Цинтрекс таблетки, п/плен. обол. по 30 мг №28 (14х2)

Цены в Украине
найдено в 0 аптеках других городов

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
таблетки, п/плен. обол.
Дозировка
цинакальцет: 30 мг
Количество в упаковке
28 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/19850/01/01 от 29/12/2022 приказ №131 от 26/01/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
таблетки
Действующее вещество
цинакальцет
Страна происхождения бренда
Индия
Страна производства
Индия
Показать все

Инструкция для Цинтрекс таблетки, п/плен. обол. по 30 мг №28 (14х2)

Склад

діюча речовина: цинакальцет (cinacalcet); 

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 30 мг цинакальцету (у вигляді цинакальцету гідрохлориду) або 60 мг цинакальцету (у вигляді цинакальцету гідрохлориду), або 90 мг цинакальцету (у вигляді цинакальцету гідрохлориду);

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль прежелатинізований, кросповідон, магнію стеарат, тальк;

плівкова оболонка таблетки: Opadry® II Green 32K510043 (гіпромелоза, лактози моногідрат, титану діоксид [Е 171], триацетин, індигокармін [Е 132], заліза оксид жовтий [Е 172]); Aquarius BP 19008 ICE (гіпромелоза, поліетиленгліколь).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

30 мг: світло-зелені, овальні двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з написом «H» з одного боку та «C6» з іншого;

60 мг: світло-зелені, овальні двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з написом «H» з одного боку та «C7» з іншого;

90 мг: світло-зелені, овальні двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з написом «H» з одного боку та «C8» з іншого.

Фармакотерапевтична група

Препарати гормонів для системного застосування (за винятком статевих гормонів та інсуліну). Препарати, що регулюють обмін кальцію. Інші антипаратиреоїдні засоби. Цинакальцет.

Код АТХ H05B X01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Кальцієчутливі рецептори, що знаходяться на поверхні головних клітин паращитовидної залози, є основними регуляторами секреції паратиреоїдного гормону (ПТГ). Цинакальцет чинить кальційміметичну дію, що безпосередньо знижує рівень ПТГ, підвищуючи чутливість кальцієчутливого рецептора до рівня позаклітинного кальцію. Зниження рівня ПТГ супроводжується зниженням вмісту кальцію в сироватці крові. Зниження рівня ПТГ корелює з концентрацією цинакальцету. Після досягнення стабільної фази концентрація кальцію в сироватці залишається на постійному рівні протягом усього інтервалу між прийомами препарату.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Після перорального прийому препарату максимальна концентрація (Сmax) цинакальцету в плазмі крові досягається приблизно через 2–6 годин. Абсолютна біодоступність цинакальцету при прийомі натще, встановлена на підставі порівняння результатів різних досліджень, становила приблизно 20–25 %. Прийом цинакальцету разом з їжею збільшував його біодоступність приблизно на 50–80 %. Подібне підвищення концентрації цинакальцету в плазмі крові спостерігалося незалежно від вмісту жиру в їжі.

Під час введення доз понад 200 мг поглинання було насиченим, ймовірно через низьку розчинність.

Розподіл

Відзначається високий об’єм розподілу (приблизно 1000 л), що вказує на широкий розподіл. Цинакальцет приблизно на 97 % зв’язується з білками плазми і розподіляється на мінімальному рівні в еритроцитах.

Після поглинання зниження концентрації цинакальцету відбувається в два етапи; початковий період напіввиведення становить приблизно 6 год, остаточний період напіввиведення становить від 30 до 40 годин. Рівень цинакальцету в стані рівноваги досягається протягом 7 днів з мінімальною кумуляцією. Фармакокінетичні властивості цинакальцету не змінюються в динаміці.

