Провирсан инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: асісlоvіr; 2-аміно-9-[(2-гідроксіетокси)метил]-1.9-дигідро-6Н-пурин-6-он;

Основні фізико-хімічні властивості

білі, круглі, пласкі таблетки діаметром 12 мм, з одного боку канавка, що ділить їх навпіл ;

Склад

1 таблетка містить ацикловіру 200 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна,

карбоксиметилкрохмалю натрієва сіль, коповідон, магнію стеарат, полісорбат 80.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Противірусні засоби для системного застосування. Код АТС J05 АB01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. ПРОВІРСАН - противірусний препарат, який є синтетичним нуклеозидним аналогом деоксигуанозину з селективною дією на віруси герпесу. Препарат селективно концентрується в інфікованій вірусом клітині, взаємодіє з вірусною тимідинкіназою і послідовно фосфорилюється в ацикловіртрифосфат. Ацикловіртрифосфат блокує синтез вірусної ДНК- полімерази, включається замість деоксигуанозину в ДНК вірусів і пригнічує реплікацію. ПРОВІРСАН ефективний для лікування і профілактики інфекцій викликаних вірусом герпесу (Неrpes simplex) І і II типів, вірусів, що викликають вітряну віспу (Varicella), і оперізувального лишаю (Herpes zoster). Фармакокінетика. Абсорбція ПРОВІРСАНУ при прийомі через рот 15-30%. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 1,5-2 години. В крові незначна частина препарату (9-33%) зв'язується білками плазми. Період половинного виведення 2-3 години. Для препарату характерна добра проникність у всі органи і тканини, включаючи шкіру і мозок (в спинномозковій рідині - 50% плазматичної концентрації ацикловіру). Концентрація препарату в нирках вдесятеро вища ніж в плазмі крові. Ацикловір проникає через плацентарний бар'єр. Накопичується в материнському молоці.

Терапевтичний діапазон концентрацій ПРОВІРСАНУ в плазмі становить 2,0-0,5мг/л.

Більша частина дози ПРОВІРСАНУ виводиться нирками шляхом клуб очкової фільтрації і канальцевої секреції в незмінному стані (84%) і у формі метаболіту 9-карбоксиметоксиметилгуанін (14%), який не є фармакологічно активним.

Приблизно 2% препарату виводиться з калом. На фоні хронічної ниркової недостатності період напіввиведення збільшується до 20 годин.

Показання для застосування

Ацикловір використовується для лікування і профілактики первинних і рецидивуючих герпетичних уражень шкіри і слизових оболонок (в т.ч. генітальний герпес), герпетичних уражень хворих на імунодефіцит (СНІД, стан після трансплантації кісткового мозку), оперізувального лишаю, вітряної віспи, герпетичного кератиту.

Спосіб застосування та дози

Лікування слід призначати якомога раніше, тобто відразу після появи перших ознак хвороби. Дозу і кратність прийому встановлює і коригує лікар індивідуально. При інфекуванні вірусом Herpes simplex дорослим і дітям у віці від 2 років призначають по 200 мг 5 разів на добу через 4 години з постійною відміною однієї нічної дози протягом 5 днів. При захворюванні на оперізувальний лишай дорослих ПРОВІРСАН призначають по 800 мг (4 таблетки) 5 разів на добу протягом 7-10 діб. При захворюванні на вітряну віспу препарат призначають дорослим 800 мг (4таблетки) 4 рази на день через кожні 6 годин з постійною відміною однієї нічної дози протягом 7-10 діб. Дітям віком від 2 років доза становить 20 мг/кг 4 рази на день. Дітям з масою тіла більше 40 кг призначають таку саму дозу, як і дорослим.

Для профілактики призначають 200 мг 4 рази на день через кожні 6 годин. У хворих з порушенням функції нирок доза може бути зменшена. Препарат приймають під час їжі, або відразу після прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Побічна дія

Звичайно препарат добре переноситься хворим. Іноді мають місце симптоми перехідного характеру: шкірні висипи, біль в ділянці живота, нудота, блювання, пронос, тремтіння, стан розгубленості, запаморочення, сонливість, втомлюваність, дуже рідко - галюцинації.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ацикловіру або іншого компонента препарату. Під час вагітності ацикловір призначають у разі наявності особливо вагомих причин. В період грудного вигодування препарат приймати не можна. Дитячий вік до 2 років.

Передозування

Не зареєстровано випадків передозування під час перорального прийому ацикловіру. При появі ознак передозування потрібне симптоматичне лікування.

Особливості застосування

У хворих з порушенням функції нирок доза може бути зменшена до 1 таблетки (200 мг) двічі на день з 12- годинними інтервалами.

Безпека та ефективність ацикловіру у дітей віком до 2 років не встановлені.

При необхідності застосування препарату ПРОВІРСАН жінкам, які годують груддю, необхідно припинити грудне вигодовування на період лікування.

При лікуванні герпетичної інфекції статевих органів варто утримуватись від статевих контактів.

При прийомі високих доз препарату рекомендується вживати велику кількість рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Пробенецид подовжує період елімінації ПРОВІРСАНУ. Одночасне використання з ацикловіром нефротоксичних препаратів підвищує ризик ушкодження функції нирок.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, темному, недосяжному для дітей місці при температурі 15-25°С. Термін придатності - 3 роки з дати виготовлення.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

Таблетки по 10 у блістері, 3 блістери в картонній коробці.

Виробник

PRO.MED.CS Praha a.s. Про.Мед ЦС Прага а.т.

Адреса

Telcska 1, 140 00 Praha 4, Czech Republic. Чеська Республіка.

Дата последнего обновления: 04.03.2014

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска по рецепту
Регистрация закончилась
АТХ-классификация J05AB01 - Ацикловир
МНН Ацикловир
Действующие вещества ацикловир
Производитель Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чешская Республика
Инструкция по применению Провирсан, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Провирсан, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Провирсан с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Провирсан таблетки по 200 мг №30 (10х3)
Провирсан
таблетки
Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чешская Республика
Цены в аптеках

Новинки реклама

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Запор?
Запор? Устрани не симптомы, а причину Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Осенний авитаминоз?
Осенний авитаминоз? Жизненно необходимые компоненты для будущей мамы и малыша Подробней
Мечтаешь выглядеть на миллион?
Мечтаешь выглядеть на миллион? Поддержи красоту волос, кожи и ногтей Подробней
Я беременна, что дальше?
Я беременна, что дальше? . Подробней
Top