Аспаркам розчин д/ін. по 10 мл №10 (5х2) в амп.

Ціни в Україні
від 25.20
до 111.60 грн
в 8159 аптеках

Характеристики

Торгова назва
Форма випуску
розчин д/ін.
Дозування
магнію аспарагінат: 40 мг/мл, калію аспарагінат: 45,2 мг/мл
Об'єм
10 мл
Умови продажу
за рецептом
Реєстрація
UA/1309/01/01 от 30/01/2019 приказ №490 от 14/03/2023
Виробник
ПАТ «Галичфарм».
Форма випуску
розчин
Об'єм
10 мл
Діюча речовина
магнію аспарагінат, калію аспарагінат
Країна походження бренду
Україна
Країна виробництва
Україна
Показати все

Інструкція для Аспаркам розчин д/ін. по 10 мл №10 (5х2) в амп.

Склад

діючі речовини: 1 мл розчину містить магнію аспарагінату безводного – 40,0 мг (3,37 мг магнію), калію аспарагінату безводного – 45,2 мг (10,33 мг калію);

допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або з ледь жовтуватим відтінком рідина.

Фармакотерапевтична група

Мінеральні речовини. Препарати магнію.

Код АТХ А12С СЗ0.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Іони калію і магнію як важливі внутрішньоклітинні катіони включаються в роботу ряду ферментів, у процес звʼязування макромолекул із субцелюлярними елементами і в механізм мʼязового скорочення на молекулярному рівні. Співвідношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспарагінат як ендогенна речовина є переносником іонів калію та магнію, володіє вираженим афінітетом до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Аспарагінат магнію і калію покращує метаболізм серцевої мускулатури. Недостатність надходження калію і магнію в організм спричиняє розвиток артеріальної гіпертензії, патології коронарних судин склеротичного типу, порушень ритму серця, дегенерації міокарда.

Фармакокінетика.

Магній

Загальний запас магнію в організмі людини масою тіла 70 кг становить в середньому 24 г (1000 ммоль); більше 60 % магнію припадає на кісткову тканину і близько 40 % ‒ на скелетні мʼязи та інші тканини. Близько 1 % загального запасу магнію в організмі знаходиться в позаклітинній рідині, переважно в сироватці крові. У здорових дорослих людей вміст магнію в сироватці крові перебуває в діапазоні 0,7 ‒ 1,1 ммоль/л.

Рекомендована норма споживання магнію з їжею для чоловіків становить 350 мг на добу, для жінок ‒ 280 мг. Потреба в магнії зростає в період вагітності та грудного вигодовування.

Магній абсорбується зі шлунково-кишкового тракту шляхом активного транспорту. Основним регулятором балансу магнію в організмі є нирки. 3‒5 % іонізованого магнію виводиться нирками.

Збільшення обсягу сечі (наприклад, при терапії високоефективними петльовими діуретиками) призводить до збільшення екскреції іонізованого магнію. Якщо абсорбція магнію в тонкому відділі кишечнику знижується, подальша гіпомагніємія призводить до зменшення його екскреції (< 0,5 ммоль/добу).

Калій

Загальний запас калію в організмі людини масою тіла 70 кг становить у середньому 140 г (3570 ммоль). Загальний запас калію дещо менший у жінок, ніж у чоловіків, і незначною мірою знижується з віком. 2 % загального запасу калію в організмі знаходиться поза клітинами, а решта 98 % ‒ всередині клітин.

Оптимальна норма споживання калію з їжею становить 3–4 г (75–100 ммоль) на добу. Основний шлях виведення калію ‒ нирковий (близько 90 % калію виводиться нирками щодня). Решта 10 % виводяться через шлунково-кишковий тракт. Таким чином, нирки відповідають за довгостроковий гомеостаз калію, а також за вміст калію в сироватці крові. У короткостроковій перспективі вміст калію в крові також регулюється обміном калію між внутрішньоклітинним і позаклітинним простором.

Показання

  • Для додаткової терапії при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, у постінфарктний період), при порушеннях ритму серця, насамперед шлуночкових аритміях;
  • додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • гостра та хронічна ниркова недостатність;
  • хвороба Аддісона;
  • атріовентрикулярна блокада ІІІ ступеня;
  • кардіогенний шок (АТ<90 мм.рт.ст.).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Одночасне застосування препарату з калійзберігаючими діуретиками та/або інгібіторами АПФ, бета-блокаторами, циклоспорином, гепарином, нестероїдними протизапальними препаратами підвищує ризик розвитку гіперкаліємії.

Особливості щодо застосування

Швидке введення може викликати гіперемію обличчя.

При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівень калію і магнію в крові, а також необхідний регулярний моніторинг показників електролітного гемостазу та даних ЕКГ.

Аспаркам як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам з міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, такими як зниження функції нирок, гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. У цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно досліджувати рівень електролітів у сироватці крові.

Оскільки Аспаркам містить сорбіт, пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози не слід застосовувати даний препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю. 

Дотепер не повідомлялося про виникнення будь-якої небезпеки при застосуванні препарату цій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами.

