Гиосцина бутилбромид Калцекс раствор д/ин. 20 мг/мл по 1 мл №10 в амп.

Цены в Украине
найдено в 0 аптеках других городов

Характеристики

Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/ин.
Дозировка
гиосцина бутилбромид: 20мг/мл
Количество в упаковке
10 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/18861/01/01 от 30.07.2021 приказ №1180 от 07.07.2022
Производитель
АТ «Калцекс».
Все товары
Форма выпуска
раствор
Страна происхождения бренда
Латвия
Страна производства
Словаччина
Показать все

Инструкция для Гиосцина бутилбромид Калцекс раствор д/ин. 20 мг/мл по 1 мл №10 в амп.

Склад

діюча речовина: hyoscine butylbromide;

1 мл розчину (1 ампула) містить гіосцину бутилброміду 20 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид; кислота хлоридна, концентрована; натрію гідроксид; вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або майже безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування функціональних розладів травного тракту. Напівсинтетичні алкалоїди красавки (беладони). Четвертинні амонійні сполуки.

Код АТХ: A03B B01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Гіосцину бутилбромід – спазмолітичний засіб, що розслабляє гладкі м'язи органів черевної і тазової порожнин. Вважається, що він діє переважно на інтрамуральні парасимпатичні ганглії цих органів.

Фармакокінетика.

Абсорбція і розподіл

Після внутрішньовенного введення гіосцину бутилбромід швидко розподіляється (t½α = 4 хв, t½β = 29 хв) у тканини. Об’єм розподілу (Vss) становить 128 л (приблизно 1,7 л/кг). Через свою високу спорідненість до мускаринових рецепторів і нікотинових рецепторів гіосцину бутилбромід здебільшого розподіляється у м’язові клітини черевної порожнини і тазової ділянки, а також у внутрішньопорожнинні ганглії органів черевної порожнини. Зв’язування з білками плазми крові становить приблизно 4,4 %. Дослідження на тваринах показують, що гіосцину бутилбромід не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, але клінічних даних щодо цього явища немає. Було виявлено, що гіосцину бутилбромід (1мМ) взаємодіє з системою транспорту холіну (1,4 нМ) в епітеліальних клітинах плаценти людини in vitro.

Біотрансформація і виведення

Основним метаболічним шляхом є гідролітичне розщеплення ефірного зв’язку. Кінцевий період напіввиведення (t½γ) становить близько 5 годин. Загальний кліренс становить 1,2 л/хв. Після внутрішньовенного введення від 42 до 61 % дози виводиться із сечею і від 28,3 до 37 % виводиться з калом. Приблизно 50 % дози виводиться із сечею у незмінному вигляді. Метаболіти, що виділяються через нирки, слабо зв’язуються з мускариновими рецепторами, тому не вважаються такими, що сприяють дії гіосцину бутилброміду.

Педіатрична популяція

Особливих фармакокінетичних досліджень гіосцину бутилброміду у дітей не проводили.

Показання

Для лікування спазмів шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, нижніх сечовивідних шляхів та жіночих статевих органів. Застосовувати як допоміжний засіб при ендоскопічних дослідженнях і для функціональної діагностики при дослідженнях шлунково-кишкового тракту.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої із допоміжних речовин.
  • Нелікована закритокутова глаукома.
  • Гіпертрофія простати із затримкою сечі.
  • Механічний стеноз шлунково-кишкового тракту.
  • Паралітична або обструктивна кишкова непрохідність.
  • Мегаколон.
  • Тахікардія і тахіаритмія.
  • Myasthenia gravis.

Гіосцину бутилбромід не слід вводити внутрішньом’язово пацієнтам, які отримують антикоагулянти, оскільки може виникнути внутрішньом’язова гематома. Цій категорії пацієнтів препарат слід вводити підшкірно або внутрішньовенно.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Гіосцину бутилбромід може посилювати антихолінергічну дію таких лікарських засобів, як три- і тетрациклічні антидепресанти, антигістамінні, хінідин, амантадин, антипсихотичні препарати (фенотіазини, бутирофенони), дисопірамід та інші антихолінергічні засоби (наприклад, тіотропій, іпратропій, атропіноподібні сполуки).

Гіосцину бутилбромід може посилювати тахікардію, спричинену бета-адренергічними препаратами.

Одночасне застосування з антагоністами дофаміну, наприклад, із метоклопрамідом, може призвести до зменшення дії на шлунково-кишковий тракт обох препаратів.

Особливості щодо застосування

У разі, якщо сильний біль у животі, який не має пояснення, зберігається або посилюється, або виникає разом із такими симптомами, як гарячка, нудота, блювання, зміни рухової активності кишечнику, чутливий живіт, знижений артеріальний тиск, втрата свідомості або кров у випорожненнях, необхідно вжити відповідних діагностичних заходів для дослідження етіології симптомів.

