Септаназал - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках

Септаназал спрей наз., р-р 1 мг/50 мг по 10 мл во флак.

Склад

діючі речовини: ксилометазоліну гідрохлорид, декспантенол;

1 мл розчину містить 1 мг ксилометазоліну гідрохлориду та 50 мг декспантенолу;

одне розпилення 0,1 мл розчину містить 0,1 мг ксилометазоліну гідрохлориду та 5,0 мг декспантенолу;

допоміжні речовини: калію дигідрофосфат, динатрію гідрофосфату додекагідрат, вода очищена.

Лікарська форма

Спрей назальний, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група

Протинабрякові та інші ринологічні препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики, комбінації, за винятком кортикостероїдів. Код АТХ R01A B.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ринологічний препарат, комбінація альфа-симпатоміметичного препарату з аналогом вітаміну для місцевого застосування на слизову носа. Ксилометазолін чинить судинозвужувальну дію, внаслідок чого усуває набряк слизової оболонки. Декспантенол є похідним пантотенової кислоти (вітамін B5), що сприяє загоюванню та лікуванню ран та захищає слизові оболонки.

Ксилометазоліну гідрохлорид

Ксилометазоліну гідрохлорид, похідне імідазолу, є альфа-адренергічним симпатоміметиком. Він чинить судинозвужувальну дію і тим самим усуває набряк та гіперемію слизової оболонки носоглотки (розблоковує ніс). Початок дії зазвичай настає через 5-10 хв., проявом чого є полегшення носового дихання внаслідок усунення набряку та покращення виведення виділень.

Декспантенол

Декспантенол (D-(+)-пантотеніловий спирт) є спиртовим аналогом пантотенової кислоти та завдяки проміжній конверсії (трансформації) має таку ж біологічну активність, як і пантотенова кислота. Біологічно активною є лише правоповоротна D-конфігурація. Пантотенова кислота та її солі є водорозчинними вітамінами, які, як і коензим А, беруть участь у багатьох метаболічних процесах, включаючи сприяння синтезу білків та кортикоїдів, а також продукування антитіл. Коензим А також бере участь в утворенні ліпідів, з яких, зокрема, складається секрет сальних залоз, що має важливу захисну функцію. Крім того, коензим А відіграє роль у ацетилюванні аміноцукрів, які є основним будівельним матеріалом для різних мукополісахаридів. Пантотенова кислота необхідна для регенерації (відновлення) пошкодженої слизової оболонки носа та шкіри навколо носових ходів.

Декспантенол захищає шари епітелію та сприяє загоюванню та лікуванню ран.

При зовнішньому застосуванні декспантенол/пантенол може компенсувати збільшені потреби у пантотеновій кислоті при пошкодженні шкіри чи слизової оболонки.

Фармакокінетика.

Ксилометазоліну гідрохлорид

У деяких випадках інтраназальне застосування призводить до того, що значна кількість абсорбується, спричиняючи системний вплив, наприклад, на центральну нервову та серцево-судинну систему. Фармакокінетичні дані стосовно людей відсутні.

Декспантенол

Декспантенол абсорбується через шкіру та зазнає каталізованого ензимом окиснення до пантотенової кислоти в тілі та в клітинах шкіри. Вітамін переноситься в плазму у зв’язаній з протеїном формі. Як важливий структурний елемент пантотенова кислота об’єднується з коензимом А та розповсюджується по організму. Детальні дослідження метаболізму на шкірі та слизових оболонках відсутні. 60-70 % прийнятої перорально дози виділяється з сечею та 30-40 % –з екскрементами.

Показання

  • Закладеність носа під час гострого риніту;
  • вазомоторний риніт (rhinitis vasomotorica);
  • порушення носового дихання після хірургічних втручань у носовій порожнині.

