Травопрост-Фарматен капли глаз., р-р 40 мкг/мл по 2.5 мл №1 во флак.-кап.

Цены в Украине
Нет в наличии в Украине
найдено в 0 аптеках других городов

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
капли глаз., р-р
Дозировка
травопрост: 40мкг/мл
Количество в упаковке
1
Условия продажи
по рецепту
Фармгруппа
Противоглаукомные препараты и миотические средства. Аналоги простагландинов.
АТХ-группа
Регистрация
UA/18838/01/01 от 08.07.2021 приказ №1389 от 08.07.2021
Производитель
Фарматен С.А./ Pharmathen S.A.;Балканфарма-Разград АД / Balkanpharma-Razgrad AD
Все товары
Страна происхождения бренда
Греция
Страна производства
Греция
Показать все

Инструкция для Травопрост-Фарматен капли глаз., р-р 40 мкг/мл по 2.5 мл №1 во флак.-кап.

Склад

діюча речовина: травопрост;

1 мл розчину містить 40 мкг травопросту;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, макроголу гліцерилгідроксистеарат 40, трометамол, динатрію едетат, кислота борна, маніт (Е 421), натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Краплі очні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний водний розчин.

Фармакотерапевтична група

Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів.

Код АТХ S01E Е04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Травопрост, аналог простагландину F2a, є його повним селективним агоністом, який має високий ступінь спорідненості з рецепторами простагландину FP, він знижує внутрішньоочний тиск, збільшуючи відтік внутрішньоочної рідини по трабекулярній сітці та увеосклеральним шляхом. Зниження внутрішньоочного тиску у людини розпочинається приблизно через 2 години після застосування препарату, а максимальний ефект досягається через 12 годин. Значне зниження внутрішньоочного тиску при застосуванні одноразової дози може зберігатися протягом більше ніж 24 годин.

Дані щодо застосування травопросту в комбінації з 0,5 % розчином тимололу і обмежені дані щодо застосування в комбінації з 0,2 % розчином бримонідину свідчать про додаткову дію травопросту при його застосуванні з цими антиглаукомними препаратами. Клінічних даних щодо супутнього застосування травопросту з іншими офтальмологічними гіпотензивними лікарськими засобами немає.

Діти

Ефективність застосування очних крапель травопросту дітям віком від 2 місяців до 18 років була продемонстрована у ході 12-тижневого подвійно сліпого клінічного дослідження у порівнянні з тимололом у 152 пацієнтів з діагностованою очною гіпертензією або дитячою глаукомою. Пацієнти отримували або травопрост 0,004 % один раз на день, або тимолол 0,5 % (або 0,25 % для пацієнтів віком до 3 років) двічі на день. За первинну точку ефективності приймався показник зміни внутрішньоочного тиску (ВОТ) через 12 тижнів дослідження відносно вихідного показника. Середні значення зниження ВОТ у групах із застосуванням травопросту та тимололу були подібними.

У вікових групах від 3 до 12 років (n=36) та від 12 до 18 років (n=26) через 12 тижнів середнє значення зниження ВОТ у групі травопросту було подібним до середнього значення у групі, де застосовувався тимолол. Через 12 тижнів середнє значення зниження ВОТ у віковій групі від 2 місяців до 3 років, де застосовувався травопрост, становило 1,8 мм рт.ст. та 7,3 мм рт.ст. у групі, де застосовувався тимолол. У групі застосування тимололу показник зниження ВОТ базувався на даних тільки 6 пацієнтів на відміну від 9 пацієнтів у групі застосування травопросту. У 4 пацієнтів із групи застосування травопросту проти 0 пацієнтів у групі застосування тимололу не було релевантного зниження середнього значення ВОТ через 12 тижнів. Дані для дітей віком до 2 місяців відсутні.

Ефект зниження ВОТ спостерігався після другого тижня лікування та постійно підтримувався протягом 12 тижнів дослідження в усіх вікових групах.

Фармакокінетика.

