворна система: дуже часто – лейкопенія, тромбоцитопенія, нейтропенія, анемія; дуже рідко – тромбоцитемія.

Імунна система: дуже рідко –анафілактичні реакції.

Нервова система: часто – сонливість.

Серцево-судинна система: рідко – артеріальна гіпотензія; дуже рідко – інфаркт міокарда, застійна серцева недостатність, аритмії; клінічні прояви недостатності периферичних судин, гангрена.

Органи дихання: дуже часто – задишка; часто – транзиторний бронхоспазм; рідко – гострий респіраторний дистрес-синдром, інтерстиціальні пневмонії з легеневими інфільтратами, набряк легенів (у цих випадках терапія Онкорилом-Здоров’я повинна бути припинена).

Шлунково-кишковий тракт: дуже часто – нудота, блювання; часто – стоматити, виразки слизової оболонки рота; проноси, запори.

Гепатобіліарна система: дуже часто – підвищення активності печінкових трансаміназ та лужної фосфатази; часто – підвищення концентрації білірубіну в плазмі крові; рідко –підвищення рівня гамаглютамілтрансферази; дуже рідко – гостра печінкова недостатність може розвинутись у хворих, які приймали Онкорил-Здоров’я в комбінації з іншими потенційно гепатотоксичними препаратами. Тому Онкорил-Здоров’я слід дуже обережно призначати пацієнтам з хронічною печінковою недостатністю.

Шкіра та придатки шкіри: дуже часто – алергічні висипи, що часто супроводжуються свербежем; облисіння зазвичай, незначне, з мінімальною втратою волосся; рідко – утворення везикул та виразок; дуже рідко – десквамація.

Нирки та сечовивідні шляхи: дуже часто – гематурія, протеїнурія (без зміни рівня креатиніну та сечовини в сироватці крові); рідко – ниркова недостатність, гемолітичний уремічний синдром. Тому Онкорил-Здоров’я слід дуже обережно призначати пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю. Ниркова недостатність, навіть після припинення лікування Онкорилом-Здоров’я, може бути необоротна, в таких випадках необхідне лікування діалізом.

Загальні розлади: дуже часто – периферичні набряки у 30% пацієнтів; описані випадки набряку обличчя, що не пов’язані з серцевою, печінковою та нирковою недостатністю, були оборотними після припинення лікування Онкорилом-Здоров’я; грипоподібні симптоми (пропасниця, головний біль, біль у спині та м’язах, озноб, астенія, анорексія, кашель, риніт, пітливість і порушення сну); часто – лихоманка, астенія; рідко – подразнення у місці введення.

Передозування

Специфічних антидотів не існує. Клінічно допустима токсичність спостерігалася при призначенні дози до 5.7 г/м2 шляхом 30-хвилинної внутрішньовенної інфузії протягом 2 тижнів При підозрі на передозування необхідно контролювати стан периферичної крові і, за необхідності, призначати симптоматичне лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Було доведено у тварин мутагенну, тератогенну і канцерогенну дію гемцитабіну. Тому Онкорил-Здоров’я не слід призначати в період вагітності і годування груддю. Жінки дітородного віку повинні уникати вагітності протягом лікування Онкорилом-Здоров’я .

Діти

Безпека і ефективність застосування препарату у дітей не вивчались. Дітям до 18 років призначати Онкорил-Здоров’я не рекомендується.

Особливості застосування

Збільшення тривалості і підвищення частоти введення препарату підвищує токсичність. Препарат з обережністю призначають пацієнтам з нирковою і печінковою недостатністю, при цьому контролюють функціональний стан нирок та печінки (активність трансаміназ і рівень креатиніну у сироватці крові). Введення Онкорилу-Здоров’я при метастазах у печінку, при гепатиті та алкоголізмі в анамнезі, а також при цирозі печінки призводить до збільшення печінкової недостатності.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Онкорил-Здоров’я може спричиняти сонливість, тому хворим потрібно утримуватись від керування автотранспортом і від роботи з потенційно небезпечними механізмами до зникнення сомноленції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дані відсутні.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Протипухлинний препарат групи антиметаболітів. Має клітиннофазову специфічність, діє головним чином на клітини, які знаходяться в S-фазі, але за певних умов може порушувати перехід клітин із фази G1 у фазу S. Гемцитабін (dFdC) метаболізується внутрішньоклітинно за участі нуклеозидкінази до активних дифосфатних (dFdCDP) і трифосфатних (dFdCDТР) нуклеозидів. Цитотоксична дія гемцитабіну зумовлена пригніченням синтезу ДНК активними метаболітами препарату. По-перше, дифосфатний нуклеозид (dFdCDP) інгібує рибонуклеотидредуктазу. Вона є каталізатором реакції, за якої утворюються дизоксинуклеозидтрифосфати для синтезу ДНК. Пригнічення активності рибонуклеотидредуктази призводить до зниження вмісту дезоксинуклеозидів, особливо dСTP. По-друге, dFdCTP конкурує з dCTP при побудові ДНК. Зниження внутрішньоклітинної концентрації dСTP робить можливим включення трифосфатних нуклеозидів в ланцюжок ДНК. Епсилон ДНК-полімераза не спроможна видалити гемцитабін і відновити синтезуючі спіралі ДНК. Після включення внутрішньоклітинних метаболітів гемцитабіну в ДНК до синтезуючої спіралі ДНК приєднується один додатковий нуклеозид, після чого відбувається повне пригнічення її синтезу і загибель клітини.

Фармакокінетика. Гемцитабін швидко виводиться з плазми крові головним чином шляхом метаболізму з утворенням неактивних метаболітів 2’-дезокси-2’,2’-дифторуридину (dFdU). Менше 10 % внутрішньовенно введеної дози виводиться з сечею у вигляді незміненого гемцитабіну. Гемцитабін і метаболіти dFdU становлять 99 % від введеної дози препарату і виводяться із сечею. Зв’язування гемцитабіну з білками плазми крові незначне. Обсяг розподілу значною мірою залежить від статі. Загальний кліренс становить 40-10 л/г в 1 м2 і приблизно на 30 % нижчий у жінок, ніж у чоловіків. При дотриманні рекомендованої тривалості інфузії період напіввиведення становить 32–94 хв.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості

ліофілізована маса білого кольору.

Несумісність

Препарат не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одній ємкості.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Розчин використовувати свіжо приготовленим.

 

Упаковка

По 200 мг або 1000 мг порошку у флаконі; по 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я”, Україна (пакування з упаковки “in bulk” Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія )

Місцезнаходження

61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация L01BC05 - Гемцитабин
МНН Гемцитабин
Действующие вещества гемцитабин

Новинки реклама

Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
SOS помощь для ленивого пищеварения
SOS помощь для ленивого пищеварения Попробуй не ферменты Подробней
Болит горло?
Болит горло? Быстрое решение Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Top