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений тільки для внутрішньовенного введення. Дорослим вводити повільно внутрішньовенно краплинно – по 10–20 мл (вміст однієї або двох ампул розводять у 50–100 мл 5 % розчину глюкози). При необхідності дозу можна застосовувати повторно через 4–6 годин. Препарат придатний для комбінованої терапії.

Курс лікування визначає лікар.

Діти.

Досвід застосування препарату дітям недостатній, тому його не застосовують цій віковій категорії пацієнтів.

Передозування

Випадки передозування невідомі.

З огляду на здатність нирок виводити з організму велику кількість калію, збільшення дози препарату може призвести до гіперкаліємії, тільки якщо це повʼязано з гострим або вираженим порушенням виведення калію.

Терапевтичний індекс магнію широкий, і при відсутності ниркової недостатності тяжкі побічні ефекти дуже рідкісні.

У разі швидкого внутрішньовенного введення можуть проявитися симптоми гіперкаліємії/гіпермагніємії.

У разі передозування можуть спостерігатися симптоми гіперкаліємії і гіпермагніємії.

Симптоми гіперкаліємії: загальна слабкість, парестезія, брадикардія, параліч. Надзвичайно висока концентрація калію в плазмі може призвести до летального наслідку від пригнічення серцевої діяльності, аритмії або зупинки серця.

Симптоми гіпермагніємії: нудота, блювання, сонливість, артеріальна гіпотензія, брадикардія, слабкість, невиразне мовлення, двоїння в очах. При дуже високих плазмових концентраціях магнію може розвинутися гіпорефлексія, параліч мʼязів, зупинка дихання і зупинка серця.

У разі передозування необхідно відмінити K+ -, Mg2+-аспартат і провести симптоматичне лікування (кальцію хлорид 100 мг/хв внутрішньовенно, діаліз, якщо необхідно).

Побічні ефекти

При швидкому внутрішньовенному введенні препарату слід враховувати можливість появи симптомів гіперкаліємії, наприклад: нудота, блювання, діарея, парестезії та/або гіпермагніємії, наприклад: почервоніння обличчя, гіпорефлексія, судоми, відчуття жару, пригнічення дихання.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність

Невідомо.

Упаковка

По 5 мл в ампуле, по 5 ампул в блистере, по 2 блистера в пачке;

по 10 мл в ампуле, по 5 ампул в блистере, по 2 блистера в пачке.

Категория отпуска

По рецепту.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Галичфарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Особливості застосування

Дорослі
дозволено
Діти
заборонено
Вагітні
за призначенням лікаря
Годуючі мами
за призначенням лікаря
Алергіки
з обережністю
Діабетики
дозволено
Водії
дозволено

Особливості застосування

Дорослі
дозволено
Діти
заборонено
Вагітні
за призначенням лікаря
Годуючі мами
за призначенням лікаря
Алергіки
з обережністю
Діабетики
дозволено
Водії
дозволено

Характеристики

Торгова назва
Форма випуску
розчин д/ін.
Дозування
магнію аспарагінат: 40 мг/мл, калію аспарагінат: 45,2 мг/мл
Об'єм
10 мл
Умови продажу
за рецептом
Реєстрація
UA/1309/01/01 от 30/01/2019 приказ №490 от 14/03/2023
Виробник
ПАТ «Галичфарм».
Форма випуску
розчин
Об'єм
10 мл
Діюча речовина
магнію аспарагінат, калію аспарагінат
Країна походження бренду
Україна
Країна виробництва
Україна

Часті питання

Аспаркам

У своєму складі Аспаркам містить магнію і калію аспарагінат. Калій та магній - це важливі мікроелементи для функціонування організму, а аспарагінат - є переносником цих іонів до внутрішньоклітинного простору.

Препарат відновлює баланс електролітів, сприяє поліпшенню обміну речовин в серцево-судинній системі, виявляє антиаритмічну дію. Застосовують його при лікуванні серцевої недостатності, порушення серцевого ритму, при ІХС, при зниженому рівні калію і магнію. Також, Аспаркам допомагає в зниженні чутливості до серцевих глікозидів і пригнічує їх токсичність.

Аспаркам випускається на ринку України багатьма фармацевтичними заводами. Препарат представлений двома лікарськими формами: таблетки для прийому всередину і розчин для ін'єкцій, для введення внутрішньовенно крапельно в умовах стаціонарів.

Курс лікування призначається лікарем залежно від потреби прийому кожного пацієнта. Приймати таблетки Аспаркам слід після прийому їжі, так як дія шлункового соку може знижувати ефективність потрібної дії. Звичайна добова доза прийому становить для дорослих 3-6 таблеток розділені на 3 прийоми. Більш точне дозування визначає лікуючий лікар.

І розчин для ін'єкцій і таблетки для прийому всередину не вимагають особливих умов зберігання. Зберігати при кімнатній температурі не вище 25 градусів. Тривалість терміну споживання встановлений кожним виробником і нанесений на упаковку. Після закінчення терміну придатності препарат не підлягає використанню.

Ціна на Аспаркам розчин д/ін. по 10 мл №10 (5х2) в амп. починається від 25.20 грн.
Аспаркам розчин д/ін. по 10 мл №10 (5х2) в амп. є рецептурним препаратом, та відпускається за рецептом

Середня ціна по Україні