Траволин капли глаз., р-р 40 мкг/мл по 2.5 мл во флак.-кап.

Цены в Украине
найдено в 0 аптеках других городов

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
капли глаз., р-р
Дозировка
травопрост: 40мкг/мл
Объём
2.5 мл
Условия продажи
по рецепту
АТХ-группа
Регистрация
UA/18489/01/01 от 10.12.2020 приказ №2854 от 10.12.2020
Производитель
ІНДОКО РЕМЕДІЗ ЛІМІТЕДINDOCO REMEDIES LIMITED
Все товары
Форма выпуска
капли
Объём
2,5 мл
Страна происхождения бренда
Германия
Показать все

Инструкция для Траволин капли глаз., р-р 40 мкг/мл по 2.5 мл во флак.-кап.

Склад

діюча речовина: travoprost;

1 мл розчину містить травопросту 40 мкг;

допоміжні речовини: олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована; кислота борна; трометамін; маніт (Е 421); динатрію едетат дигідрат; бензалконію хлорид; кислота хлористоводнева; натрію гідроксид; вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Краплі очні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного до блідо жовтого кольору, вільний від видимих часток.

Фармакотерапевтична група

Засоби для застосування в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів.

Код АТХ S01E E04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Травопрост, аналог F2a простагландину, є його повним селективним агоністом, який має високий ступінь спорідненості з FP рецепторами простагландину, він знижує внутрішньоочний тиск, збільшуючи відтік внутрішньоочної рідини по трабекулярній сітці та увеосклеральним шляхом. Зниження внутрішньоочного тиску у людини розпочинається приблизно через 2 години після застосування препарату, а максимальний ефект досягається через 12 годин. Значне зниження внутрішньоочного тиску при застосуванні одноразової дози може зберігатися протягом більш ніж 24 години.

Вторинна фармакологія

Травопрост значно збільшував приплив крові до диска зорового нерва у кролів після 7 днів місцевого застосування в око (1,4 мікрограм один раз на добу).

Діти

Ефективність застосування препарату дітям віком від 2 місяців до 18 років була продемонстрована у ході 12-тижневого подвійного сліпого клінічного дослідження травопросту у порівнянні з тимололом у 152 пацієнтів з діагностованою очною гіпертензією або дитячою глаукомою. Пацієнти отримували або травопрост 0,004% один раз на день, або тимолол 0,5% (або 0,25% для пацієнтів, віком до 3 років) двічі на день. За первинну точку ефективності приймався показник зміни внутрішньоочного тиску (ВОТ) через 12 тижнів дослідження відносно вихідного показника. Середні значення зниження ВОТ у групах із застосуванням травопросту та тимололу були подібними (див. таблицю 1).

У вікових групах від 3 до 12 років (n=36) та від 12 до 18 років (n=26) через 12 тижнів середнє значення зниження ВОТ у групі травопросту було подібним до середнього значення у групі, де застосовувався тимолол. Через 12 тижнів середнє значення зниження ВОТ у віковій групі від 2 місяців до 3 років, де застосовувався травопрост, становило 1,8 мм рт.ст. та 7,3 мм рт.ст. у групі, де застосовувався тимолол. У групі застосування тимололу показник зниження ВОТ базувався на даних тільки 6 пацієнтів на відміну від 9 пацієнтів у групі застосування травопросту. У 4 пацієнтів із групи застосування травопросту проти 0 пацієнтів у групі застосування тимололу не було релевантного зниження середнього значення ВОТ через 12 тижнів. Дані для дітей віком до 2 місяців відсутні.

Ефект зниження ВОТ спостерігався після другого тижня лікування та постійно підтримувався протягом 12 тижнів дослідження в усіх вікових групах.

Таблиця 1

Порівняння зміни середнього значення ВОТ від вихідного показника (мм рт.ст.) через 12 тижнів

 
 
N
Травопрост, середнє значення
(СП)
 
 
N
Тимолол,
середнє значення
(СП)
 
Середня різницяa
 
 
(95% ДІ)
53
  • 6,4
(1,05)
60
  • 5,8
(0,96)
  • 0,5
(-2,1, 1,0)
СП - стандартна похибка; ДІ - довірчий інтервал.
a Середня різниця при застосуванні травопросту/тимололу. Оцінка базується на середніх значеннях методу найменших квадратів (середньоквадратичних значеннях), отриманих за допомогою статистичної моделі, яка включає в себе корельовані показники ВОТ у одного пацієнта (початковий діагноз та вихідний показник ВОТ враховувались).

