Панкреатин форте-Фармекс таблетки, п/о, киш./раств. №50 (10х5)

Цены в аптеках

Склад лікарського засобу

діюча речовина: панкреатин;

1 таблетка містить панкреатину 384 мг з активністю не менше 10 000 амілолітичних MО,

14 000 ліполітичних MО, 800 протеолітичних MО;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію хлорид, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, ойдрагіт L-100-55, тальк, макрогол 4000, титану діоксид (Е 171), кармоїзин (Е 122).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Таблетки, вкриті оболонкою, круглої форми, з двоопуклою поверхнею, світло-рожевого кольору, зі слабким специфічним запахом. На поперечному розрізі видно два шари.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «ФАРМЕКС ГРУП».

Україна, 08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Шевченка, 100.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що поліпшують травлення. Поліферментні препарати.

Код АТС А09А А02.

Препарат, що сприяє травленню. Відновлює дефіцит ферментів підшлункової залози, чинить ліполітичну, амілолітичну і протеолітичну дію, посилює розщеплення білків, вуглеводів і жирів у дванадцятипалій кишці, проксимальній частині тонкої кишки, що сприяє їх більш повному всмоктуванню. Покращує функціональний стан шлунково-кишкового тракту і нормалізує процеси травлення.

До складу препарату входять основні панкреатичні травні ферменти – ліпаза, альфа-амілаза, протеази (трипсин і хімотрипсин).

Ліпаза розщеплює нейтральний жир до моногліцеридів і жирних кислот, які за участю жовчних кислот швидко всмоктуються у верхньому відділі тонкого кишечнику.

Амілаза гідролізує крохмаль – спочатку до декстринів, а потім до мальтози (в умовах лужного середовища за участю нормальної кишкової мікрофлори).

Протеази сприяють розщепленню білків до поліпептидів і вільних амінокислот. Передбачається можливість інгібування за механізмом зворотного зв'язку стимульованої секреції підшлункової залози під впливом активного трипсину у верхній частині тонкого кишечнику, з яким пов'язана деяка знеболювальна дія препарату.

Таблетки мають захисну оболонку, не розчинну в кислому вмісті шлунка, яка перешкоджає руйнуванню панкреатичних ферментів під дією шлункового соку. Панкреатичні ферменти активні тільки в лужному середовищі і вивільняються із лікарської форми в лужному середовищі тонкого кишечнику, діючи в просвіті кишечнику.

Ферменти, що входять до складу препарату, в шлунково-кишковому тракті не всмоктуються, тому в системному кровотоці не виявляються; інактивуються в процесі гідролізу і перетравлюються. Невелика частина ферментів, що не піддалися гідролізу, виділяється у незміненому вигляді з калом.

Показання для застосування

  • Замісна терапія при зовнішньосекреторній недостатності підшлункової залози: хронічний панкреатит, панкреатектомія, стан після опромінювання, диспепсія, муковісцидоз (кістозний фіброз). Хронічні захворювання жовчних шляхів, обструкція протоків підшлункової залози або жовчовивідних шляхів.
  • Метеоризм, діарея неінфекційного генезу.
  • Порушення засвоєння їжі (стан після резекції шлунка і тонкої кишки).
  • Поліпшення перетравлювання їжі у осіб з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту при порушеннях жувальної функції, при вживанні важкоперетравлюваної рослинної, жирної або незвичної їжі; випадки огріхів у харчуванні (велика кількість їжі).
  • Підготовка до рентгенологічного дослідження і УЗД органів черевної порожнини (дегазація кишечнику).

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до панкреатину свинячого походження або до інших компонентів препарату, гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту, кишкова непрохідність, дитячий вік до 4 років.

Особливості застосування

При муковісцидозі доза препарату повинна бути адекватною кількості ферментів, яка необхідна для всмоктування жирів з урахуванням якості і кількості споживаної їжі. При муковісцидозі не слід приймати препарат у дозах більше 10 000 MО (у перерахуванні на ліпазу) через підвищення ризику розвитку стриктур (фіброзної колонопатії) в ілеоцекальному відділі і у висхідній ободовій кишці.

Критерії адекватно підібраної дози: збільшення маси тіла, нормалізація випорожнення (менше 3 разів на добу, нормалізація консистенції), зменшення здуття живота.

Діти, які одержують тривале лікування препаратом при муковісцидозі, повинні знаходитися під регулярним лікарським контролем.

При тривалому застосуванні потрібне одночасне призначення препаратів заліза.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Безпека застосування при вагітності вивчена недостатньо. Застосування препарату можливе у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Можливе застосування препарату в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Препарат у даному дозуванні застосовують дітям віком від 4 років.

