Пумпан капли ор. по 50 мл во флак.-кап.

Цены в Украине
от 131.00 до 375.50 грн
в 7732 аптеках

Характеристики

Торговое название
Форма выпуска
капли ор.
Дозировка
калия бикарбонат (Kalіum carbonіcum), боярышника экстракт (Crataegus), наперстянка (Dіgіtalіs), арника горной цветки (Arnіca montana), ландыш обыкновенный (Convallarіa majalіs)
Объём
50 мл
Условия продажи
без рецепта
Регистрация
UA/1973/02/01 от 21.02.2017 приказ №1752 от 18.08.2021
Производитель
Ріхард Біттнер АГ.
Все товары
Форма выпуска
капли
Объём
50 мл
Страна происхождения бренда
Австрия
Страна производства
Австрия
Показать все

Инструкция для Пумпан капли ор. по 50 мл во флак.-кап.

Склад

діючі речовини: 100 мл препарату містить: Crataegus D1 20 мл, Arnica D6 10 мл, Kalium carbonicum D6 10 мл, Digitalis D12 10 мл, Convallaria D12 10 мл;

допоміжна речовина: етанол 43 % (м/м).

1 мл розчину містить 25 крапель.

Лікарська форма

Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора від жовтуватого до червонувато-жовтого кольору рідина.

Фармакотерапевтична група

Комплексний гомеопатичний засіб.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат проявляє антиангінальний, метаболічний, кардіотонічний та антигіпертензивний ефекти. Зменшує адренергічну іннервацію, чинить антиаритмічну, м’яку діуретичну, антиоксидантну та кардіопротекторну дії. Покращує показники ліпідного обміну (рівень холестерину, β-ліпопротеїдів). Впливає на реологічні властивості крові, сприяє зниженню коагуляційних властивостей плазми і нормалізації рівня фібриногену та протромбінового індексу. Препарат нормалізує кровообіг, обмінні процеси та живлення серцевого м’яза, скорочувальну та насосну функції міокарда, сприяє нормалізації підвищеного артеріального тиску, зміцнює стінки судин і чинить антисклеротичну дію.

У комплексному лікуванні Пумпан® знижує частоту та інтенсивність нападів стенокардії, запобігає подальшому розвитку та загостренням хвороб серця. Завдяки комплексній дії включення Пумпану® в базисну серцево-судинну терапію дозволяє скоротити прийом або дози інших серцево-судинних препаратів (нітратів, β-блокаторів, антагоністів кальцію). У пацієнтів з нестабільною стенокардією, у тому числі рефрактерною до базисної терапії, включення Пумпану® у комплексне лікування сприяє стабілізації стану хворого.

Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання

Нейроциркуляторна дистонія; у комплексному лікуванні хронічної ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, дистрофічних змін міокарда, порушень серцевого ритму, серцевої недостатності. 

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих речовин, до рослин родини складноцвітих (таких як ромашка, календула, хризантема) або до допоміжної речовини препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

На даний час немає інформації відносно взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами.

При одночасному застосуванні препарату Пумпан® з іншими серцево-судинними лікарськими засобами прийом або доза препаратів базисної терапії може бути зменшена, але тільки під наглядом лікаря. Рекомендовано дотримуватись 20-хвилинної перерви між прийомом лікарських засобів.

Нездоровий спосіб життя, вживання стимуляторів, неправильне харчування можуть негативно впливати на ефективність гомеопатичних лікарських засобів.

Особливості щодо застосування

При аритміях не слід приймати препарат без консультації з лікарем, оскільки Пумпан® може зменшувати ектопічну активність серця (суправентрикулярна та шлуночкова екстрасистоли), а у деяких пацієнтів інколи можуть відзначатися збільшення суправентрикулярних та шлуночкових екстрасистол.

Пумпан® краплі оральні не слід застосовувати пацієнтам з алкогольною залежністю, оскільки в одній дозі препарату міститься 160 мг спирту.

Вміст спирту слід враховувати також при застосуванні препарату вагітним, жінкам, які годують груддю, дітям та пацієнтам з високим ризиком захворювань печінки та ризиком нападів епілепсії.