Доклінічні дані з безпеки

У ході досліджень офтальмологічної токсичності на мавпах введення травопросту в дозі 0,45 мкг 2 рази на добу спричиняло збільшення очної щілини. Місцеве застосування травопросту в праве око мавп у концентраціях до 0,012 % 2 рази на добу протягом 1 року не призвело до виникнення системної токсичності.

Дослідження токсичного впливу на репродуктивну функцію були проведені на щурах, мишах і кролях при системному способі введення. Результати стосуються активності агоністу FP-рецепторів у матці, пов’язаної із ранньою летальністю ембріона, втратою плода після імплантації, токсичністю для плода. У вагітних щурів системне введення травопросту в дозах, що у 200 разів перевищували терапевтичну дозу, у період органогенезу спричинило збільшення кількості вад розвитку. Низькі рівні радіоактивності вимірювалися в амніотичній рідині і тканинах плода вагітних самок щурів, яким вводили 3Н-травопрост. У ході досліджень репродуктивної функції та розвитку плода виявлено збільшення ризику втрати плода з високим відсотком випадків у самок щурів та мишей (180 пг/мл і 30 пг/мл у плазмі крові відповідно) в дозах, що у 1,2-6 разів перевищували терапевтичну (до 25 пг/мл).

Фармакокінетика.

Абсорбція

Травопрост належить до ефірних проліків. Він абсорбується через рогівку, де ізопропіловий ефір гідролізується до активної вільної кислоти. Дослідження на кролях показали, що пікові концентрації 20 нг/мл вільної кислоти у внутрішньоочній рідині досягаються через 1-2 години після місцевого введення препарату. Концентрації лікарської речовини у внутрішньоочній рідині знижуються з періодом напіввиведення приблизно до 1,5 години.

Розподіл

Після закапування препарату в око здоровим добровольцям виявлено низький системний вплив активної вільної кислоти. Через 10-30 хвилин після введення дози спостерігалися пікові концентрації вільної активної кислоти у плазмі крові на рівні 25 пг/мл або менше. Таким чином, рівні речовини у плазмі крові швидко знижуються протягом 1 години після введення до рівня, нижчого за межі кількісного визначення 10 пг/мл. Через низькі концентрації у плазмі крові і швидке виведення після місцевого застосування, період напіввиведення вільної активної кислоти у людини не визначався.

Метаболізм

Метаболізм є основним шляхом виведення як травопросту, так і активної вільної кислоти. Шляхи системного метаболізму паралельні шляхам метаболізму ендогенного простагландину F2a, які характеризуються відновленням подвійного зв’язку 13-14, окисненням 15-гідроксильної групи і b-окиснювальним розщепленням верхнього бокового ланцюга.

Виведення

Вільна кислота травопросту та його метаболіти головним чином виводяться нирками. Коригування дози для пацієнтів із порушеннями функції печінки від слабо виражених до тяжких, а також для пацієнтів із порушеннями функції нирок від слабо виражених до тяжких (при кліренсі креатиніну нижче 14 мл/хв) не потрібне.

Діти

Фармакокінетичне дослідження у дітей віком від 2 місяців до 18 років після застосування травопросту продемонструвало дуже низьку концентрацію вільної кислоти в плазмі крові, яка становила від менше 10 пг/мл до 54,5 пг/мл, тобто була нижче межі кількісного визначення. У 4 попередніх системних фармакокінетичних дослідженнях у дорослих концентрація вільної кислоти у плазмі крові після застосування травопросту знаходилась у межах від нижче межі кількісного визначення до 52,0 пг/мл. У той час, як більша частина даних демонструвала концентрацію у плазмі нижче межі визначення протягом усіх досліджень, роблячи тим самим статистичні порівняння системного впливу в усіх вікових групах неможливими, загальна тенденція показує, що після місцевого застосування препарату вміст вільної кислоти у плазмі крові є дуже низьким в усіх вікових групах, які оцінювались.

Показання

Для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів з очною гіпертензією або відкритокутовою глаукомою.

Для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у дітей віком від 2 місяців до 18 років з очною гіпертензією або дитячою глаукомою.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Досліджень щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводилося.

Повідомлялося, що у дослідженні специфічної взаємодії in vitro із застосуванням травопросту та препаратів, що містять тіомерсал, жодних доказів преципітації не спостерігалося.

