UA RU

Р. Б. Тон - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості

тверді желатинові капсули №1, з корпусом та кришечкою червоного кольору з написами “R.B.TON” на корпусі та логотипом “Medley” на кришечці, що містять неоднорідний порошок світло-коричневого кольору;

Склад

1 капсула містить заліза глюконату 200 мг, кислоти аскорбінової (вітамін С) 38 мг, тіаміну нітрату (вітаміну В1) 3 мг, ціанокобаламіну (вітаміну В12 у вигляді суміші з порошком желатину 0.1%) 4 мкг, рибофлавіну (вітаміну В2) 2,5 мг, піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 1 мг, нікотинаміду 23 мг, D-кальцію пантотенату (вітаміну В5) 2,5 мг, кальцію фосфату дигідрату 100 мг, фолієвої кислоти 0,5 мг, цинку сульфату 33 мг;

допоміжні речовини: лактоза, тальк очищений, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, вазелінове масло (легке).

Форма випуску

Капсули.

Фармакотерапевтична група

Протианемічні засоби. Залізо, полівітаміни, мікроелементи.

Код АТС В0ЗА Е04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Р.Б.ТОН – це комбінований препарат, що містить залізо, вітаміни і мікроелементи. Застосовується для лікування залізодефіцитних анемій. Ефект препарату Р.Б.ТОН залежить від дії кожного з компонентів препарату. При застосуванні Р.Б.ТОНу швидко ліквідується дефіцит заліза, що призводить до регресії клінічних і лабораторних показників анемії. Застосування препарату під час вагітності запобігає передчасним пологам, гіпоксії і вадам розвитку плода.

Заліза глюконат – компенсує нестачу заліза, необхідного для нормального утворення гемоглобіну в процесі еритроцитопоезу. Вітамін С (аскорбінова кислота) підвищує всмоктування елементарного заліза, бере участь у метаболізмі фолієвої кислоти, яка також необхідна для нормального гемопоезу: розвитку мегалобластів і утворення нормобластів, біосинтезу тимідину та пуриннуклеотидів, необхідних для синтезу ДНК у клітинах. Під час вагітності захищає організм від впливу тератогенних факторів.

Цинк – надзвичайно важливий елемент, який є складовою частиною 20-ти металоферментів, таких як карбоангідраза, молочна дегідрогеназа, лужна фосфатаза; діє у якості кофактору для синтезу ДНК та РНК, бере участь у синтезі білків і багатьох гормонів, процесі розвитку репродуктивних органів. Впливає на активність гонадотропних гормонів гіпофіза.

Вітаміни групи В, що включають вітамін В1 (тіамін), вітамін В2 (рибофлавін), нікотинамід, вітамін В5 (кальцію пантотенат), вітамін В6 (піридоксин) і вітамін В12 (ціанкобаламін) беруть безпосередню участь у метаболізмі білків, жирів і вуглеводів, у багатьох реакціях біологічного окислення, входять до складу життєво необхідних ферментів.

Вітамін В12 є важливим для росту, розмноження клітин, утворення крові та синтезу нуклеопротеїну та мієліну, головним чином завдяки його впливу на метаболізм метіоніну, фолієвої кислоти та малонової кислоти.

Кальцію гідрофосфат необхідний для усунення нестачі кальцію при гіпокальційемії.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування

Залізодефіцитна анемія різної етіології, включаючи анемію вагітних.

Латентний дефіцит заліза в організмі, пов’язаний з вагітністю, лактацією, порушенням абсорбції заліза, тривалими кровотечами, неповноцінним харчуванням, хронічними інфекційними захворюваннями.

Спосіб застосування та дози

Дозування та тривалість застосування препарату залежать від ступеня тяжкості анемії. Звичайна доза для дорослих та дітей старше 12 років становить по 1 капсулі 1 раз на день, за 1 годину до вживання їжі. В тяжких випадках доза може бути збільшена до 2 капсул на добу (по 1 капсулі вранці і ввечері). Тривалість застосування залежить від динаміки захворювання і чутливості до препарату.

