UA RU

Офлоксацин капсулы по 200 мг №10

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Ofloxacin , 9-фтор-2,3-дигідро-3-метил-10-(4-метил-1-

піперазиніл)-7-оксо-7Н-піридо/1,2,3-de/l,4-бензоксазинкарбонова кислота;

Основні фізико-хімічні властивості

капсули тверді желатинові, корпус - жовтого кольору,

ковпачок - червоно-коричневого кольору, розміру 2. Вміст капсул - порошок білого або майже білого кольору;

Склад

1 капсула містить офлоксацину 200 мг;

допоміжні речовини: гідроксипропілметилцелюлоза, натрію лаурилсульфат, лактоза, магнію стеарат, кальцію фосфат двозамінений безводний, тальк.

Форма випуску

Капсули.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби групи хінолонів. Фторхінолони. Офлоксацин. Код АТС J01M А01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Офлоксацин має бактерицидну дію. Ефективний відносно широкого спектра грамнегативних аеробних бактерій та ряду грампозитивних аеробних бактерій. Бактерицидна дія офлоксацину пов'язана з блокадою ферменту ДНК-гірази в бактеріальних клітинах. Високоактивний відносно більшості грамнегативних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Morganella morganii, Klebsiella spp., Klebsiella pneumoniae, Enterobacter spp., Serratia spp., Citrobacter spp., Yersinia spp., Haemophilus influenzae, Neisseeria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis spp., Providencia spp, Mycoplasma spp., Acinetobacter spp., Chlamydia spp., Helicobacter pylori. Активний відносно деяких грампозитивних мікроорганізмів, зокрема Staphylococcus spp., Streptococcus spp. (особливо бета-гемолітичних), Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp. Офлоксацин також активний відносно Mycobacterium leprae, Mycobacterium tuberculosis. Помірно чутливі до офлоксацину Enterococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, Pseudomonas spp., Legionella pneumophila. Офлоксацин активний відносно мікроорганізмів, які виробляють бета-лактамази. До препарату нечутливі анаеробні бактерії (крім В. urealiticus).

Фармакокінетика. Офлоксацин добре і швидко всмоктується із травного тракту. Пероральна біодоступність становить майже 100 %. Після прийому максимальна концентрація у сироватці крові досягається через 1-2 год. Період напіввиведення становить 5-8 годин. При прийомі під час їжі абсорбція трохи зменшується. На терапевтичному рівні концентрація препарату утримується протягом 8-12 год., відносно високочутливих збудників -протягом 24 год. Зв'язування з білками плазми дорівнює 25 %. Добре проникає у тканини та рідини організму і виявляється в терапевтичних дозах у слизових оболонках, мокротинні, кістковій тканині, спинномозковій рідині, переходить через плацентарний бар'єр і в грудне молоко. З організму виводиться з сечею та калом. Офлоксацин метаболізується до десметилової та N-оксидної форм; десметилофлоксацин має помірну антибактеріальну активність. Через 24-48 годин після прийому препарату 75-80 % дози виводиться з сечею в незмінному стані, що призводить до високої концентрації препарату у сечі. Менше 5 % виводиться з сечею у вигляді метаболітів. Від 4 до 8 % дози може виділятися з калом.

Показання для застосування

Інфекції середньої та помірної тяжкості, спричинені чутливими до дії препарату мікроорганізмами: гострий і хронічний бронхіт та пневмонія; інфекції вуха, горла, носа; інфекції шкіри і шкірних утворень; неускладнена уретральна та цервікальна гонореї, негонококові уретрити та цервіцити, неускладнені цистити та простатити; плеврит, емпієма плеври, інфікування при бронхоектатичній хворобі, легеневі абсцеси, інфекції м'яких тканин, кісток, суглобів; інфекції органів черевної порожнини та малого таза, бактеріальна діарея; захворювання уретри, шийки матки, прямої кишки, спричинені чутливими до офлоксацину гонококами, хламідіями; інфекції жовчних шляхів; остеомієліт; такі інфекційні хвороби, як черевний тиф, сальмонельоз, шигельоз.

Спосіб застосування та дози

Доза залежить від виду мікроорганізму і ступеня тяжкості інфекції, віку, маси тіла і функції нирок хворого. Курс лікування становить 7-10 днів, лікування необхідно продовжити ще 2-3 дні після усунення симптомів інфекції. При тяжких і ускладнених інфекціях курс терапевтичного лікування можна подовжити.

Офлоксацин застосовують дозами від 200 до 400 мг на добу, дози збільшуються до 400 мг 2 рази на добу при лікуванні інфекцій сечового тракту; 400 мг один або два рази на добу при лікуванні інфекцій нижніх дихальних шляхів; 400 мг на добу при лікуванні негонококових уретритів та цервіцитів. Дози 400 мг і менші приймають за один прийом, переважно ранком. Одноразово доза 400 мг може бути призначена для лікування неускладненої гонореї.

Доза та тривалість лікування визначається індивідуально.

Для хворих з порушенням ниркової функції (кліренс креатиніну від 50 до 20 мл на хвилину) максимальна добова доза препарату не повинна перевищувати 200 мг (1 капсула).

