Виротек клиник раствор д/наруж. прим. 0.05 % по 250 г во флак.

Цены в Украине
Нет в наличии в Украине
найдено в 0 аптеках других городов

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/наруж. прим.
Дозировка
бензалкония хлорид: 0,05%
Вес
250г
Условия продажи
без рецепта
Фармгруппа
Антисептические и дезинфицирующие средства. Четвертичные аммониевые соединения. Бензалконий.
Регистрация
UA/9773/01/02 от 23.01.2020 приказ 149 (2) от 23.01.2020
Производитель
Мультиспрей, ООО для "Валартин Фарма, ООО", Украина
Вес
250г
Показать все

Инструкция для Виротек клиник раствор д/наруж. прим. 0.05 % по 250 г во флак.

Склад

діюча речовина: 100 г розчину містять бензалконію хлориду (у перерахуванні на 100 % суху речовину) 0,05 г;

допоміжні речовини: феноксіетанол, динатрію едетат (трилон Б), натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, що при збовтуванні трохи піниться.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезинфікуючі засоби. Четвертичні амонієві сполуки. Бензалконій. Код АТХ D08A J01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат чинить бактеріостатичну і бактерицидну дію щодо грампозитивних та грамнегативних, аеробних та анаеробних бактерій, таких як стафілококи, стрептококи, кишкова паличка, клебсієла, протей, синьогнійна паличка, клостридії, Bacilus subtilis тощо. Більш ефективний щодо грампозитивних бактерій. Препарат чинить фунгіостатичну і фунгіцидну дію відносно патогенних грибів, зокрема дріжджоподібних грибів роду Candida. Знижує стійкість бактерій і грибів щодо антибіотиків. Ефективний щодо госпітальної мікрофлори з полірезистентністю до хіміотерапевтичних препаратів. Ефективний відносно збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом (Trepomena spp., Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas spp., Chlamidia spp., Ureaplasma spp., а також деяких вірусів, зокрема вірусу імунодефіциту людини, Herpes simplex). Зберігає антимікробну активність у присутності крові, гною, різних секретів та органічних речовин.

Чинить сперміцидну дію: ефект розвивається в два етапи, спочатку – руйнування джгутика, потім – розрив голівки сперматозоїда, що зумовлює неможливість подальшого запліднення.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні бензалконію хлорид не всмоктується крізь шкіру та слизові оболонки піхви, уретри тощо і не чинить резорбтивної дії. Адсорбується на стінках піхви і уретри та екскретується з фізіологічними виділеннями або видаляється шляхом промивання водою.

Показання

Профілактика нагноєнь і лікування гнійних ран. Лікування гнійно-запальних процесів опорно-рухового апарату. Лікування поверхневих і глибоких опіків II і IIІА ступеня, підготовка опікових ран до дерматопластики.

Перед- та післяопераційна обробка шкіри, антисептична обробка шкіри перед ін’єкціями, забиранням крові, пункціями, дрібними хірургічними втручаннями, а також при дрібних травмах та інфекціях шкіри бактеріальної та грибкової етіології.

Гігієнічна та хірургічна обробка шкіри рук.

Антисептична обробка шкіри при знятті швів та перев’язувальних матеріалів.

Підготовка шкіри для внутрішньосуглобової ін’єкції, канюлювання, артроскопії та пункції.

Профілактика і лікування нагноєння післяродових травм, ран промежини і піхви, інфікування родових шляхів, запальних захворювань жіночих статевих органів (вульвовагініт, ендометрит).

Місцева контрацепція для жінок репродуктивного віку: при наявності протипоказань до застосування пероральних контрацептивів або внутрішньоматкових спіралей, у післяродовий період, період годування груддю, після переривання вагітності, у передменопаузальний період, при нерегулярному статевому житті, пропуску або запізненні у прийомі пероральних контрацептивів, що постійно застосовуються.

Лікування і профілактика піодермій та дерматомікозів, кандидозів шкіри і слизових оболонок, дерматомікозів стоп і крупних складок шкіри.

Лікування і профілактика інфекційно-запальних захворювань порожнини рота: стоматитів, гінгівітів, парадонтитів, періодонтитів. Гігієнічна обробка протезів, що знімаються.

Комплексне лікування гайморитів, тонзилітів, ларингіту.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до будь-яких компонентів препарату, вагініт, виразки та подразнення слизової оболонки піхви та шийки матки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

При одночасному застосуванні з антибіотиками системної дії підвищує їх антимікробну активність та сприяє зниженню резистентності мікроорганізмів до антибіотиків.

Хімічно несумісний з милами та іншими аніонними поверхнево-активними речовинами (ПАР), а також з препаратами йоду. Неіонні ПАР зменшують або усувають антимікробну дію бензалконію хлориду.