Гіосцину бутилбромід може спричиняти тахікардію, гіпотензію та анафілаксію, тому його необхідно застосовувати з обережністю пацієнтам із серцевими захворюваннями, такими як серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, серцева аритмія або гіпертензія, а також при кардіохірургічних операціях. Рекомендується нагляд за такими пацієнтами. Необхідне обладнання та медичний персонал, які обізнані у реанімаційних заходах, повинні бути в доступі.

Через те, що холінолітики можуть зменшити потовиділення, гіосцину бутилбромід слід призначати з обережністю пацієнтам із гіпертермією.

Підвищення внутрішньоочного тиску може бути спричинене введенням антихолінергічних препаратів, таких як гіосцину бутилбромід, пацієнтам із недіагностованою і, отже, нелікованою закритокутовою глаукомою. Тому пацієнтам слід терміново звернутися за невідкладною офтальмологічною консультацією у разі, якщо у них після введення гіосцину бутилброміду розвивається хворобливе червоне око із втратою зору.

Після парентерального введення гіосцину бутилброміду спостерігалися випадки анафілаксії, включаючи епізоди шоку. Пацієнти, яким вводиться гіосцину бутилбромід, повинні перебувати під наглядом.

Цей лікарський препарат містить менше 1 ммоль натрію (23 мг) на дозу, тобто практично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або грудного вигодовування.

Вагітність

Є обмежені дані щодо застосування гіосцину бутилброміду вагітним. Дослідження на тваринах щодо репродуктивної токсичності недостатні. В якості запобіжного заходу гіосцину бутилбромід не рекомендується застосовувати у період вагітності.

Годування груддю

Недостатньо інформації про проникнення гіосцину бутилброміду та його метаболітів у грудне молоко. Було виявлено, що новонароджені мають підвищену чутливість до деяких антихолінергічних препаратів. Ризик для новонароджених/немовлят виключити не можна. Застосування гіосцину бутилброміду у період годування груддю не рекомендується.

Фертильність

Дослідження впливу на фертильність людини не проводили.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження впливу на здатність керувати транспортним засобом і використовувати механізми не проводили. Пацієнти повинні бути проінформовані про те, що під час лікування гіосцину бутилбромідом вони можуть відчувати небажані явища, наприклад, розлади акомодації або запаморочення. Тому слід бути обережними під час керування автомобілем і при роботі з механізмами. Якщо пацієнти відчувають такі небажані явища, їм слід уникати потенційно небезпечних завдань, таких як керування автомобілем або експлуатація обладнання.

Спосіб застосування та дози

Дозування

Дорослі

1‑2 ампули Гіосцину бутилбромід Калцекс (20‑40 мг) кілька разів на добу повільно внутрішньовенно, внутрішньом’язово або підшкірно до максимальної добової дози 100 мг, яку не можна перевищувати.

Особливі групи населення

Пацієнти літнього віку: конкретної інформації про застосування цього лікарського засобу у пацієнтів літнього віку немає. У клінічні випробування були включені пацієнти віком від 65 років, і про побічні реакції, характерні для цієї вікової групи, не повідомляли.

Педіатрична популяція

Діти віком від 6 років до 18 років

Препарат призначати у дозі 0,3–0,6 мг/кг (максимальна добова доза – 1,5 мг/кг).

Гіосцину бутилбромід Калцекс не слід застосовувати постійно щоденно більше 3 днів без встановлення причини абдомінального болю.

Ін’єкції гіосцину бутилброміду не можна використовувати безперервно щоденно або протягом тривалих періодів без вивчення причин болю у животі.

Гіосцину бутилбромід Калцекс можна застосовувати у розведеному вигляді (див. нижче).

Вказівки щодо застосування

Для повільного внутрішньовенного, внутрішньом’язового або підшкірного введення.

Призначений тільки для однократного застосування. Після розкривання будь-яка невикористана частина повинна бути утилізована.

Лікарський препарат повинен бути візуально перевірений перед використанням. Тільки прозорий вільний від часточок розчин може бути використаний.

Гіосцину бутилбромід Калцекс можна розводити розчином глюкози або розчином натрію хлориду 0,9 % для ін’єкцій.

Як розкрити ампулу

1) Повернути ампулу кольоровою крапкою вгору. Якщо у верхній частині ампули є будь-який розчин, слід обережно постукати пальцем, щоб увесь розчин потрапив у нижню частину ампули.

2) Використовувати обидві руки, щоб розкрити ампулу; утримуючи нижню частину ампули в одній руці, другою рукою відламати верхню частину ампули у напрямку від кольорової крапки (див. рисунки нижче).

Рис 1. Рис 2.

Будь-який невикористаний лікарський препарат або матеріал відходів слід утилізувати згідно з місцевими вимогами.

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 6 років.

Передозування

Симптоми

Серйозних ознак отруєння після гострого передозування не спостерігалося. У разі передозування можуть виникати антихолінергічні симптоми, такі як затримка сечі, сухість у роті, почервоніння шкіри, тахікардія, пригнічення моторики шлунково-кишкового тракту і розлади зору, а також повідомляли про дихання Чейна-Стокса.