Препарат сприяє загоюванню та регенерації (відновленню) пошкодженої слизової оболонки носа та шкіри навколо носових ходів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату; сухе запалення слизової оболонки носа (rhinitis sicca); гострі коронарні захворювання, включаючи серцеву астму; гіпертиреоз; закритокутова глаукома; трансфеноїдальна гіпофізектомія та хірургічні втручання з оголюванням мозкової оболонки в анамнезі; супутнє лікування інгібіторами МАО та протягом 2 тижнів після припинення їх застосування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ксилометазоліну гідрохлорид

Одночасне застосування препарату СептаНазал® з транілципроміном, інгібіторами моноаміноксидази типу три- або тетрациклічних антидепресантів або з препаратами, що здатні підвищувати рівень тиску у крові, може призвести до підвищення артеріального тиску внаслідок впливу цих препаратів на серцево-судинну систему.

Одночасне застосування препарату СептаНазал® з препаратами для місцевого або системного лікування застуди та із симпатоміметиками, що містяться у протизастудних лікарських засобах (таких як псевдоефедрин, ефедрин, фенілефрин, оксиметазолін, трамазолін, нафазолін, тіаміногептан), може призвести до виникнення додаткових ефектів з боку серцево-судинної та нервової систем.

Декспантенол

Невідомо.

Особливості застосування

Цей лікарський засіб слід застосовувати лише після ретельного оцінювання співвідношення ризик/користь:

  • пацієнтам, які застосовують лікарські засоби, що мають здатність підвищувати артеріальний тиск;
  • пацієнтам з підвищеним внутрішньоочним тиском;
  • пацієнтам із феохромоцитомою;
  • пацієнтам з порфірією;
  • пацієнтам з гіперплазією передміхурової залози.

Застосування в період хронічного риніту можливе тільки під наглядом лікаря у зв'язку з небезпекою атрофії слизової оболонки носа.

Протинабрякові симпатоміметики можуть, особливо при тривалому застосуванні або у разі передозування, призвести до реактивної гіперемії слизової оболонки носа.

Цей оборотний ефект призводить до звуження повітряних ходів, що змушує пацієнта повторно застосовувати лікарський засіб аж до хронічного застосування. Це призводить до хронічного набряку (rhinitis medicamentosa) аж до атрофії слизової оболонки порожнини носа.

У легких випадках може бути достатнім припинити застосування симпатоміметичного засобу спочатку для однієї ніздрі, а потім, як тільки симптоми зникнуть, повторити це з іншою, щоб підтримати принаймні часткове носове дихання.

Препарат, як і інші препарати цієї групи, слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які мають сильні реакції на симпатоміметики, що виявляються у вигляді безсоння, запаморочення, тремтіння, серцевої аритмії, підвищення артеріального тиску. Слід уникати прямого контакту препарату з очима.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату, особливо при лікуванні дітей та пацієнтів похилого віку.

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, артеріальною гіпертензією, хворим на цукровий діабет, із захворюваннями щитовидної залози, з утрудненим сечовиведенням.

У разі неправильного використання або використання надлишкових кількостей аерозолю, поглинання ксилометазоліну може викликати системні побічні ефекти, особливо у дітей (серцево-судинні та неврологічні побічні ефекти, див. розділи «Побічні реакції» і «Передозування»).

Флакон зі спреєм має використовувати тільки одна особа, щоб уникнути інфікування.

Препарат не містить консервантів.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

СептаНазал® не слід застосовувати у період вагітності через відсутність даних щодо застосування ксилометазоліну гідрохлориду вагітними жінками.

Годування груддю.  

СептаНазал® не слід застосовувати у період годування груддю через відсутність даних щодо проникнення ксилометазоліну гідрохлориду у грудне молоко.

Фертильність.

Невідомо, чи впливає застосування препарату СептаНазал® на фертильність.

Оскільки системна експозиція ксилометазоліну гідрохлориду дуже низька, ймовірність впливу на фертильність вкрай низька.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

При правильному застосуванні СептаНазал® не впливає на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Для назального застосування дорослим та дітям віком від 6 років.

Застосовувати по одному розпиленню препарату СептаНазал® в кожну ніздрю не більше трьох разів на день. Дозування залежить від індивідуальної чутливості та клінічної реакції.

Лікарський засіб не слід застосовувати довше 7 днів, окрім випадків, коли це рекомендовано лікарем. Повторне застосування слід розпочинати лише після перерви в кілька днів та після консультації з лікарем.

У випадку хронічного нежитю лікарський засобів можна застосовувати лише під контролем лікаря через небезпеку виникнення атрофії слизової оболонки носа.

