Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. Узнать больше

Синкотал капсулы мягк. желат. №40 (10х4)

Условия отпуска без рецепта
Показать все

Инструкция для Синкотал капсулы мягк. желат. №40 (10х4)

Инструкция указана для Синкотал капсулы мягк. желат. №40 (10х4)
Выбрать инструкцию для других видов «Синкотал»

Склад

діюча речовина: олія евкаліптова ректифікована; олія солодкого апельсина ректифікована; олія лимонна ректифікована; олія мирта ректифікована;

1 м’яка желатинова капсула містить олії евкаліптової ректифікованої – 198 мг; олії солодкого апельсина ректифікованої – 96 мг; олії лимонної ректифікованої – 3 мг; олії мирта ректифікованої – 3 мг;

допоміжна речовина: олія рапсова;

склад капсульної оболонки: желатин; гліцерин 99,5 %, вода очищена, натрію альгінат, кислота стеаринова очищена, етилцелюлоза, тригліцериди середнього ланцюга, кислота олеїнова.

Лікарська форма

М’які желатинові капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: м’яка желатинова капсула овальної форми з прозорою оболонкою, цілісними швами і непрозора зовні;

вміст капсул ‒ прозора, незначно в’язка рідина з характерним запахом евкаліпта та лимона.

Фармакотерапевтична група

Відхаркувальні засоби, за винятком комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби. Код АТХ R05СА.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Синкотал ‒ це рослинний секретолітик, що містить у своєму складі евкаліптову, очищену апельсинову, лимонну олії та олію мирта. Препарати з таким складом використовуються при терапії гострого та хронічного бронхіту та синуситу. Діючі речовини проявляють секретолітичні, секретомоторні та муколітичні властивості завдяки підвищенню мукоциліарного кліренсу. Тому препарат суттєво може покращити клінічну симптоматику. Також препарат чинить антиоксидантну та протизапальну дії.

Фармакокінетика

Абсорбція

Невід’ємні складові діючої речовини, а саме компоненти монотерпену ефірних олій, швидко та повністю всмоктуються після перорального прийому.

Розподілення

Дослідження зразків мокроти хворих на муковісцидоз та вимірювання концентрації при ексгаляції демонструють можливість виявлення в лабораторних умовах компонентів ефірних олій у мокроті або при ексгаляції.

Метаболізм

Компонент лімонен, що міститься в ефірних оліях, що входять до складу препарату Синкотал, швидко метаболізується. Кислота дегідроперилу та перилу є головними метаболітами лімонену, при цьому може виводитися приблизно 35 % присутнього у плазмі лімонену. Лімонен-1,2-діол також є головним метаболітом у плазмі (виводиться приблизно 18 % від початкової концентрації лімонену). Метиловий ефір кислоти перилу та кислоти дегідроперилу виявляються у плазмі після введення лімонену, але вони утворюють менше 5 % від присутнього на початку лімонену.

Виведення

Після перорального прийому лімонен у людини переважним чином виводиться із сечею. Протягом 24 годин приблизно 60 % виводиться із сечею, 5 % ‒ з фекаліями та приблизно 2 % ‒ через СО2, що видихається.

Показання

У складі комплексної терапії гострого і хронічного бронхіту, при запаленні придаткових пазух носа (синуситах).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі захворювання шлунка, кишечнику та жовчовивідних шляхів; тяжкі порушення функції печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Препарат можна приймати одночасно з іншими лікарськими засобами лише після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик. Результати експериментальних досліджень на тваринах та дослідження за участю добровольців свідчать про можливу індукцію ферментів цитохрому Р450 у печінці через високі дози компонента 1,8-цинеолу. Дослідження евкаліптової олії в лабораторних умовах продемонстрували інгібування CYP3A4 при концентрації 100 мкг/мл. Дотепер у людей не була виявлена така дія у разі належного застосування препарату. Відсутні достатні дослідження взаємодії.

Особливості щодо застосування

Препарат не слід приймати довше 14 днів, не проконсультувавшись з лікарем. У разі посилення скарг, виникнення задишки, жару, гнійної або кров’янистої мокроти слід звернутися до лікаря.

У разі бронхіальної астми, коклюшу або інших захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються підвищеною чутливістю та/або звуженням дихальних шляхів, препарат слід приймати лише за призначенням лікаря.

Цей лікарський засіб містить 0,0111 ммоль (або 0,257 мг)/дозу натрію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам, які дотримуються дієти з контрольованим вмістом натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування у період вагітності

Відсутній досвід застосування препарату вагітними жінками. При дослідженні у тварин компонент 1,8-цинеол проникав крізь плаценту. Хоча немає відомостей про шкідливу дію на плід, у період вагітності (особливо у першому триместрі) приймати препарат тільки під контролем лікаря.