Особливості щодо застосування

Зміна кольору очей

Траволін може поступово змінювати колір очей за рахунок збільшення числа меланосом (пігментних гранул) у меланоцитах. Перед початком лікування пацієнти повинні бути проінформовані щодо можливості необоротної зміни кольору очей. Лікування одного ока може спричинити необоротну гетерохромію. Віддалені ефекти та наслідки довготривалого впливу на меланоцити дотепер невідомі. Зміна кольору райдужної оболонки відбувається повільно і може бути непомітною протягом кількох місяців або навіть років. Цей ефект виявляється переважно у пацієнтів зі змішаним кольором райдужної оболонки (наприклад, блакитно-карий, сіро-карий, зелено-карий або жовто-карий), однак це явище спостерігалося також і у пацієнтів із карими очима. Зазвичай коричнева пігментація навколо зіниці концентрично розповсюджується до периферії райдужної оболонки ураженого ока, однак уся райдужна оболонка або її частини можуть набути більш інтенсивного коричневого кольору. Після припинення лікування подальшого збільшення коричневого пігменту в райдужній оболонці не спостерігалося.

Зміни шкіри повік та періорбітальної ділянки

Повідомлялося про потемніння шкіри повік та/або періорбітальної ділянки у зв’язку із застосуванням травопросту у 0,4 % пацієнтів.

При застосуванні аналогів простагландинів спостерігалися зміни з боку періорбітальної ділянки та шкіри повік, включаючи поглиблення борозни повіки.

Траволін може поступово змінювати структуру вій ока, в яке його застосовують (збільшення довжини, товщини, пігментації та/або кількості вій). Механізм зміни структури вій та віддалені наслідки цієї дії дотепер невідомі.

Повідомлялося, що у дослідженнях на мавпах, препарат травопрост (очні краплі) спричиняє незначне розширення очної щілини. Однак даний ефект не спостерігався при проведенні клінічних досліджень та розглядається як видоспецифічний.

Немає досвіду застосування препарату Траволін при запальних захворюваннях ока, при неоваскулярній глаукомі, закритокутовій глаукомі, вузькокутовій або вродженій глаукомі. Досвід застосування при захворюваннях очей, спричинених порушеннями функції щитовидної залози, при відкритокутовій глаукомі у пацієнтів із псевдофакією, при пігментній або псевдоексфоліативній глаукомі обмежений. Таким чином, Траволін слід з обережністю призначати пацієнтам з активними проявами інфекції ока.

Пацієнти з афакією

Під час лікування аналогами простагландинів F зафіксовано виникнення набряку макули.

Рекомендується з обережністю призначати Траволін хворим з афакією, псевдофакією та з розривом задньої капсули кришталика або передньокамерними лінзами, а також для лікування пацієнтів із факторами ризику розвитку цистоїдного макулярного набряку.

Ірит/увеїт

Траволін слід з обережністю призначати пацієнтам з активними проявами інфекції ока, а також з відомими факторами ризику розвитку іриту/увеїту.

Контакт зі шкірою

Слід уникати контакту препарату Траволін зі шкірою, оскільки у дослідженнях на тваринах, було продемонстровано трансдермальну абсорбцію травопросту.

Простагландини та їх аналоги є біологічно активними речовинами, які можуть абсорбуватися через шкіру. Тому вагітні жінки або жінки, які мають намір завагітніти, повинні дотримуватися відповідних застережних заходів, щоб запобігти прямому впливу вмісту флакона. При випадковому потраплянні значної кількості розчину необхідно негайно ретельно промити уражену ділянку.

Контактні лінзи

Необхідно уникати контакту з м’якими контактними лінзами. Слід знімати контактні лінзи перед закапуванням препарату та одягати не раніше ніж через 15 хвилин після закапування. Траволін містить консервант бензалконію хлорид, який знебарвлює м’які контактні лінзи.

Допоміжні речовини

Траволін містить консервант бензалконію хлорид, який може викликати подразнення очей. Препарат містить олію рицинову поліетоксильовану гідрогенізовану, яка може призвести до виникнення шкірних реакцій.

Діти

Дані щодо ефективності та безпеки застосування препарату пацієнтам віком від 2 місяців до 3 років (9 пацієнтів) обмежені (див. розділ «Фармакологічні властивості»). Для дітей віком до 2 місяців дані відсутні.

Для дітей віком до 3 років з первинною вродженою глаукомою першою лінією лікування залишаються хірургічні втручання (наприклад, трабекулотомія/гоніотомія).

Дані довготривалих досліджень щодо безпеки застосування дітям відсутні.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Жінки репродуктивного віку/контрацепція

Траволін не слід застосовувати жінкам репродуктивного віку, які не користуються контрацептивними засобами (див. розділ «Фармакологічні властивості»).

Вагітність

Травопрост чинить шкідливу фармакологічну дію на вагітних та/або плід/новонароджену дитину. Траволін не слід застосовувати у період вагітності без очевидної необхідності.

