Целаскон мандарин таблетки шип. по 500 мг №20 в тубах

Цены в аптеках

Склад лікарського засобу

діюча речовина: аскорбінова кислота;

1 таблетка містить аскорбінової кислоти 500 мг;

допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, сорбіт (E 420), натрію гідрокарбонат, лактоза безводна, калію ацесульфам, кислота фумарова, ароматизатор мандариновий.

Лікарська форма

Таблетки шипучі.

Круглі плоскі білі або майже білі гігроскопічні таблетки зі смаком мандарина, на поверхні допускається мармуровість;

опис розчину після розчинення таблетки: безбарвний прозорий розчин зі смаком мандарина.

Назва і місцезнаходження виробника

АТ «Зентіва».

Нітрянська, 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.

Фармакотерапевтична група

Вітаміни, прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С). Код АТС A11G A01.

Вітамін С (аскорбінова кислота) належить до групи водорозчинних вітамінів. Аскорбінова кислота є необхідною для належного функціонування та формування сполучних тканин, зокрема міжклітинної речовини та колагену. При синтезі колагену вона бере участь у гідроксилюванні проліну та лізину у пептидному ланцюжку. Аскорбінова кислота є частиною багатьох окисно-відновних реакцій в організмі і бере участь, наприклад, у метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норепінефрину, гістаміну та деяких ферментних систем, які беруть участь у синтезі ліпідів, протеїнів та у гідроксилюванні карнітину або серотоніну. Аскорбінова кислота стабілізує стінку капілярів і підвищує абсорбцію заліза.

Аскорбінова кислота легко всмоктується у шлунково-кишковому тракті та проникає у тканини. Найвища концентрація виявляється у надниркових залозах, гіпофізі та у кишковій стінці. Біотрансформується у печінці. Основним метаболітом аскорбінової кислоти є щавлева кислота, яка виводиться із сечею. Виділення із сечею є ознакою насичення організму вітаміном С. Аскорбінова кислота проникає крізь плаценту і у грудне молоко. Її можна вивести з організму за допомогою гемодіалізу.

Показання для застосування

Препарат показаний дорослим та дітям віком старше 12 років для лікування авітамінозу або гіповітамінозу вітаміну С. Як засіб допоміжної терапії при астенічному стані.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Сечокам’яна хвороба, якщо доза перевищує 1 г за добу.

З особливою обережністю слід призначати пацієнтам з порушенням метаболізму заліза (гемосидероз, гемохроматоз, таласемія).

Непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози/галактози (недостатність лактази Лаппа, рідкісне порушення переносимості фруктози).

Тромбофлебіт, схильність до тромбозів.

Цукровий діабет.

Тяжкі захворювання нирок.

Дитячий вік до 12 років.

Період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Оскільки вітамін С має легку стимулюючу дію, не рекомендується приймати цей препарат наприкінці дня. При цукровому діабеті вітамін С може впливати на дію реагентів, що використовуються при проведенні аналізів крові і сечі. У зв'язку зі стимулюючим впливом аскорбінової кислоти на утворення кортикостероїдних гормонів при застосуванні її у великих дозах потрібен контроль функції нирок і артеріального тиску. При проведенні аналізів слід враховувати, що прийом препарату може змінювати показники результатів аналізів креатиніну і глюкози, білірубіну, трансаміназ.

Препарат застосовується з обережністю при підвищеному зсіданні крові.

Слід з особливою обережністю призначати пацієнтам:

  • з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (високі дози аскорбінової кислоти можуть спровокувати гемолітичну анемію);
  • з нефролітіазом в анамнезі (ризик гіпероксалурії та осаду оксалатів у сечовому тракті після прийому великих доз аскорбінової кислоти).

Довготривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, через що після відміни лікування може виникнути парадоксальний гіповітаміноз.

При прийомі високих доз вітаміну С можуть змінюватися результати деяких лабораторних тестів: оцінка рівня глюкози у крові, тест на приховану кровотечу в калі.

Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамін С.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Є повідомлення про те, що застосування високих доз (> 4000 мг/день) аскорбінової кислоти призводить до гемолізу у хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Тому перевищення рекомендованої дози необхідно уникати.

З обережністю слід застосовувати препарат при поліцетимії, лейкемії.

Всмоктування аскорбінової кислоти може порушуватися при порушенні моторики кишечнику, ентеритах та ахілії.

Слід брати до уваги, що застосування вітаміну С у високих дозах може змінювати деякі показники лабораторних аналізів (глюкози у крові, сечової кислоти, креатиніну, неорганічних фосфатів). Може бути негативним результат дослідження наявності прихованої крові у калі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Тривале застосування вітаміну С у підвищених дозах у період вагітності може негативно вплинути на розвиток плода, тому слід дотримуватись рекомендованого дозування.

Перед застосуванням препарату вагітним жінкам слід враховувати співвідношення ризик/користь. При годуванні груддю від прийому препарату бажано утриматись, оскільки аскорбінова кислота проникає у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Дітям віком старше 12 років і дорослим призначають по 500 мг (1 таблетка) на добу. Перед застосуванням таблетку слід розчинити у склянці води (приблизно 150 мл), потім випити.

