Хлоргексидин раствор д/наруж. прим. 0.05 % по 200 мл во флак.

Цены в Украине
от 16.42 до 48.00 грн
в 1918 аптеках

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/наруж. прим.
Дозировка
хлоргексидин
Объём
200 мл
Условия продажи
без рецепта
Регистрация
UA/18239/01/01 от 04.08.2020 приказ №2797 от 16.12.2021
Производитель
ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».
Все товары
Форма выпуска
раствор
Объём
200 мл
Страна происхождения бренда
Украина
Страна производства
Украина
Показать все

Инструкция для Хлоргексидин раствор д/наруж. прим. 0.05 % по 200 мл во флак.

Склад

діюча речовина: хлоргексидину біглюконат;

100 мл розчину містять розчину хлоргексидину біглюконату 20 % ‒ 0,25 мл;

допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина без запаху.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби.

Код АТХ D08А С02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Хлоргексидину біглюконат є катіонним бігуанідом. Хлоргексидин має аміногрупи клітинних білків. Проникає у внутрішньоклітинні мембрани бактеріальних клітин, осідає на цитоплазмі і змінює функцію мембрани, перешкоджаючи споживанню кисню, що спричиняє зниження рівня аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) і загибель клітин. Руйнує ДНК і порушує синтез ДНК у мікроорганізмів. Забезпечує тривалу персистентну антимікробну активність, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів як мінімум протягом 6 годин після застосування препарату.

Хлоргексидину біглюконат чинить швидку та виражену дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії (Treponema pallidum, Chlamidia spp., Ureaplasma spp., Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis, Bacteroides fragilis), найпростіші (Trichomonas vaginalis), віруси (Herpes virus). У присутності крові та інших органічних субстанцій антимікробна активність хлоргексидину біглюконату не знижується.

Фармакокінетика.

Через інтактну шкіру не проникає. Практично не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Після випадкового проковтування 300 мг максимальна концентрація досягається через 30 хвилин і становить 0,206 мкг/л. Виводиться здебільшого з каловими масами (90 %), менше 1 % виділяється нирками.

Показання

Для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес).

Для дезінфекції гнійних ран, інфікованих опікових поверхонь; для лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок у хірургії, акушерстві, гінекології, урології (уретрити, уретропростатити), стоматології (полоскання та зрошування ‒ гінгівіт, стоматит, афти, парадонтит, альвеоліт).

Для дезінфекції мікротравм (ран, подряпин, опіків).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. Схильність до алергічних реакцій та алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри.

Не рекомендується застосовувати для обробки кон’юнктиви і промивання порожнин, на рани з великою поверхнею, при операціях у ділянках центральної нервової системи і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Для уникнення розвитку дерматиту одночасно застосовувати хлоргексидин і препарати йоду не бажано.

Хлоргексидину біглюконат є катіонною речовиною та несумісний з милом та іншими аніонними речовинами (сапоніни, натрію лаурилсульфат, натрію карбоксиметилцелюлоза, колоїди, гуміарабік).

Сумісний з препаратами, що містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).

Етанол посилює дію лікарського засобу.

У концентрації 0,05 % хлоргексидину біглюконат несумісний з боратами, карбонатами, хлоридами, цитратами, фосфатами, сульфатами, оскільки утворюються важкорозчинні осади.

Особливості щодо застосування

Слід уникати потрапляння лікарського засобу всередину рани пацієнтам із відкритою черепно-мозковою травмою, ушкодженням спинного мозку, перфорацією барабанної перетинки. При потраплянні розчину на слизові оболонки ока їх слід швидко та ретельно промити водою. Потрапляння гіпохлоридних вибілювальних речовин на тканини, що раніше перебували у контакті з препаратами, які містять хлоргексидин, може сприяти появі на них плям коричневого кольору. Бактерицидна дія препарату посилюється з підвищенням температури. При температурі вище 100 °С хлоргексидину біглюконат частково розкладається.

Препарат практично не абсорбується у шлунку. при випадковому проковтуванні засобу слід промити шлунок, використовуючи сире молоко, сире яйце, желатин. У разі необхідності проводити симптоматичну терапію.

Не розводити жорсткою водою. Можна стерилізувати в автоклаві при температурі 116 ºС протягом 30 хв. Не стерилізувати за допомогою іонізуючого випромінювання.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу ‒ це може зашкодити здоров’ю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю лікарський засіб застосовувати лише тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини. Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб тільки для зовнішнього застосування.

Перед застосуванням препарату з метою профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, слід спорожнити сечовий міхур, вимити руки та статеві органи. Після цього слід зняти кришку, натиснути на стінки флакона та струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. У зовнішній отвір уретри слід ввести носик насадки, щільно притиснути його рукою до сечоводу та видавити 2–3 мл розчину (для чоловіків) або 1–2 мл розчину (для жінок; у піхву ‒ 5–10 мл). Потім, не розтуляючи пальців, витягнути насадку з уретри, а розчин утримувати протягом 2–3 хвилин. Розчином, що залишився, жінкам обприскати вагіну. Після процедури рекомендується не опорожняти сечовий міхур протягом 2 годин. Цей профілактичний захід ефективний, якщо він проведений не пізніше 2 годин після статевого акту.

Комплексне лікування уретритів та уретропростатитів проводити шляхом впорскування в уретру 2–3 мл розчину препарату 1–2 рази на день, курс лікування ‒ 10 днів. Процедури призначати через день.