Біотрансформація

Цинакальцет метаболізується численними ферментами, переважно CYP3A4 і CYP1A2 (роль CYP1A2 не була підтверджена клінічними методами). Основні циркулюючі метаболіти неактивні. Згідно з даними досліджень in vitro, цинакальцет є потужним інгібітором CYP2D6, однак при концентраціях, що досягалися в клінічних умовах, цинакальцет не є інгібітором інших ферментів CYP, в т. ч. CYP1A2, CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19 і CYP3A4, і також не є індуктором CYP1A2, CYP2C19 і CYP3A4.

Виведення

Після введення здоровим добровольцям дози 75 мг, міченої радіоізотопним методом, цинакальцет зазнавав швидкого і значного окислювального метаболізму з подальшою кон’югацією. Виведення радіоактивності відбувалося в основному в результаті виведення метаболітів нирками. Приблизно 80 % введеної дози виявлялося в сечі і 15 % у фекаліях.

Лінійність/нелінійність

AUC (площа під кривою) і Cmax (максимальна концентрація) цинакальцету збільшуються практично лінійно в діапазоні доз від 30 до 180 мг при прийомі 1 раз на добу.

Фармакокінетичні/фармакодинамічні взаємодії

Невдовзі після прийому цинакальцету рівень ПТГ починає знижуватися і досягає найнижчої точки приблизно через 2–6 годин, що відповідає періоду досягнення Cmax цинакальцету. Після цього концентрація цинакальцету починає знижуватися, а рівень ПТГ збільшується протягом 12 годин після введення дози, пригнічення ПТГ залишається приблизно на тому самому рівні до кінця добового інтервалу при режимі дозування 1 раз на добу. Рівень ПТГ у ході клінічних досліджень цинакальцету вимірювався наприкінці інтервалу дозування.

Пацієнти літнього віку. У фармакокінетиці цинакальцету не відзначено клінічно значущих розходжень, пов’язаних з віком хворих.

Ниркова недостатність. Фармакокінетичний профіль цинакальцету у пацієнтів із нирковою недостатністю легкого, середнього та тяжкого ступеня і у пацієнтів, що перебувають на гемодіалізі або перитонеальному діалізі, не має значних відмінностей порівняно з таким у здорових добровольців.

Печінкова недостатність. Печінкова недостатність легкого ступеня не виявляє помітного впливу на фармакокінетику цинакальцету. Порівняно з пацієнтами з нормальною функцією печінки середні показники AUC були приблизно в 2 рази вищі у пацієнтів з помірними порушеннями функції печінки та приблизно в 4 рази вищі при тяжкій формі печінкової недостатності. Середній період напіввиведення цинакальцету у пацієнтів з печінковою недостатністю помірного та тяжкого ступеня пролонгується відповідно на 33 % і 70 %. Печінкова недостатність не впливає на рівень зв’язування цинакальцету з білками. Оскільки підбір доз для кожного хворого проводиться на підставі параметрів ефективності та безпеки, для хворих з печінковою недостатністю не потрібно проводити додаткової корекції дози (див. розділи «Спосіб застосування та дози» і «Особливості застосування»).

Стать. Кліренс цинакальцету може бути нижчим у жінок, ніж у чоловіків. Оскільки підбір доз проводиться індивідуально, не потрібно здійснювати додаткову корекцію дози залежно від статі пацієнта.

Куріння. Кліренс цинакальцету вищий у курців, ніж у тих, хто не курить, імовірно через індукцію CYP1A2-опосередкованого метаболізму. Якщо хворий припиняє або починає курити, рівень цинакальцету у плазмі крові може змінюватися і може виникнути необхідність у коригуванні дози.

Показання

Для лікування вторинного гіперпаратиреозу (ГПТ) у пацієнтів з термінальною стадією ниркової хвороби (ТСНХ), які знаходяться на діалізі.

Цинтрекс можна призначати у складі комбінованої терапії, яка включає препарати, що зв’язують фосфати та/або стероли вітаміну D (див. розділ «Фармакодинаміка»).

