Флуконазол-Нортон инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Склад

Діюча речовина: 1 капсула містить 50 мг або 150 мг флуконазолу;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, лактоза, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, для капсул по 150 мг – целюлоза мікрокристалічна.

Лікарська форма

Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для системного застосування. Флуконазол. Код АТС J02A C01.

Клінічні характеристики.

Показання

Інфекції, спричинені чутливими до флуконазолу збудниками.

  • Генітальні кандидози: гострий або рецидивний кандидоз піхви, кандидозний баланіт. Профілактичне застосування з метою зменшення частоти рецидивів кандидозу піхви.
  • Кандидоз слизових оболонок, у тому числі ротової порожнини, глотки, стравоходу, неінвазійні бронхолегеневі інфекції, кандидурія, шкірно-слизовий і хронічний оральний атрофічний кандидоз (пов’язаний із застосуванням зубних протезів). Лікування можна проводити у хворих з нормальною або пригніченою імунною функцією. Профілактика рецидиву орофарингеального кандидозу у хворих на СНІД.
  • Мікози шкіри, включаючи мікози підошов, тіла, пахвинної ділянки, Pityriasis versicolor оніхомікоз та шкірні кандидозні інфекції.
  • Системні кандидози (кандидемія, дисеміновані кандидози та інші форми прогресуючих кандидозних інфекцій такі, як перитонеальна, ендокардіальна та інтратрахеальна, інфекції сечових шляхів. Лікування можна проводити у хворих із злоякісними пухлинами, пацієнтів відділення інтенсивної терапії, хворих, які отримують цитотоксичні або імуносупресивні засоби, а також за наявності інших факторів, що можуть призвести до розвитку кандидозу.
  • Криптококоз, включаючи криптококовий менінгіт та інфекції іншої локалізації (наприклад, шкіри, легенів). Лікування може проводитись як у хворих з нормальною імунною відповіддю, так і в хворих на синдром набутого імунодефіциту (СНІД), реціпієнтів пересаджених органів та хворих з іншими формами супресії. Флуконазол-Нортон можна застосовувати як підтримуючу терапію з метою профілактики рецидивів криптококозу у хворих на СНІД.
  • Профілактика грибкових інфекцій у хворих із злоякісними пухлинами, в яких вони можуть розвинутися внаслідок цитотоксичної хіміотерапії або променевої терапії.
  • Глибокі ендемічні мікози у імунокомпетентних пацієнтів, кокцидіомікоз, паракокцидіомікоз, споротрихоз та гістоплазмоз.

Протипоказання

Підвищена чутливість до складових препарату або інших азольних сполук, близьких за своєю хімічною структурою до флуконазолу, період годування груддю, дитячий вік до 3 років.

Одночасне призначення терфенадину протипоказане хворим, які лікуються Флуконазолом-Нортон у дозі 400 мг на добу і більше.

Пацієнтам, які отримують Флуконазол-Нортон, протипоказане призначення цизаприду.

Спосіб застосування та дози

Капсули приймають внутрішньо натще або після їжі.

Доза препарату та тривалість лікування залежать від характеру і поширеності інфекції. Лікування необхідно продовжувати ще декілька днів після нормалізації клінічної симптоматики та лабораторних показників.

Дорослі

1. При криптококовому менінгіті та криптококових інфекціях інших локалізацій у перший день призначають 400 мг, а потім продовжують лікування, застосовуючи дози від 200 мг до 400 мг один раз на добу. Тривалість лікування криптококових інфекцій залежить від клінічного та мікологічного ефектів; при криптококовому менінгіті його продовжують щонайменше 6–8 тижнів. З метою профілактики рецидиву криптококового менінгіту у хворих на СНІД після завершення повного курсу первинного лікування терапію Флуконазолом-Нортон у дозі 200 мг/добу можна проводити протягом тривалого часу.