Особливості застосування.

До складу препарату входить бензалконію хлорид, який може спричиняти подразнення та шкірні реакції. Не слід допускати попадання препарату в очі. У разі ненавмисного попадання препарату в очі їх слід ретельно промити кип’яченою водою та звернутися до лікаря.

Уникати потрапляння в очі. Якщо це трапилося, необхідно промити очі водою.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат можна застосовувати у період вагітності, за винятком застосування лікарського засобу у якості місцевої контрацепції у жінок репродуктивного віку. Бензалконій хлорид не проникає у грудне молоко, тому його можна застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовувати зовнішньо на шкіру або уражену поверхню та місцево на слизові оболонки.

З профілактичною і лікувальною метою розчином зрошувати поверхню ураженої шкіри, ран та опіків, пухко тампонувати рани і свищеві ходи, накладати на поверхню ураженої шкіри, ран та опіків стерильні марлеві серветки або тампони, змочені препаратом, і фіксувати їх за допомогою пов’язки або лейкопластиря. Лікувальну процедуру повторювати 2–3 рази на добу протягом 3–5 днів. Високоефективний метод активного дренування ран і порожнин з використанням до 1 л препарату на добу.

Застосовувати до пологів і в післяпологовий період з метою профілактики інфікування родових шляхів у вигляді вагінальних тампонів, змочених препаратом, з експозицією 2 години протягом 5 днів. При розродженні жінок шляхом кесаревого розтину безпосередньо перед операцією обробляти піхву, а в післяопераційний період застосовувати у вигляді вагінальних тампонів, змочених розчином препарату, з експозицією 2 години протягом 7 днів.

Лікування запальних захворювань жіночих статевих органів проводити протягом 2 тижнів шляхом внутрішньовагінальних введень тампонів з препаратом.

Контрацептивний ефект проявляється за умови негайного введення після коїтусу тампона у піхву.

При гнійному гаймориті – під час пункції верхньощелепна пазуха промивається достатньою кількістю розчину. Тонзиліти і ларингіти лікувати багаторазовим полосканням горла розчином препарату з частотою 3–4 рази на добу. Кількість препарату на одне полоскання – 10–15 мл.

При стоматитах, гінгівітах, пародонтитах рекомендується полоскання ротової порожнини 10–15 мл препарату 3–4 рази на добу (попередньо знявши розпилювач).

Діти.

Не слід застосовувати препарат дітям.

Передозування

Не описано будь-яких випадків гострої інтоксикації при надмірному одноразовому місцевому нанесенні препарату на велику поверхню шкіри або слизових оболонок піхви та уретри. При виникненні будь-яких побічних місцевих реакцій препарат слід змити водою.

При ненавмисному пероральному застосуванні летальними дозами бензалконію хлориду для людей вважаються 1–3 г, що відповідає 5–15 л 0,02 % розчину препарату. При пероральному прийомі можливі несприятливі ефекти, включаючи блювання, колапс і кому. Токсичні дози призводять до паралічу дихальних м’язів, задишки та ціанозу. При ненавмисному пероральному застосуванні великих доз бензалконію хлориду слід викликати блювання, промити шлунок водою та прийняти активоване вугілля.

Побічні ефекти

Під час застосування препарату ризик розвитку побічних ефектів мінімальній, але у пацієнтів із підвищеною чутливістю до бензалконію хлориду при тривалому контакті зі шкірою можуть з’явитися прояви місцевоподразнювальної дії, а у поодиноких випадках – реакції гіперчутливості. При внутрішньовагінальному введенні можуть спостерігатися алергічні реакції, подразнення, поколювання, відчуття тепла у місці введення, контактний дерматит, свербіж, печіння у піхві або статевому члені партнера, болючість під час сечовипускання. У такому разі слід припинити застосування препарату.

В окремих випадках у місці застосування на слизових оболонках може виникнути відчуття легкого печіння, що зазвичай минає самостійно і не потребує відміни препарату. При необхідності препарат можна змити водою.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 250 г у флаконі; по 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мультіспрей».

Адреса

Україна, 08135, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Чайки, вул. Грушевського, буд. 60.

Заявник

ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА».

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/наруж. прим.
Дозировка
бензалкония хлорид: 0,05%
Вес
250г
Условия продажи
без рецепта
Фармгруппа
Антисептические и дезинфицирующие средства. Четвертичные аммониевые соединения. Бензалконий.
Регистрация
UA/9773/01/02 от 23.01.2020 приказ 149 (2) от 23.01.2020
Производитель
Мультиспрей, ООО для "Валартин Фарма, ООО", Украина
Вес
250г