Для зниження гіперкальціємії у пацієнтів з:

  • карциномою паращитовидної залози;
  • первинним ГПТ, коли з метою зниження рівня кальцію у сироватці крові показана паратиреоїдектомія (відповідно до визнаних схем лікування), але за станом пацієнта паратиреоїдектомія неможлива або протипоказана.

Протипоказання

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої з допоміжних речовин, зазначених у розділі «Склад».

Гіпокальціємія (див. розділи «Спосіб застосування та дози», «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Лікарські препарати, що знижують вміст кальцію в сироватці крові

Одночасне застосування інших лікарських препаратів, які знижують рівень кальцію в сироватці крові та цинакальцет може призвести до зростання ризику гіпокальціємії (див. розділ «Особливості застосування»). Пацієнтам, що приймають цинакальцет, не слід призначати етелкальцетид (див. розділ «Особливості застосування»).

Вплив інших лікарських засобів на цинакальцет

Цинакальцет метаболізується за участю ферменту CYP3A4. Одночасне застосування 200 мг кетоконазолу двічі на добу, сильного інгібітора CYP3A4, спричиняло збільшення рівня цинакальцету приблизно у 2 рази. Коригування дози цинакальцету може бути потрібне, якщо хворий, який отримує цинакальцет, починає або припиняє лікування сильним інгібітором (наприклад кетоконазолом, ітраконазолом, телітроміцином, вориконазолом, ритонавіром) або індуктором (наприклад рифампіцином) цього ферменту.

Дані in vitro показують, що цинакальцет частково метаболізується за допомогою CYP1A2. Паління стимулює CYP1A2; рівень цинакальцету, що спостерігався у курців, був вищим на 36–38 %, ніж у тих хто не курить. Вплив інгібіторів CYP1A2 (наприклад флувоксаміну, ципрофлоксацину) на рівень цинакальцету в плазмі не вивчали. Коригування дози може бути потрібним, якщо хворий починає або припиняє палити чи коли починається або припиняється супутнє лікування з використанням сильного інгібітора CYP1A2.

Карбонат кальцію. Одночасне застосування карбонату кальцію (разова доза 1500 мг) не змінює фармакокінетику цинакальцету.

Севеламер. Одночасне застосування севеламеру (2400 мг тричі на добу) не порушувало фармакокінетику цинакальцету.

Пантопразол. Одночасне застосування пантопразолу (80 мг 1 раз на добу) не змінює фармакокінетику цинакальцету.

Вплив цинакальцету на інші лікарські засоби

Лікарські засоби, що метаболізуються ферментом P450 2D6 (CYP2D6). Цинакальцет є сильним інгібітором CYP2D6. Тому може виникнути потреба у коригуванні дози супутніх лікарських засобів, доза яких підбирається індивідуально та які мають вузький терапевтичний діапазон і здебільшого метаболізуються ферментом CYP2D6 (наприклад фекаїніду, пропафенону, метопрололу, дезипраміну, нортриптиліну, кломіпраміну) (див. розділ «Особливості застосування»).

Дезипрамін. Паралельне застосування 90 мг цинакальцету 1 раз на добу з 50 мг дезипраміну (трициклічний антидепресант, що метаболізується, головним чином, CYP2D6) значно збільшило вплив дезипраміну — в 3,6 раза (90 % довірчий інтервал (ДІ) 3,0) при активному метаболізмі CYP2D6.

Декстрометорфан. Під час багаторазового прийому цинакальцету по 50 мг значення AUC декстрометорфану, при прийомі дозою 30 мг (метаболічне перетворення якого відбувається, в першу чергу, за участі ізоферменту CYP2D6), збільшувалось в 11 разів у CYP2D6 «активних метаболізаторів».

Варфарин. Кількаразовий пероральний прийом цинакальцету не впливав на фармакокінетику і фармакодинаміку варфарину (що було визначено на основі протромбінового часу та фактора згортання VII).

