10 порад для пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском
Напевно всім пацієнтам з підвищеним тиском знайомі рекомендації щодо зміни способу життя. Але ніколи не завадить ще раз спробувати цілеспрямовано і послідовно вийти на новий рівень відношення до себе і свого здоров'я.
1. Прислуховуйтесь до порад свого лікаря
Ваш лікар — Ваш партнер.
2. Вимірюйте тиск — регулярно, але не дуже часто
Вимірюйте тиск у стані спокою, два рази на день в один і той же час, на приклад, вранці та вечері, ведіть щоденник показників. Але вимірювання тиску не замінює візиту до лікаря.
3. Обмежте вживання солі
Чому саме сіль? Споживання солі призводить до затримки води в організмі. Як результат, серцю і ниркам доводиться виконувати більше роботи, що в свою чергу призводить до високого тиску. І якщо з алкоголем все більш-менш ясно, то з сіллю набагато складніше: кухонної солі є в достатку в харчових продуктах. Отже обмежуйте вживання кухонної солі до 5 мг на добу (1/2 чайної ложки). Не забуваємо, що ковбаса і сир містять багато солі! Практична порада: більше спецій та сушених трав замість солі при приготуванні їжі!
4. Їжте багато овочів та фруктів
Доведіть порцію овочів, фруктів та ягід до 400-500 г на день. Картопля не рахується! Спробуйте замінити (хоча б частково) картоплю в пюре на коріння селери, петрушки, пастернаку, моркви, гарбуза. Ви будете здивовані, як це смачно! Діабетикам та пацієнтам з надлишковою вагою: віддавайте перевагу овочам через високий вміст глюкози у фруктах. Купуйте сезонні українські продукти! Заморожені овочі набагато краще консервованих. Вживайте продукти, багаті на кальцій, калій та магній. Це зелень, гарбуз, банани, квасоля, кисломолочні продукти, гарбузове насіння, усі види капусти, горіхи, гречка, пшоно, вівсянка.
5. Жири
Зменшіть вживання м'яса (дивись попередній пункт). Скоротіть вживання насичених жирів (тваринного походження) та продуктів з високим вмістом холестерину; а це ковбаса, сосиски, смажені страви, майонез, торти, фастфуд. Не забувайте про Омега-3: їжте жирну рибу (наприклад, доступні морожені скумбрію та оселедець). Заправляйте салат оливковою або олією із насіння льону.
6. Регулярна фізична активність
Відомо, що недостатня фізична активність і стрес призводять до підвищення артеріального тиску. Регулярне виконання динамічних фізичних вправ (достатньо швидкої ходьби протягом 30-45 хв на день). Не лінуйтесь! Підніміться з дивану, відірвіться від телевізора! Похваліть себе після прогулянки або гімнастики!
7. Зменшіть вагу, якщо це необхідно
Адже втрата надлишкової маси тіла сприяє зниженню артеріального тиску. Запорука успіху: відмова від висококалорійної їжі та рух. Приємним бонусом стане зменшення навантаження на суглоби. Худніть поступово і смачно, не практикуйте виснажливі дієти. Поради пунктів 4, 5 і 6 стануть Вам в пригоді.
8. Обмежте вживання
алкогольних напоїв
Який би алкогольний напій ви не вживали — вино, пиво, горілку — Ваш артеріальний тиск підвищеться. Чим більш Ви вживаєте алкоголь, тим вище тиск. До того ж усі алкогольні напої є висококалорійними.
9. Суттєво зменшіть кількість випалених цигарок, а у перспективі киньте палити
Це дуже важко! Але! Нікотин - це стимулятор. Тому куріння миттєво активує ту частину нервової системи, яка впливає на роботу серця. Артеріальний тиск відразу підвищується, пульс частішає, серце скорочується сиьніше і споживає більше кисню.
10. Шукайте розслаблення замість стресу та заепокоєння
Тут — кожному своє: розслаблююча музика, спілкування з тваринами, йога. Віддавайте перевагу спілкуванню з позитивними людьми. Послідовно уникайте емоційно негативних дискусій. Не конфліктуйте у родині.
Це були рекомендації щодо зміни способу життя. Починайте саме з них!
Навіть якщо Ви — гіпертонік зі стажем, ніколи не пізно почати "нове життя"!
Щодо лікарських засобів для зниження артеріального тиску. Перше правило: консультуйтесь з лікарем, не займайтеся самолікуванням, не відміняйте призначені лікарем ліки!
Поступово м'яко знизити та нормалізувати артеріальний тиск можуть допомогти натуральні препарати.
Один з них. —Хомвіотензин®.
За рахунок чого досягається зниження артеріального тиску?
Розглянемо діючі речовини препарату.
Омела біла
надає нормалізуючий вплив на систему мозкового кровообігу.
Раувольфія
знижує загальний переферичний опір судин і заспокоює центр артеріального тиску.
Глід
має спазмолітичну дію і призводить до розширення кровоносних судин. Знижується венозний тиск, поліпшується еластичність стінок судин.
Резерпін та раувольфія разом знижують у головному мозку концентрацію речовин, які впливають на підвищення артеріального тиску на судини та органи. Резерпін також має захисну дію проти атеросклерозу судин.
Разом Омела та глід збільшують об´єм сечі, що посилює виведення азотистих шлаків.

Крім того глід та раувольфія мають сумісний антиаритмічний ефект.
Яким пацієнтам-гіпертонікам підходить Хомвіотензин®?
1. При гіпертонії з артеріальним тиском до 159/99 мм рт.ст.
2. При нейроциркуляторній дистонії
3. У комплексній терапії для поступової зменшення дози синтетичних препаратів
4. При непереносимості синтетичних лікарських засобів
5. Пацієнтам похилого віку для м'якого зниження тиску, щоб уникнути ортостатичного порушення кровообігу
Підсумовуючи, можна сказати:
Хомвіотензин® — це натуральний лікарський засіб.
- надає нормалізуючу дію на артеріальний тиск і кровообіг мозку
- покращує кровообіг серця
- знижує напруження артерій
- зменшує накопичення LDL холестерину ("поганого"-холестерину) у кровоносних судинах
- має м'яку седативну дію (зменшує відчуття тривоги, страху, депресії, емоційної напруженості)
НІМЕЦЬКИЙ ДОСВІД ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я
Реклама лікарського засобу.
Перед застосуванням обов'язково ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем.
РП №UA/7743/01/01 від 04.10.2018