Застосування у період годування груддю

Через ліпофільні властивості діючої речовини слід розглядати можливість її проникнення у грудне молоко. Тому не слід застосовувати препарат під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Дітям віком від 6 до 10 років (даний препарат призначати дітям у той період, коли вони можуть самостійно ковтати капсулу) призначати по 1 капсулі 2 рази на добу.

Дорослим та дітям віком від 10 років при клінічній картині гострого запалення приймати по 1 капсулі 3‒4 рази на добу. Для полегшення ранкового відходження мокротиння рекомендовано приймати останню капсулу Синкоталу ввечері, перед сном.

При хронічному процесі приймати по 1 капсулі 2 рази на добу. Таке ж дозування рекомендовано при довготривалій терапії.

Для полегшення ранкового відходження мокротиння при хронічному бронхіті рекомендовано приймати додатково 1 капсулу Синкоталу ввечері, перед сном.

Капсули Синкотал рекомендовано приймати за 30 хвилин до їди, запивати великою кількістю прохолодної води або інших напоїв.

Препарат застосовувати у період проявів симптомів захворювання та протягом 2‒4 днів після їх зникнення.

Діти

В даній лікарській формі препарат призначають дітям віком від 6 років (у той період, коли вони можуть самостійно ковтати капсулу).

Передозування

Наявні нижчезазначені відомості про токсичність головного компонента препарату – евкаліптової олії.

Діти. У разі прийому 2‒3 мл (7‒10 капсул) евкаліптової олії були описані такі незначні порушення ЦНС, як сонливість; при прийомі 5 мл (17 капсул) можуть виникнути значні порушення ЦНС аж до втрати свідомості.

Дорослі. Після прийому дози евкаліптової олії, що перевищує рекомендовану добову дозу у 8 разів (48 капсул), можуть виникати такі значні симптоми передозування, як атаксія, міоз, запалення слизових оболонок з нудотою, блюванням, болем у животі та діареєю. Також можливі такі симптоми, як задишка та порушення серцевого ритму. У разі прийому дуже високих доз можуть виникати кома та судоми.

Лікування. Через небезпеку вдихання слід уникати блювання після прийому препарату. Рекомендується промивання шлунка після ендотрахеальної інтубації. Після внутрішнього прийому дітьми більше ніж 5 мл ( > 17 капсул) евкаліптової олії та дорослими більше ніж 15 мл ( > 50 капсул) рекомендовано прийом активованого вугілля або іншого ентеросорбенту. Також рекомендовано вживання рідини у великій кількості (за винятком молока та розчинів із вмістом жиру через сприяння всмоктуванню). Можливий діаліз та симптоматичне лікування у разі тяжкого стану.

Побічні ефекти

Частота побічних реакцій оцінювалась відповідно до нижченаведених категорій:

дуже часті (≥1/10);

часті (≥1/100 до <1/10);

нечасті (≥1/1000 до <1/100);

поодинокі (≥1/10000 до <1/1000);

рідкісні (<1/10000);

частота невідома (не може бути розрахована за наявними даними).

Порушення з боку імунної системи

Нечасті: алергічні реакції, такі як задишка, набряк обличчя, висипання, кропив’янка, свербіж.

Частота невідома: анафілактичні реакції.

Порушення з боку нервової системи

Нечасті: головний біль або запаморочення.

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Часті: скарги на біль у шлунку або епігастральній ділянці.

Нечасті: гастрит або гастроентерит, нудота, блювання, діарея або інші розлади травлення; порушення смаку.

Порушення з боку печінки та жовчного міхура

Рідкісні: загострення жовчнокам’яної хвороби.

Порушення з боку нирок та сечових шляхів

Рідкісні: загострення сечокам’яної хвороби.

Термін придатності

3 роки.

Не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. 

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. 

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 2 або 4 блістери у картонній коробці. 

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Др. Густав Кляйн ГмбХ & Ко. КГ / Dr. Gustav Klein GmbH & Co. KG

Адреса

Штайненфельд 3, 77736 Целль ам Хармерсбах, Німеччина / Steinenfeld 3, 77736 Zell am Harmersbach, Germany.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска без рецепта
Регистрация UA/17367/01/01 от 26.04.2019 (приказ 992 (1))
АТХ-классификация R05CA - Отхаркивающие средства
Фармгруппа Отхаркивающие средства, за исключением комбинированных препаратов, содержащих противокашлевые средства.
Действующие вещества мирта масло, эвкалиптовое масло, апельсина сладкого масло, лимона масло

Новинки реклама

Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Подагра. Артрит
Подагра. Артрит Эффект природных веществ Подробней
Длительное зрительное напряжение?
Длительное зрительное напряжение? Ощущение сухости глаз, дискофморт, покраснение? Подробней
Инфекция мочевых путей?
Инфекция мочевых путей? Попробуй новинку Подробней
А ты готов к осени?
А ты готов к осени? Зарядись витаминами Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Top