Спосіб застосування

Зніміть захисний ковпачок із розпилювача. Перед першим застосуванням спрею назального натисніть декілька разів на насадку до появи дрібного, рівномірного розпилення (рис. 1).

Рис.1

Введіть насадку у ніздрю та натисніть один раз (рис. 2). Пацієнт повинен обережно вдихати через ніс під час розпилення. За необхідності слід повторити для другої ніздрі.

Рис. 2.

Після використання витріть насадку паперовою серветкою та закрийте розпилювач захисним ковпачком.

Діти

СептаНазал® застосовують дітям віком від 6 років. Дітям віком від 2 до 6 років застосовують СептаНазал® для дітей.

Передозування

Ксилометазоліну гідрохлорид

Клінічна картина інтоксикації похідними імідазолу може бути неясною, оскільки періоди стимуляції можуть чергуватися з періодами депресії центральної нервової системи та серцево-судинної системи.

Передозування, особливо у дітей, може призвести до значного впливу на центральну нервову систему, включаючи спазми, кому, брадикардію, апное та артеріальну гіпертензію, що може змінитися на артеріальну гіпотензію.

До симптомів стимуляції центральної нервової системи належать тривожність, збудження, галюцинації та судоми.

Симптоми депресії центральної нервової системи виявляються у вигляді зниження температури тіла, млявості, сонливості та коми.

Можливі і такі додаткові симптоми: міоз, мідріаз, спітніння, нудота, ціаноз, гарячка, блідість шкірних покривів, тахікардія, брадикардія, зупинка серця, серцева аритмія, артеріальна гіпертензія, шокоподібна гіпотензія, набряк легенів, пригнічення дихання та апное, інколи порушення свідомості.

Лікування при передозуванні

У разі тяжкого передозування лікування слід проводити у стаціонарі. Оскільки ксилометазоліну гідрохлорид швидко всмоктується у разі застосування внутрішньо, слід негайно застосувати активоване вугілля (абсорбент), натрію сульфат (проносне) чи вдатися до промивання шлунка (при високих дозах). Зниження артеріального тиску можна досягти за допомогою неселективних альфа-блокаторів. Судинозвужувальні препарати протипоказані. При необхідності застосовують жарознижувальні та протисудомні препарати, а також штучне дихання.

Декспантенол

Пантотенова кислота і її похідні, такі як декспантенол, мають дуже низьку токсичність. У разі передозування ніякі лікувальні заходи не потрібні.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакція гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, висипання, свербіж

З боку нервової системи: збудження, безсоння, підвищена втомлюваність (сонливість, седативна дія), головний біль, галюцинації (особливо у дітей)

З боку серця: сильне серцебиття, прискорений пульс, підвищення артеріального тиску, аритмія.

З боку органів дихання грудної клітки та середостіння: реактивна гіперемія, кровотеча з носа, сухість та печіння слизової оболонки носа, чхання, дискомфорт з боку слизової оболонки носа, посилення набряку слизової оболонки

З боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини: судоми (особливо у дітей)

З боку органів зору: транзиторне погіршення зору

З боку травної системи: нудота, відчуття печіння у горлі.

Термін придатності

2 роки.

Після першого відкриття флакона препарат слід використати протягом 3 місяців.

Умови зберігання

Даний лікарський засіб не потребує спеціальних умов зберігання.

Після відкриття флакона зберігати при температурі не вище 25 °C.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 мл розчину у білому пластиковому флаконі з поліетилену високої щільності з дозуючим пульверизатором білого кольору та прозорою пластиковою кришкою, що вкладається у картонну коробку.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

КРКА, д.д., Ново место, Словенія/

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія/

Smarjeska cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovenia.

