Орнисид форт инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Склад

діюча речовина: орнідазол;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить:орнідазолу 500 мг;

допоміжні речовини:

ядро таблетки: гіпромелоза (НРМС Е-15), крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат;

плівкова оболонка: гіпромелоза (HPMC E-15), макрогол 4000, тальк, Опаспрей білий M-1-7120 (вода очищена, титану діоксид (Е 171), промисловий метильований спирт 74 ОР, гіпромелоза 5ср, натрію бензоат (Е 211)).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у разі амебіазу та інших протозойних інфекцій. Похідні нітроімідазолу. Орнідазол.

Код АТС P01A B03.

Показання

1. Трихомоніаз.

Урогенітальні інфекції у жінок і чоловіків, спричинені Trichomonas vaginalis.

2. Амебіаз.

Всі інфекції, спричинені Entamoeba histolytica (у тому числі амебна дизентерія), а також випадки амебіазу позакишкової локалізації, зокрема амебний абсцес печінки.

3. Лямбліоз.

4. Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями після хірургічних втручань на товстому кишечнику та після гінекологічних операцій.

Протипоказання

Гіперчутливість до препарату або до інших похідних нітроімідазолу. Хворі з ураженням ЦНС (епілепсія, ураження головного мозку, розсіяний склероз).

Патологічні ураження крові або інші гематологічні аномалії.

Спосіб застосування та дози

Таблетки застосовують внутрішньо після прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю води.

Рекомендовані наступні схеми дозування препарату.

Лікування трихомоніазу

а) Курс лікування - 1 день:

  • дорослі та діти з масою тіла понад 35 кг - 3 таблетки на прийом ввечері;
  • добова доза для дітей з масою тіла більше 20 кг становить 25 мг орнідазолу на 1 кг маси тіла і призначається на 1 прийом.

б) Курс лікування - 5 діб:

  • дорослі та діти з масою тіла понад 35 кг - 2 таблетки (по 1 таблетці вранці і ввечері).

Щоб усунути можливість повторного зараження, статевий партнер повинен пройти такий самий курс лікування.

Дітям з масою тіла менше 35 кг - не рекомендується.

Лікування амебіазу

Можливі схеми лікування:

а) 3-добовий курс лікування хворих з амебною дизентерією;

б) 5-10-добовий курс лікування при всіх формах амебіазу.

Рекомендована схема дозування препарату:

 
Тривалість лікування
Добова доза
Дорослі та діти
 з масою тіла більше 35 кг
Діти
з масою тіла до 35 кг
 
а) Амебна дизентерія - 3 доби
 
3 таблетки одноразово ввечері
 
При масі тіла понад 60 кг:
4 таблетки (2 таблетки вранці, 2 таблетки ввечері)
 
35 кг - 3 таблетки на 1 прийом;
25 кг - 2 таблетки на 1 прийом;
13 кг - 1 таблетка на 1 прийом;
(розраховується як 40 мг орнідазолу
на 1 кг маси тіла на 1 прийом)
 
б) Інші форми амебіазу - 5-10 діб
 
По 2 таблетки (по 1 таблетці вранці і ввечері)
 
35 кг - 2 таблетки на 1 прийом;
20 кг - 1 таблетка на 1 прийом;
(розраховується як 25 мг орнідазолу на 1 кг маси тіла
на 1 прийом)

Лікування лямбліозу

Дорослим і дітям з масою тіла понад 35 кг призначають 3 таблетки одноразово ввечері, дітям з масою тіла менше 35 кг - одноразовий прийом дози з розрахунку 40 мг/кг маси тіла на добу. Тривалість лікування становить 1-2 дні.

Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями.

Тривалість післяопераційної терапії, як правило, становить 5-10 днів, однак її слід визначати, виходячи з клінічних даних оперованого. Таблетки Орнісид Форт слід призначати після стабілізації стану оперованого і можливості самостійного застосування таблетованих лікарських засобів. Призначають по 1 таблетці кожні 12 годин.

Для дітей добова доза становить 20 мг на 1 кг маси тіла за 2 прийоми протягом 5-10 днів.

