UA RU
Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 6547 аптек по всей Украине. Узнать больше

Стрептонитол-Дарница мазь по 15 г в тубах

Нет в наличии в Украине
Условия отпуска без рецепта
Категория
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Стрептонитол-Дарница мазь по 15 г в тубах

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 г мазі містить сульфаніламіду 50 мг, нітазолу 20 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, парафін рідкий, макроголу цетостеариловий ефір, цетостеариловий спирт, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Мазь світло-жовтого, жовтого або світло-жовтого із зеленуватим відтінком кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Фармакотерапевтична група

Антибіотики і хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування у дерматології. Код АТС D06B X.

Стрептонітол®-Дарниця – комбінований препарат для місцевого лікування інфікованих ран, що містить стрептоцид і амінітрозол (нітазол). Завдяки такій комбінації діючих речовин значно розширюється спектр антибактеріальної дії препарату, посилюється його бактерицидна ефективність. Препарат чинить антибактеріальну дію на основних збудників гнійно-запальних процесів: синьогнійну і кишкову палички, стафілококи, стрептококи, облігатні анаеробні бактерії як споротвірні (клостридії), так і аспорогенні (бактероїди, пептококи, пептострептококи), включаючи антибіотикостійкі штами, а також антипротозойну дію на багато видів найпростіших, включаючи трихомонади. Препарат має протизапальну дію, обумовлену наявністю амінітрозолу і гідрофільними властивостями основи. Препарат має помірну гіперосмолярну активність, унаслідок чого чинить помірну антиексудативну дію. Мазь Стрептонітол®-Дарниця захищає гранулюючі рани від вторинної інфекції і перешкоджає утворенню в них осередків некрозу.

Контрольовані дослідження фармакокінетики у людини не проводилися. Однак в експериментах на великих лабораторних тваринах установлено, що при місцевому застосуванні мазі Стрептонітол®-Дарниця нітазол і стрептоцид проникають у тканини, що оточують рану, у концентраціях, що забезпечують антибактеріальний ефект не тільки на поверхні рани, але й у таких тканинах. Всмоктування у системний кровотік при цьому мінімальне.

Показання для застосування

Гнійні рани у процесі остаточного очищення від гнійно-некротичного вмісту (при відсутності великої ексудації) і підготовки до регенерації.

Опіки I-IV ступеня у стадії альтерації, ексудації, формування і відторгнення струпа. Підготовка опікової поверхні до аутодермопластики і ліквідації у ранах гнійної інфекції.

Пролежні, трофічні виразки, тріщини, діабетична гангрена, бешихове запалення. Атопічний дерматит, ускладнений бактеріальною інфекцією.

Вугровий висип, піодермія.

Протипоказання

Підвищена чутливість до стрептоциду, нітазолу або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату. Вагітність, період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Застосування мазі не рекомендується на ранах із великою гнійною ексудацією. При появі алергічної реакції у місці нанесення мазі слід припинити застосування препарату.

Передчасне припинення лікування препаратом може спричинити розвиток стійких до сульфаніламідів мікроорганізмів.

Під час терапії рекомендується пити багато лужних напоїв.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Безпека та ефективність застосування мазі Стрептонітол®-Дарниця у дітей не встановлена, тому застосовувати препарат дітям не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

Мазь Стрептонітол®-Дарниця застосовують місцево.

Після обробки ран і опіків, що включає видалення некротичних тканин і гнійного ексудату, промивання будь-яким дезинфікуючим розчином (наприклад, можуть бути застосовані такі розчини: 0,01 % мірамістину, 3 % перекису водню, фурациліну  1:5000 чи 0,05 % хлоргексидину біглюконату) мазь наносять тонким шаром на уражену поверхню, після чого накладають стерильну марлеву пов'язку або наносять препарат на перев'язочний матеріал, а потім на рану.

При лікуванні гнійних ран препарат застосовують 1-2 рази на добу. При лікуванні опіків – 1 раз протягом 1-2 діб. При лікуванні шкірних інфекційних захворювань – 2 рази на добу протягом 1-3 тижнів. Доза препарату залежить від площі ранової поверхні. Тривалість лікування визначається динамікою загоєння ран.

Передозування

Випадків передозування препарату не виявлено. Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні ефекти

З боку шкіри: гіперемія шкіри, мокнуття, свербіж, висипи на шкірі, лущення.

Алергічні реакції: кропив’янка, набряк Квінке, набряк обличчя.

Інколи можуть виникати відчуття жару і незначна болісність у місті нанесення препарату. При цьому не потрібно припиняти лікування препаратом, а ранову поверхню необхідно попередньо обробити розчином місцевого анестетика.

При тривалому застосуванні великих доз на великих ділянках шкіри – системна дія: утруднене дихання, стиснення у грудях, лихоманка, озноб, головний біль, біль у горлі, диспепсія, лейкопенія, агранулоцитоз, нудота, блювання, дизурія, кристалурія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Мазь не слід наносити на уражену поверхню одночасно з іншими лікарськими засобами. Під час застосування мазі Стрептонітол®-Дарниця небажано застосовувати такі препарати як дигітоксин, кислоту хлористоводневу, кофеїн, мезатон, фенобарбітал, адреналіну гідрохлорид.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі від 15 °С до 25 °С.

Упаковка

По 15 г у тубі, по 1 тубі у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска без рецепта
Категория Для ран, порезов, ожогов
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация D06BX - Противомикробные препараты другие
Действующие вещества нитазол, сульфаниламид

Новинки реклама

Болит горло?
Болит горло? Быстрое решение Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
SOS помощь для ленивого пищеварения
SOS помощь для ленивого пищеварения Попробуй не ферменты Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top