Ремавир таблетки по 50 мг №20 (10х2)

Цены в Украине
от 113.10
до 236.50 грн
в 6815 аптеках

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
таблетки
Дозировка
римантадин: 50 мг
Количество в упаковке
20 шт
Условия продажи
без рецепта
АТХ-группа
Регистрация
UA/3777/01/01 от 13/05/2020 приказ №1135 от 21/06/2023
Производитель
АТ «Олайнфарм»/JSC «Olainfarm».
Все товары
Форма выпуска
таблетки
Действующее вещество
римантадин
Страна происхождения бренда
Латвия
Страна производства
Латвия
Показать все

Инструкция для Ремавир таблетки по 50 мг №20 (10х2)

Склад

діюча речовина: римантадин;

1 таблетка містить римантадину гідрохлориду 50 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль картопляний; кислота стеаринова.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі плоскоциліндричні таблетки з фаскою.

Фармакотерапевтична група

Противірусні засоби для системного застосування. Римантадин. Код АТХ J05A C02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Римантадину гідрохлорид - похідне амантадину, має виражену противірусну активність. Ефективний по відношенню до різних вірусів грипу типу А, а також проявляє антитоксичну дію при грипі, спричиненому вірусом типу В. Римантадин інгібує реплікацію вірусу на ранніх стадіях циклу за рахунок порушення формування вірусної оболонки. Генетичні досліди показали, що важливе значення у противірусній дії римантадину відносно вірусу грипу А має специфічний білок гену М2 віріона. In vitro римантадин інгібує реплікацію всіх трьох виявлених у людини антигенних підтипів (H1N1, H2N2, H3N3) вірусу грипу. Римантадин не впливає на імуногенні властивості інактивованої вакцини грипу А.

Фармакокінетика.

Після однократного і багатократного прийому препарату пацієнтами різних вікових груп кореляція між концентрацією римантадину у плазмі крові та його антивірусною активністю не встановлена.

Абсорбція. Після прийому внутрішньо препарат майже повністю всмоктується у кишечнику та забезпечує високу біодоступність.

Розповсюдження. Після одноразового перорального прийому Ремавіру в дозі 100 мг середня концентрація у плазмі крові – 74 нг/мл (діапазон від 45 до 138 нг/мл) – у здорових дорослих пацієнтів віком 20-44 роки досягається через 5-7 годин.

Приблизно 40 % Ремавіру зв’язується з білками плазми крові, головним чином з альбумінами. Період напіввиведення одної дози в цій досліджуваній групі становить у середньому 25 годин, а у пацієнтів віком 71-79 років – у середньому 32 години

МетаболізмРемавір інтенсивно метаболізується у печінці шляхом гідроксилювання, кон’югації і глюкуронізації.

ЕкскреціяУ плазмі крові виявлені три гідроксильовані метаболіти. Ці та інші метаболіти становлять 74 ± 10 % від однієї дози 200 мг. Виводиться у метаболізованому вигляді з сечею протягом 72 годин. Менше 25 % препарату виводиться з сечею у незміненому вигляді.

При нирковій недостатності концентрація метаболітів Ремавіру у плазмі крові збільшується. Дозу римантадину слід зменшити на 50 %, якщо кліренс креатиніну 5-29 мл/хв. Хронічна хвороба нирок не впливає істотно на фармакокінетику римантадину.

Фармакокінетика лікарського засобу у дітей близька до фармакокінетики дорослих.

Показання

Раннє лікування захворювання, викликаного вірусами грипу типу А у дорослих та дітей віком від 10 років.

Профілактика грипу типу А під час епідемії у дорослих і дітей віком від 10 років.

Протипоказання

Підвищена чутливість до римантадину, похідних групи адамантану або допоміжних речовин лікарського засобу.

Гострі та хронічні захворювання печінки та нирок.

Тиреотоксикоз.

Вагітність та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Парацетамол та ацетилсаліцилова кислота зменшують ефективність Ремавіру.

Ремавір зменшує ефективність протиепілептичних засобів.