2. При кандидемії, дисемінованому кандидозі та інших формах інвазійної кандидозної інфекції доза становить 400 мг у першу добу, а далі – по 200 мг/добу. Залежно від ступеня вираженості клінічного ефекту дозу можна збільшити до 400 мг/добу. Тривалість терапії залежить від клінічного ефекту.

3. При орофарингеальному кандидозі Флуконазол-Нортон призначають по 50–100 мг один раз на добу протягом 7–14 днів. За необхідності у хворих з вираженим пригніченням імунної функції лікування можна продовжувати протягом тривалішого часу. При атрофічному кандидозі ротової порожнини, пов’язаному із застосуванням зубних протезів, препарат призначають у дозі 50 мг/добу протягом 14 днів у поєднанні з місцевими антисептичними засобами для обробки протезів. При інших кандидозних інфекціях слизових оболонок (за винятком генітального кандидозу), наприклад езофагіті, неінвазійних бронхолегеневих інфекціях, кандидурії, кандидозі шкіри та слизових оболонок, доза становить 50–100 мг/добу при тривалості лікування 14–30 днів. Для профілактики рецидивів орофарингеального кандидозу у хворих на СНІД після завершення повного курсу первинної терапії Флуконазол-Нортон може бути призначений по 150 мг один раз на тиждень.

4. При вагінальному кандидозі Флуконазол-Нортон приймають одноразово в дозі 150 мг. Для зниження частоти рецидивів вагінального кандидозу препарат в подальшому може бути використаний у дозі 150 мг 1 раз на місяць. Тривалість терапії визначають індивідуально, вона варіює від 4 до 12 місяців. При баланіті, спричиненому Саndida, Флуконазол-Нортон призначають одноразово в дозі 150 мг.

5. Для профілактики кандидозних інфекцій у дорослих рекомендована доза Флуконазолу-Нортон становить 50–400 мг один раз на добу, залежно від ступеня ризику розвитку грибкової інфекції. За наявності високого ризику генералізованої інфекції (наприклад, у хворих з очікуваною, вираженою або довготривалою нейтропенією) рекомендована доза становить 400 мг один раз на добу. Флуконазол-Нортон призначають за кілька днів до очікуваної нейтропенії; після збільшення числа нейтрофілів понад 1000 в 1 мм3 лікування продовжують ще протягом 7 діб.

6. При кандидозних інфекціях шкіри, включаючи мікози підошов і шкіри пахвинної ділянки, рекомендована доза становить 150 мг один раз на тиждень або 50 мг один раз на добу. У таких випадках терапія триває 2–4 тижні, однак при мікозах підошов може бути потрібна триваліша терапія до 6 тижнів.

При Pityriasis versicolor рекомендована доза становить 300 мг один раз на тиждень протягом 2 тижнів; деяким хворим може знадобитись третя доза 300 мг через тиждень після другої дози (проте у деяких випадках достатньо й одноразового прийому 300–400 мг). Альтернативною схемою лікування є застосування Флуконазолу-Нортон по 50 мг один раз на день протягом 2–4 тижнів.

При Tinea unguim (оніхомікозі) рекомендована доза становить 150 мг один раз на тиждень. Лікування слід продовжувати до заміщення інфікованого нігтя (виростання неінфікованого нігтя). Повторний ріст нігтів на пальцях рук та ніг потребує відповідно 3 - 6 місяців та 6 - 12 місяців. Проте швидкість росту варіює у широкому діапазоні в різних людей, а також залежить від віку.

7. При глибоких ендемічних мікозах може знадобитися курсове застосування препарату в дозах 200–400 мг на добу протягом періоду до 2 років. Тривалість терапії визначають індивідуально; як правило, вона перебуває в межах 11–24 місяців при кокцидіомікозі, 2–17 місяців – при паракокцидіомікозі, 1–16 місяців – при споротрихозі та 3– 7 місяців – при гістоплазмозі.