При мікротравмах шкіру навколо рани обробити розчином, після чого на рану накласти серветку, змочену розчином, і зафіксувати її пов’язкою або пластирем. Пов’язку змінювати 2–3 рази на добу. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання, характеру комплексної терапії та переносимості препарату.

Розчин препарату застосовувати у вигляді зрошень, полоскань та аплікацій: 5–10 мл розчину наносити на уражену поверхню шкіри або слизових оболонок з експозицією 1–3 хвилини 2–3 рази на добу (на тампоні або шляхом зрошення).

У період вагітності або годування груддю препарат застосовувати у звичайних рекомендованих дозах.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Передозування

Випадки передозування при зовнішньому застосуванні невідомі.

Помилкове застосування всередину великої кількості речовини (300 мл хлоргексидину) призводить до летального наслідку з ознаками печінково-ниркової недостатності.

При попаданні всередину препарат практично не адсорбується ‒ слід промити шлунок з використанням молока, желатину або сирого яйця. У разі необхідності проводиться симптоматична терапія.

Побічні ефекти

В окремих випадках при підвищеній індивідуальній чутливості можливі реакції гіперчутливості, сухість та свербіж шкіри, дерматити, липкість шкіри рук, яка спостерігається протягом 3–5 хвилин, фотосенсибілізація. При лікуванні гінгівітів ‒ забарвлення емалі зубів, відкладення зубного каменю, порушення смаку.

У разі появи будь-яких небажаних явищ слід припинити застосування лікарського засобу та обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці.

Упаковка

По 100 мл у флаконах з кришкою-крапельницею і кришкою;

по 200 мл у флаконах з кришкою. 

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Адреса

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.

Характеристики

Торговое название
Действующие вещества
Форма выпуска
раствор д/наруж. прим.
Дозировка
хлоргексидин
Объём
200 мл
Условия продажи
без рецепта
Регистрация
UA/18239/01/01 от 04.08.2020 приказ №2797 от 16.12.2021
Производитель
ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».
Все товары
Форма выпуска
раствор
Объём
200 мл
Страна происхождения бренда
Украина
Страна производства
Украина

Частые вопросы

Хлоргексидин

Хлоргексидин – это лекарственный препарат в виде раствора хлоргексидина биглюконата, проявляющий антисептические и дезинфицирующие свойства. Эффективно действует на грамположительные и грамотрицательные микроорганизмы, в том числе вирусы, бактерии и грибы. Хлоргексидин разрушает клетки микроорганизмов изнутри, препятствуя их размножению, сохраняя активность при наличии гноя, крови и других органических веществ.

После применения наружно или местно он не всасывается в общий кровоток, не проникает через неповрежденный кожный покров. При случайном проглатывании, практически не всасывается из ЖКТ и выводится в большей части с калом или совсем малое количество почками.

Применяется для обработки и дезинфекции различных ран, включая глубокие, гнойные, ожоговые, инфекции кожи и слизистых оболочек, микротравмы кожного покрова. В качестве профилактики венерических заболеваний.

Хлоргексидин является мощным обеззараживающим средством, действуя на большинство возбудителей. Но кровоостанавливающим эффектом он не обладает и препаратом выбора для остановки кровотечения не является.

Для профилактики инфекций, передающихся половым путем: сифилис, гонорея, трихомониаз, хламидиоз, уреаплазмоз, генитальный герпес. Для дезинфекции гнойных ран, инфицированных ожоговых поверхностей, для лечения инфекций кожи и слизистых оболочек в хирургии, акушерстве, гинекологии, урологии: уретриты, уретропростатиты, стоматологии: полоскание и орошение – гингивит, стоматит, афты, парадонтит, альвеолит.

Хлоргексидин противопоказан при повышенной чувствительности к компонентам препарата, при дерматитах, аллергических процессах и чувствительности к отдельным веществам в составе. Его не рекомендуется использовать в комбинации с йодом. Нельзя обрабатывать препаратом конъюнктивиты и промывать полости. Также не рекомендуется применять на раны с большой поверхностью, при операциях на участках центральной нервной системы и слухового канала, в офтальмологии, для введения в слуховой канал.

При лечении болезни десен или выполнении определенных стоматологических процедур стоматолог может назначить рецептурный ополаскиватель антибактериального действия, содержащий хлоргексидин. Этот ополаскиватель помогает контролировать размножение и уничтожить бактерии в ротовой полости, вызывающие болезни десен.

Хлоргексидина диглюконат является катионным бигуанидом. У хлоргексидина есть аминогруппы клеточных белков. Проникает во внутриклеточные мембраны бактериальных клеток, оседает на цитоплазме и изменяет функцию мембраны, препятствуя потреблению кислорода, что вызывает снижение уровня аденозинтрифосфорной кислоты (АТФ) и гибель клеток. Разрушает ДНК и нарушает синтез ДНК у микроорганизмов. Обеспечивает длительную персистирующую антимикробную активность, препятствующую размножению микроорганизмов как минимум в течение 6 часов после применения препарата.

Хлоргексидином можно обрабатывать раны и даже ожоговые поражения кожи, поскольку он не содержит спирта.

Перед использованием этого препарата нужно прополоскать ротовую полость обычной водой. Далее необходимо отмерить 15-20 мл лекарственного средства. Полоскать горло требуется на протяжении 30-60 секунд, после чего сплюнуть жидкость, не глотать.

Цена на Хлоргексидин раствор д/наруж. прим. 0.05 % по 200 мл во флак. начинается от 16.42 грн.
Хлоргексидин раствор д/наруж. прим. 0.05 % по 200 мл во флак. является безрецептурным препаратом и отпускается без рецепта.

Средняя цена по Украине