Природний спокій
Ні для кого не секрет, що сьогодні всі ми дуже часто стикаємося зі стресом. Ми живемо у великих містах, постійно знаходимося у русі, мало відпочиваємо, багато працюємо. Все це призводить до зростання нервового напруження, яке потім виливається в тривогу, роздратованість, погане самопочуття.
Ознаками стресу у дорослих можуть бути:
Постійна втомленість
Сонливість
Постійне невдоволення собою або оточуючими
Дратівливість
Сльозливість тощо
Нерідко від нас же страждають наші діти та близькі, які потрапляють під «гарячу руку». Тому стан стресу притаманний не тільки дорослим, а, на жаль, ще і дітям. Адже нервова система дитини ще не досконала, і до стресу можуть призвести навіть такі прості речі, як розлука з мамою (навіть короткочасна), похід до лікаря, в дитячий садочок, школу тощо.
Ознаками стресу у дітей є:
Гіперактивність
Плаксивість
Порушення апетиту
Погане засипання
Дратівливість
Нервові тіки та ін.
Важливо мати на увазі те, що постійний стрес може призвести до вкрай загрозливих наслідків, таких як гіпертонічна хвороба, виразкова хвороба шлунку, дерматити тощо.
Людство постійно знаходиться у пошуку шляхів боротьби із хронічним стресом. Серед найбільш розповсюджених методів боротьби згадують:
Фізична активність та здоровий сон (особливо це важливо для дітей)
Збалансоване харчування
Релаксація, медитація, масаж
Веселе дозвілля разом із друзями, родиною
Консультації із психологом та інше
Можливе застосування рослинних лікарських препаратів (але, на жаль, не всі рослинні препарати можна приймати в дитячому віці)
Серед заспокійливих лікарських рослин, доволі відомою є пасифлора (passiflora incarnata). Ще древні інки заварювали чай з пасифлори і використовували її в якості седативного засобу.

Алора:
рослинний седативний препарат на основі екстракту пасифлори у формі сиропу та таблеток
це рослинний препарат, що містить всього одну діючу речовину – екстракт пасифлори. Завдяки доступності двох лікарських форм – сиропу та таблеток, ви можете обрати саме ту, що підходить саме вам
сироп можна приймати діткам з трьох років, таблетки – з 12 років
Алора показана як заспокійливий засіб при стресах, тривожному стані, знервованості, порушеннях сну. Також Алору можна застосовувати при швидкій втомлюваності після перенесених інфекційних захворюваннях (постінфекційній астенії).
Та найголовніше у боротьбі зі стресом – це позитивне мислення! Потрібно бачити краще, радіти життю, займатися улюбленими справами, спілкуватися з близькими, веселитись з дітьми! Будьте здорові!
Шкала депресії (Т.І. Балашова)
Обробка та інтерпретація.
Рівень депресії (РД) визначається сумою "прямого" і "зворотного" підрахунку.
"Зворотний" підрахунок.
Наприклад: у висловлюванні №2 закреслена цифра 1, ми ставимо 4 бали; у висловлюванні №5 закреслена відповідь 2 - ставимо 3 бали; у висловлюванні №6 закреслена відповідь 3 - ставимо 2 бали; у висловлюванні №11 закреслена відповідь 4 - ставимо один бал тощо.
"Прямий" підрахунок: твердження - 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 13, 15, 19;
"Зворотний" підрахунок; твердження - 2, 5, 6, 11,2, 14, 16, 17, 18,20.

У сумі одержуємо рівень депресії, що коливається в діапазоні 20-80 балів.

Результати:
20-50 балів: відсутня депресія;
50-59 балів: легка ситуативна чи стресова депресія;
60-69 балів: субдепресивний стан;
70-80 балів: високий рівень депресії.
Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням препарату необхідно обов'язково ознайомитись з інструкцією та проконсультуватись з лікарем. Р.П № UA/5140/01/01 від 19.08.2016, Р.П № UA/5140/02/01.