Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. Узнать больше

Фенистил эмульсия эмульсия н/к 0.1 % по 8 мл во флак. с апплик.

Условия отпуска без рецепта
Категория От аллергии наружные
Производитель Novartis
Дети до 2-х лет только по назначению врача
Беременные не наносить на большие участки кожи
Кормящие мамы не наносить на большие участки кожи
Показать все

Инструкция для Фенистил эмульсия эмульсия н/к 0.1 % по 8 мл во флак. с апплик.

Склад

діюча речовина: диметиндену малеат;

1 г препарату містить диметиндену малеату 1 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, спирт бензиловий, бутилгідрокситолуол (Е 321), динатрію едетат, кокоїлу каприлокапрат, олія мінеральна, поліетиленгліколю цетостеариловий ефір, карбомер, натрію гідроксиду 30 % розчин, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма

Емульсія нашкірна.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідна в’язка емульсія.

Фармакотерапевтична група

Дерматологічні засоби. Антигістамінні засоби для місцевого застосування. Диметинден.

Код АТХ D04А А13.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Диметиндену малеат є антагоністом гістаміну на рівні Н1-рецепторів. Має високу спорідненість з Н1-рецепторами та знижує гіперпроникність капілярів, що пов’язана з реакціями гіперчутливості. Препарат має також місцевоанестезуючі властивості.

Препарат Феністил Емульсія ефективний проти свербежу різного походження, він забезпечує швидке полегшення свербежу та інших алергічних подразнень шкіри. Основою препарату є емульсія, що чинить охолоджувальну, заспокійливу, а також пом’якшувальну та зволожувальну дію.

Фармакокінетика.

Феністил Емульсія швидко проникає у шкіру, антигістамінна дія починається протягом кількох хвилин. Після місцевого нанесення препарату системне проникнення диметиндену малеату у здорової людини становить менше 10 % нанесеної дози.

При проведенні доклінічних досліджень не виявлено ризику при застосуванні препарату в рекомендованих дозах. Диметиндену малеат не виявив мутагенних та кластогенних властивостей.

Показання

Шкірний свербіж, наприклад, при укусах комах, алергічні подразнення невеликих ділянок шкіри, кропив’янка, неускладнені невеликі опіки шкіри та необширна сонячна еритема.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Досліджень взаємодії лікарського засобу не проводилось; проте, оскільки системна адсорбція диметиндену малеату при застосуванні даного препарату є вкрай низькою, взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами малоймовірна.

Особливості щодо застосування

Препарат містить пропіленгліколь, який може спричинити місцеве подразнення шкіри. Препарат містить бензалконію хлорид, який має подразнювальні властивості та може викликати шкірні реакції. Препарат містить бутилгідрокситолуол, який може спричинити місцеве подразнення шкіри (наприклад контактний дерматит), подразнення очей та слизових оболонок.

Немовлятам і дітям молодшого віку не слід застосовувати препарат на великі ділянки шкіри, особливо на пошкоджену або запалену шкіру.

Під час лікування препаратом слід уникати тривалого впливу сонця на уражені ділянки шкіри.

У разі дуже сильного свербежу або ураження обширної ділянки, крім місцевого застосування препарату, після консультації з лікарем слід застосовувати також пероральну форму препарату Феністил.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Клінічні дані щодо застосування препарату вагітним жінкам відсутні. Застосування препарату у період вагітності під час досліджень на тваринах не спричиняло шкідливого впливу (як прямого, так і непрямого) на перебіг вагітності, розвиток плода, а також на подальший розвиток дитини. Проте у період вагітності не рекомендується застосовувати Феністил Емульсію, крім випадків, коли користь від застосування перевищує потенційний ризик для плода. У такому випадку застосування препарату можливе лише за призначенням лікаря.

Не рекомендується наносити Феністил Емульсію на великі ділянки шкіри, особливо на пошкоджену або запалену шкіру. Це ж стосується і жінок, які годують груддю. Крім того, жінкам, які годують груддю, не слід наносити гель на соски молочних залоз.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Диметиндену малеат при зовнішньому застосуванні не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти віком від 2 років: препарат наносять на шкіру від 2 до 4 разів на добу.

Діти віком до 2 років: тільки за призначенням лікаря.

Якщо стан хворого не покращується після 7 діб застосування препарату, необхідно звернутися до лікаря.

У разі дуже сильного свербежу або ураження обширної ділянки, крім місцевого застосування препарату, після консультації з лікарем слід застосовувати також пероральну форму препарату Феністил.

Діти.

Дітям віком до 2 років препарат можна застосовувати лише за призначенням лікаря. Немовлятам і дітям молодшого віку не слід застосовувати препарат на великі ділянки шкіри, особливо на пошкоджену або запалену шкіру.

Передозування

При випадковому проковтуванні великої кількості Феністилу Емульсії можуть спостерігатися деякі симптоми, характерні для передозування Н1-антигістамінними засобами: пригнічення центральної нервової системи, що супроводжується сонливістю (переважно у дорослих), стимуляція центральної нервової системи та антимускариновий ефект (особливо у дітей та пацієнтів літнього віку), включаючи збудження, атаксію, галюцинації, тоніко-клонічними судоми, мідріаз, сухість в роті, гіперемію обличчя, порушення сечовипускання та гарячку. Також можлива артеріальна гіпотензія.

