Бровафом (ДЛЯ ТВАРИН) порошок, 100 г

Ціни в Україні
Немає в наявності у Україні
знайдено у 0 аптеках інших міст

Характеристики

Види тварин
коти, хутрові звірі, домашня птиця, собаки
Вага
100г
Країна походження бренду
Україна
Показати все

Опис для Бровафом (ДЛЯ ТВАРИН) порошок, 100 г

Склад

1 г препарату містить:

  • фуразолідон — 70 мг
  • окситетрацикліну гідрохлорид — 30 мг
  • метронідазол — 100 мг

Опис

Порошок світло-жовтого кольору, не розчиняється у воді.

Фармакологічні властивості

Комплексний антимікробний препарат широкого спектру дії.

Окситетрациклін — бактеріостатичний антибіотик. Діє на грампозитивні мікроорганізми — Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynеbacterium spp., Erysipelothrix spp., грамнегативні мікроорганізми — Brucella spp., Haemophilus spp., E. coli, Pasteurella spp., Klebsiella spp., Fusobacterium spp., Salmonella spp., найпростіших Protozoa, мікоплазми Mycoplasma spp., рикетсії Rickettsia spp., хламідії Chlamydia. Механізм дії полягає у порушенні синтезу білка та зменшенні проникності цитоплазматичної мембрани бактерій.

Метронідазол належить до групи 5-нітроімідазолу і має протипротозойні та протимікробні властивості. Механізм його дії полягає в біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних бактерій і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з ДНК мікробної клітини, інгібує синтез її нуклеїнових кислот, що веде до загибелі мікроорганізму. Ефективний проти Trichomonas vaginalis, Gardnerella vaginalis, Giardia intestinalis, Entamoeba histolytica, облігатних анаеробних бактерій Bacteroides spp. — B. fragilis, B. distasonis, B. ovatus, B. thetaiotaomicron, B. vulgatus, Fusobacterium spp., Veillonela spp., деяких грампозитивних бактерій Eubacterium spp., Clostridium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.

Фуразолідон — синтетичний антибактеріальний та протипротозойний засіб, похідна нітрофурану. У бактерій порушує процес клітинного дихання, пригнічує біосинтез нуклеїнових кислот, блокує ферментну систему. Залежно від концентрації дає бактеріостатичний або бактерицидний ефект. Активний проти грамнегативних паличок Escherichia сoli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Klebsiella spp., Citrobacter spp., грампозитивних коків Streptococcus spp., Staphylococcus spp., найпростіших Giardia, Trichomonas. Опірність до фуразолідону розвивається повільно. Активує фагоцитоз, не пригнічує імунну систему.

Окситетрациклін після перорального застосування поступово абсорбується. Максимальна концентрація в крові досягається через 30-60 хвилин і зберігається на терапевтичному рівні протягом 48 годин. Період напіввиведення у собак становить приблизно 4-6 годин. Окситетрациклін проникає практично в усі органи і тканини, але максимальний рівень спостерігається в легенях, печінці, жовчі, репродуктивних органах і нирках. Концентрація в легенях, ШКТ, м’язах та селезінці така сама, як в плазмі крові. Низька концентрація спостерігається у цереброспинальній рідині, вона не досягає терапевтичного рівня. Антибіотик проникає через гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Метаболіти утворює у незначній кількості, виводиться в основному з сечею і жовчю, у лактуючих тварин — з молоком.

