Экс-трант инструкция и цена в аптеках

Цены в аптеках

Экс-трант - инструкция по применению

Перевести на русский язык:
Перевести

Склад

діюча речовина: естрамустин;

1 капсула містить естрамустину натрію фосфату еквівалентно естрамустину 140 мг;

допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Лікарська форма

капсули.

Фармакотерапевтична група

Антинеопластичні засоби. Код АТС L01X X11.

Клінічні характеристики.

Показання

пізні стадії раку простати, особливо гормон-рефрактерні форми раку простати; первинна терапія раку простати, коли є прогностичні фактори стійкості пухлини до гормонотерапії.

Протипоказання

Гіперчутливість до естрадіолу або іприту та інших компонентів препарату; тяжкі захворювання печінки; серцево-судинні захворювання: ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, тромбоемболія, тромбофлебіти; пептична виразка шлунка, дитячий вік.

Спосіб застосування та дози

Екс-Трант повинен призначатися лише спеціалістами, які мають досвід застосування протипухлинної терапії. Препарат призначений тільки для чоловіків.

діапазон доз: від 7 до 14 мг/кг маси тіла (4 – 8 капсул) на добу, розподілених на 2 або 3 прийоми. Рекомендована початкова доза - 4 – 6 капсул. Капсули слід приймати не раніше як за 1 годину до або через 2 години після їди. Їх потрібно проковтнути, запиваючи склянкою води. Капсули Екс-Транту не можна приймати з молоком, молочними продуктами та препаратами, що містять кальцій, магній чи алюміній (наприклад антацидами).

Якщо через 4 – 6 тижнів лікування не дає ефекту, препарат слід відмінити.

Побічні реакції

найрозповсюдженішими побічними реакціями є гінекомастія, імпотенція, нудота, блювання, затримка рідини і набряки.

Найтяжчими побічними реакціями є тромбоемболії, ішемічна хвороба серця і застійна серцева недостатність, ангіоневротичний набряк.

Описані такі побічні реакції (за системами органів):

З боку серцево-судинної системи: затримка рідини, застійна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця (включаючи інфаркт міокарда), тромбоемболії, артеріальна гіпертензія.

З боку травного тракту: нудота і блювання (особливо в перші два тижні лікування), діарея.

З боку печінки: порушення функції печінки.

З боку системи крові: у поодиноких випадках виникає анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.

З боку ендокринної системи: гінекомастія та імпотенція.

З боку центральної нервової системи: рідко виникає м’язова слабкість, депресія, головний біль, сплутаність свідомості, летаргія.

Інші: описані реакції гіперчутливості, включаючи алергічні, висип та ангіоневротичний набряк (набряк Квінке, набряк горла). У разі виникнення алергічних реакцій застосування Екс-Транту слід негайно припинити.

Передозування

хоча досі випадків передозування не відзначалося, можна очікувати, що воно супроводжуватиметься вираженими явищами відомих побічних реакцій, зокрема шлунково-кишковою симптоматикою. У випадку передозування необхідно промити шлунок і розпочати симптоматичну терапію. Необхідно проводити моніторинг показників системи крові і функції печінки протягом 6 тижнів після передозування Екс-Транту.

Діти

Препарат не застосовується в лікуванні дітей.

Особливі заходи безпеки

З огляду на токсичність препарату рекомендується дотримуватися таких запобіжних заходів:

персонал повинен бути добре навчений техніці розчинення і введення;

вагітним забороняється працювати з цим препаратом;

персонал, який працює з препаратом, повинен використовувати захисні окуляри, захисний одяг, рукавички та маски одноразового використання;

готувати розчин слід у спеціально відведеному для цього місці (бажано під вентиляцією з ламінарним потоком). Робоча поверхня повинна бути захищена абсорбуючим папером на пластиковій основі для одноразового використання;

всі предмети, що використовуються для приготування і введення розчину та прибирання, разом з рукавичками повинні бути зібрані у спеціальні пакети для токсичних речовин для подальшого високотемпературного спалювання;

розчин, що розлився, слід видалити із застосовуванням буферного розчину з рН 7–8 (наприклад, фосфатний буферний розчин);

матеріали, використані для прибирання, знищуються разом із предметами, що використовуються для приготування і введення розчину;

у випадках контакту препарату зі шкірою або очима забруднену поверхню слід негайно промити великою кількістю води з милом (шкіру) або лише води (очі); постраждалий повинен перебувати під наглядом.