При передозуванні необхідно вживати заходів, рекомендованих лікарем відповідно до симптомів, що виникають.

Побічні ефекти

З боку шкіри та сполучних тканин

Частота невідома (не може бути визначена на основі доступних даних) – сухість шкіри, відчуття печіння шкіри, алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж та набряк, алергічний дерматит, кропив’янка*.

*Дані отримано у процесі постмаркетингових спостережень.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей сухому місці при температурі нижче 30 °С.

Упаковка

По 8 мл у флаконі з кульковим аплікатором. По 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ГСК Консьюмер Хелскер С.А./GSK Consumer Healthcare S.A.

Адреса

Рут де Летра, 1260 Ніон, Швейцарія/Route de l’Etraz, 1260 Nyon, Switzerland.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска без рецепта
Категория От аллергии наружные
Регистрация UA/13867/01/01 от 30.08.2019 (приказ 1925(2))
АТХ-классификация D04AA13 - Диметинден
МНН Dimetindene
Фармгруппа Дерматологические средства. Антигистаминные средства для местного применения. Диметинден.
Действующие вещества диметинден
Производитель Novartis
Взрослые разрешено
Дети до 2-х лет только по назначению врача
Беременные не наносить на большие участки кожи
Кормящие мамы не наносить на большие участки кожи
Аллергики с осторожностью
Диабетики разрешено
Водители разрешено

Частые вопросы

О симптомах

При нарушении целостности кожи в организм попадают вещества, входящие в состав слюны или жала насекомого. В ответ на укус активируется иммунная система и вырабатывается гистамин – медиатор аллергических реакций, который сопутствует развитию покраснения, припухлости, зуда и жжения.

Все эти неприятные симптомы легко устраняются лекарственными препаратами Фенистил.

При длительном пребывании под солнечными лучами кожа краснеет, становится горячей на ощупь, может возникнуть боль, зуд и жжение. Все это свидетельствует о негативном влиянии ультрафиолета и развитии острого воспаления кожи. Впоследствии на пораженной коже могут возникнуть волдыри, отечность и повыситься температура тела.

Механизмы зуда могут развиваться в самой коже, а также в клетках нервной системы. Спровоцировать его могут различные факторы – аллергические реакции, ультрафиолетовое излучение или даже стресс. Так как боль от чесания подавляет зуд, человек начинает рефлекторно чесать пораженный участок кожи. Это может спровоцировать раздражение и присоединение бактериальной инфекции.

Для облегчения зуда и предотвращения последствий можно воспользоваться антигистаминными препаратами, например, Фенистилом.

О препарате Фенистил гель

Активным ингредиентом препарата является диметиндена малеат, который относится к хорошо изученным антигистаминным веществам и применяется в медицине уже более 50 лет.

Благодаря своей специально разработанной основе, Фенистил гель быстро впитывается в месте нанесения и глубоко проникает в кожу, обеспечивая быстрое развитие эффекта.

Диметиндена малеат блокирует выработку гистамина, который является предшественником аллергической реакции. В результате снижается проницаемость капилляров, уменьшается зуд и жжение кожи.

Гель быстро впитывается и начинает действовать на протяжении нескольких минут после нанесения, устраняя зуд, жжение и покраснение кожи. Помимо антигистаминного эффекта, обладает легким местноанестезирующим действием.

 • Быстрый эффект
 • Снятие раздражения
 • Негормональное средство
 • Охлаждающие и отвлекающие свойства
 • Отсутствие запаха
 • Не пачкает одежду
 • Применяется как у детей, так и у взрослых.

Фенистил гель используется при:

 • кожном зуде, спровоцированном укусами насекомых;
 • необширной солнечной эритеме;
 • легких термических и солнечных ожогах;
 • аллергических раздражениях небольших участков кожи.

Взрослым и детям от 2 лет гель наносят на пораженные участки кожи по необходимости, но не более 4 раз в день.

Нежелательно использовать препарат на больших участках или на поврежденной, воспаленной коже. Особенно на это стоит обратить внимание при использовании геля младенцам и детям младшего возраста.

Необходима консультация и контроль лечащего врача при применении данного лекарственного средства. Перед применением внимательно прочитать инструкцию к препарату.

Новинки реклама

Жгучая боль в ногах?
Жгучая боль в ногах? Узнай про лечение и профилактику! Подробней
Насморк? Синусит?
Насморк? Синусит? Узнайте больше как вылечить насморк, а не замаскировать симптомы Подробней
Беспокоит снижение потенции?
Беспокоит снижение потенции? Есть решение! Подробней
Чувство усталости в ногах, тяжести и распирания?
Чувство усталости в ногах, тяжести и распирания? Мгновенное охлаждение, которое приносит облегчение! Подробней
Синдром сухого глаза?
Синдром сухого глаза? Эффективное лечение независимо от причин! Подробней
Top