Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 5786 аптек по всей Украине. Узнать больше

Рингера лактат раствор д/инф. по 400 мл в бутыл.

Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Рингера лактат раствор д/инф. по 400 мл в бутыл.

Инструкция указана для Рингера лактат раствор д/инф. по 400 мл в бутыл.
Выбрать инструкцию для других видов «Рингера лактат»

Склад

Діючі речовини: натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид, натрію лактат;

100 мл розчину містять натрію хлориду - 600 мг; калію хлориду - 40 мг; кальцію хлориду - 40 мг; натрію лактату - 320 мг; допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Розчини, що застосовуються для корекції порушень електролітного балансу. Електроліти. Код АТС В05В В01.

Клінічні характеристики. Показання.

Корекція порушень водно-електролітного балансу при дегідратації внаслідок втрати рідини при діареї, при недостатньому надходженні рідини в організм, жовчних і кишкових свищах, а також для відновлення водно-електролітного балансу при підготовці хворих до оперативного втручання та у післяопераційний період; метаболічний ацидоз.

Протипоказання

Гіперволемія, гіпернатріємія, гіперкаліємія, гіперхлоремія, алкалоз, лактоацидоз, тяжка артеріальна гіпертензія, декомпенсована серцева недостатність, олігурія, анурія, печінкова недостатність (через зменшення утворення гідрокарбонату із лактату), набряк легень, набряк мозку, гіперчутливість до компонентів лікарського засобу.

Спосіб застосування та дози

Вводять внутрішньовенно краплинно. Дозу призначає лікар залежно від стану хворого. Термін лікування залежить від стану хворого.

Побічні реакції

Порушення електролітного балансу:

  • зміна рівня електролітів (калію, кальцію, натрію, хлору) у сироватці крові;
  • метаболічний алкалоз. Загальні реакції організму:
  • гіперволемія;
  • алергічні чи анафілактоїдні реакції (гіпертермія, свербіж, кашель, чхання, утруднення дихання, локалізована чи генералізована кропив'янка, ангіневротичний набряк).

У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати допомогу.

Передозування

Передозування або надто швидке введення розчину може призвести до порушення водно-електролітного балансу, явищ алкалозу, серцево-легеневої декомпенсації. У такому випадку введення препарату негайно припиняють. Проводять симптоматичну терапію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Досліджень щодо застосування Рінгера розчину лактатного у вагітних не проводилося. Дані про потрапляння препарату у материнське молоко відсутні, однак слід з обережністю призначати препарат під час лактації.

Діти

У педіатрії не застосовується за відсутності клінічних випробувань.

Особливості застосування

Під час проведення інфузійної терапії Розчином Рінгера розчиномлактатним необхідно визначати лабораторні показники і давати клінічну оцінку стану пацієнта шляхом моніторування концентрації електролітів, водно-електролітного балансу, рН та рСО2, лактату (при проведенні масивних інфузій).

У зв'язку з вмістом іонів натрію Рінгера розчин лактатний слід застосовувати з обережністю пацієнтам з артеріальною гіпертензією, нирковою та серцево-судинною недостатністю, пацієнтам літнього віку, а також пацієнтам з клінічними станами, що супроводжуються затримкою натрію та набряками, пацієнтам з гіпоксією та печінковою недостатністю.

Рінгера розчин лактатний, що містить натрій, слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які отримують кортикостероїди або кортикотропін.

Із-за вмісту калію Рінгера розчин лактатний потрібно з обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями серця, гіперкаліємією, тяжкою нирковою недостатністю та клінічними станами, що супроводжуються затримкою калію в організмі. Призначення препаратів калію та кальцію при застосуванні Рінгера розчину лактатного повинно проводитись під контролем ЕКГ, особливо в пацієнтів, які отримують серцеві глікозиди.

У пацієнтів зі зниженою видільною функцією нирок призначення Рінгера розчину лактатного може призвести до затримки натрію чи калію в організмі. Рінгера розчин лактатний не застосовується як розчинник для препаратів крові. Рінгера розчин лактатний призначений для внутрішньовенного застосування з використанням стерильного обладнання.

Лікар також повинен враховувати можливість розвитку побічних реакцій на препарати, що застосовуються одночасно з Рінгера розчином лактатним.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Дані відсутні через застосування препарату виключно в умовах стаціонару.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При застосуванні калійзберігаючих діуретиків, інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ) та препаратів калію посилюється ризик розвитку гіперкаліємії. При одночасному застосуванні Рінгера розчину лактатного та серцевих глікозидів посилюється токсичний ефект останніх за рахунок присутності в розчині іонів Са++.

Препарат несумісний з цефамандолом, амфотерицином, спиртом етиловим, тіопенталом, амінокапроновою кислотою, метарамінолом, ампіциліном, вібраміцином та моноцикліном.

Не рекомендується застосовувати Рінгера розчин лактатний як засіб для розведення антибіотиків, що вводяться шляхом інфузії, а також для розведення протизапальних препаратів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Рінгера розчин лактатний - сольовий розчин зі збалансованим вмістом електролітів. Поповнює дефіцит об'єму циркулюючої крові. Лактат, який входить до складу препарату, внаслідок метаболічних процесів перетворюється на аніони бікарбонату, що слабко змінює реакцію крові у лужний бік. Розчин має також дезінтоксикаційний ефект внаслідок зниження концентрації токсичних продуктів у крові та активації діурезу. Розчин близький до ізотонічного.

Фармакокінетика. Препарат приблизно через півгодини проникає у тканини. Компоненти препарату виводяться із сечею.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна рідина.

Несумісність

Препарат не можна змішувати з фосфат- та карбонатвмісними розчинами.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС. Не допускається заморожування препарату.

Упаковка

По 200 мл або 400 мл у скляних пляшках.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ДП «Черкаси-ФАРМА».

Місцезнаходження

18008, Україна, м. Черкаси, вул. Смілянська, буд. 122/30.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация B05BB01 - Электролиты
Действующие вещества натрия лактат, натрия хлорид, кальция хлорид, калия хлорид

Новинки реклама

Болит ухо?
Болит ухо? Быстрая помощь с 5-й минуты Подробней
Малыш заболел?
Малыш заболел? Препарат от гриппа и ОРВИ, разрешён с рождения Подробней
Защитить суставы?
Защитить суставы? Примите всего раз в сутки. Сделано в Канаде. Подробней
Запор?
Запор? Смена слабительных не дает результата? Подробней
Слабый иммунитет?
Слабый иммунитет? Частые простуды? Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Top