Особливості застосування

Екс-Трант слід з обережністю призначати хворим, в анамнезі яких є тромбофлебіт, тромбоз або тромбоемболічні стани, особливо якщо вони виникали при терапії естрогенами. Обережності слід дотримуватись при лікуванні хворих із патологією судин головного мозку або ішемічною хворобою серця.

Відомо, що й естрадіол, і іприт є мутагенами, тому чоловіки, які приймають Екс-Трант, повинні застосовувати контрацептивні засоби.

Толерантність до глюкози: оскільки толерантність до вуглеводів може знижуватися, хворі на діабет, які приймають Екс-Трант, потребують ретельного контролю.

Підвищення артеріального тиску: оскільки може розвинутися артеріальна гіпертензія, необхідний періодичний контроль артеріального тиску.

Затримка рідини: у деяких хворих під час терапії Екс-Трантом відмічалась поява або збільшення периферичних набряків, розвиток застійної серцевої недостатності. Хворі на епілепсію, мігрень або з порушенням функції нирок потребують пильного спостереження, оскільки затримка рідини може вплинути на перебіг їхніх захворювань.

Обмін кальцію і фосфору: оскільки Екс-Трант може вплинути на обмін кальцію і фосфору, його з обережністю слід призначати хворим з порушеннями обміну кісткової тканини, пов’язаними з гіперкальціємією, а також хворим з нирковою недостатністю. Хворі на рак простати з метастазами в кістках мають ризик виникнення гіпокальціємії, тому слід періодично визначати рівень кальцію у крові цих хворих.

Естрамустину фосфат не слід приймати внутрішньо разом із молоком або молочними продуктами, а також антацидами.

У хворих з порушенням функції печінки метаболізм Екс-Транту може порушуватися, тому таким пацієнтам препарат призначають з обережністю. Необхідні регулярні дослідження функціональних печінкових проб.

оскільки препарати, що містять естроген, впливають на певні функції ендокринних органів і печінки, можуть змінюватися відповідні лабораторні показники.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Дані відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

є повідомлення, що естрогени посилюють як терапевтичну активність, так і токсичність трициклічних антидепресантів шляхом пригнічення їх метаболізму.

Молоко, молочні продукти або препарати, що містять кальцій, магній чи алюміній можуть порушувати всмоктування Екс-Транту, тому естрамустину фосфат не слід приймати внутрішньо разом із молоком або молочними продуктами, а також антацидами.

Механізм цієї взаємодії полягає у формуванні нерозчинних солей естрамустину з полівалентними іонами металів.

У деяких випадках було відмічено появу алергічних реакцій (набряк Квінке, набряк горла) при сумісній терапії антихолінестеразними препаратами.

Глюкокортикоїди, гепатотоксичні засоби посилюють токсичні ефекти Екс-Транту.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. естрамустину фосфат – протипухлинний препарат з подвійним механізмом дії. Естрон і естрадіол – продукти метаболізму естрамустину фосфату – мають антигонадотропну активність, зменшуючи концентрації тестостерону тією ж мірою, що й хірургічна кастрація. Естрамустин, цитотоксичний метаболіт, що утворюється при дефосфорилуванні вихідної речовини, зазнає подальшого перетворення в естромустин. Ці два метаболіти чинять антимітотичну дію на пухлинні клітини. Вона залежить від пригнічення утворення мікротрубочок у метафазі і руйнування мікротрубочок в інтерфазі. Ефекти естрамустину на мікротрубочки були показані in vitro в ксенотрансплантатах передміхурової залози людини. Як було продемонстровано, пригнічення полімеризації мікротрубочок під дією естрамустину є наслідком прямої взаємодії з тубуліном. Крім того, виявлено взаємодію естрамустину з мікротубулярними білками.