На початку лікування препаратом можуть тимчасово загострюватися наявні симптоми захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай не є шкідливою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату потрібно припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування лікарського засобу необхідно припинити.

Довготривале лікування гомеопатичними лікарськими засобами має контролювати лікар з досвідом застосування гомеопатичних препаратів, оскільки можуть виникнути симптоми, які не вказані в інструкції для медичного застосування.

Оскільки Пумпан® містить рослинні та інші природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку, прозорості або кольору розчину, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані щодо застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю відсутні. Доказів будь-якого ризику прийому препарату у період вагітності або годування груддю немає, тому рекомендовано застосовувати препарат у цей період з обережністю, тільки у випадках, якщо, на думку лікаря, очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Лікарський засіб не впливає або має зовсім незначний вплив на здатність керувати транспортними та механічними засобами.

Спосіб застосування та дози

Дорослі (всі терапевтичні показання), діти віком від 12 років (тільки нейроциркуляторна дистонія): 10 крапель препарату, розведеного в невеликій кількості води.

На початку лікування, а також у випадках, що вимагають швидкого послаблення симптомів, рекомендований прийом препарату кожні півгодини-годину до 8 разів на добу до покращання стану, але не більше 3-х діб. Після покращання стану частота прийому повинна бути зменшена до 2-3 разів на добу.

Для досягнення максимального ефекту рекомендується приймати Пумпан® у проміжках між прийомами їжі (за 30 хвилин до або через 1 годину після їди), потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням.

Тривалість курсу лікування ‒ 2-3 місяці. При стабілізації стану можливий перехід на 1-2 разовий підтримуючий прийом.

Діти

Застосування препарату Пумпан® краплі оральні дітям віком до 12 років не рекомендується через недостатню кількість даних.

Застосування препарату Пумпан® краплі оральні дітям віком від 12 років не рекомендується при таких терапевтичних показаннях як серцева недостатність, артеріальна гіпертензія та ішемічна хвороба серця через недостатню кількість даних.

Передозування

Випадків передозування не було зареєстровано.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках в осіб з гіперчутливістю на будь-який компонент препарату можливе виникнення алергічних реакцій.

Спостерігалося підвищення фаз тахікардії і дуже рідко, в основному в нічний час, підвищення фаз брадикардії. Немає достатньо даних для висновку про частоту виникнення побічних реакцій.

Термін придатності

5 років.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Лікарський засіб зберігати у щільно закритому флаконі в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 мл або по 50 мл, або по 100 мл у флаконах-крапельницях із темного скла, у картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Ріхард Біттнер АГ.

Адреса

Оссіахерштрассе 7, А-9560 Фельдкірхен, Австрія.

Особенности приема

Диабетики
разрешено
Водители
разрешено
Дети
с 5-ти лет
Аллергики
с осторожностью
Кормящие мамы
по назначению врача
Взрослые
разрешено
Беременные
по назначению врача

Особенности приема

Диабетики
разрешено
Водители
разрешено
Дети
с 5-ти лет
Аллергики
с осторожностью
Кормящие мамы
по назначению врача
Взрослые
разрешено
Беременные
по назначению врача

Характеристики

Торговое название
Форма выпуска
капли ор.
Дозировка
калия бикарбонат (Kalіum carbonіcum), боярышника экстракт (Crataegus), наперстянка (Dіgіtalіs), арника горной цветки (Arnіca montana), ландыш обыкновенный (Convallarіa majalіs)
Объём
50 мл
Условия продажи
без рецепта
Регистрация
UA/1973/02/01 от 21.02.2017 приказ №1752 от 18.08.2021
Производитель
Ріхард Біттнер АГ.
Все товары
Форма выпуска
капли
Объём
50 мл
Страна происхождения бренда
Австрия
Страна производства
Австрия

Частые вопросы

Цена на Пумпан капли ор. по 50 мл во флак.-кап. начинается от 131.00 грн.
Пумпан капли ор. по 50 мл во флак.-кап. является безрецептурным препаратом и отпускается без рецепта.

Средняя цена по Украине