Діти

Як і при подібних інфекціях у дорослих, тривалість лікування залежить від клінічного та мікологічного ефектів. У дітей препарат не слід застосовувати в добовій дозі, що перевищує таку у дорослих. Флуконазол-Нортон приймають щодня один раз на добу.

При кандидозі слизових оболонок рекомендована доза становить 3 мг/кг/добу. У перший день може бути призначена ударна доза 6 мг/кг/добу з метою швидшого досягнення постійних рівноважних концентрацій. Для лікування генералізованого кандидозу та криптококової інфекції рекомендована доза становить 6–12 мг/кг/добу залежно від тяжкості захворювання.

Для профілактики грибкових інфекцій у хворих з пригніченим імунітетом, у яких ризик розвитку інфекції пов’язаний з нейтропенією, що розвивається внаслідок цитотоксичної хіміотерапії або променевої терапії, Флуконазол-Нортон призначають по 3–12 мг/кг/добу залежно від вираженості та тривалості індукованої нейтропенії.

Максимальна добова доза у дітей не повинна перевищувати 400 мг.

Застосування у хворих на ниркову недостатність

При нирковій недостатності дозу зменшують чи подовжують інтервал між прийомами.

Рекомендується періодично визначати концентрацію креатиніну та сечовини у сироватці крові, особливо у хворих з порушенням функції нирок. У хворих з порушенням функції нирок при повторному застосуванні препарату потрібно спочатку призначити ударну дозу, яка становить від 50 мг до 400 мг.

Після застосування ударної дози добову дозу (залежно від показань) визначають за таблицею.

Кліренс креатиніну (мл/хв.)
Відсоток рекомендованої дози 
>50 
100% 
<50 
50% 
Хворі, які регулярно перебувають на діалізі
100% після кожного сеансу діалізу 
Застосування у людей похилого віку

За відсутності ознак ниркової недостатності препарат використовують у звичайних дозах.

Побічні реакції

Центральна та периферична нервові системи: головний біль, запаморочення, судоми.

Шкіра та її похідні: висип, свербіж, алопеція, ексфоліативні шкірні реакції, включаючи синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз.

Шлунково-кишковий тракт: диспепсія, блювання, біль у животі, діарея, метеоризм та нудота.

Кровотворна та лімфатична системи: лейкопенія, включаючи нейтропенію та гранулоцитоз, тромбоцитопенія.

Імунна система: анафілаксія, включаючи набряк судин, набрякання обличчя.

Печінка/жовчовидільні шляхи: функціональна недостатність печінки, гепатит, гепатоцелюлярний некроз, жовтяниця, токсичні ураження печінки, включаючи поодинокі випадки з летальним кінцем, підвищення рівнів лужної фосфатази, білірубіну, аланінаміно-трансферази (АЛТ) та аспартатамінотрансферази (АСТ).

Метаболічні процеси/особливості харчування: гіперхолестеринемія, гіпертригліцеридемія, гіпокаліємія.

Органи чуття: порушення смакових відчуттів.

У деяких хворих, особливо у таких, які страждали на тяжкі захворювання (СНІД або рак), при лікуванні флуконазолом спостерігались зміни показників крові, функцій нирок та печінки, однак клінічне значення цих змін та їх зв’язок з прийманням препарату не були встановлені.

Передозування

Симптоми: галюцинації та параноїдальна поведінка, судоми.

Лікування: промивання шлунка та симптоматична терапія. Флуконазол-Нортон виводиться в основному із сечею, отже, форсований діурез сприяє прискоренню елімінації препарату з організму. Сеанс гемодіалізу впродовж 3 годин призводить до зниження рівня флуконазолу у сироватці крові на 50 %.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Під час вагітності флуконазол застосовують за життєвими показаннями. На час лікування припиняють годування груддю.

Діти

Препарат у даній лікарській формі застосовують у дітей старше 3 років.

Особливості застосування

Флуконазол-Нортон може змінювати певні показники: АЛТ, АСТ, лужної фосфатази (ЛФ) та білірубіну сироватки крові, тому рекомендується періодично визначати ці показники.

