UA RU
Бронируйте товары в аптеках, экономьте до 30%. С нами 6442 аптеки по всей Украине. Узнать больше

Эстерлан таблетки по 0.5 мг №50 (10х5)

Нет в наличии в Украине
Условия отпуска по рецепту
Категория
Регистрация Закончилась
Показать все

Инструкция для Эстерлан таблетки по 0.5 мг №50 (10х5)

Инструкция указана для Эстерлан таблетки по 0.5 мг №50 (10х5)

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Ethinylestradiol;

(17 альфа)-19-норпрегна-1,3,5(10)-трієн-20-ін-3,17-діол;

Основні фізико-хімічні властивості

білі, плоскоциліндричні таблетки з рискою з одного боку;

Склад

1 таблетка містить етинілестрадіолу 0,5 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, полівінілпіролідон 25000, тальк.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична. Антинеопластичні та імуномодулюючі засоби. Естрогени. 

Код АТС L02AA03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Гормональний засіб естрогенового ряду. За хімічною структурою етинілестрадіол подібний до естрадіолу, але відрізняється включенням етинілового радикала, що призводить до значного посилення активності етинілестрадіолу у порівнянні з естрадіолом.

При введенні в організм спричиняє проліферацію ендометрія, стимулює розвиток матки і вторинних жіночих статевих ознак при їх недорозвиненості, усуває загальні розлади недостатньої функції статевих залоз в організмі жінки, а також має гіпохолестеринемічну дію.

Препарат затримує воду і натрій в організмі, стимулює еритропоез, гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону. У чоловіків знижує секрецію андрогенів, пригнічує сперматогенез, у текстикулах можуть розвиватися атрофічні зміни. Характерна слабка анаболічна дія.

Фармакокінетика Етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується у верхніх відділах тонкого кишечнику. Характерні пресистемний метаболізм і ентерогепатична циркуляція. Має високу (понад 94%) ступінь зв’язування з білками плазми. Максимальна концентрація в крові досягається через 1-2 год. Етинілестрадіол накопичується у жировій тканині.

Приблизно 10% дози проникає в грудне молоко. Період напіввиведення становить в середньому 24 години. Етинілестрадіол метаболізується в печінці з утворенням 2-ОН-етинілестрадіолу і 2-метоксіетинілестрадіолу, 40% виводиться у вигляді метаболітів з сечею, 60% - з калом.

Показання для застосування

У поєднанні з променевою терапією при лікуванні раку передміхурової залози і раку молочної залози (у жінок старше 60 років).

Спосіб застосування та дози

При лікуванні раку передміхурової залози і раку молочної залози (у жінок старше 60 років) препарат призначають у відносно високих дозах – зазвичай 1-2 мг, у деяких випадках – до 3 мг (до 6 таблеток) на добу. Курс лікування тривалий (6 місяців і більше).

Дози препарату і тривалість застосування варто індивідуалізувати залежно від перебігу захворювання та ефективності лікування.

Таблетку слід проковтнути цілою, не розжовуючи, та запити невеликою кількістю води.

Побічна дія

При лікуванні естрогенами можуть спостерігатися такі побічні ефекти:

§ з боку сечостатевої системи – проривні кровотечі, синдром помилкового циститу;

§ з боку молочних залоз – больове напруження та набрякання;

§ з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, абдомінальні коліки, запори, жовтуха;

§ з боку шкіри: хлоазма або мелізма, що тривають частіше до закінчення препарату; мультиформна еритема, вузлувата еритема;

§ з боку органів зору: збільшення кривизни рогівки, непереносимість контактних лінз;

§ з боку центральної нервової системи: головний біль, мігрень, запаморочення, депресія, хорея;

§ імпотенція та порушення сперматогенезу (у чоловіків).

Інші побічні реакції: збільшення або зниження ваги, зниження толерантності до вуглеводів, набряки, зміна лібідо, затримка води та іонів натрію.

Протипоказання.
 • Підвищена індивідуальна чутливість до етинілестрадіолу;
 • естрогензалежні неопластичні процеси у жінок віком до 60 років (карцинома ендометрія);
 • мастопатія;
 • ендометрит;
 • недіагностовані маткові кровотечі;
 • хронічні захворювання печінки, ускладнені гіпербілірубінемією (синдроми Жильбера, Дрюк-Джонсона і Ротора);
 • тромбоемболічні порушення;
 • жовчокам’яна хвороба;
 • холецистит;
 • хлоазма;
 • холестатична жовтуха;
 • цереброваскулярні зміни;
 • тяжкі серцево-судинні захворювання;
 • отосклероз;
 • виражена артеріальна гіпертензія та порушення ліпідного обміну;
 • ідіопатична жовтуха та тяжкий шкірний свербіж.
Передозування. При застосуванні у терапевтичних дозах випадки передозування не відмічалися. При призначенні великих доз препарату можливі нудота, блювання, запаморочення. Симптомами випадкового передозування є нудота, кровотеча при відміні препарату. У таких випадках рекомендується промивання шлунка та симптоматичне лікування. Специфічного антидоту не існує.