Травопрост належить до ефірних проліків. Він абсорбується через рогівку, де ізопропіловий ефір гідролізується до активної вільної кислоти. Дослідження на кролях показали, що максимальна концентрація вільної кислоти 20 нг/мл у внутрішньоочній рідині досягається через 1−2 години після місцевого застосування травопросту. Концентрація травопросту у внутрішньоочній рідині знижується з періодом напіввиведення приблизно 1,5 години.

Після закапування очних крапель травопросту в око здоровим добровольцям виявлено низький системний вплив активної вільної кислоти. Через 10−30 хвилин після введення дози спостерігалися максимальні концентрації вільної активної кислоти у плазмі крові на рівні 25 пг/мл або менше. Таким чином, рівень цієї речовини у плазмі крові швидко знижується протягом 1 години після введення до рівня, нижчого за межу кількісного визначення 10 пг/мл. Через низьку концентрацію у плазмі крові і швидке виведення після місцевого застосування період напіввиведення вільної активної кислоти у людини не визначався.

Метаболізм є основним шляхом виведення як травопросту, так і активної вільної кислоти. Шляхи системного метаболізму паралельні шляхам метаболізму ендогенного простагландину F2a, які характеризуються відновленням подвійного зв’язку 13−14, окисленням 15-гідроксильної групи і b-окиснювальним розщепленням верхнього бічного ланцюга.

Вільна кислота травопросту та її метаболіти головним чином виводяться нирками. Застосування очних крапель травопросту досліджувалося у пацієнтів із порушеннями функції печінки (від легких до тяжких), а також у пацієнтів із порушеннями функції нирок (від легких до тяжких, у яких кліренс креатиніну нижче 14 мл/хв). Коригувати дозу таким пацієнтам немає необхідності.

Діти

Фармакокінетичне дослідження у дітей віком від 2 місяців до 18 років після застосування травопросту продемонструвало дуже низьку концентрацію вільної кислоти в плазмі крові, яка становила від < 10 пг/мл до 54,5 пг/мл, тобто була нижче межі кількісного визначення. У 4 попередніх системних фармакокінетичних дослідженнях у дорослих концентрація вільної кислоти у плазмі крові після застосування травопросту знаходилась у межах від нижче межі кількісного визначення до 52,0 пг/мл. Загалом концентрація травопросту у плазмі була нижче межі визначення протягом усіх досліджень, унеможливлюючи тим самим статистичні порівняння системного впливу в усіх вікових групах. Після місцевого застосування очних крапель травопросту вміст вільної кислоти у плазмі крові був дуже низьким в усіх вікових групах, які оцінювались.

Показання

Для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів з очною гіпертензією або відкритокутовою глаукомою.

Для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у дітей віком від 2 місяців до 18 років з очною гіпертензією або дитячою глаукомою.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Дослідження щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводили.

Дослідження специфічної взаємодії in vitro проводили із застосуванням травопросту та препаратів, що містять тіомерсал. Жодних доказів преципітації не спостерігалося.

Особливості щодо застосування

Травопрост може поступово змінювати колір очей за рахунок збільшення кількості меланосом (пігментних гранул) у меланоцитах. Перед початком лікування пацієнти повинні бути поінформовані про те, що можлива необоротна зміна кольору очей. Лікування одного ока може призвести до незворотної гетерохромії. Віддалені ефекти та наслідки довготривалого впливу на меланоцити на цей час невідомі. Зміна кольору райдужної оболонки відбувається повільно і може бути непомітною протягом кількох місяців або навіть років. Зміна кольору ока частіше спостерігалась у пацієнтів зі змішаним кольором райдужної оболонки, тобто блакитно-карим, сіро-карим, жовто-карим і зелено-карим; однак це явище спостерігалося також і у пацієнтів із карими очима. Як правило, коричнева пігментація навколо зіниці концентрично розповсюджується до периферії райдужної оболонки ураженого ока, однак вся райдужна оболонка або її частини можуть набути більш інтенсивного коричневого кольору. Після припинення лікування подальшого збільшення коричневого пігменту в райдужній оболонці не спостерігалося.