Відсутність впливу цинакальцету на фармакокінетику R- і S-варфарину і відсутність автоіндукції у пацієнтів при застосуванні багаторазових доз показує, що цинакальцет не є індуктором CYP3A4, CYP1A2 і CYP2C9 у людини.

Мідазолам. Одночасне застосування цинакальцету (90 мг) і перорального мідазоламу (2 мг), субстрату CYP3A4 та CYP3A5, не змінює фармакокінетику мідазоламу. Ці дані дають змогу припустити, що цинакальцет не впливає на фармакокінетику цих класів лікарських засобів, які метаболізуються CYP3A4 та CYP3A5, зокрема деяких імунодепресантів, у тому числі циклоспорину і такролімусу.

Особливості щодо застосування

Рівень кальцію в сироватці крові

Надходили повідомлення про явища, які становили загрозу для життя, та про летальні випадки у дорослих та дітей, які отримували терапію цинакальцетом. Потенційні прояви гіпокальціємії включають парестезію, м’язові болі, спазми, тетанію та судоми. Зниження рівня кальцію в сироватці крові також може призвести до пролонгації інтервалу QT, що потенційно може викликати шлуночкову аритмію на фоні гіпокальціємії. Випадки пролонгації інтервалу QT і шлуночкової аритмії реєструвались у пацієнтів, які отримували терапію цинакальцетом (див. розділ «Побічні реакції»). Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам з іншими факторами ризику пролонгації інтервалу QT, таким як пацієнти із вродженим синдромом подовженого інтервалу QT або пацієнти, які отримують лікарські засоби, відомі здатністю спричиняти пролонгацію інтервалу QT.

Оскільки цинакальцет знижує рівень кальцію в сироватці крові, пацієнти повинні перебувати під ретельним наглядом щодо виникнення гіпокальціємії (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). Рівень кальцію в сироватці крові слід вимірювати протягом 1 тижня після початку прийому або коригування дози цинакальцету.

Не слід починати лікування цинакальцетом пацієнтів з рівнем кальцію в сироватці крові (з поправкою на альбумін) нижче нижньої межі нормального діапазону.

У приблизно 30 % пацієнтів з хронічним захворюванням нирок (ХЗН), які перебували на діалізі та приймали цинакальцет, принаймні один раз визначали концентрацію кальцію в сироватці крові менше ніж 7,5 мг/дл (1,9 ммоль/л).

Пацієнти з ХЗН, які не перебувають на діалізі

Цинакальцет не призначати хворим з ХЗН, які не перебувають на діалізі. Дослідження показали, що пацієнти з ХЗН, які не перебувають на діалізі, при застосуванні цинакальцету мають підвищений ризик розвитку гіпокальціємії (рівень кальцію в сироватці крові < 8,4 мг/дл [2,1 ммоль/л]) порівняно з пацієнтами з ХЗН на діалізі, які проходять лікування цинакальцетом. Це може бути пов’язано з низьким рівнем кальцію та/або наявністю залишкової функції нирок.

Судоми

Є повідомлення про випадки судом у пацієнтів під час отримання цинакальцету (див. розділ «Побічні реакції»). Судомний поріг знижується при істотному зниженні концентрації кальцію в сироватці крові. Отже, необхідний ретельний моніторинг рівня кальцію в сироватці крові пацієнтів під час отримання цинакальцету, зокрема, у пацієнтів з судомами в анамнезі.

Артеріальна гіпотензія та/або погіршення серцевої недостатності

Є повідомлення про випадки артеріальної гіпотензії та/або погіршення серцевої недостатності у пацієнтів з патологією серця, при цьому не можна повністю виключити причинно-наслідковий зв’язок між застосуванням цинакальцету та зазначеними патологічними проявами, що можуть бути обумовлені зниженням рівня кальцію в сироватці

(див. розділ «Побічні реакції»).