У дослідженнях на тваринах після застосування надзвичайно високих доз препарату спостерігалися атаксія, тремор, судоми, задишка та антихолінергічні ефекти (мідріаз, сухість слизових оболонок, тахікардія та пригнічення шлунково-кишкової перистальтики із накопиченням їжі у шлунку та кишечнику). Летальний наслідок наставав через параліч дихання.

Лікування

Симптоми передозування гіосцину бутилброміду реагують на парасимпатоміметики. Пацієнтам із глаукомою необхідно призначати пілокарпін місцево. Серцево-судинні ускладнення слід лікувати згідно зі звичайними терапевтичними принципами. При паралічі дихання застосувати інтубацію і штучну вентиляцію легень.

При ускладненому сечовиведенні може знадобитися катетеризація.

Крім того, відповідні заходи підтримки життєдіяльності необхідно використовувати у разі необхідності.

Побічні ефекти

Багато з вказаних несприятливих явищ можна віднести до антихолінергічних властивостей гіосцину бутилброміду.

Небажані побічні явища зазначені згідно з класами систем органів MedDRA із використанням такої частоти проявів:

дуже часто (≥ 1/10),

часто (≥ 1/100 до < 1/10),

нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100),

рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000),

дуже рідко (< 1/10000),

частота невідома (не можна оцінити на підставі наявних даних).

З боку імунної системи

Частота невідома*: анафілактичний шок, включаючи випадки з летальним наслідком; анафілактичні реакції, задишка, інші реакції гіперчутливості.

З боку органів зору

Часто: розлади акомодації.

Частота невідома*: мідріаз, підвищений внутрішньоочний тиск.

З боку серця

Часто: тахікардія.

З боку судин

Часто: запаморочення.

Частота невідома*: зниження артеріального тиску, почервоніння шкірних покривів.

З боку шлунково-кишкового тракту

Часто: сухість у роті.

Запор.

З боку шкіри та підшкірних тканин

Частота невідома*: шкірні реакції (наприклад, кропив’янка, висипання, еритема, свербіж), збільшене потовиділення.

З боку сечовидільної системи

Частота невідома: затримка сечі*.

Може виникнути біль у місці ін’єкції, особливо після введення.

Очікується, що гіосцину бутилбромід через його хімічну структуру як похідне четвертинного амонію не потрапить у центральну нервову систему. Гіосцину бутилбромід погано проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Однак не можна повністю виключити, що за певних обставин можуть виникати психічні розлади (наприклад, сплутаність свідомості) після застосування лікарського засобу.

* = Ця побічна реакція спостерігалася у постмаркетинговому дослідженні. З імовірністю 95 % частотна категорія не перевищує «нечасті», але може бути і нижчою. Точна оцінка частоти неможлива, оскільки в базі даних клінічних випробувань 185-ти пацієнтів несприятлива побічна реакція не спостерігалася.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дає змогу продовжувати контролювати співвідношення користь/ризик для цього лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про усі підозрювані побічні реакції за допомогою Національної системи фармаконагляду.

Термін придатності

Нерозкриті ампули: 3 роки.

Термін придатності після першого розкривання: лікарський засіб слід використати одразу після розкривання ампули.

Термін зберігання після розведення

Хімічна і фізична стабільність при використанні була продемонстрована протягом 24 годин при 25 °C і при 2–8 °C.

З мікробіологічної точки зору препарат повинен бути використаний негайно. Якщо препарат не застосовувати негайно, то за час і умови зберігання до його використання несе відповідальність користувач, термін не повинен перевищувати 24 години при температурі від 2 °C до 8 °C, якщо тільки розведення не здійснювалося в контрольованих і валідованих асептичних умовах.

Умови зберігання

Не потребує спеціальних умов зберігання.

Не заморожувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність

Цей лікарський препарат не можна змішувати з іншими лікарськими засобами, окрім зазначених у розділі «Спосіб застосування та дози».

Упаковка

По 1 мл в ампулі із безбарвного скла I гідролітичного класу з маркувальними кільцями і точкою розлому.

По 5 ампул у чарунковій упаковці з полівінілхлоридної плівки.

По 1 або 2 чарункові упаковки разом з інструкцією для медичного застосування в пачці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Виробник, відповідальний за випуск серії:

АТ «Калцекс».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Вул. Крустпілс, 71Е, Рига, LV-1057, Латвія.

Заявник

АТ «Калцекс».

Місцезнаходження заявника.

Вул. Крустпілс, 71Е, Рига, LV-1057, Латвія.

Характеристики

Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/ин.
Дозировка
гиосцина бутилбромид: 20мг/мл
Количество в упаковке
10 шт
Условия продажи
по рецепту
Регистрация
UA/18861/01/01 от 30.07.2021 приказ №1180 от 07.07.2022
Производитель
АТ «Калцекс».
Все товары
Форма выпуска
раствор
Страна происхождения бренда
Латвия
Страна производства
Словаччина

Частые вопросы

Гиосцина бутилбромид Калцекс раствор д/ин. 20 мг/мл по 1 мл №10 в амп. является рецептурным препаратом и отпускается только при наличии рецепта.