Дата последнего обновления: 19.01.2015

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска спрей
Условия отпуска без рецепта
Категория Сосудосуживающие от насморка
Регистрация UA/14128/01/01 от 25.12.2014 (приказ 1006(1))
АТХ-классификация R01AB - Симпатомиметики в комбинации с другими средствами (за исключением кортикостероидов)
Фармгруппа Противоотечные и другие назальные препараты для местного применения. Ксилометазолин, комбинации.
Действующие вещества ксилометазолин, декспантенол
Производитель КРКА, д.д., Ново место, Словения
Взрослые разрешено
Дети с 6-ти лет
Беременные запрещено
Кормящие мамы запрещено
Аллергики разрешено
Диабетики с осторожностью
Водители разрешено

Найдено 3041 аптека

Витамин
Киев, ул.Дорогожицкая 17
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Витамин
Киев, ул.Петра Запорожца 28
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Витамин
Киев, ул.Академика Курчатова 19А
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Країна здоров'я
Киев, пр.Космонавта Комарова 2 (Гарматная 44)
Септаназал спрей 10мл
КРКА
от 63,74
Досвід Довіра Допомога
Харьков, ул.Амосова 25
Септаназал д/дет.спрей наз.р-р 0.5мг/50мг/мл 10мл фл.№1
KRKA, Словения
от 67,70
Септаназал спрей наз.р-р 1мг/50мг/мл 10мл фл.№1
KRKA, Словения
от 70,34
Витамин
Киев, пр.Николая Бажана 3В
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Viridis
Киев, пр.Свободы 15/1
Септаназал д/детей спрей наз. 10мл
КРКА Д.Д. НОВО МЕСТО
от 54,25
Септаназал спрей наз. 10мл
КРКА Д.Д. НОВО МЕСТО
от 54,90
Витамин
Украинка, пр.Днепровский 7
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Витамин
Киев, ул.Симиренко 17А
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Витамин
Киев, ул.Никольско-Слободская 2Б (пом. 292)
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Витамин
Киев, ул.Ереванская 14
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Витамин
Борисполь, ул.Владимира Момота 42/4
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Витамин
Борисполь, ул.Киевский шлях 12
Септаназал спрей наз. р-н 1мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Септаназал спрей наз. р-н 0,5мг/50мг/мл фл. 10мл
KRKA
есть
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Фонтанская дорога 19
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Подольск, ул.Соборная 101
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 56,91
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 58,43
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Академика Глушка 19А
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Люстдорфская дорога 123
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Королева 65
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 79,05
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Бочарова 30
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Петрова 46
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Черноморск, ул.Спортивная 14Д
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Черноморск, пр.Мира 31Д
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Одесса, ул.Святослава Рихтера 132/1
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Заболотного 31
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 81,81
АКС
Одесса, ул.Академика Филатова 86
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Одесса, ул.Академика Корольова 33
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 57,05
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Греческая 45
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 80,05
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 81,81
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Добровольского 73
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Святослава Рихтера 125/3
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека ENTER
Одесса, ул.Пантелеймоновская 70
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 79,05
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Одесса-Главная 35
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, пр.Свободы 88
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,59
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 65,72
АКС
Одесса, ул.Семена Палия 68
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Одесса, пр.Добровольского 128
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Одесса, ул.Генерала Бочарова 1
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Большая Арнаутская 99
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Мясоедовская 32
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Южное, пр.Григорьевского Десанта 30/16Е
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
АКС
Одесса, ул.Семена Палия 119
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Одесса, ул.Марсельская 32/3
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Генерала Бочарова 47
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 79,78
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 81,81
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Семена Палия 88
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Академика Королёва 49
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 78,84
АКС
Одесса, пр.Добровольского 98
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 65,14
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 75,29
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Семена Палия 118
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 81,81
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Мясоедовская 33
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 80,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Семена Палия 133
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
Аптека АКС Социальная
Одесса, ул.Святослава Рихтера 129
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Одесса, ул.Давида Ойстраха 1
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 64,54
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 68,21
АКС
Одесса, ул.Академика Филатова 53
Септаназал д/дет 10мл спрей наз
КРКА
от 63,07
Септаназал д/взр 10мл спрей наз
КРКА
от 81,55
Инструкция по применению Септаназал, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Септаназал, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Септаназал с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Септаназал спрей наз., р-р 1 мг/50 мг по 10 мл во флак.
Септаназал
спрей
КРКА, д.д., Ново место, Словения
Цены в аптеках

Новинки

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Простуда?
Простуда? Как выздороветь быстрее? Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Top