Одночасне застосування з іншими лікарськими засобами

Цинакальцет слід застосовувати з обережністю в терапії пацієнтів, що отримують інші лікарські препарати, що знижують рівень кальцію в сироватці крові. Необхідний ретельний моніторинг вміст кальцію в сироватці крові.

Пацієнтам, що приймають цинакальцет, не слід призначати етелкальцетид. У разі одночасного застосування можливий розвиток тяжкої гіпокальціємії.

Загальні застереження

При хронічному пригніченні концентрації ПТГ до рівня, що у 1,5 раза нижчий за верхню межу норми для іПТГ (інтактного паратиреоїдного гормону), може розвинутись адинамічна хвороба кісток. Якщо ПТГ знизиться нижче рекомендованого діапазону у пацієнтів, які отримують цинакальцет, дозу препарату та/або вітаміну D необхідно зменшити або припинити терапію.

Рівень тестостерону

Рівень тестостерону найчастіше нижчий від нормальних значень у хворих з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності. Дані клінічного дослідження за участю дорослих пацієнтів з ТХНН, які перебували на діалізі, показали, що концентрація вільного тестостерону знижувалася в середньому на 31,3 % у пацієнтів, які приймали цинакальцет, і на 16,3 % — у пацієнтів групи плацебо через 6 місяців після початку терапії. Відкрита продовжена фаза цього дослідження не показала подальшого зниження концентрації вільного і загального тестостерону у пацієнтів за 3-річний період лікування цинакальцетом. Клінічне значення такого зниження рівня тестостерону в сироватці крові невідоме.

Печінкова недостатність

У зв’язку з потенційним підвищенням рівня цинакальцету в плазмі крові у 2–4 рази у пацієнтів з помірною та тяжкою печінковою недостатністю (за класифікацією Чайлда — П’ю) цим хворим цинакальцет потрібно застосовувати з обережністю та уважно контролювати їхній стан (див. розділи «Спосіб застосування та дози» і «Фармакокінетика»).

Лактоза

Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або мальабсорбцією глюкози-галактози не слід застосовувати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Немає жодних клінічних даних щодо застосування цинакальцету вагітним. Дослідження на тваринах не свідчать про прямі шкідливі наслідки щодо вагітності, пологів та післяпологового розвитку. Не було зареєстровано ембріональної/фетальної токсичності в дослідженнях вагітних тварин, за винятком зниження маси тіла плода при дозах, пов’язаних з токсичністю для матері.

Цинакальцет можна застосовувати протягом вагітності лише тоді, коли очікувана користь виправдовує потенційний ризик для плода.

Годування груддю

Невідомо, чи проникає цинакальцет у грудне молоко. Цинакальцет виводиться в грудне молоко щурів, при цьому відзначається високе співвідношення концентрації в молоці до концентрації в плазмі. Після ретельної оцінки користі/ризику потрібно ухвалити рішення або про припинення годування груддю, або про припинення застосування цинакальцету.

Фертильність

Немає жодних клінічних даних щодо впливу цинакальцету на фертильність. У дослідах на тваринах впливу на фертильність не спостерігали.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Цинакальцет може істотно впливати на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами, оскільки повідомлялося про запаморочення та судоми у пацієнтів, які приймали цей лікарський засіб (див. розділ «Побічні реакції»).

Спосіб застосування та дози

Вторинний гіперпаратиреоз

Дорослі, у т. ч. пацієнти літнього віку (> 65 років)

Рекомендована початкова доза лікарського засобу для дорослих становить 30 мг 1 раз на добу. Титрування дози цинакальцету слід проводити кожні 2–4 тижні до досягнення максимальної дози 180 мг 1 раз на добу, при якій у пацієнтів, що знаходяться на гемодіалізі, досягається потрібна концентрація паратиреоїдного гормону (ПТГ) в діапазоні 150–300 пг/мл (15,9–31,8 пмоль/л), яку визначають за вмістом інтактного ПТГ (тест на вміст іПТГ). Визначення концентрації ПТГ слід проводити не раніше ніж через 12 годин після прийому цинакальцету. Для оцінки концентрації ПТГ потрібно звертатися до чинних рекомендацій щодо лікування.