Побічна дія

У пацієнтів, чутливих до препаратів, що містять залізо, можуть виникнути печія, гіркий присмак у роті, нудота та блювання, дискомфорт у шлунку, запор або пронос. Глюконат заліза може спричинити почорніння випорожнень.

Можливі також алергічні реакції: висип, свербіж, в окремих випадках – анафілактичний шок. У деяких пацієнтів можливі головний біль та запаморочення, слабкість, відчуття тиску за грудниною, біль у горлі.

Побічні явища зазвичай мають минущий характер.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату. Чутливість до заліза. Гемохроматоз та гемосидероз, гемолітична анемія. Дитячий вік до 12 років.

Передозування

Симптоми: при передозуванні можливі небажані реакції з боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, нудота, блювання, запор або пронос (можливо з наявністю крові), а також головний біль, запаморочення, слабкість, збудження, парестезії, зниження артеріального тиску, відчуття серцебиття. При вживанні високої дози можливі судоми, сплутаність свідомості, печінковий і нирковий некроз, кома, лихоманка.

Лікування: до проведення специфічної терапії - промивання шлунка, прийом молока. При значному підвищенні ферітину в сироватці крові специфічна терапія включає призначення дефероксаміна внутрішньо і парентерально. Гемодіаліз неефективний для виведення заліза, але може бути призначений для виведення інших компонентів препарата.

Особливості застосування

Не слід призначати препарат при анеміях, не пов’язаних з дефіцитом заліза!

Як і інші препарати, що містять залізо Р.Б.ТОН слід призначати з 1-2 годинною перервою між прийомом їжі для запобігання зниження абсорбції заліза.

Препарат слід обережно призначати пацієнтам із виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, а також пацієнтам, що страждають на ентерит, виразковій коліт, подагру, цукровий діабет, бронхіальну астму.

Пацієнтам з захворюваннями печінки, нирок і серця слід призначати препарат в умовах медичного спостереження. Немає даних щодо безпечності застосування препарату у дітей до 12 років.

При курсовому застосуванні Р.Б.ТОНу необхідний систематичний контроль сивороткового заліза і гемоглобіну.

Вагітність і лактація.

При доведеному дефіциті заліза в організмі під час вагітності і лактації застосування Р.Б.ТОНу є обґрунтованим і безпечним.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Антациди й інші препарати, що знижують кислотність шлункового соку, препарати кальцію, панкреатин, кофеїн знижують абсорбцію Р.Б.ТОНу. Інтервал між прийомом з цими лікарськими засобами має становити 1 - 2 години.

Препарат знижує абсорбцію фторхінолонів, пеніциламіна, тетрациклінів, їх слід застосовувати за 2 години до або за 2 години після прийому Р.Б.ТОНу.

Етанол сприяє абсорбції заліза і підвищує ризик розвитку токсичних ускладнень.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 С, у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 6 капсул у блістері, кожний блістер в індивідуальному пакетику.

15 капсул у блістері; кожний блістер в індивідуальному пакетику, по 10 пакетиків у картонній коробці.

Виробник

“МЕДЛЕЙ ФАРМАЦЕВТІКАЛС ЛТД”.

Адреса

Офіс: Medley House, D-2, MIDC Area, Andheri (E), Mumbai – 400 093, India

Завод: Zari Causeway Road, Kachigam, Daman, India.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска капсулы
Условия отпуска без рецепта
Категория Препараты железа
Регистрация закончилась
АТХ-классификация B03AE04 - Железо, поливитамины и минералы
Действующие вещества цианокобаламин, кальция пантотенат, кальция фосфат, аскорбиновая кислота, железа глюконат, цинка сульфат, никотинамид, фолиевая кислота, тиамин, рибофлавин, пиридоксин
Производитель Медлей Фармасьютикалс Лтд, Индия
Инструкция по применению Р. Б. Тон, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Р. Б. Тон, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Р. Б. Тон с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Р. Б. Тон капсулы №6
Р. Б. Тон капсулы №15
Р. Б. Тон капсулы №150 (15х10)
капсулы
Медлей Фармасьютикалс Лтд, Индия
Цены в аптеках

Новинки реклама

Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Top