Необхідно спостерігати за хворими, у яких під час лікування флуконазолом порушуються показники функції печінки, для виявлення ознак тяжчого ураження печінки. При появі клінічних ознак ураження печінки, які можуть бути пов’язані з флуконазолом, препарат необхідно відмінити.

Під час лікування флуконазолом у хворих дуже рідко зустрічались ексфоліативні шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз. Хворі на СНІД схильніші до розвитку тяжких шкірних реакцій при застосуванні багатьох препаратів. Якщо у хворого з поверхневою грибковою інфекцією з’являється висип, який можна пов’язати з флуконазолом, препарат слід відмінити. При появі висипу у хворих з інвазійними/системними грибковими інфекціями за ними необхідно пильно спостерігати і відмінити флуконазол при появі бульозних уражень або мультиформної еритеми.

Обережність необхідна при функціональних порушеннях печінки, оскільки Флуконазол-Нортон метаболізується в печінці. Лікування Флуконазолом-Нортон може спричинити підвищення рівня печінкових ферменів. У цьому разі лікування слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат загалом не впливає на швидкість реакцій, але слід враховувати імовірність таких побічних ефектів, як запаморочення та судоми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Антикоагулянти

Флуконазол збільшує протромбіновий час антикоагулянтів. Є повідомлення про кровотечі (утворення гематом, кровотеча з носа, шлунково-кишкові кровотечі, гематурія та мелена), пов’язані зі збільшенням протромбінового часу у пацієнтів, що отримували флуконазол одночасно з варфарином. Подібні явища спостерігались і при застосуванні інших азольних сполук. Потрібен пильний контроль за протромбіновим часом у хворих, що отримують кумаринові антикоагулянти.

Бензодіазепіни (короткої дії)

При призначенні мідазоламу внутрішньо застосування флуконазолу призводить до значного підвищення концентрації першого і до виникнення психомоторних реакцій. Якщо пацієнту, що отримує лікування флуконазолом, необхідно призначити бензодіазепін, дозу останнього слід зменшити, а за пацієнтом встановити пильне спостереження.

Цизаприд

При одночасному застосуванні флуконазолу та цизаприду описані поодинокі випадки небажаних реакцій з боку серця, такі як пароксизми шлуночкової тахікардії. Пацієнтам, які отримують флуконазол, призначення цизаприду протипоказане.

Циклоспорин

При одночасному застосування циклоспорину і флуконазолу можливе збільшення концентрації циклоспорину. При лікуванні флуконазолом рекомендується визначати концентрацію циклоспорину в крові.

Гідрохлортіазид

Одночасне багаторазове застосування флуконазолу і гідрохлортіазиду призводить до підвищення концентрації флуконазолу в плазмі на 40%. Ефект такого ступеня вираженості не потребує зміни режиму дозування флуконазолу у хворих, які одночасно отримують діуретики, хоча лікар повинен про це пам’ятати.

Оральні контрацептиви

При багаторазовому прийомі флуконазолу у зазначених дозах одночасно з оральними контрацептивами суттєвий вплив на ефективність комбінованого перорального протизаплідного препарату малоймовірний.

Фенітоїн

Одночасне призначення Флуконазолу-Нортон і фенітоїну може супроводжуватися підвищенням концентрації фенітоїну до клінічно значимого ступеня. Якщо необхідне сумісне застосування двох препаратів, потрібен моніторинг рівня фенітоїну та підбір його дози для забезпечення терапевтичної концентрації у сироватці крові.

Рифабутин

Повідомлялося про взаємодію флуконазолу та рифабутину, результатом якої було підвищення сироваткових рівнів останнього. При одночасному призначенні флуконазолу та рифабутину описані випадки увеїту. Слід пильно наглядати за хворими, що отримують рифабутин та флуконазол одночасно.