Годування груддю

Невідомо, чи проникає травопрост з очних крапель у грудне молоко. Дослідження на тваринах показали, що травопрост і його метаболіти здатні проникати в грудне молоко, тому застосовувати Траволін у період годування груддю не рекомендується.

Репродуктивна функція

Немає даних стосовно впливу препарату Траволін на репродуктивну функцію людини. Дослідження на тваринах продемонстрували, що травопрост у дозі, що в 250 раз перевищувала максимальну рекомендовану дозу для офтальмологічного застосування, не чинить шкідливого впливу на репродуктивну функцію.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Як і при застосуванні будь-яких очних крапель, тимчасове затуманення зору або інші візуальні розлади можуть вплинути на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає одразу після закапування, необхідно зачекати, поки зір не проясниться, перед тим як керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Тільки для офтальмологічного застосування.

Застосування для лікування дорослих, включаючи пацієнтів літнього віку

По 1 краплі Траволіну в кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 1 раз на добу. Оптимальний ефект досягається при введенні дози ввечері.

Після закапування рекомендується затиснути носослізний канал або злегка закрити повіки. Це знижує системну абсорбцію лікарських засобів, введених в око, що може зменшити ймовірність виникнення системних побічних ефектів.

Якщо застосовується більше одного офтальмологічного засобу для місцевого застосування, інтервал між їхнім застосуванням повинен становити не менше 5 хвилин.

Якщо дозу пропущено, лікування необхідно продовжити з наступної запланованої дози. Добова доза не повинна перевищувати 1 краплі в уражене око (очі) 1 раз на добу.

Якщо відбувається заміна іншого офтальмологічного антиглаукомного засобу на Траволін, застосування іншого препарату слід припинити і наступного дня розпочати застосування Траволіну.

Застосування при порушеннях функції печінки та нирок

Немає необхідності у коригуванні дози.

Пацієнтам, які носять контактні лінзи, див. розділ «Особливості застосування».

Щоб попередити контамінацію кінчика крапельниці та розчину, необхідно бути обережним та не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці.

Діти

Траволін можна застосовувати дітям віком від 2 місяців до 18 років за тією самою схемою дозування, що і дорослим. Однак дані щодо вікової групи від 2 місяців до 3 років (9 пацієнтів) обмежені (див. розділ «Фармакологічні властивості»).

Через відсутність даних безпека та ефективність застосування препарату Траволін дітям віком до 2 місяців не встановлені.

Передозування

Не було повідомлень про випадки передозування. Місцеве передозування навряд чи призведе до виникнення токсичного ефекту або буде пов’язане з ним. При місцевому передозуванні препаратом Траволін слід промити око (очі) теплою водою. У разі випадкового проковтування препарату проводять симптоматичну та підтримуючу терапію.

Побічні ефекти

Короткий огляд даних з безпеки.

Найчастішими побічними реакціями є гіперемія ока і гіперпігментація райдужної оболонки, які спостерігалися приблизно у 20 % та 6 % пацієнтів відповідно.

Перелік побічних реакцій представлений у таблиці 2.

Нижченаведені побічні реакції класифікувалися наступним чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до <1/100), рідко (≥ 1/10000 до <1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (неможливо оцінити частоту їх виникнення за наявними даними). У межах кожної групи побічні ефекти зазначені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

Таблиця 2.

Система органів
Частота
Побічні реакції
Інфекції та інвазії
рідко
герпетичний кератит
З боку імунної системи
нечасто
гіперчутливість, сезонна алергія
Психічні розлади
частота невідома
депресія, відчуття тривожності, безсоння
З боку нервової системи
нечасто
 
рідко
головний біль;
 
запаморочення, порушення поля зору, дисгевзія
З боку органів зору
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
дуже часто
 
часто
 
 
 
нечасто
 
 
 
 
 
 
 
 
 
рідко
 
 
 
 
 
 
 
 
частота невідома
гіперемія ока;
 
гіперпігментація райдужної оболонки ока, біль в оці, відчуття дискомфорту в оці, сухість ока, свербіж ока, подразнення ока;
 
ерозія рогівки, увеїт, ірит, запалення у передній камері ока, кератит, точковий кератит, світлобоязнь, виділення з ока, блефарит, еритема повік, періорбітальний набряк, свербіж повік, зниження гостроти зору, затуманення зору, підвищена сльозотеча, кон’юнктивіт, ектропіон, катаракта, утворення лусочок по краях повік, ріст вій;
 
іридоцикліт, простий герпес, запалення ока, фотопсія, екзема повік, набряк кон’юнктиви, виникнення ореолу навколо джерела світла, фолікули кон’юнктиви, гіпестезія ока, трихіаз, мейбомеїт, пігментація передньої камери, мідріаз, астенопія, гіперпігментація вій, потовщення вій;
 