Метронідазол після перорального застосування швидко і повністю всмоктується з ШКТ, легко проникає в органи та тканини. Ступінь його розподілу досягає 70-95% маси тіла тварини. Має високу проникну здатність. Досягає бактерицидної концентрації у більшості тканин та рідин організму, включаючи мозок, спинномозкову рідину, порожнини абсцесів, слину, жовч, статеві виділення, амніотичну рідину, проходить гематоенцефалічний і плацентарний бар'єр. Vd у дорослих — приблизно 0,55 л/кг. Cmax в крові залежно від дози становить 6-40 мкг/мл. Час досягнення Cmax — 1-3 години. Зв'язування з білками плазми — 10-20%. Близько 30-60% метронідазолу метаболізується шляхом гідроксилювання, окислення і глюкуронування. Основний метаболіт (2-оксиметронідазол) також має протипротозойні та протимікробні властивості. T1/2 при нормальній функції печінки — 8 годин (6-12 годин). Нирками виводиться 60-80%, у незміненому вигляді — 20%, з калом — 6-15%. Нирковий кліренс — 10,2 мл/хв.

Фуразолідон після перорального застосування погано всмоктується у ШКТ і діє в основному в кишечнику. Після абсорбції швидко розповсюджується у тканинах, включаючи центральну нервову систему. Концентрація в крові наростає паралельно зі зменшенням кількості фуразолідону в кишечнику. Вже за годину після перорального застосування він виявляється в крові, за 2 години його вміст у крові і сечі досягає бактеріостатичної концентрації, яка утримується протягом 12 годин. Не утворює високих концентрацій у крові і тканинах (включаючи нирки), оскільки швидко метаболізується у печінці, перетворюючись на амінопохідну. Виводиться в основному нирками (65 %), частково — із жовчю, досягаючи високих концентрацій у просвіті кишечнику, завдяки чому є ефективним за кишкових інфекцій. За нирковій недостатності препарат кумулюється у крові внаслідок уповільненого виведення.

Показання до використання

Лікування та профілактика тварин за захворювань, що спричинені мікроорганізмами і найпростішими, чутливими до діючих речовин препарату:

  • собаки, коти — захворювання ШКТ, профілактика ускладнень після пологів та хірургічних втручань;
  • хутрові звірі (лисиці, песці, норки) — ентерит, еймеріоз (кокцидіоз печінки);
  • голуби — гістомоноз, еймеріоз, сальмонельоз, трихомоноз.

Спосіб застосування

Препарат дають перорально разом з кормом в наступних дозах:

собаки, коти - 0,15-0,2 г (еквівалент 10,5-14 мг фуразолідону, 4,5-6 мг окситетрацикліну гідрохлориду, 15-20 мг метронідазолу) на 1 кг маси тіла, 3 рази на добу, курс - 4-7 днів;

хутрові звірі (лисиці, песці, норки):

  • дорослі тварини - 0,2-0,25 г (еквівалент 14-17,5 мг фуразолідону, 6-7,5 мг окситетрацикліну гідрохлориду, 20-25 мг метронідазолу) на 1 кг маси тіла, 3 рази на день, курс - 3 дні;
  • молодняк під час відлучення - 1-1,5 г (еквівалент 70-105 мг фуразолідону, 30-45 мг окситетрацикліну гідрохлориду, 100-150 мг метронідазолу) на 10 голів щодня, курс - 14 днів;

голуби - 3-4 г (еквівалент 210-280 мг фуразолідона, 90-120 мг окситетрацикліну гідрохлориду, 300-400 мг метронідазолу) на 1 кг корму щодня, курс - 7-10 днів.

Протипоказання

Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, ураженнями ЦНС, продуктивним тваринам, самицям у період вагітності та лактації.

Не застосовувати одночасно з ефедрином гідрохлоридом, феноміном, етаноловмісними препаратами.

Застереження

При тривалому використанні препарату можливе виникнення алергічних реакцій (шкірний висип, кропив'янка, свербіж), гепатиту, крісталоуріі, патологій крові (лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія).

Умови зберігання

У сухому, темному місці за температури від +4 до +25 °С.

Суміш з кормом згодовувати тваринам протягом доби!

Термін придатності

3 роки.

Характеристики

Види тварин
коти, хутрові звірі, домашня птиця, собаки
Вага
100г
Країна походження бренду
Україна

Середня ціна по Україні