Рифампіцин

Одночасне призначення флуконазолу і рифампіцину призводить до зменшення АUС на 25% і тривалості періоду напіввиведення флуконазолу на 20%. У хворих, які отримують одночасно рифампіцин і флуконазол, необхідно розглянути питання про доцільність збільшення дози останнього.

Сульфонілсечовинні засоби

Флуконазол при одночасному прийомі подовжує період напіввиведення оральних сульфонілсечовинних препаратів (хлорпропаміду, глібенкламіду, гліпізиду та толбутаміду) у здорових добровольців. Флуконазол і оральні сульфонілсечовинні препарати можна призначати сумісно хворим на цукровий діабет, але при цьому треба зважати на можливий розвиток гіпоглікемії.

Такролімус

Надходили повідомлення про взаємодію флуконазолу і такролімусу, внаслідок якої відбувалося підвищення сироваткових рівнів останнього. При одночасному призначенні флуконазолу і такролімусу описані випадки підвищення нефротоксичності. Слід ретельно наглядати за хворими, що отримують такролімус і флуконазол одночасно.

Терфенадин

При одночасному застосуванні флуконазол у дозі 400 мг на добу і більше значно підвищує концентрації терфенадину в плазмі крові. Одночасне призначення флуконазолу в дозах 400 мг на добу і більше з терфенадином протипоказано. Лікування флуконазолом у дозах менше 400 мг на добу в поєднанні з терфенадином необхідно проводити під пильним контролем.

Теофілін

Багаторазовий прийом флуконазолу може призводити до зниження середньої швидкості кліренсу теофіліну із плазми. При лікуванні флуконазолом хворих, які отримують теофілін у високих дозах, або хворих з підвищеним ризиком токсичної дії теофіліну, необхідно спостерігати за симптомами передозування теофіліну; при їх появі терапію потрібно змінити належним чином.

Зидовудин

При одночасному застосуванні з флуконазолом можливе підвищення рівнів АUС зидовудину. За хворими, які отримують таку комбінацію, необхідно спостерігати з метою виявлення побічної дії зидовудину.

Астемізол

Одночасне застосування флуконазолу хворими, які отримують астемізол або інші препарати, що метаболізуються системою цитохрому Р450, може супроводжуватися підвищенням сироваткових концентрацій цих засобів. За відсутності остаточної інформації необхідно бути обережними при одночасному призначенні зазначених лікарських засобів.

Одноразовий або багаторазовий прийом флуконазолу в дозі 50 мг не впливав на метаболізм антипірину при їх одночасному застосуванні.

Флуконазол-Нортон при його одночасному прийомі з циметидином, антацидами, продуктами харчування, а також після повного опромінення тіла для пересадки кісткового мозку показали, що ці фактори практично не впливають на всмоктування флуконазолу.

Лікар повинен брати до уваги, що взаємодія з іншими лікарськими засобами спеціально не вивчалась, але вона можлива.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Флуконазол – представник нового класу триазольних протигрибкових засобів, потужний селективний інгібітор синтезу стеролів у клітинах грибів. Чинить фунгістатичну дію на чутливі гриби, пригнічує синтез ергостеролу, важливого компонента клітинної стінки мікроміцетів. Принцип дії – блокада ферментних систем, залежних від цитохрому Р450. У людини така блокада не має клінічного значення.

Показана активність флуконазолу при: 

  • опортуністичних мікозах, у тому числі викликаних Саndida spp., включаючи генералізований кандидоз; Сryptococcus neoformans; включаючи внутрішньочерепні інфекції; Місrоsporum spp. і Туchophyton spp.
  • ендемічних мікозах, зокрема при інфекціях, викликаних Blastomyces dermatitides, Соссіdioides іttіtis (включаючи внутрішньо-черепні інфекції) та Ніstoplasma capsulatum.

До флуконазолу не чутливі гриби роду Candida sресіеs (наприклад Candida krusei).

Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо флуконазол швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація у сироватці досягається через 1-2 год. після прийому. Біологічна доступність становить 92-97 %. Прийом їжі та ахлоргідрія не змінюють резорбцію. З білками сироватки крові зв’язується лише 10-12 % флуконазолу. Концентрація активної речовини знаходиться у лінійній залежності від прийнятої дози. Стабільна концентрація розвивається через 4-6 днів лікування препаратом при його прийомі 1 раз на добу. Введення ударної дози (перша доба лікування) вдвічі більше звичайної добової дози підвищує ймовірність (до 90 %) досягнення стабільної терапевтичної концентрації в організмі вже на другу добу лікування. Терапевтична концентрація утворюється в усіх тканинах та рідинах організму, в тому числі у спинномозковій рідині, плаценті, грудному молоці. У сечі та шкірі концентрація у 10 разів вища. До 80 % флуконазолу виводиться через нирки в активній формі. Біологічний період напіввиведення становить 25-30 год. і збільшується при захворюваннях нирок. У дітей цей показник дорівнює 16-18 год., внаслідок прискореного виведення нирками. У новонароджених (до двотижневого віку) виділення уповільнене; при введенні дози 6 мг/кг біологічний період напіввиведення становить 88,6 год. і з віком поступово скорочується до 55 год.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості

тверді желатинові капсули, синього кольору, що містять білий порошок.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

Капсули по 50 мг №7, капсули по 150 мг №1 в картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта (капсули по 150 мг №1). За рецептом (капсули по 50 мг №7).

Виробник

ЮНІМАКС ЛАБОРАТОРИС.

Місцезнаходження

Плот № 7, Сектор 24, Фаридабад-121005, Харіана, Індія.

Власник реєстраційного посвідчення

АМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.

Місцезнаходження

1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.

Дата последнего обновления: 01.01.2014
Инструкция по применению Флуконазол-Нортон, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Флуконазол-Нортон, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Флуконазол-Нортон с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска капсулы
Условия отпуска часть дозировок по рецепту
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация J02AC01 - Флуконазол
Действующие вещества флуконазол

Найдено 2 аптеки

Еко-Фарма Плюс
Киев, пр.Минский 10А
Флуконазол 150мг n4 капс.
Красная Звезда, Украина
от 65,55
Еко-Фарма Плюс
Киев, ул.Жилянская 107 (територия автостанции Киев)
Флуконазол 150мг n4 капс.
Красная Звезда, Украина
от 63,65

Рекомендуем посмотреть

Флуконазол-Дарница капсулы по 150 мг №1
Флуконазол-Дарница раствор д/инф. 2 мг/мл по 100 мл во флак.
Флуконазол-Дарница капсулы по 150 мг №2
Флуконазол-Дарница капсулы по 50 мг №10
Флуконазол-Дарница
капсулы, раствор
Дарница
Цены в аптеках
Дифлюзол капсулы по 150 мг №2
Дифлюзол раствор д/инф. 2 мг/мл по 100 мл в бутыл.
Дифлюзол капсулы по 150 мг №1
Дифлюзол капсулы по 100 мг №7
Дифлюзол
капсулы, раствор
2 производителя
Цены в аптеках
Дифлюкан капсулы по 150 мг №1
Дифлюкан раствор д/инф. 2 мг/мл по 50 мл во флак.
Дифлюкан капсулы по 50 мг №7
Дифлюкан капсулы по 100 мг №7
Дифлюкан
капсулы, раствор
Фарева Амбуаз для "Пфайзер Инк.", Франция/США
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Флуконазол-Нортон капсулы по 50 мг №7 в блис.
Флуконазол-Нортон капсулы по 150 мг №1 в блис.
Флуконазол-Нортон
капсулы
Юнимакс Лаб. для "Америкен Нортон Корпорейшн", Индия/США
Цены в аптеках

Новинки

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Живите на полную, потому что движение - это жизнь! Подробней
Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога за 5 хвилин. Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Top