UA RU

Стрептолавен - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Добавить в избранные товары

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 г мазі містить ультралізину з активністю 1800 КОА/мл 0,039 мл, мірамістину в перерахуванні на безводну речовину 5 мг;

допоміжні речовини: проксанол-268, макрогол 400.

Лікарська форма

Мазь.

Мазь білого або білого з легким жовтуватим відтінком кольору. Зі слабким специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13, для ТОВ «Самал», Україна.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран.

Код АТС D03B А.

Фармакологічні властивості.

Властивості препарату зумовлені компонентами, що входять до його складу. Ультралізин – колагенолітичний фермент, який одержують з культуральної рідини Streptomyces Lavendulae, обережно очищує рану від некротизованих тканин, стимулює регенерацію тканини.

Мірамістин – катіонний антисептик, який чинить антимікробну дію на грампозитивну і грамнегативну, аеробну та анаеробну, спороутворювальну і аспорогенну мікрофлору у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Більш ефективний щодо грампозитивних бактерій (стафілококи, стрептококи та ін.). Чинить протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata тощо) та дріжджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei тощо) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violaceum, Epidermophyton, Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis тощо), а також на інші патогенні гриби, наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.

Знижує стійкість бактерій і грибів до антибіотиків.

Водорозчинна основа мазі за рахунок осмотичної активності ефективно видаляє рановий ексудат, сприяє кращому проникненню діючих компонентів у рану.

Показання для застосування

Рани з великою гнійною ексудацією (I фаза ранового процесу) при гострих гнійних захворюваннях м'яких тканин (панариції, абсцеси, флегмони, парапроктити), діабетичній, атеросклеротичній гангрені.

Для видалення некротичних тканин з поверхні післяопераційних, посттравматичних ран, трофічних виразок, опіків, ускладнених розвитком гнійних процесів.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів мазі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Суворо контрольованих досліджень щодо безпеки та ефективності застосування препарату у жінок в період вагітності та годування груддю не проводилося. Можливе призначення препарату в періоди вагітності та годування груддю за наявності прямих показань, оскільки системна абсорбція активних речовин при застосуванні у терапевтичних дозах малоймовірна.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Лікування препаратом не впливає на керування транспортними засобами та заняття іншими видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти

Не існує достатнього досвіду застосування мазі для лікування дітей, тому препарат не слід застосовувати в педіатричній практиці, .

Спосіб застосування та дози

Зовнішньо. При лікуванні ран з великим виділенням гною мазь застосовують після видалення вільнорозташованих некротичних тканин, ретельної ліквідації всіх сліпих гнійних затіків і обробки 3 % розчином перекису водню.

На некротичні тканини, що залишилися, накладають тонкий шар мазі, а всю порожнину рани заповнюють марлевими серветками, просоченими маззю. Зміну тампонів проводять один раз на добу до припинення запального процесу, повного звільнення рановой поверхні від некротичних тканин, появи в рані грануляцій і крайової епітелізації.

На одну перев'язку рекомендується застосовувати не більше 200 г мазі.

Передозування

До теперішнього часу про випадки передозування не повідомлялося.

Однак при застосуванні препарату на великій рановій поверхні у великій кількості не виключається поява мірамістину у системному кровотоці, дія якого буде виявлятися, як дія катіонного детергенту і може подовжувати час кровотеч.

Лікування. Зменшення дози або припинення застосування препарату, призначають пероральні препарати кальцію, вікасол.

Побічні ефекти

При застосуванні мазі іноді виникає відчуття легкого печіння в місці застосування (минає самостійно протягом 10 – 15 с і не потребує відміни препарату). Можливі алергічні реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При місцевому застосування мазі сумісно з системним введенням антибіотиків доза на курс останніх може бути зменшена.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці, при температурі від 8 °С до 15 °С. Заморожування препарату не допускається.

Упаковка

По 30 г у тубі, по 1 тубі в пачці; по 500 г або 1000 г у банці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска мазь
Условия отпуска без рецепта
Категория Ранозаживляющие средства
Регистрация закончилась
АТХ-классификация D03BA - Протеолитические ферменты
Действующие вещества ультрализин, мирамистин
Производитель Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
Инструкция по применению Стрептолавен, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Стрептолавен, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Стрептолавен с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Новинки реклама

Насморк?
Насморк? Действуй активно! Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Кашель?
Кашель? Есть быстрое решение! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top