Визначення концентрації ПТГ необхідно проводити через 1–4 тижні після початку терапії або корекції дози цинакальцету. При застосуванні препарату у підтримувальній дозі контроль за концентрацією ПТГ необхідно проводити раз на 1–3 місяці. Для визначення концентрації ПТГ можна контролювати вміст іПТГ або біоінтактного ПТГ (біПTH). Лікування цинакальцетом не змінює співвідношення між іПТГ та біПТГ.

Коригування дози залежно від рівня кальцію в сироватці крові

Слід вимірювати та здійснювати моніторинг скоригованого рівню кальцію в сироватці крові, він повинен дорівнювати чи перевищувати нижню межу діапазону норми перед прийомом першої дози цинакальцету (див. розділ «Особливості застосування»). Діапазон норми вмісту кальцію може варіювати залежно від методики визначення, застосовуваної вашою лабораторією.

При титруванні дози рівень кальцію в сироватці крові слід контролювати частіше та не пізніше ніж через 1 тиждень після початку лікування або коригування дози цинакальцету. Після визначення підтримувальної дози рівень кальцію в сироватці крові слід вимірювати приблизно щомісяця. У випадку зниження скоригованого рівню кальцію в сироватці крові становить менше 8,4 мг/дл (2,1 ммоль/л) та/або виникають симптоми гіпокальціємії, рекомендується вжити нижчезазначених заходів: 

Рівень кальцію в сироватці крові або клінічні симптоми гіпокальціємії

Рекомендації

< 8,4 мг/дл (2,1 ммоль/л) і > 7,5 мг/дл (1,9 ммоль/л) або за наявності клінічних симптомів гіпокальціємії

Кальцієвмісні фосфатні сполуки, стероли вітаміну D та/або коригування концентрації кальцію у діалізних розчинах можуть використовуватись для підвищення рівня кальцію в сироватці крові відповідно до клінічної оцінки.

< 8,4 мг/дл (2,1 ммоль/л) і > 7,5 мг/дл (1,9 ммоль/л) або стійкі симптоми гіпокальціємії, незважаючи на спроби підвищити рівень кальцію в сироватці крові

Зменшити дозу або припинити застосування цинакальцету.

≤ 7,5 мг/дл (1,9 ммоль/л) або стійкі симптоми гіпокальціємії і неможливість підвищити рівень вітаміну D

Припинити прийом цинакальцету, доки рівень кальцію в сироватці крові не досягне рівня 8,0 мг/дл (2,0 ммоль/л) та/або не зникнуть симптоми гіпокальціємії.

Терапію слід поновити, застосовуючи наступну найнижчу дозу цинакальцету.

Перехід з етелкальцетиду на цинакальцет

Наслідки переведення з етелкальцетиду на цинакальцет та відповідний період виведення препарату з організму пацієнтів не досліджували. Пацієнтам, які припинили прийом етелкальцетиду, цинакальцет слід призначати не раніше, ніж після завершення трьох сеансів гемодіалізу поспіль, в цей період слід вимірювати вміст кальцію в сироватці крові. Перед початком застосування цинакальцету слід переконатись в тому, що вміст кальцію в сироватці крові відповідає діапазону норми (див. розділи «Особливості застосування» та «Побічні реакції»).

Паратиреоїдна карцинома і первинний гіперпаратиреоз

Дорослі, у т. ч. пацієнти літнього віку (>65 років)

Рекомендована початкова доза цинакальцету для дорослих становить 30 мг 2 рази на добу.

Дозу цинакальцету слід титрувати кожні 2–4 тижні у такій послідовності підвищення дози: 30 мг 2 рази на добу, 60 мг 2 рази на добу, 90 мг 2 рази на добу та 90 мг 3 або 4 рази на добу за потреби для зниження концентрації кальцію в сироватці крові до верхньої межі норми або нижче цього рівня. Максимальна доза, що застосовувалася під час клінічних випробувань, становила 90 мг 4 рази на добу.