У контрольованих клінічних дослідженнях повідомлялося про 0,4 % пацієнтів, у яких відбулося потемніння шкіри повік та/або періорбітальної ділянки у зв’язку із застосуванням препарату травопросту. При застосуванні аналогів простагландинів спостерігалися зміни періорбітальної ділянки та шкіри повік, включаючи поглиблення борозни повіки.

Травопрост може поступово змінювати структуру вій ока, в яке застосовується; під час клінічних досліджень такі зміни спостерігалися приблизно у половини пацієнтів та включали збільшення довжини, товщини, пігментації та/або кількості вій. Механізм зміни структури вій та віддалені наслідки такої дії на цей час невідомі.

У дослідженнях на тваринах травопрост спричиняв незначне розширення очної щілини. Однак цей ефект не спостерігався під час клінічних досліджень та розглядається як видоспецифічний.

Немає досвіду застосування травопросту при запальних захворюваннях ока, при неоваскулярній глаукомі, закритокутовій глаукомі, вузькокутовій або вродженій глаукомі, і є лише обмежений досвід застосування при захворюваннях очей, спричинених порушеннями функцій щитовидної залози, при відкритокутовій глаукомі у пацієнтів із псевдофакією, при пігментній або псевдоексфоліативній глаукомі. Таким чином, травопрост слід з обережністю призначати пацієнтам з активними внутрішньоочними запаленнями.

Під час лікування аналогами простагландинів F2a повідомлялося про виникнення набряку макули. Рекомендується з обережністю призначати травопрост хворим з афакією, псевдофакією з розривом задньої капсули кришталика або передньокамерними лінзами, а також якщо є ризик розвитку цистоїдного макулярного набряку.

Травопрост слід з обережністю призначати пацієнтам з відомими сприятливими факторами ризику розвитку іриту/увеїту.

Слід уникати контакту препарату зі шкірою, оскільки у дослідженнях на кролях була продемонстрована трансдермальна абсорбція травопросту.

Простагландини та їх аналоги є біологічно активними речовинами, які можуть абсорбуватися через шкіру. Тому вагітним жінкам та жінкам, які мають намір завагітніти, слід дотримуватися відповідних застережень, щоб запобігти безпосередньому контакту препарату зі шкірою. При випадковому потраплянні істотної кількості вмісту флакона на шкіру необхідно негайно ретельно промити уражену ділянку.

Пацієнтів слід поінформувати, що вони повинні знімати контактні лінзи перед застосуванням препарату і вставляти їх знову не раніше ніж через 15 хвилин після закапування.

Повідомлялось, що бензалконію хлорид – консервант, який широко застосовується в офтальмологічних препаратах, – спричиняє поверхневу точкову кератопатію та/або токсичну виразкову кератопатію. Оскільки Травопрост-Фарматен містить бензалконію хлорид, при частому або тривалому застосуванні препарату необхідний ретельний моніторинг лікування.

Травопрост-Фарматен містить бензалконію хлорид, який може спричиняти подразнення очей і знебарвлення м’яких контактних лінз. Слід уникати контакту препарату з м’якими контактними лінзами.

Травопрост-Фарматен містить макроголу гліцерилгідроксистеарат 40, який може спричиняти шкірні реакції.

Діти

Дані щодо ефективності та безпеки застосування препарату пацієнтам віком від 2 місяців до 3 років (9 пацієнтів) обмежені (див. розділ «Фармакологічні властивості»). Дані щодо дітей віком до 2 місяців відсутні.

Для дітей віком до 3 років з первинною вродженою глаукомою першою лінією лікування залишаються хірургічні втручання (наприклад, трабекулотомія/гоніотомія).

Дані довготривалих досліджень щодо безпеки застосування дітям відсутні.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Жінки репродуктивного віку/контрацепція

Травопрост не слід застосовувати жінкам репродуктивного віку, які не користуються контрацептивними засобами.

Вагітність

Травопрост чинить шкідливу фармакологічну дію на вагітних та/або плід / новонароджену дитину. Препарат не слід застосовувати у період вагітності без очевидної необхідності.

