UA RU

Химотрипсин - инструкция, показания, состав, способ применения

Цены в аптеках
Химотрипсин порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 10 мг №10 во флак.
Добавить в избранные товары

Загальна характеристика

міжнародна назва: Chymotrypsin;

Основні фізико-хімічні властивості

пориста маса або порошок білого кольору без запаху, гігроскопічний;

Склад

1 ампула містить 10 мг хімотрипсину.

Форма випуску

Ліофілізований порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Засоби, які застосовуються в офтальмології.

Код АТС S01K X01.

Фармакологічні властивості

Протеолітичний фермент, який отримують із підшлункових залоз великої рогатої худоби. Розщепляє пептидні зв’язки в молекулі білка, зв’язки, утворені залишками ароматичних амінокислот, забезпечуючи протизапальний ефект. Лізирує некротизовані тканини, не впливаючи на живі клітини внаслідок наявності в них специфічних антиферментів.

Фармакокінетика. Не описана.

Показання до застосування

Свіжі обширні тромбози центральної вени сітківки, помутніння склоподібного тіла травматичного і запального походження, при іритах, іридоциклітах, крововиливах в передню камеру ока, набряках навколо очних тканин після операцій та травм, при інтракапсулярній екстракції катаракти; трахеїти, бронхіти, пневмонії, абсцес легенів, бронхіальна астма з гіперсекрецією; профілактика післяопераційних ускладнень після операцій на легенях, опіки, пролежні, тромбофлебіти, гнійні рани, гнійний синусит, отит, остеомієліт, євстахіїт із в’язким ексудатом.

Спосіб застосування та дози

Хімотрипсин вводять внутрішньом’язово дорослим по 5- 10 мг на добу, дітям по 2,5 мг 1 раз на день. Безпосередньо перед застосуванням 10 мг хімотрипсину розчиняють у 2 мл стерильного ізотонічного розчину натрію хлориду або 0,5-2 % розчину новокаїну, розчин вводять глибоко у верхній зовнішній квадрант сідничного м’яза. На курс - 6-15 ін’єкцій.

В офтальмологічній практиці застосовують внутрішньом’язово і також 0,2 % розчин для ванночок та 0,25 % розчин у вигляді очних крапель (3-4 рази на день протягом 1-3 днів).

В пульмонології препарат застосовують внутрішньом’язово по 5-10 мг на добу протягом 10-12 днів. Для інгаляцій розчиняють 10 мг препарату в 3 мл стерильного ізотонічного розчину натрію хлориду та застосовують у вигляді аерозолю через інгалятор чи вводять через бронхоскоп або ендотрахеальний зонд. Кількість інгаляцій залежить від перебігу захворювання й ефективності терапії. Після інгаляції теплою водою полощуть рот і промивають ніс. Одразу ж після інгаляції хворий повинен добре відкашляти мокротиння або його слід відсмоктати.

У хірургії – внутрішньом’язово (тромбофлебіт, остеомієліт, отит, гнійний сінусит та ін.), внутрішньоплеврально (гемоторакс, емпієма), вводять шприцем з тонкою голкою під струп (опіки, пролежні), місцево – за допомогою тампонів з препаратом (лікування гнійних ран). Режим дозування залежить від показань.

Застосування при вагітності та лактації не описане.

Побічна дія

Може виникнути біль і гіперемія на місці ін’єкції, алергічні реакції, нетривале підвищення температури, тахікардія, інколи – подразнення і набряки кон’юнктиви, після інгаляції – охриплість.

Передозування

Не описане.

Протипоказання

При декомпенсації серцевої діяльності, емфіземі легенів з дихальною недостатністю, дистрофії та цирозі печінки, інфекційному гепатиті, панкреатиті, геморагічних діатезах. Не слід вводити препарат у порожнини, що кровоточать та наносити на виразкові поверхні злоякісних пухлин.

Слід з обережністю застосовувати при захворюваннях дихальних шляхів у пацієнтів з активною формою туберкульозу і обов’язково в комплексі зі специфічними препаратами.

Особливості застосування

При застосуванні хімотрипсину іноді виникають подразнення та набряк тканин ока, у цих випадках зменшують концентрацію розчину або припиняють подальше застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Хімотрипсин можна застосовувати в комбінації з антибіотиками та бронходилататорами. При застосуванні хімотрипсину для попередження та зняття алергічних реакцій застосовують протигістамінні препарати.

Умови та термін зберігання

У захищеному від світла місці при температурі від 0 до 10 ºС. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 мг в ампулах, по 5 або10 ампул в коробці з картону.

Виробник

ЗАТ „Біолік”.

Адреса

61070, Україна, м. Харків, Помірки.

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска порошок
Условия отпуска по рецепту
Регистрация закончилась
МНН Химотрипсин
Действующие вещества химотрипсин
Производитель Фармстандарт - Биолек, ПАО, г.Харьков, Украина
Киевмедпрепарат, ПАО, г.Киев, Украина
  • Химотрипсин порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 10 мг №10 во флак.
  • Химотрипсин порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 10 мг №10 в амп.
Инструкция по применению Химотрипсин, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Химотрипсин, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Химотрипсин с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Просмотренные товары

Химотрипсин порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 10 мг №10 во флак.
Химотрипсин порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 10 мг №5 в амп.
порошок
2 производителя
Цены в аптеках

Новинки реклама

Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Нервные клетки восстанавливаются!
Нервные клетки восстанавливаются! Помни о главном! Подробней
Плохо спишь и нервничаешь?
Плохо спишь и нервничаешь? Живи без стресса! Подробней
Ослаблена потенция?
Ослаблена потенция? Найден способ быстрого восстановления! Подробней
Зима – высокий сезон переломов
Зима – высокий сезон переломов Позаботься о прочности костей уже сегодня! Подробней
Top