Рівень кальцію в сироватці крові слід вимірювати протягом 1 тижня після початку терапії або коригування дози цинакальцету. Після досягнення рівня підтримувальної дози кальцій в сироватці крові потрібно вимірювати кожні 2–3 місяці. Після завершення періоду титрування до максимальної дози рівень кальцію в сироватці крові слід періодично контролювати; якщо клінічно значущого рівня зниження кальцію в сироватці крові не досягнуто, потрібно розглянути питання припинення терапії цинакальцетом (див. розділ «Фармакодинаміка»).

Діти

Цинакальцет не призначений для застосування дітям та підліткам у зв’язку з відсутністю даних про безпеку та ефективність (див. розділ «Особливості застосування»).

Печінкова недостатність

Змінювати початкову дозу не потрібно. Цинакальцет слід застосовувати з обережністю пацієнтам з помірною та тяжкою печінковою недостатністю. Під час титрування дози і тривалого лікування необхідно уважно контролювати стан таких пацієнтів (див. розділи «Особливості застосування» та «Фармакодинаміка»).

Спосіб застосування

Для перорального застосування. Таблетки рекомендується приймати під час їди або відразу після прийому їжі, оскільки дослідження показали, що біодоступність цинакальцету збільшується, якщо приймати його одночасно з їжею (див. розділ «Фармакодинаміка»). Слід приймати цілі таблетки, не розламуючи та не подрібнюючи їх.

Діти

Лікарський засіб не показаний для застосування дітям. Безпека та ефективність застосування у цій категорії пацієнтів не були встановлені.

Передозування

Титровані дози до 300 мг 1 раз на добу безпечно застосовували пацієнтам, які перебували на діалізі.

Передозування цинакальцету може призвести до гіпокальціємії. У разі передозування пацієнтів потрібно перевірити на наявність симптомів гіпокальціємії, а лікування має бути симптоматичним та підтримувальним. Оскільки цинакальцет дуже легко зв’язується з білками, гемодіаліз не є ефективним засобом для лікування передозування.

Побічні ефекти

Вторинний гіперпаратиреоз, паратиреоїдна карцинома і первинний гіперпаратиреоз

На основі доступних результатів плацебоконтрольованих досліджень за участю пацієнтів, які отримували цинакальцет, найбільш поширеними небажаними реакціями були нудота і блювання, що були легкого та помірного ступеня і в більшості випадків мали нетривалий характер. Нудота і блювання були легкого та помірного ступеня тяжкості і були оборотними у більшості пацієнтів. Припинення терапії в результаті розвитку небажаних реакцій було викликане, головним чином, нудотою і блюванням.

Побічні реакції, що, як вважається, можуть бути пов’язані із застосуванням цинакальцету, які спостерігалися у плацебоконтрольованих дослідженнях та неконтрольованих дослідженнях, наведені нижче за частотою: дуже часто (≥ 1/10); часто (від ≥ 1/100 до < 1/10); іноді (від ≥ 1/1000 до < 1/100); рідко (від ≥ 1/10 000 до < 1/1 000); дуже рідко (< 1/10 000).

Системи органів за MedDRA [Медичний словник для регуляторної діяльності]

Частота виникнення

Побічна реакція

З боку імунної системи

Часто*

Реакції гіперчутливості

З боку обміну речовин

Часто

Анорексія

Знижений апетит

З боку нервової системи

Часто

Судоми**

Запаморочення

Парестезія

Головний біль

З боку серцево-судинної системи

Частота невідома*

 

Погіршення серцевої недостатності**

Пролонгація інтервалу QT і шлуночкова аритмія на фоні гіпокальціємії**

Часто

Гіпотензія

З боку дихальної системи

 