Годування груддю

Невідомо, чи проникає травопрост з очних крапель у грудне молоко. Дослідження на тваринах показали, що травопрост і його метаболіти здатні проникати у грудне молоко, тому застосовувати препарат у період годування груддю не рекомендується.

Репродуктивна функція

Немає даних стосовно впливу травопросту на репродуктивну функцію людини. Дослідження на тваринах продемонстрували, що травопрост у дозі, що в 250 разів перевищувала максимальну рекомендовану дозу для офтальмологічного застосування, не чинить шкідливого впливу на репродуктивну функцію.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не має або має незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами, однак, як і при застосуванні будь-яких очних крапель, тимчасове затуманення зору або інші візуальні розлади можуть вплинути на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Якщо після закапування виникає затуманення зору, пацієнт повинен зачекати, поки зір не проясниться, перш ніж керувати автомобілем або працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози

Для офтальмологічного застосування.

Застосування для лікування дорослих, включаючи пацієнтів літнього віку

Закапують по 1 краплі препарату у кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 1 раз на добу. Оптимальний ефект досягається при закапуванні дози ввечері.

Після закапування рекомендується затиснути носослізний канал або злегка закрити повіки. Це знижує системну абсорбцію і, як наслідок, зменшує імовірність виникнення системних побічних реакцій.

При одночасному застосуванні кількох місцевих офтальмологічних препаратів слід витримувати щонайменше 5-хвилинний інтервал між закапуваннями.

Якщо прийом дози пропущено, лікування слід продовжити з наступної запланованої дози. Доза не повинна перевищувати 1 краплі препарату в уражене око (очі) 1 раз на добу.

Якщо відбувається заміна іншого офтальмологічного антиглаукомного засобу на Травопрост-Фарматен, застосування іншого препарату слід припинити і наступного дня розпочати застосування препарату Травопрост-Фарматен.

Застосування при порушеннях функції печінки та нирок

Застосування очних крапель травопросту було досліджено у пацієнтів із порушеннями функції печінки (від легких до тяжких), а також у пацієнтів із порушеннями функції нирок (від легких до тяжких, у яких кліренс креатиніну нижче 14 мл/хв). Немає необхідності в коригуванні дози таким пацієнтам.

Якщо пацієнт носить контактні лінзи, див. розділ «Особливості застосування».

Безпосередньо перед першим застосуванням слід зняти верхню захисну обгортку з флакона-крапельниці. Щоб запобігти контамінації наконечника крапельниці та розчину очних крапель, слід бути обережним і не торкатися наконечником повік, прилеглих ділянок та інших поверхонь.

Діти.

Очні краплі травопросту можна застосовувати дітям віком від 2 місяців до 18 років за тією самою схемою дозування, що і дорослим. Однак дані щодо вікової групи від 2 місяців до 3 років (9 пацієнтів) обмежені (див. розділ «Фармакологічні властивості»).

Безпека та ефективність застосування очних крапель травопросту дітям віком до 2 місяців не встановлені. Дані відсутні.

Передозування

Не було повідомлень про будь-які випадки передозування. Місцеве передозування малоймовірне і навряд чи може призводити до проявів токсичності. При місцевому передозуванні травопросту слід промити око (очі) теплою водою. У разі випадкового ковтання препарату слід провести симптоматичну та підтримувальну терапію.

Побічні ефекти

Найчастішими побічними реакціями, які спостерігалися у клінічних дослідженнях очних крапель травопросту, були гіперемія ока і гіперпігментація райдужної оболонки.

Побічні реакції, які спостерігались при застосуванні очних крапель травопросту, перелічені нижче за системами органів.

З боку імунної системи: гіперчутливість, сезонна алергія.

Психічні розлади: депресія, відчуття тривожності, безсоння.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, дефекти поля зору, дисгевзія.