Ремавір підсилює збуджувальний ефект кофеїну.

Циметидин може підсилювати дію Ремавіру.

У період лікування слід утримуватися від вживання напоїв, що містять алкоголь, оскільки при цьому можуть виникнуть небажані реакції з боку центральної нервової системи.

Особливості щодо застосування

З обережністю призначають Ремавір пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, порушеннями функції печінки та/або нирок легкого та середнього ступеня тяжкості, тяжкими захворюваннями серця, у тому числі з порушеннями серцевого ритму, особам літнього віку. У цих випадках рекомендовано зниження дози препарату.

У хворих епілепсією та у хворих, які приймають протисудомну терапію на фоні застосування Ремавіру, підвищується ризик розвитку епілептичного нападу. У цих випадках знижують дозу Ремавіру до 100 мг на день.

Якщо розвивається напад, прийом препарату припиняють.

Пацієнти з порушеннями функції печінки та/або нирок

Обсяг доступних даних про застосування Ремавіру пацієнтам з гострими або хронічними порушеннями функції печінки та/або нирок обмежений. Перед призначенням Ремавіру необхідно коригувати дозу, оцінивши очікувану користь та потенційний ризик. Необхідно ретельно спостерігати за пацієнтами, тому що Ремавір інтенсивно метаболізується в печінці і через кумуляцію його метаболітів після багаторазового застосування препарату можуть виникнути побічні реакції.

Щоб запобігти розвитку резистентності до препарату, лікування грипу слід припинити якомога швидше, зазвичай приблизно через 5 днів або протягом 24–48 годин після зникнення симптомів захворювання.

Лікарський засіб містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Ремавір проникає через плацентарний бар’єр, проникає у грудне молоко, тому застосування лікарського засобу в період вагітності і годування груддю протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами, оскільки можливі запаморочення, головний біль або інші побічні ефекти з боку центральної нервової системи.

Спосіб застосування та дози

Таблетки приймати перорально після їди, запиваючи водою.

Застосування Ремавіру необхідно починати якомога раніше, відразу після появи перших симптомів грипу. Терапевтичний ефект більш виражений, якщо прийом препарату розпочато протягом перших 48 годин після появи перших симптомів грипу.

Лікування при грипі: дорослим та дітям віком від 10 років: по 100 мг (2 таблетки) 2 рази на добу.

Перед застосуванням препарату дітям обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Пацієнтам похилого віку (понад 65 років) – 100 мг (2 таблетки) 1 раз на добу.

Тривалість курсу лікування – 5 днів.

Профілактика грипу: дорослим та дітям віком від 10 років по 100 мг (2 таблетки) 2 рази на добу.

Пацієнтам похилого віку та пацієнтам з високим ризиком ускладнень – 100 мг (2 таблетки) 1 раз на добу.

Прийом препарату слід розпочати на початку епідемії грипу та приймати під час епідемії, але не довше 2 тижнів.

Для пацієнтів з порушеннями функції печінки та/або нирок легкого або середнього ступеня тяжкості, якщо необхідно, дозу коректують: 100 мг 1 раз на день. Необхідно уважно спостерігати за пацієнтами.

Діти. Препарат можна застосовувати дітям віком від 10 років.

Діти

Препарат можна застосовувати дітям віком від 10 років.

Передозування

У випадках передозування – симптоматична терапія для підтримки життєво важливих функцій організму.

Відомо про випадок отруєння хімічним аналогом – амантадином.

Симптоми: збудження, галюцинації, порушення ритму серця, гарячка, озноб, пітливість, аритмія, гіпестезія, підвищення сльозовиділення, дисфалгія, запор, почастішання сечовипускання, стоматит, біль в очах.

Лікування: відміна лікарського засобу, промивання шлунка, внутрішньовенне введення фізостигміну: дорослим 1‒2 мг, дітям – 0,5 мг, якщо необхідне повторне введення, але не більше 2 мг на годину. Римантадин і амантадин не виводяться при гемодіалізі.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься.