Побічна дія

ШКТ: нудота, блювання, діарея, зниження апетиту. Дуже рідко - псевдомембранозний коліт.

Центральна і периферична нервова системи:  рідко - головний біль. У поодиноких випадках психоз.

З боку печінки: рідко - підвищення рівня печінкових трансаміназ. Дуже рідко - дисфункція печінки та підшлункової залози, явища гепатотоксичності.

Серцево-судинна система: рідко - тахікардія, короткочасна гіпотензія.

Система кровотворення: рідко - підвищення рівня білірубіну у сироватці крові. Дуже рідко - лейкопенія.

Сечовидільна система: рідко - порушення функції нирок з розвитком інтерстиціального нефриту. Ці реакції можуть прогресувати до гострої ниркової недостатності та некрозу канальців нирок.

Дерматологічні реакції: рідко - шкірні алергічні реакції, еритематозні висипи, відчуття свербежу.

Інші: порушення зору, порушення менструального циклу, пропасниця.

Протипоказання

Не призначати дітям до 18 років, вагітним та у період годування груддю, хворим на епілепсію, при ураженні центральної нервової системи з пониженим судомним порогом, при захворюваннях печінки, гепатиті та підвищеній чутливості до компонентів препарату.

Передозування

Симптоми: можливі порушення з боку ЦНС: сплутаність свідомості, запаморочення, головний біль, тимчасова втрата слуху, втрата орієнтації у просторі, а також підвищення температури, блювання, пропасниця, гематопоетичні реакції (лейкопенія, тромбоцитопенія, гостра гемолітична анемія), шкірні, шлунково-кишкові реакції та реакції печінки, задишка, ниркова недостатність, стоматит, анорексія. Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія; специфічного антидоту не існує.

Особливості застосування

Офлоксацин слід приймати внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи водою. Дозволяється приймати як до, так і після їжі. Не призначати препарат у дозі вище 400 мг 2 рази на добу для дорослих з нормальною функцією нирок через можливість виникнення кристалурії. З обережністю призначати хворим з захворюваннями нирок. Уникати впливу сонячного випромінювання при прийомі препарату, можливі серйозні ускладнення та патологічні реакції.

За винятком дуже рідких випадків (наприклад, окремі порушення нюху, смаку і слуху) всі побічні ефекти Офлоксацину зникають після відміни препарату. У разі розвитку побічних ефектів, особливо з боку нервової системи, алергічних реакцій, що можуть з'явитись відразу після першого прийому, препарат необхідно відмінити.

Виникнення діареї під час лікування Офлоксацином, особливо в тяжкій формі, яка не припиняється, може бути проявом псевдомембранозного коліту. При підозрі на розвиток такого ускладнення лікування Офлоксацином повинне бути відразу припинено і одночасно призначено невідкладну антибактеріальну терапію (внутрішньо - ванкоміцин або метронідазол). Препарати, які зменшують перистальтику кишечнику, протипоказані.

Може бути порушена здатність керувати автомобілем при прийомі офлоксацину, особливо при вживанні алкоголю.

Необхідно проводити періодичний аналіз крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Вплив офлоксацину на метаболізм теофіліну незначний, тому немає потреби в корекції дози. Офлоксацин посилює дію препаратів антикоагулянтної дії. Зменшується виділення речовин з сечею при одночасному прийомі Офлоксацину з пробенецидом, циметидином, фуросемідом, метотрексатом, що призводить до підвищення рівня препаратів у сироватці крові й може посилити ризик токсичної дії. Не призначати Офлоксацин одночасно з нітрофурантоїном, оскільки останній може пригнічувати антибактеріальну дію офлоксацину у сечових шляхах. Полівітаміни та інші речовини, що містять залізо та цинк, антацидні компоненти знижують ефективність Офлоксацину. При одночасному застосуванні Офлоксацину та деяких нестероїдних протизапальних засобів (фенбуфен) можливі судоми. Офлоксацин підвищує рівень пероральних гіпоглікемізуючих препаратів у сироватці крові, тому при їх одночасному застосуванні слід регулярно проводити моніторинг рівня глюкози крові.

Умови та термін зберігання

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 до 25 °С. Термін придатності 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка

Капсули по 200 мг № 10, № 10x10 у блістерах.

Виробник

"Елегант Індія".

Адреса

205, Кіртіман, Ахмедабад-9, Індія.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска капсулы
Условия отпуска по рецепту
Категория Антибактериальные
Регистрация закончилась
АТХ-классификация J01MA01 - Офлоксацин
МНН Офлоксацин
Действующие вещества офлоксацин
Производитель Элегант Индия, Индия
Инструкция по применению Офлоксацин, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Офлоксацин, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Офлоксацин с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Офлоксацин раствор д/инф. 2 мг/мл по 100 мл в бутыл.
Офлоксацин таблетки по 200 мг №10
Офлоксацин таблетки, п/о по 200 мг №10
Офлоксацин капсулы по 200 мг №10
раствор, таблетки, капсулы
10 производителей
Цены в аптеках

Новинки реклама

Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Top