Для профілактики змішаних інфекцій слід застосовувати Орнісид Форт у комбінації з аміноглікозидами, антибіотиками пеніцилінового та цефалоспоринового ряду. Лікарські засоби слід застосовувати окремо.

Побічні реакції

Побічні ефекти при застосуванні препарату дозозалежні.

Кров та лімфатична система

Нечасто: прояви впливу на утворення кісткового мозку та нейтропенія.

Імунна система

Нечасто: прояви шкірних реакцій і реакцій гіперчутливості.

Нервова система

Рідко: тремор, ригідність, порушення координації, ступор, судоми, тимчасова втрата або сплутаність свідомості, ознаки сенсорної або змішаної периферичної нейропатії, запаморочення, сонливість.

Шлунково-кишкові порушення

Нудота, блювання, присмак металу у роті.

Передозування

У разі перевищення дози прогресують симптоми, детально описані в розділі «Побічні реакції».

Лікування симптоматичне, специфічний антидот невідомий.

Для виведення орнідазолу з організму рекомендовано промивання шлунка або гемодіаліз.

У випадку появи судом рекомендовано внутрішньовенне введення діазепаму.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Незважаючи на те, що в результаті досліджень жодних ознак тератогенності або фетотоксичної дії цього препарату не виявлено, протягом першого триместру вагітності та в період годування груддю застосовувати його можна лише в разі крайньої необхідності. Прийом у другому та третьому триместрах можливий лише тоді, коли користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Діти

Препарат застосовують дітям відповідно до рекомендацій щодо дозування, вказаних у розділі «Спосіб застосування та дози».

Особливості застосування

При застосуванні високих доз препарату та у випадку лікування понад 10 днів рекомендується проводити клінічний та лабораторний моніторинг.

У осіб при наявності в анамнезі порушень з боку крові рекомендується контроль за лейкоцитами, особливо при проведенні повторних курсів лікування.

Посилення порушень з боку центральної або периферичної нервової системи можуть спостерігатися у період проведення лікування препаратом. У випадку периферичної нейропатії, порушень координації рухів (атаксії), запаморочення або затьмарення свідомості слід припинити лікування.

Може спостерігатися загострення кандидомікозу, яке вимагатиме відповідного лікування.

У випадку проведення гемодіалізу необхідно враховувати зменшення періоду напіввиведення та призначати додаткові дози препарату до або після гемодіалізу.

У пацієнтів, які застосовують літій та похідні амідазолу, необхідно контролювати концентрацію літію, рівень креатиніну та електролітів у плазмі крові.

Ефект інших лікарських засобів може бути підвищено або послаблено під час лікування препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

При застосуванні препарату можливі такі прояви, як сонливість, ригідність, запаморочення, тремор, судоми, порушення координації, тимчасова втрата свідомості. Можливість таких проявів необхідно враховувати для пацієнтів, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

На відміну від інших похідних нітроімідазолу, орнідазол не пригнічує альдегіддегідрогеназу, тому ризик непереносимості алкоголю відсутній. Проте орнідазол посилює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що вимагає відповідної корекції їх дозування.

Орнідазол подовжує тривалість міорелаксуючої дії векуронію броміду.

Сумісне застосування фенобарбіталу та інших індукторів ферментів знижує період напіввиведення орнідазолу з сироватки крові, у той час як інгібітори ферментів (наприклад, циметидин) підвищують.

У пацієнтів, які застосовують літій та похідні імідазолу, необхідно контролювати концентрацію літію, рівень креатиніну та електролітів у плазмі крові.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Орнідазол – протипротозойний та антибактеріальний засіб, похідне 5-нітроімідазолу. Активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Gardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides, Clostridium spp., Fusobacterium spp. та анаеробних коків.

За механізмом дії орнідазол – ДНК-тропний препарат із вибірковою активністю щодо мікроорганізмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізувати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату в мікробну клітину механізм його дії обумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікроорганізму та активністю уже відновленого нітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, викликаючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Після внутрішнього застосування орнідазол швидко всмоктується у шлунково-кишковий тракт. У середньому всмоктування становить 90 %. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається в межах 3 годин.

Розподіл.

Зв’язування орнідазолу з білками плазми крові становить приблизно 13 %. Діюча речовина проникає у спинномозкову рідину, інші рідини організму та у тканини.