Офтальмологічні порушення: гіперемія ока, гіперпігментація райдужної оболонки ока, біль в оці, відчуття дискомфорту в оці, сухість ока, свербіж ока, подразнення ока, ерозія рогівки, увеїт, ірит, запалення у передній камері ока, кератит, точковий кератит, світлобоязнь, виділення з ока, блефарит, еритема повік, періорбітальний набряк, свербіж повік, зниження гостроти зору, затуманення зору, підвищена сльозотеча, кон’юнктивіт, ектропіон, катаракта, утворення лусочок по краях повік, ріст вій, іридоцикліт, простий герпес, запалення ока, фотопсія, екзема повік, набряк кон’юнктиви, виникнення ореолу навколо джерела світла, фолікули кон’юнктиви, гіпестезія ока, трихіаз, мейбомеїт, пігментація передньої камери, мідріаз, астенопія, гіперпігментація вій, потовщення вій, макулярний набряк, періорбітопатія/поглиблення борозни навколо повік. 

З боку органу слуху та рівноваги: вертиго, шум у вухах.

З боку серця: прискорене серцебиття, нерегулярність серцевого ритму, зниження частоти серцевих скорочень, біль у грудній клітці, брадикардія, тахікардія, аритмія.

З боку судинної системи: зниження діастолічного артеріального тиску, підвищення систолічного артеріального тиску, гіпотензія, гіпертензія.

З боку респіраторної системи, грудної клітки та середостіння: кашель, закладення носа, подразнення горла, задишка, астма, респіраторні порушення, біль у глотці, дисфонія, алергічний риніт, сухість у носі, загострення астми, носова кровотеча.

З боку шлунково-кишкового тракту: загострення пептичної виразки, розлади шлунково-кишкового тракту, запор, сухість у роті, діарея, біль у шлунку, нудота, блювання.

З боку шкіри та підшкірної тканини: гіперпігментація шкіри (навколо ока), знебарвлення шкіри, порушення структури волосся, гіпертрихоз, алергічний дерматит, контактний дерматит, еритема, висип, зміна кольору волосся, мадароз, свербіж, аномальний ріст волосся.

З боку м’язово-скелетної системи та сполучної тканини: м’язово-скелетний біль, артралгія.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: дизурія, нетримання сечі.

Загальні розлади та реакції у місці введення: астенія.

Лабораторні дослідження: підвищення рівня ПСА (простат-специфічного антигену).

Діти

За результатами клінічних досліджень застосування очних крапель травопросту в педіатричній практиці, тип та характеристика побічних реакцій, про які повідомлялося, були подібними до тих, які спостерігалися у дорослих пацієнтів. Профілі безпеки при короткочасному застосуванні у різних підгрупах дітей були також подібними до дорослих. Найчастішими побічними реакціями, які виникали у дітей, були гіперемія ока та ріст вій. Крім того, у дітей спостерігали еритему повік, кератит, підвищене сльозовиділення та фотофобію.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Застосовувати не більше 4 тижнів після першого відкриття флакона.

Умови зберігання

Спеціальні умови зберігання препарату не передбачені.

Перед першим відкриванням зберігати флакон у зовнішній обгортці для захисту від вологи.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 2,5 мл розчину крапель очних у флаконах-крапельницях, закритих ковпачками з контролем першого розкривання та вміщених у багатошарову обгортку. По 1 флакону-крапельниці у багатошаровій обгортці у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Фарматен С.А. / Pharmathen S.A.;

Балканфарма-Разград АД / Balkanpharma-Razgrad AD

Місцезнаходження виробників та їхні адреси місця провадження діяльності.

Дервенакіон 6, Палліні Аттика 15351, Греція / Dervenakion 6, Pallini Attiki 15351, Greece;

Бул. Апрілско вастаніє 68, Разград 7200, Болгарія / 68 Aprilsko vastanie Blvd., Razgrad 7200, Bulgaria.

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
капли глаз., р-р
Дозировка
травопрост: 40мкг/мл
Количество в упаковке
1
Условия продажи
по рецепту
Фармгруппа
Противоглаукомные препараты и миотические средства. Аналоги простагландинов.
АТХ-группа
Регистрация
UA/18838/01/01 от 08.07.2021 приказ №1389 от 08.07.2021
Производитель
Фарматен С.А./ Pharmathen S.A.;Балканфарма-Разград АД / Balkanpharma-Razgrad AD
Все товары
Страна происхождения бренда
Греция
Страна производства
Греция