UA RU
Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 6503 аптеки по всей Украине. Узнать больше

Фторурацил-Дарница раствор д/ин. 50 мг/мл по 10 мл №1 во флак.

Нет в наличии в Украине
Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Фторурацил-Дарница раствор д/ин. 50 мг/мл по 10 мл №1 во флак.

Инструкция указана для Фторурацил-Дарница раствор д/ин. 50 мг/мл по 10 мл №1 во флак.

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назва: Флуороурацил; (2,4-діоксо-5-фторпіримідин);

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина;

склад: фторурацилу - 50 г

натру їдкого - 15,37г

води для їн"єкцій - до 1 л.

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Протипухлинний засіб.

Фармакологічні властивості

Фторурацил відноситься до структурних аналогів піримідину і виявляє свою протипухлинну активність як антиметаболіт нуклеїнового обміну.

Фторурацил здатний пригнічувати ріст епітеліальних новоутворень і меншою мірою впливає на пухлини залозного походження. Препарат інактивується в печінці і виявляє виражену гепатотоксичність. Пригнічує імунологічну активність організму.

Показання для застосування

Препарат застосовують при іноперабельному та рецидивному раку шлунка, товстої та прямої кишки, молочної залози, яєчників, а також при раку підшлункової залози.

Спосіб застосування та дози

Фторурацил-Дарниця вводять внутрішньовенне повільно. Одноразову дозу вводять або одномоментно, або тривало крапельне протягом 3-4 годин; в останньому випадку одноразова доза розбавляється у 500 мл 5% розчину глюкози. Одноразова щоденна доза – 10-15 мг на 1кг маси хворого. Введення препарату проводиться до появи вказаних нижче перших побічних явищ, які спостерігаються між 8 та 15 днями лікування. За іншою схемою лікування препарат в дозі 10-15 мг/кг вводять щоденно протягом 4-х днів, а потім в дозі 5,0-7,5 мг/кг – через день (курс терапії не більше 12 днів). Можливе введення Фторурацилу-Дарниця 1 раз на тиждень у дозі 1,0 г протягом тривалого часу. У разі досягнення лікувального ефекту і доброї сприйнятливості, наступні курси лікування повинні проводитись через 4-6 тижнів.

Побічна дія

Ускладнення, викликані застосуванням Фторурацилу-Дарниця, виявляються у зниженні апетиту, блювоті, проносі, стоматитах, лейкопенії, тромбоцитопенії (рідше спостерігаються дерматит і алопеція). Вплив препарату на кровотворення виявляється у ряді випадків уже в середині курсу, а іноді і дещо пізніше – через 8-14 днів після закінчення курсу лікування. Введення препарату повинно бути зупинене при появі перших указаних вище токсичних ознак і при кількості лейкоцитів менше 3.109 / л, тромбоцитів – менше 100.109 /л.

Для запобігання або пом"якшення ускладнень одночасно з лікуванням, яке проводиться, доцільно застосовувати вітаміни, особливо групи В (не пізніше, ніж за 40 хвилин до введення Фторурацилу-Дарниця), колібактерину (до 1-3 доз – 3-9 млрд. мікробних тіл у день), переливання білкових препаратів. Необхідний ретельний догляд за ротовою порожниною.

У тому разі, коли лікування починається при низькому вмісті лейкоцитів, одночасно проводять трансфузію крові (по 100-125 мл двічі на тиждень).

Лікування Фторурацилом-Дарниця потрібно проводити, контролюючи стан периферійної крові: аналізи проводяться не рідше 3 разів на тиждень, а при появі перших ознак зниження числа лейкоцитів і тромбоцитів - щоденно.

При наявності вираженого пригнічення лейкоцито-тромбоцитопоезу рекомендуються трансфузія цільної крові або лейкоцитарної маси, введення великих доз вітамінів, застосування гемостимулюючих засобів. Для покращання сприйнятливості Фторурацилу-Дарниця іноді використовується кальцію фолінат.

Протипоказання

Протипоказанням щодо лікування Фторурацилом-Дарниця є недавнє попереднє променеве або хіміотерапевтичне лікування. Після цих видів лікування повинна бути перерва не менше 1-1,5 місяця (при повному відновленні гемопоезу). В післяопераційний період лікування може проводитися через місяць після великих порожнинних операцій.

Лікування Фторурацилом-Дарниця не може проводитись при важкому загальному стані, при наявності вираженої білкової недостатності, кахексії, різкому порушенні функції нирок та печінки, при кількості лейкоцитів у периферійній крові нижче 4000 і тромбоцитів – нижче 150000 в 1м3. Препарат не рекомендується вводити також при великих метастазах в кістковий мозок.

Умови та термін зберігання

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від +15°С до +25°С. При зберіганні препарату при більш низьких температурах можливе випадання осаду. У цьому випадку ампулу слід підігріти до температури 60°С при енергійному струшуванні, після чого препарат необхідно охолодити до температури 35°С. Якщо осад розчиниться і розчин стане прозорим, препарат придатний для застосування. Застосовують лише в умовах стаціонару. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 5 мл в ампулах, по 10 ампул в упаковці.

Виробник

ЗАТ ”Фармацевтична фірма "Дарниця".

Адреса

Україна, 02093 м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация L01BC02 - Флуороурацил
МНН Фторурацил
Действующие вещества фторурацил

Новинки реклама

SOS помощь для ленивого пищеварения
SOS помощь для ленивого пищеварения Попробуй не ферменты Подробней
Болит горло?
Болит горло? Быстрое решение Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Top