Особливості застосування

Перед початком приймання Естерлану варто пройти ретельне загальне і гінекологічне обстеження (насамперед вимір артеріального тиску, визначення рівня цукру в крові, дослідження функції печінки, включаючи обстеження молочних залоз і цитологічний аналіз мазка із шийки матки) і скласти докладний сімейний анамнез для виключення ризику пов’язаного із захворюваннями та вагітністю. Оскільки препарат містить високу кількість естрогену, опитування пацієнтки при медичному обстеженні вимагає особливої уваги з урахуванням захворювань в анамнезі.

Естрогени можуть спричиняти затримку іонів натрію та води в організмі, тому їх слід призначати дуже обережно при серцево-судинних захворюваннях, порушеннях функції нирок, гіпертензії, епілепсії, бронхіальній астмі. При закритокутовій глаукомі може зростати внутрішньоочний тиск. У зв’язку з можливою появою проривних кровотеч препарат слід призначати циклічно.

Потрібно негайно відмінити приймання препарату при появі мігренеподібного головного болю, при гострому порушенні зору, при появі перших ознак тромбофлебіту або тромбоемболії, при підвищенні артеріального тиску, при появі жовтухи (холестатичної), при довготривалій іммобілізації (наприклад після травм).

І лікар, і пацієнт повинні усвідомлювати небезпеку розвитку тромбофлебіту, а також ретинального або церебрального тромбозу. Якщо виникли підозри або підтверджені подібні порушення, приймання естрогенів слід припинити. Також Естерлан варто застосовувати з обережністю при лікуванні пацієнтів, які страждають на епілепсію, мігрень, астму, часті депресії, а також на порушення функції печінки або нирок. Естрогени можуть спричинити загострення симптомів порфірії і ендометріозу.

Естрогени можуть впливати на результати аналізів ендокринної і печінкової функцій. Незалежні дослідження довели підвищення ризику виникнення раку ендометрія у жінок у постменопаузі, які одержують некомпенсовану (без прогестинів) естрогенну терапію протягом тривалого часу. Ризик виникнення раку ендометрія у жінок, які одержують естрогенну терапію, залежить від доз і тривалості лікування й у 5 – 10 разів вище порівнянно з жінками, які не приймають естрогени. Крім того, дослідження показали, що застосування прогестинів протягом щонайменше 10 – 14 днів кожного естрогенного циклу дає достовірне зниження випадків гіперплазії або карциноми ендометрія в порівнянні з монотерапією естрогенами.

Є повідомлення про зв’язок лікування естрогенами з раком молочних залоз у чоловіків. Чоловікам, які одержують терапію Естерланом, необхідно регулярно обстежувати грудні залози.

Геріатрія.

Наявні дані не показали виникнення специфічних для літнього віку проблем, пов’язаних із застосуванням препарату.

Стоматологія.

Призначення естрогенів може призводити до кровотеч ясен. Крім того, у ході естрогенної терапії може відзначатися гіперплазія ясен, що зазвичай починається як гінгівіт.

Враховуючи можливість запаморочення, слід бути обережним під час керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Естерлан варто застосовувати з обережністю у поєднанні з індукторами печінкового метаболізму, такими як рифампіцин, похідні фенобарбіталу, протисудомні препарати (фенітоїн, карбамазепін), фенілбутазон, кетоконазол; антибіотиками широкого спектра дії (тетрацикліни, ампіцилін, хлорамфенкол, неоміцин) можуть пригнічувати ефект Естерлану. Препарат може знижувати ефективність гіпотензивних препаратів та непрямих антикоагулянтів. Із застосуванням гепатотоксичних препаратів, насамперед з дантроленом, збільшується ризик ураження печінки.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці, в сухому місці, при температурі від +15 до +25°С.

Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 5 блістерів, які містять по 10 таблеток кожний, у картонній коробці.

Виробник

Абурайхан Фармасьютикал Ко.

Aburaihan Pharmaceutical Co.

Адреса

No. 1, Tirandaz Ave., Tehran Paars P.O.BOX: 1765-1568, Tehran, Iran.

Важно! Данная инструкция по применению является официальной инструкцией производителя, утвержденная и предоставлена Государственным реестром лекарственных средств Украины.
Данная инструкция представлена исключительно с ознакомительной целью и не является поводом для самолечения.

Характеристики

Условия отпуска по рецепту
Категория Гормональные препараты
Регистрация Закончилась
АТХ-классификация G03CA01 - Этинилэстрадиол
МНН Этинилэстрадиол
Действующие вещества этинилэстрадиол

Новинки реклама

Мягкое снижение
Мягкое снижение Артериального давления Подробней
Зажги страсть!
Зажги страсть! Растительный комплекс для мужчин Подробней
Беспокоит запор?
Беспокоит запор? Эффективно и безопасно даже для детей Подробней
SOS помощь для ленивого пищеварения
SOS помощь для ленивого пищеварения Попробуй не ферменты Подробней
Болит горло?
Болит горло? Быстрое решение Подробней
Top