Концентрація орнідазолу в плазмі крові знаходиться у діапазоні 6-36 мг/л, тобто на рівні, який вважається оптимальним для різних показань до застосування препарату. Після багаторазового застосування доз у 500 мг та 1000 мг здоровим добровольцям через кожні 12 годин коефіцієнт кумуляції дорівнює 1,5-2,5.

Метаболізм.

Орнідазол  метаболізується  в печінці з утворенням,  в основному, 2-гідроксиметил- та α-гідроксиметилметаболітів. Обидва метаболіти менш активні щодо Trichomonas vaginalis та анаеробних бактерій, ніж незмінений орнідазол.

Виведення.

Період напіввиведення становить приблизно 13 годин. Після одноразового застосування 85 % дози виводиться протягом перших 5 діб, головним чином у вигляді метаболітів. Близько 4 % прийнятої дози виводиться нирками у незміненому вигляді.

Особливості фармакокінетики при певних порушеннях функціонування органів та систем.

Порушення функції печінки.

Період напіввиведення діючої речовини при цирозі печінки збільшується до 22 годин, кліренс зменшується (35 порівняно з 51 мл/хвилину) порівняно зі здоровими особами.

Порушення функції нирок.

Фармакокінетика Орнідазолу не змінюється при порушеннях функціонування нирок, тому дозу прийому препарату змінювати не потрібно.

Орнідазол виводиться під час гемодіалізу. Перед початком проведення гемодіалізу необхідно застосувати додатково 500 мг орнідазолу, якщо добова доза становить 2 г на добу, або додатково 250 мг орнідазолу, якщо добова доза становить 1 г на добу.

Діти (у тому числі новонароджені).

Фармакокінетика орнідазолу у дітей (в тому числі новонароджених) подібна до фармакокінетики дорослих.

Основні фізико-хімічні властивості

білі або жовтувато-білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з рискою поділу з одного боку.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 оС.

Упаковка

10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

АБДІ ІБРАХІМ Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш.

ABDI IBRAHIM Ilac Sanayi ve Ticaret A.S.

Місцезнаходження

Санаї Махаллеші Тунч Джаддесі №3, Есенюрт / Стамбул, Туреччина.

Sanayi Mahallesi Tunc Caddesi №3 Esenyurt / Istanbul, Turkey.

Дата последнего обновления: 04.03.2014

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Категория Антибактериальные
Регистрация закончилась
АТХ-классификация P01AB03 - Орнидазол
МНН Орнидазол
Действующие вещества орнидазол
Производитель Абди Ибрахим Илач Санаи ве Тиджарет А.Ш., Турция
Инструкция по применению Орнисид форт, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Орнисид форт, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Орнисид форт с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Орнидазол-КВ таблетки, п/плен. обол. по 0.5 г №10
Орнидазол-КВ
таблетки
Киевский витаминный завод
Цены в аптеках
Орнизол таблетки, п/плен. обол. по 500 мг №10
Орнизол раствор д/инф. 5 мг/мл по 100 мл в бутыл.
Орнизол
таблетки, раствор
2 производителя
Цены в аптеках
Орнигил раствор д/инф. 5 мг/мл по 200 мл в бутыл.
Орнигил таблетки, п/плен. обол. по 500 мг №10
Орнигил раствор д/инф. 5 мг/мл по 100 мл в бутыл.
Орнигил раствор д/инф. 5 мг/мл по 100 мл в конт.
Орнигил
таблетки, раствор
Юрия-Фарм
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Орнисид форт таблетки, п/плен. обол. по 500 мг №10
Орнисид форт
таблетки
Абди Ибрахим Илач Санаи ве Тиджарет А.Ш., Турция
Цены в аптеках

Новинки реклама

Мечтаешь выглядеть на миллион?
Мечтаешь выглядеть на миллион? Поддержи красоту волос, кожи и ногтей Подробней
Запор?
Запор? Устрани не симптомы, а причину Подробней
Осенний авитаминоз?
Осенний авитаминоз? Жизненно необходимые компоненты для будущей мамы и малыша Подробней
Я беременна, что дальше?
Я беременна, что дальше? . Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Top