Класифікація побічних реакцій за частотою розвитку: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 до < 1/10); нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100); рідко (≥ 1/10 000 до < 1/1000); дуже рідко (< 1/10 000).

У клінічному дослідженні за участю 1027 хворих, які отримували добову дозу римантадину 200 мг, найчастішими були скарги на порушення з боку шлунково-кишкового тракту і нервової системи.

З боку травної системи: часто – нудота, блювання; нечасто – анорексія, сухість у роті, біль у животі, діарея, диспепсія.

З боку нервової системи: часто – безсоння; нечасто – порушення концентрації уваги, запаморочення, головний біль, тремор, судоми, сплутаність свідомості, атаксія (порушення координації рухів), сонливість, підвищене збудження, гіперкінез (спонтанні рухи), зміна/втрата смаку, паросмія.

З боку психіки: нечасто – галюцинації, депресія, ейфорія.

З боку серцево-судинної системи: нечастосерцебиття, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, порушення провідності серця (блокади), тахікардія, синкопе (непритомність) церебросудинні розлади.

З боку статевих органів і молочних залоз: нечасто – галакторея.

З боку вестибулярного апарату та органів слуху: нечасто – шум/дзвін у вухах.

З боку дихальної системи: нечасто – кашель, диспное (задишка), бронхоспазм.

З боку шкіри і підшкірних тканин: нечасто – блідість шкірних покривів; частота невідома – свербіж, папульозні висипи, генералізовані висипи, кропивниця.

Загальні розлади: нечасто – астенія (слабкість), набряки, втома.

Частота побічних дій, особливо з боку травної і нервової системи, збільшується у разі перевищення рекомендованої дози.

В окремих випадках, після перевищення рекомендованих доз, спостерігається сльозоточивість, часте сечовипускання, озноб, запор, потовиділення, стоматит, гіпестезія, біль в очах.

Зазвичай побічні реакції зникають після закінчення прийому лікарського засобу.

Є різні дані про побічні дії римантадину у людей похилого віку. У клінічному дослідженні під час епідемії грипу 1997–1998 рр., в якому брали участь 156 хворих похилого віку, побічні дії спостерігалися тільки у 1,9 % хворих, головним чином – порушення свідомості.

В іншому контрольованому дослідженні за участю 83 хворих похилого віку, які потребували догляду вдома, в групі плацебо побічні ефекти з боку центральної нервової системи були відзначені у 8,3 % хворих, а в групі застосовування римантадину ‒ у 10,6 %. Спостеригалися такі явища: безсоння, підвищена збудливість, порушення концентрації уваги, запаморочення.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері. По 2 блістери в картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

АТ «Олайнфарм»/JSC «Olainfarm».

Адреса

Вулиця Рупніцу 5, Олайне, LV-2114, Латвія/5 Rupnicu street, Olaine, LV-2114, Latvia.

Особенности приема

Беременные
запрещено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено
Взрослые
разрешено
Кормящие мамы
запрещено
Водители
запрещено
Дети
с 7-ми лет
Принимать
После еды

Особенности приема

Беременные
запрещено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено
Взрослые
разрешено
Кормящие мамы
запрещено
Водители
запрещено
Дети
с 7-ми лет
Принимать
После еды

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
таблетки
Дозировка
римантадин: 50 мг
Количество в упаковке
20 шт
Условия продажи
без рецепта
АТХ-группа
Регистрация
UA/3777/01/01 от 13/05/2020 приказ №1135 от 21/06/2023
Производитель
АТ «Олайнфарм»/JSC «Olainfarm».
Все товары
Форма выпуска
таблетки
Действующее вещество
римантадин
Страна происхождения бренда
Латвия
Страна производства
Латвия

Частые вопросы

Цена на Ремавир таблетки по 50 мг №20 (10х2) начинается от 113.10 грн.
Ремавир таблетки по 50 мг №20 (10х2) является безрецептурным препаратом и отпускается без рецепта.

Средняя цена по Украине