Упсавит витамин С инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна назвакислота аскорбінова;

Основні фізико-хімічні властивості

світло-жовта плоска таблетка зі скошеними краями і характерним апельсиновим запахом та смаком;

Склад

1таблетка містить 0,500 г аскорбінової кислоти (у формі аскорбінової кислоти - 0,250 г і натрію аскорбату- 0,285 г, що еквівалентно 0,250 г аскорбінової кислоти);

допоміжні речовини: манітол, рибофлавіну натрію фосфат, аспартам, тальк, магнію стеарат, ароматизатор апельсиновий.

Форма випуску

Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична група

Кислота аскорбінова. Код АТС A 11G A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Вітамін С (або аскорбінова кислота) відіграє важливу роль у життєдіяльності організму. Маючи сильно виражені відновні властивості, він бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, згортанні крові, регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів. Однію з важливих фізіологічних функцій вітаміну С є співучасть у синтезі колагену і проколагену та нормалізації проникності капілярів. Однак організм не здатний самостійно виробляти вітамін С, і потреби організму в ньому можуть бути забезпечені тільки за рахунок зовнішніх джерел. За певних умов потреба у вітаміні С може збільшуватися, наприклад у період активного росту, при фізичному чи розумовому перенапруженні, при інфекційних захворюваннях, у тому числі при грипі.

Фармакокінетика.

Кислота аскорбінова (вітамін С) легко всмоктується у травному каналі. Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньої секреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарах надниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вище, ніж у плазмі крові. Кислота аскорбінова частково метаболізується до щавлевої кислоти або інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незміненому вигляді. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального її запасу в організмі, що у свою чергу оцінюється в 1 500 мг. Вважається, що цього запасу організму вистачає на 1-1,5 місяці за відсутності вітаміну С в їжі. Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1 500 мг. У хворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть при введенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведення кислоти аскорбінової становить від 12,8 до 29,5 доби.

Показання для застосування

Лікування гіпо- та авітамінозу вітаміну С, для підвищення захисних сил організму у комплексній терапії ОРВІ, грипу; у період одужання після тривалих захворювань, при астенічному стані.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям старше 12 років призначають приймати по 1 таблетці на добу протягом 1 – 2 тижнів. При грипі, доза препарату становить 2 таблетки на добу протягом тижня, надалі - 1 таблетка на добу.

Приймати після їди. Таблетку треба розжувати.

Побічна дія

При прийомі великих доз (більше 1 г) в окремих випадках можливо виникнення диспептичних розладів або дизуричних явищ, пов'язаних з появою в сечі солей- уратів або оксалатів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти або будь-якого компонента препарату. Тромбози і тромбофлебіти. Фенілкетонурія, оскільки препарат містить аспартам. Дитячий вік до 12 років.

Передозування

Гостре передозування препарату практично неможливо, оскільки неабсорбована аскорбінова кислота швидко виводиться із сечею. Однак при тривалому застосуванні вітаміну С у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що вимагає контролю стану останньої.

Особливості застосування

Оскільки вітамін С має легку стимулюючу дію на центральну нервову систему, не рекомендується приймати цей препарат на ніч. Прийом препарату в дозі більше 1 г у деяких осіб може спричинити печію та діарею. При цукровому діабеті вітамін С може впливати на дію реагентів, що використовуються при проведенні аналізів крові і сечі. У зв'язку зі стимулюючим впливом аскорбінової кислоти на утворення кортикостероїдних гормонів при застосуванні у великих дозах потрібен контроль функції нирок і артеріального тиску. При проведенні аналізів слід враховувати, що прийом великих доз препарату (більше 2 г на добу) може негативно вплинути на показники результатів аналізів креатиніну і глюкози.

Вагітність та лактація. У період вагітності та лактації при необхідності препарат може призначатися лікарем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Вітамін С підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, зменшує дію гепарину і непрямих антикоагулянтів, збільшує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами. Одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз аскорбінової кислоти особам, що лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь. Великі дози препарату знижують ефективність трициклічних антидепресантів, нейролептиків – похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну, порушують виведення мексилетину нирками.

Умови та термін зберігання

ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.

Зберігати при температурі не вище 30 °С.

Термін придатності – 4 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 15 таблеток у поліпропіленовій тубі; 1 або 2 туби у картонній коробці.

Виробник

Брістол-Майєрс Сквібб, Франція.

Адреса

47000 Франція, м. Ажан, авеню Д-ра Жана Брю 304.

Дата последнего обновления: 04.03.2014

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска без рецепта
Категория Витамин С
Регистрация закончилась
АТХ-классификация A11GA01 - Кислота аскорбиновая (витамин с)
МНН Аскорбиновая кислота (вит. C)
Действующие вещества аскорбиновая кислота
Производитель Бристол-Майерс Сквибб, Франция
  • Упсавит витамин С таблетки д/жев. по 500 мг №30 (15х2) в тубах
  • Упсавит витамин С таблетки шип. по 1 г №10 в тубах
Инструкция по применению Упсавит витамин С, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Упсавит витамин С, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Упсавит витамин С с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Упсавит витамин С таблетки д/жев. по 500 мг №30 (15х2) в тубах
Упсавит витамин С таблетки шип. по 1 г №10 в тубах
Упсавит витамин С таблетки д/жев. по 500 мг №15 в тубах
Упсавит витамин С
таблетки
Дельта Медикел
Цены в аптеках

Новинки реклама

Запор?
Запор? Устрани не симптомы, а причину Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Мечтаешь выглядеть на миллион?
Мечтаешь выглядеть на миллион? Поддержи красоту волос, кожи и ногтей Подробней
Я беременна, что дальше?
Я беременна, что дальше? . Подробней
Осенний авитаминоз?
Осенний авитаминоз? Жизненно необходимые компоненты для будущей мамы и малыша Подробней
Top