UA RU

Псоридерм - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад лікарського засобу

Діюча речовина: цинку піритіонат;

100 г препарату містять цинку піритіонату – 0,2 г;

допоміжні речовини: етанол (96 %) 40 г, натрію лаурилсульфат, вода очищена, ізопропілміристат.

Лікарська форма

Спрей для зовнішнього застосування.

Препарат при виході з балона розпилюється у вигляді аерозольного струменя і утворює маслянисту рідину, яка є суспензією білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з характерним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

АТ «Стома». Україна, 61105, м. Харків, вул. Ньютона, 3.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в дерматології. Цинку піритіонат. Код АТС D11А X12.

Препарат виявляє антибактеріальну, протигрибкову, в’яжучу та протизапальну дію, пригнічує проліферацію епітеліальних клітин шкіри.

При зовнішньому застосуванні цинку піритіонат має антибактеріальну та протигрибкову дію. Активний щодо таких патогенних бактерій, як Streptococcus spp., Staphylococcus spp.,

Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp. та ін. Протигрибкова активність цинку піритіонату особливо виражена відносно Pytyrosporum ovale та Pytyrosporum orbiculare, які викликають запалення і надмірне лущення при псоріазі та інших захворюваннях шкіри. Крім того, цинку піритіонат активний відносно дерматофітів (Trichophyton spp., Microsporum spp.), дріжджових грибів (Candida spp., Cryptococcus), пліснявих грибів (Aspergillus spp., Penicillium) тощо. Цинку піритіонат діє проти мікроорганізмів, які знаходяться як на поверхні, так і в глибоких шарах дерми.

Цинку піритіонат виявляє антипроліферативну дію на клітини епідермісу і пригнічує патологічний ріст клітин поверхневих шарів шкіри, що знаходяться у стані патологічної гіперпроліферації, ycуваючи надмірне лущення при псоріазі та інших захворюваннях шкіри. У терапевтичних концентраціях цинку піритіонат не пригнічує клітини, які нормально функціонують.

Цинку піритіонат стабілізує мембрани клітин, нормалізує активність мембранозв'язаних ферментів. В основі молекулярного механізму дії цинку піритіонату лежить його здатність індукувати транслокацію i активацію протеїнкінази С. Це забезпечує відповіді на рівні клітин, що опосередковані протеїнкіназою С.

При зовнішньому застосуванні цинку піритіонат накопичується в місцях ушкодження шкіри (в епідермісі та поверхневих шарах дерми). Системна абсорбція відбувається дуже повільно, тому препарат виявляється у крові в слідових кількостях.

Показання для застосування

Різні форми псоріазу, дерматитів (у тому числі атопічного дерматиту та нейродерміту), екзема, запальні реакції шкіри, шкірний свербіж, підвищене лущення шкіри, себорея волосистої частини голови, а також різнобарвний лишай. 

Протипоказання

Еритродермія. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Дитячий вік до 3 років.

Особливі застереження

Препарат починають застосовувати при появі перших ознак загострення захворювання.

Препарат застосовують при поверхневих, неінфікованих ураженнях шкіри.

Цинку піритіонат при експериментальних дослідженнях не виявив ембріотоксичної та тератогенної дії, тому за абсолютними показаннями можливе застосування препарату в період вагітності та годування груддюї. Але при вагітності і годуванні груддю слід запобігати застосуванню препарату на великих поверхнях шкіри. Препарат не слід наносити на соски в період годування груддю. Якщо препарат було випадково нанесено на соски, то перед годуванням дитини залишки препарату необхідно прибрати за допомогою чистих м’яких серветок, а соски і шкіру біля сосків ретельно обмити теплою кип’яченою водою.

Під час розпилення препарату слід запобігати його вдиханню та потраплянню в очі.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують місцево на гладку шкіру або шкіру волосистої частини голови. Доза препарату залежить від площі ураженої ділянки.

Препарат розпилюють на уражені ділянки шкіри, тримаючи на відстані 10-15 см від поверхні шкіри і, при необхідності, обережно втираючи у шкіру. Уражені ділянки оброблюють 2‑3 рази на день до досягнення клінічного ефекту. Тривалість лікування визначається ліквідацією запального процесу, припиненням свербежу, очищенням шкіри; курс лікування залежить від виду та тяжкості захворювання і визначається лікарем; звичайно препарат застосовують до повного зникнення симптомів захворювання. Для досягнення стійкого ефекту рекомендується продовжувати застосовувати препарат протягом 1 тижня після зникнення симптомів.

Перед застосуванням слід зняти захисний ковпачок, а балон з препаратом енергійно струснути декілька разів. Перед першим застосуванням препарату необхідно декілька разів натиснути на розпилювач згори донизу до появи дисперсного струменя. Під час застосування балон слід тримати у вертикальному положенні таким чином, щоб розпилювач знаходився зверху. Не можна користуватися балоном у перевернутому стані.

Для обробки волосистої частини голови застосовується спеціальна насадка, що дозволяє ввести препарат під волосся.

Передозування

Передозування не описане.

Побічні ефекти

Дуже рідко можуть бути алергічні реакції (почервоніння шкіри, свербіж, шкірний висип).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат не рекомендується застосовувати одночасно з мазями або кремами, які містять глюкокортикостероїди.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 оС; для захисту від впливу світла алюмінієвий балон слід тримати в зовнішній пачці.

Зберігати у недоступному для дітей місці!

Препарат не слід застосовувати після дати закінчення терміну придатності, зазначеної на упаковці.

Упаковка

По 25 г у алюмінієвих балонах, що укомплектовані механічним насосом, розпилювачем для нанесення препарату на шкіру, запобіжним ковпачком, а також насадкою для нанесення на шкіру волосистої частини голови; один балон в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска спрей
Условия отпуска без рецепта
Категория От аллергии наружные
Регистрация закончилась
АТХ-классификация D11AX12 - Пиритион цинк
МНН Пиритион цинк
Действующие вещества пиритион цинк
Производитель Стома, АО, г.Харьков, Украина
Инструкция по применению Псоридерм, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Псоридерм, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Псоридерм с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Псоридерм спрей д/наруж. прим. 2 мг/г по 25 г в баллон.
спрей
Стома, АО, г.Харьков, Украина
Цены в аптеках

Новинки реклама

Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top