Тривалість лікування встановлює лікар індивідуально. Середній курс лікування – 10 днів.

Передозування

Вітамін С дуже добре переноситься. Аскорбінова кислота є водорозчинним вітаміном, її надмірна кількість виводиться із сечею. Однак при тривалому застосуванні вітаміну С у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що вимагає контролю за станом останньої.

Передозування може призвести до змін ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот під час ацилювання сечі з ризиком випадання в осад оксалатних конкрементів.

Застосування великих доз препарату може призвести до блювання, нудоти або діареї, які зникають після його відміни. Специфічна терапія відсутня. Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Продукт дуже добре переноситься в рекомендованих дозах, проте можуть виникнути такі побічні реакції:

з боку травного тракту: при застосуванні у дозі понад 1 г на добу – подразнення слизової оболонки травного тракту, печія, нудота, блювання, діарея;

з боку сечовидільної системи: ушкодження гломерулярного апарату нирок, ниркова недостатність, кристалурія, утворення уратних, цистинових та оксалатних каменів у нирках і сечовивідних шляхах;

алергічні реакції: іноді – екзема, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок при наявності сенсибілізації;

з боку ендокринної системи: ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену аж до появи цукрового діабету;

з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, дистрофія міокарда;

з боку кровотворної системи: тромбоцитоз, гемолітична анемія, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз; у хворих із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров'яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів;

з боку нервової системи: підвищена збудливість, стомлюваність, порушення сну, головний біль;

з боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні аскорбінова кислота підсилює абсорбцію заліза, пеніциліну, етинілестрадіолу зі шлунково-кишкового тракту. Подібний ефект стосується і алюмінію, тому це необхідно враховувати при одночасному лікуванні антацидами, що містять алюміній.

Аскорбінова кислота при одночасному застосуванні знижує ефективність гепарину, антикоагулянтів. У високих дозах аскорбінова кислота може знижувати ефективність трициклічних антидепресантів.

Абсорбція аскорбінової кислоти знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів, вживанні фруктових або овочевих соків, лужного пиття. Вітамін С можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз особами, які лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь.

Великі дози препарату зменшують ефективність трициклічних антидепресантів, нейролептиків – похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну, порушують виведення мексилетину нирками.

Аскорбінова кислота підвищує загальний кліренс етилового спирту. Препарати хінолонового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, тетрацикліни, кортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси аскорбінової кислоти в організмі.

Застосування аскорбінової кислоти у високих дозах потрібно брати до уваги під час клінічних вимірювань глюкози, сечової кислоти, креатиніну, неорганічного фосфату.

При високих дозах аскорбінова кислота впливає на резорбцію вітаміну В12.

Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в щільно закритій тубі при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у поліпропіленовій тубі; по 1 або 3 туби в картонній коробці.

По 20 таблеток у поліпропіленовій тубі; по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата последнего обновления: 01.01.2014

Характеристики

Программа "Доступные лекарства" не участвует
Форма выпуска таблетки
Условия отпуска без рецепта
Категория Витамин С
Регистрация закончилась
АТХ-классификация A11GA01 - Кислота аскорбиновая (витамин с)
МНН Аскорбиновая кислота (вит. C)
Действующие вещества аскорбиновая кислота
Производитель Зентива, АО, Словацкая Республика
Инструкция по применению Целаскон мандарин, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Целаскон мандарин, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Целаскон мандарин с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

ВИТАМИН С АЦЕРОЛА капсулы №10
Витамин С таблетки жев. по 500 мг №56 (8х7)
Витамин С таблетки жев. со вкус. апельс. по 500 мг №24 (8х3)
Витамин С таблетки жев. по 500 мг №24 (8х3)
Витамин С
таблетки,
4 производителя
Цены в аптеках
Аддитива витамин С таблетки шип. со вкус. лимон. по 1000 мг №20 в тубах
Аддитива витамин С таблетки шип. со вкус. лимон. по 1000 мг №10 в тубах
Аддитива витамин С
таблетки
Натур Продукт Фарма Сп. з о. о., Польша
Цены в аптеках
Целаскон красный апельсин таблетки шип. по 500 мг №30 (10х3) в тубах
Целаскон красный апельсин таблетки шип. по 500 мг №20 в тубах
Целаскон красный апельсин таблетки шип. по 500 мг №10 в тубах
Целаскон красный апельсин
таблетки
Зентива
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Целаскон мандарин таблетки шип. по 500 мг №10 в тубах
Целаскон мандарин таблетки шип. по 500 мг №20 в тубах
Целаскон мандарин таблетки шип. по 500 мг №30 (10х3) в тубах
Целаскон мандарин
таблетки
Зентива
Цены в аптеках

Новинки реклама

Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Осенний авитаминоз?
Осенний авитаминоз? Жизненно необходимые компоненты для будущей мамы и малыша Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Мечтаешь выглядеть на миллион?
Мечтаешь выглядеть на миллион? Поддержи красоту волос, кожи и ногтей Подробней
Я беременна, что дальше?
Я беременна, что дальше? . Подробней
Запор?
Запор? Устрани не симптомы, а причину Подробней
Top