Естрамустин модулює функцію 3-глікопротеїну в резистентних лініях клітин, тим самим посилюючи внутрішньоклітинне накопичення препарату і підвищуючи цитотоксичність одночасно застосовуваних цитотоксичних препаратів. Ця здатність до модуляції може лежати в основі синергізму, який у клітинах пухлин передміхурової залози людини in vitro виявляють естрамустин та інші препарати, такі як паклітаксел, вінбластин, етопозид і доксорубіцин.

Фармакокінетика. після прийому внутрішньо всмоктування естрамустину фосфату із травного тракту становить 30 – 60 %. Естрамустину фосфат утворює майже нерозчинні солі з кальцієм та іншими полівалентними іонами металів, що знижує швидкість всмоктування.

Естрамустину фосфат – це проліки. Після перорального прийому естрамустину фосфат у незміненому вигляді в плазмі не виявляється. Ступінь зв’язування естрамустину фосфату з білками висока – 99 %. Активні метаболіти – естрамустин та естромустин – також мають високий ступінь зв’язування з білками. Основний метаболіт у плазмі – естромустин. У ході метаболізму естромустину фосфату утворюються також естрадіол та естрон. Концентрації цих метаболітів у плазмі лінійно корелюють з прийнятою дозою. Рівноважні концентрації метаболітів при тривалій терапії не змінюються. Періоди напіввиведення естрамустину та естромустину страновлять 10 – 20 годин.

Естрамустин та естромустин виводяться з жовчю і калом і не виявляються у сечі. Естрадіол та естрон зазнають подальшого метаболізму і частково виводяться з сечею.

Після лікування естрамустину фосфатом естрамустин та естромустин виявлялися у тканині пухлини передміхурової залози. Концентрації естрамустину у тканині пухлини вищі, ніж у плазмі того ж самого хворого. Причиною цього може бути той факт, що естрамустин та естромустин захоплюються тканиною простати шляхом зв’язування з особливим білком, який є в передміхуровій залозі.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості

білі капсули № 1, що містять білий порошок.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 капсул у контейнері; по 1 контейнеру у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

НАТКО ФАРМА ЛІМІТЕД, Індія для ОллМед Інтернешнл Інк., США.

Місцезнаходження

Котур – 509228, Махабубнагар Діст. Андхра Прадеш, Індія.

Аннотация (инструкция по применению) продукта Экс-трант, утвержденная производителем, представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.
Только ваш лечащий врач может принять решение о необходимости применения Экс-трант, назначении схем лечения и дозировок, а также обсудить совместимость Экс-трант с применяемыми вами лекарствами, разъяснить побочные действия и противопоказания.
Помните – самолечение опасно для вашего здоровья.
Дозировка Экс-трант капсулы по 140 мг №100 в конт.
Производитель Натко Фарма Лтд, Индия
МНН Estramustine
Регистрация № UA/7869/01/01 от 07.03.2008. Приказ № 121 от 07.03.2008
Код АТХ

Рекомендуем посмотреть

Эстрацит порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 300 мг №10 во флак. с р-лем
Эстрацит капсулы по 140 мг №100 во флак.
порошок, капсулы
Пфайзер Италия С.р.л., Италия/США
Проверить цены

Просмотренные товары

Экс-трант капсулы по 140 мг №100 в конт.
капсулы
Натко Фарма Лтд, Индия
Проверить цены

Новинки

Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
Как предотвратить инфаркт миокарда?
Как предотвратить инфаркт миокарда? ЗДОРОВЬЕ СЕРДЦА В ВАШИХ РУКАХ! Подробней
Беспокоят суставы?
Беспокоят суставы? Комплексная поддержка суставов! Подробней
Приливы? Потливость?
Приливы? Потливость? Лечение климакса без гормонов Подробней
Помочь печени просто?
Помочь печени просто? С натуральным гепатопротектором Подробней
Болит ухо?
Болит ухо? Быстрая помощь за 5 минут Подробней
Скрыть рекламу
Top