Фоликсидил 2% (folixidil) инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Фоликсидил 2% (folixidil) раствор н/к по 50 мл во флак.
Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: міноксидин;

1 мл розчину містить міноксидину 20 мг;

допоміжні речовини: азелаїнова кислота, гамма-ліноленова кислота, ретинол, етанол, пропіленгліколь, гліцирин.

Лікарська форма

Розчин нашкірний.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин з легким спиртовим запахом.

Фармакотерапевтична група

Дерматологічні засоби. Код АТХ. D11A X01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Міноксидин є периферичним вазодилататором, який значно покращує мікроциркуляцію у волосяних фолікул. При нанесенні на шкіру голови міноксидин стимулює відновлення росту волосся у пацієнтів з алопецією. Азелаїнова кислота - інгібітор 5-альфа редуктази, ферменту, що відповідає за перетворення тестостерону в дігідротестостерон, накопичення якого у фолікулі волосся призводить до облисіння. Використання азелаїнової кислоти призводить до нормалізації концентрації дігідротестостерону та сприяє відновленню нормального росту волосся. Гамма-ліноленова кислота - полінасичена омега-6 жирна кислота, має антиандрогенні властивості, сприяє активному росту волосся. Ретинол - жиророзчинний вітамін А, сприяє нормальному функціонуванню сальних залоз та покращує всмоктування активних компонентів засобу.

Загальний клінічний ефект досягається завдяки посиленню циркуляції крові та активації калієвих каналів в гладеньких м'язах та поліпшенню забезпечення волосяних фолікул поживними речовинами, що сприяє відновленню та стимуляції росту волосся.

Ефект росту нового волосся спостерігається на 2-4 місяці використання засобу та є індивідуальним для кожного пацієнта.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні нашкірного розчину через неушкоджену шкіру голови всмоктується незначна кількість міноксидину (від 1% до 3%). Абсорбція міноксидину шкірою посилюється при збільшенні дози, частоти або площі застосування лосьйону. Метаболізм абсорбованого міноксидину відбувається в печінці, виділення міноксидину та його метаболітів ― головним чином через нирки. Після завершення місцевого використання 95 % міноксидину виводиться з організму впродовж 4 днів.

Показання

Folixidil 2% показаний виключно жінкам при: алопеція за чоловічим типом (андрогенна алопеція), дифузна алопеція, післяродове випадіння волосся, випадіння волосся спричинене стресом та нестачею вітамінів.

Чоловікам рекомендується використовувати Folixidil 5% або Folixidil 10%.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; захворювання шкіри голови (у тому числі псоріаз та сонячні опіки), одночасне використання на шкіру голови інших препаратів для місцевого застосування, артеріальна гіпертензія; період вагітності або годування груддю; вік пацієнта менше 18 або понад 65 років.

Особливості застосування

Перед застосуванням розчину Folixidil переконайтесь в тому, що шкіра голови непошкоджена та здорова.

Ретельно мийте руки після кожної процедури нанесення розчину.

Доза та частота використання розчину не мають перевищувати прописані в інструкції величини, оскільки це може призвести до появи побічних ефектів.

У випадку потрапляння засобу на слизову оболонку, пошкоджену шкіру або в очі - необхідно ретельно промити ці ділянки проточною водою.

При наявності ішемічної хвороби серця, стенокардії, аритмії або артеріальної гіпотензії рекомендується проконсультуватись з лікарем перед застосуванням препарату.

У разі відсутності задовільного результату через 6-10 місяців необхідна консультація дерматолога (трихолога). Продовження курсу або повторне лікування рекомендовано після консультації дерматолога (трихолога).

Препарат є легкозаймистим, після відкриття оригінальної упаковки препарат слід захищати від відкритого вогню та високих температур.

В окремих пацієнтів у перші 2-6 тижнів лікування може спостерігатися посилене випадіння волосся. Це пояснюється зміною фаз росту волосся та припиняється впродовж декількох тижнів. Якщо випадіння волосся триває довше 8 тижнів, застосування розчину потрібно припинити та звернутися до лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне застосування препарату FOLIXIDIL та інших препаратів для місцевого застосування, що містять кортикостероїди, третіонін, дитранол або вазелін, може підсилити абсорбцію міноксидину. Можливе посилення ортостатичної артеріальної гіпотензії при абсорбції міноксидину у пацієнтів, які приймають гуанетидин, хоча клінічно це не підтверджено.

Спосіб застосування та дози

Folixidil призначений тільки для зовнішнього застосування дорослим віком від 18 до 65 років.

Рекомендується застосовувати засіб два рази на добу з перервою не менше ніж 8 годин між застосуваннями. Рекомендована добова доза складає 2 мл розчину, по 1 мл зранку та ввечері. Наноситься на суху шкіру голови в зоні випадіння волосся, починаючи від центру до периферії ділянки. Добова доза не змінюється в залежності від ступеня алопеції.

Не перевищувати рекомендоване дозування.

Тривалість терапії залежить від її результатів, зазвичай курс становить 3-6 місяців.

Діти.

Не призначають препарат дітям до 18 років.

Передозування

Передозування при місцевому застосуванні міноксидину, у дуже рідких випадках, може викликати несприятливі дерматологічні реакції, такі як: сухість шкіри, подразнення та свербіж.

Потрапляння розчину міноксидину в травний тракт може, в рідких випадках, спричинити системні ефекти, зумовлені судинорозширювальною дією міноксидину. Ознакою такого передозування може бути артеріальні гіпотензія, тахікардія та затримка рідини.

При тахікардії призначаються бета-блокатори. Для корекції затримки рідини застосовують діуретики. Можлива артеріальна гіпотензія лікується внутрішньовенним введенням фізіологічного розчину.

Побічні реакції

В дуже рідких випадках можливі такі місцеві побічні реакції: сухість шкіри, подразнення, свербіж, почервоніння, алергічна реакція, контактний дерматит, гіпертрихоз, зміна кольору та текстури волосся, акне, тимчасова алопеція.

Системні побічні реакції виникають у окремих, дуже рідких, випадках при порушенні режиму нанесення та дозування препарату і включають у себе: зниження артеріального тиску, головний біль, прискорене серцебиття, задишка, набряки через затримку води та натрію.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не нижче 18 ºС та не вище 25ºС, у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Флакон об'ємом 50 мл, в комплекті з мірною піпеткою у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ОФІЦІНЕ КЛЕМАН, ІТАЛІЯ

Дата последнего обновления: 12.12.2017
Аннотация (инструкция по применению) продукта Фоликсидил 2% (folixidil), утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Фоликсидил 2% (folixidil), назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Фоликсидил 2% (folixidil) с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Характеристики

Форма выпуска раствор
Условия отпуска без рецепта
Производитель Официне Клеман, Италия

Просмотренные товары

Фоликсидил 2% (folixidil) раствор н/к по 50 мл во флак.
Фоликсидил 2% (folixidil)
раствор
Официне Клеман, Италия
Цены в аптеках

Новинки

Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Хотите бросить курить?
Хотите бросить курить? Снижение тяги к курению уже через 60 секунд Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Чтобы диарея не испортила отдых...
Чтобы диарея не испортила отдых... Возьмите с собой... Подробней
Top