Часто

 

Інфекції верхніх дихальних шляхів

Задишка

Кашель

З боку травного тракту

Дуже часто

Нудота

Блювання

Часто

 

Диспепсія

Діарея

Біль у животі

Біль у верхній частині живота

Запор

З боку шкіри та підшкірної тканини

Часто

Висипання

З боку опорно-рухової системи

Часто

Міалгія

Спазми у м’язах

Біль у спині

Загальні порушення та стани у місці введення

Часто

Астенія

Відхилення результатів лабораторних досліджень від норми

Часто

Гіпокальціємія**

Гіперкаліємія

Зниження рівня тестостерону**

⃰ ⃰ Див. розділ «Особливості застосування».

*Див. розділ «Опис окремих побічних реакцій».

Опис окремих побічних реакцій

Реакції гіперчутливості

Реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк і кропив’янку, були виявлені під час післяреєстраційного періоду застосування цинакальцету. Частоту окремих побічних реакцій, включаючи ангіоневротичний набряк і кропив’янку, не можна встановити за наявними даними.

Гіпотензія та/або погіршення серцевої недостатності

Надходили повідомлення про окремі випадки гіпотензії та/або погіршення серцевої недостатності у пацієнтів з порушеннями функції серця, які приймали цинакальцет, протягом післяреєстраційного періоду спостереження; на основі наявних даних частоту таких випадків встановити не можна.

Пролонгація інтервалу QT і шлуночкова аритмія на фоні гіпокальціємії

Пролонгація інтервалу QT і шлуночкова аритмія на фоні гіпокальціємії були виявлені під час післяреєстраційного періоду застосування цинакальцету. Частоту цих реакцій не можна оцінити на основі наявних даних (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти

Цинакальцет не призначений для застосування дітям. Дані про безпеку та ефективність застосування цинакальцету дітям відсутні. Летальний випадок був зареєстрований у дитини з тяжкою формою гіпокальціємії (див. розділ «Особливості застосування»).

Повідомлення про підозрювані небажані реакції

Повідомлення про побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення. Це дає змогу проводити моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні цього лікарського засобу. Медичним та фармацевтичним працівникам, а також пацієнтам або їх законним представникам слід повідомляти про усі випадки підозрюваних побічних реакцій та відсутності ефективності лікарського засобу через Автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua/.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 14 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній коробці; по 30 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Гетеро Лабз Лімітед / Hetero Labs Limited.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Юніт-V, Блок V і V-А, ТСІІС - Формулейшн СЕЗ, С. №№ 439, 440, 441 і 458, Полепаллі Віледж, Джадчерла Мандал, Телангана Стейт, 509301, Індія /

Unit-V, Block V and V-A, TSIIC - Formulation SEZ, S. Nos 439, 440, 441 & 458, Polepally Village, Jadcherla Mandal, Telangana State, 509301, India.

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
запрещено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено
Водители
исследования влияния не проводились
Беременные
по назначению врача с учетом соотношения польза/риск
Кормящие мамы
по назначению врача с учетом соотношения польза/риск

Особенности приема

Взрослые
разрешено
Дети
запрещено
Аллергики
с осторожностью
Диабетики
разрешено
Водители
исследования влияния не проводились
Беременные
по назначению врача с учетом соотношения польза/риск
Кормящие мамы
по назначению врача с учетом соотношения польза/риск

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
таблетки, п/плен. обол.
Дозировка
цинакальцет: 30 мг
Количество в упаковке
28 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/19850/01/01 от 29/12/2022 приказ №131 от 26/01/2024
Производитель
Все товары
Форма выпуска
таблетки
Действующее вещество
цинакальцет
Страна происхождения бренда
Индия
Страна производства
Индия

Частые вопросы

Цинтрекс таблетки, п/плен. обол. по 30 мг №28 (14х2) является рецептурным препаратом и отпускается только при наличии рецепта.