Цетринал сироп 5 мг/5 мл по 200 мл во флак.

Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна та хімічні назви: цетиризин, [2-[4-[(4-хлорфеніл)фенілметил]піперазиніл]етокси] оцтова кислота;

Основні фізико-хімічні властивості

безбарвний прозорий сироп, із специфічним запахом;

Склад

5 мл сиропу (одна мірна ложка) містить 5 мг цетиризину дигідрохлориду;

допоміжні речовини: сахарин натрію, гліцерин, пропіленгліколь, сорбітовий сироп, метилпарабен, пропілпарабен, оцтова кислота льодяна, банановий ароматизатор, ацетат натрію, вода очищена.

Форма випуску

Сироп.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06A E07.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цетиризин дигідрохлорид – антигістамінний засіб, що має селективну Н1-антагоністичну дію без антихолінергічної та антисекреторної дії. Оскільки він не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, коли вживається в терапевтичних дозах, не викликає седативного ефекту. Цетиризину дигідрохлорид гальмує як алергічні реакції на початковій стадії, так і алергічні реакції на пізній стадії шляхом сповільнення виділення гістаміну і міграції еозинофілів, послабляючи таким чином пізню алергічну реакцію.

Препарат також блокує всі реакції, викликані ВІП (вазоактивним інтерстиціальним поліпептидом) та поліпептидом Р, що задіяні в алергічних реакціях.

Фармакокінетика.

Після прийому цетиризину в дозі 10 мг максимальний рівень у крові 0,3 мкг/мл досягається через 30 – 60 хвилин. Препарат міцно зв’язується з протеїнами плазми, період напіввиведення з плазми становить 11 год. Нирковий кліренс – 30 мл/хв.

Показання для застосування

Сезонний алергічний риніт, алергічний кон’юнктивіт (сінна гарячка), хронічний цілорічний алергічний риніт, хронічна ідіопатична кропив’янка.

Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям віком від 12 років – по 10 мл (2 ложки) сиропу щодня. При необхідності добова доза у 10 мл може бути розподілена на два прийоми (5 мл вранці та 5 мл ввечері).

Дітям віком від 6 до 12 років – 5 –10 мл (1–2 ложки) сиропу в день залежно від тяжкості захворювання.

Дітям віком від 2 до 5 років або дітям, у яких маса тіла менше 30 кг – 2,5 мл (1/2 ложки) сиропу в день, тривалість лікування максимум 4 тижні.

Період лікування може тривати залежно від типу захворювання. При сезонному алергічному риніті курс лікування триває 20–40 днів. Пацієнтам із нирковою недостатністю та порушенням функції печінки дозу повинен призначати лікар індивідуально, зменшуючи ії до 5 мл на добу та меньше.

Препарат приймають перед або після їжі. Бажано приймати регулярно в один і той самий час.

Дозування – мірна ложка з градуюванням 1,25, 2,5 та 5 мл. 

Побічна дія

Тимчасовий головний біль, запаморочення, сухість у роті, сонливість, підвищена стомленість, ксеростомія, ларингіт, біль у животі, діарея, кашель, нудота, блювання, шкірно-алергічна реакція, ангіоневротичний набряк.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату або до гідроксизину.

Діти віком до 2 років.

Передозування

При випадковому або свідомому передозуванні першим симптомом є сонливість. Можлива поява свербежу, висипу, затримка сечовипускання, тремтіння і прискорення серцебиття. Слід намагатись викликати блювання у пацієнта. 

Рекомендується промивання шлунка, призначення активованого вугілля і проносних засобів, а також нагляд за функціями серцево-судинної та дихальної систем. При необхідності проводять симптоматичну терапію.

Особливості застосування

Слід бути обережними та вживати зменшені дози препарату пацієнтам із нирковою недостатністю помірного ступеня тяжкості, пацієнтам з порушенням функції печінки. Цетиризин повільніше виводиться у хворих літнього віку, тому для цих пацієнтів потрібне корегування дози.

Вагітність та лактація. Препарат не слід приймати в період першого триместру вагітності. У II та III триместрах вагітності препарат призначають тільки за суворими показаннями.

Препарат проникає в грудне молоко, тому в період лікування рекомендується припинити годування груддю.

Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Оскільки препарат викликає у деяких пацієнтів сонливість, слід дотримуватися обережності при керуванні автомобілем та роботі з іншими механізмами на початку лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному призначенні цетиризину і теофіліну може спостерігатись збільшення концентрації в сироватці і відносне передозування цетиризину в зв’язку зі зниженням кліренсу.

У період лікування цетиризином не слід вживати алкоголь і препарати із седативним ефектом.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

У флаконах об’ємом 100 мл або 200 мл з мірною ложкою ємністю 5 мл, у картонній коробці.

Виробник

АБДІ ІБРАХІМ Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина.

Заявник

Тріфарма Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина.

Адреса виробника.

Хадимкой Йолу Хошдере Мевкіі, Йозгюр Наклійат Аркаси Хадимкой, Стамбул, Туреччина.

Адреса заявника.

Корі Шехітлері № 23, 34394 Зінджірлікую, Стамбул, Туреччина.

Дата последнего обновления: 04.03.2014

Характеристики

Форма выпуска сироп
Условия отпуска без рецепта
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация R06AE07 - Цетиризин
Действующие вещества цетиризин
Инструкция по применению Цетринал, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Цетринал, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Цетринал с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.

Рекомендуем посмотреть

Цетрин таблетки, п/плен. обол. по 10 мг №20 (10х2)
Цетрин сироп 5 мг/5 мл по 60 мл во флак.
Цетрин таблетки, п/плен. обол. по 10 мг №30 (10х3)
Цетрин
таблетки, сироп
Др. Редди'с Лабораторис Лтд
Цены в аптеках
Зодак таблетки, п/о по 10 мг №10
Зодак сироп 5 мг/5 мл по 100 мл во флак.
Зодак капли ор. 10 мг/мл по 20 мл во флак.
Зодак таблетки, п/о по 10 мг №30 (10х3)
Зодак
таблетки, сироп, капли
Зентива
Цены в аптеках
Аллертек таблетки, п/о по 10 мг №7 (7х1)
Аллертек таблетки, п/о по 10 мг №20 (20х1)
Аллертек
таблетки, сироп
Польфа АО, Варшавский ФЗ, Польша
Цены в аптеках

Просмотренные товары

Цетринал сироп 5 мг/5 мл по 100 мл во флак.
Цетринал таблетки, п/о по 10 мг №10
Цетринал сироп 5 мг/5 мл по 200 мл во флак.
Цетринал
таблетки, сироп
Абди Ибрахим Илач Санаи ве Тиджарет А.Ш., Турция
Цены в аптеках

Новинки

Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Живите на полную, потому что движение - это жизнь! Подробней
Вы беременны?
Вы беременны? Цель будущей мамы - родить здорового ребенка! Подробней
Ви разом. Ви кохаєте?
Ви разом. Ви кохаєте? Відчуйте одне одного по справжньому! Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога за 5 хвилин. Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Top