Спосіб застосування та дози

Призначають внутрішньо. Приймають під час або відразу після їди, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю рідини (вода, фруктові соки). Доза препарату залежить від віку пацієнта і ступеня недостатності підшлункової залози.

Призначають зазвичай з кожним прийомом їжі у дозі 14 000-28 000 MО ліпази (1-2 таблетки); при неефективності дозу збільшують у 1,5-2 рази.

За необхідності призначення доз, менших ніж 14 000 або кратних 7 000 MО ліпази, застосовують препарат Панкреатин-Фармекс з удвічі меншим дозуванням ферментів.

Для дорослих середня добова доза становить 42 000-147 000 MО ліпази (3-10 таблеток); при повній недостатності зовнішньосекреторної функції підшлункової залози добова доза може бути збільшена до 400 000 MО ліпази, що відповідає добовій потребі дорослої людини в ліпазі.

Максимальна добова доза для дорослих – 15 000-20 000 MО ліпази/кг маси тіла.

Для дітей при муковісцидозі доза залежить від маси тіла і становить на початку лікування у дітей старше 4 років – 500 MО ліпази/кг маси тіла (1 таблетка/28 кг маси тіла) під час прийому їжі. Якщо величина маси тіла дитини знаходиться в інтервалі між величинами, що є кратними 28, на початку лікування рекомендується застосовувати препарат Панкреатин-Фармекс з удвічі меншим дозуванням ферментів.

Максимальна добова доза для дітей – 10 000 MО ліпази/кг маси тіла; загальна – не більше 100 000 МО.

Тривалість лікування може варіювати від декількох днів (при порушенні травлення внаслідок огріхів у харчуванні) до декількох місяців або навіть років (при необхідності постійної замісної терапії).

Передозування

Симптоми: гіперурикозурія, гіперурикемія; у дітей – запори.

Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

Побічні ефекти. Іноді можливі такі побічні явища. З боку травної системи: рідко – нудота, діарея, запор, блювання, метеоризм, дискомфорт в епігастральній ділянці; при застосуванні високих доз у хворих на муковісцидоз – стриктури в ілеоцекальному відділі та у висхідній ободовій кишці, тонкокишкова непрохідність. Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання на шкірі. Інші: порушення всмоктування фолієвої кислоти, періанальне подразнення, алергічні реакції (у пацієнтів з непереносимістю лактози та гіперчутливістю до панкреатину свинячого походження, включаючи свербіж та кропив’янку); при тривалому застосуванні у високих дозах – гіперурикозурія, у дуже високих дозах – гіперурикемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами заліза знижується всмоктування заліза. Знижує всмоктування фолатів, зменшує гіпоглікемічний ефект акарбози. При одночасному застосуванні з антацидами, що містять кальцію карбонат і/або магнію гідроксид, з таніном, спиртовмісними засобами знижується ефективність панкреатину.

Термін придатності

2 роки з дати виготовлення «in bulk».

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 °С до 15 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 5 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата последнего обновления: 01.01.2014

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска без рецепта
Категория Для улучшения пищеварения
Регистрация закончилась
АТХ-классификация A09AA02 - Панкреатин
МНН Панкреатин (липаза, протеаза и т.д.), мультиэнзимы
Действующие вещества липаза, протеаза, амилаза
Производитель Фармекс групп, ООО, Украина
Инструкция по применению Панкреатин форте-Фармекс, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Панкреатин форте-Фармекс, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Панкреатин форте-Фармекс с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Панкреатин форте таблетки, п/о, киш./раств. №50 (10х5)
Панкреатин форте таблетки, п/о, киш./раств. №20 (10х2)
Панкреатин форте
таблетки
Витамині, ПАО
Цены в аптеках
Фестал нео 10 000 таблетки, п/о, киш./раств. №20
Фестал нео 10 000
таблетки
Фармекс груп, ООО для "Санофи-Авентис Украина, ООО", Украина
Цены в аптеках
Панкреатин таблетки, п/о, киш./раств. по 0.25 г №60 (10х6)
Панкреатин таблетки, п/о, киш./раств. по 0.25 г №10
Панкреатин таблетки, п/о, киш./раств. №20 (10х2)
Панкреатин таблетки, п/о, киш./раств. по 0.25 г №20 (10х2)
Панкреатин
таблетки
2 производителя
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Панкреатин форте-Фармекс таблетки, п/о, киш./раств. №20 (10х2)
Панкреатин форте-Фармекс таблетки, п/о, киш./раств. №10
Панкреатин форте-Фармекс таблетки, п/о, киш./раств. №50 (10х5)
Панкреатин форте-Фармекс
таблетки
Фармекс групп, ООО, Украина
Цены в аптеках

Новинки

Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Простуда?
Простуда? Как выздороветь быстрее? Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Top