макулярний набряк, періорбітопатія/ поглиблення борозни навколо повік
З боку органів слуху та рівноваги
частота невідома
вертиго, шум у вухах
З боку серця
нечасто
 
рідко
 
 
частота невідома
прискорене серцебиття;
 
нерегулярність серцевого ритму,
зниження частоти серцевих скорочень;
 
біль у грудній клітці, брадикардія, тахікардія, аритмія
З боку судинної системи
рідко
зниження діастолічного артеріального тиску, підвищення систолічного артеріального тиску, артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія
З боку респіраторної системи, торакальні та медіастинальні порушення
нечасто
 
 
рідко
 
 
 
частота невідома
кашель, закладання носа, подразнення горла;
 
диспное, астма, респіраторні порушення, біль у глотці, дисфонія, алергічний риніт, сухість носа;
 
загострення астми, носова кровотеча
З боку шлунково-кишкового тракту
рідко
 
 
 
частота невідома
загострення пептичної виразки, розлади шлунково-кишкового тракту, запор, сухість у роті;
 
діарея, біль у шлунку, нудота, блювання
З боку шкіри та підшкірних тканин
нечасто
 
 
 
рідко
 
 
 
частота невідома
гіперпігментація шкіри (навколо ока), знебарвлення шкіри, порушення структури волосся, гіпертрихоз;
 
алергічний дерматит, контактний дерматит, еритема, висип, зміни кольору волосся, мадароз;
 
свербіж, аномальний ріст волосся
З боку м’язово-скелетної системи,
сполучної тканини, кісток
рідко
 
 
м’язово-скелетний біль, артралгія
 
 
З боку нирок та сечовивідних шляхів
частота невідома
дизурія, нетримання сечі
Порушення загального характеру та стани, пов’язані з місцем введення
рідко
астенія
Лабораторні дослідження
частота невідома
підвищення рівня простат-специфічного антигену

Діти

За результатами 3-місячного дослідження 3 фази та 7-денного дослідження фармакокінетичних властивостей із залученням 102 дітей, яким застосовували препарат травопрост (очні краплі), тип та характеристика побічних реакцій, про які повідомлялося, були подібними до тих, які спостерігалися у дорослих пацієнтів. Короткотривалі профілі безпеки у різних підгрупах дітей були також подібними до дорослих (див. розділ «Фармакологічні властивості»). Найчастішими побічними реакціями, про які повідомлялося у дітей, були: гіперемія ока (16,9%) та ріст вій (6,5%). У подібному 3-місячному дослідженні у дорослих пацієнтів, ці побічні реакції виникали з частотою 11,4% та 0,0%, відповідно.

Додаткові побічні реакції, про які повідомлялося у дітей, які брали участь у 3-місячному дослідженні (n=77), включали в себе еритему повік, кератит, підвищене сльозовиділення та фотофобію і реєструвались як поодинокі випадки з частотою виникнення 1,3% порівняно з 0,0% тих, що спостерігалися у дорослих пацієнтів у подібному дослідженні (n=185).

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення «користь/ризик» для лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про усі підозрювані побічні реакції згідно чинного законодавства.

Термін придатності

2 роки.

Термін зберігання після першого відкриття флакона – 4 тижні.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 2,5 мл у флаконі-крапельниці із поліетилену низької щільності з кришечкою із поліпропілену білого кольору. По 1 флакону-крапельниці у проміжній упаковці, що вкладається у картонну коробку.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ІНДОКО РЕМЕДІЗ ЛІМІТЕД

INDOCO REMEDIES LIMITED

Адреса

Гледстоун Хауз, 77-79 Хай Стріт, Егам ТВ20 9ГИ, Суррей, Велика Британія

Gladstone House, 77-79 High Street, Egham TW20 9HY, Surrey, United Kingdom

Заявник

М.БІОТЕК ЛІМІТЕД

M.BIOTECH LIMITED

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
капли глаз., р-р
Дозировка
травопрост: 40мкг/мл
Объём
2.5 мл
Условия продажи
по рецепту
АТХ-группа
Регистрация
UA/18489/01/01 от 10.12.2020 приказ №2854 от 10.12.2020
Производитель
ІНДОКО РЕМЕДІЗ ЛІМІТЕДINDOCO REMEDIES LIMITED
Все товары
Форма выпуска
капли
Объём
2,5 мл
Страна происхождения бренда
Германия

Частые вопросы

Траволин капли глаз., р-р 40 мкг/мл по 2.5 мл во флак.-кап. является рецептурным препаратом и отпускается только при наличии рецепта.