Ветмедін (ДЛЯ ТВАРИН) таблетки по 1,25 мг №10

Ціни в Україні
Немає в наявності у Україні
знайдено у 0 аптеках інших міст

Характеристики

Види тварин
собаки
Країна походження бренду
Німеччина

Опис для Ветмедін (ДЛЯ ТВАРИН) таблетки по 1,25 мг №10

Склад

Ветмедін випускають в чотирьох дозуваннях 1,25 мг, 2,5 мг, 5 мг і 10 мг діючої речовини, пімобендану, і допоміжні компоненти: лимонна кислота безводна, мікрокристалічна целюлоза, колоїдний кремній безводний, повідон і стеарат магнію;

Опис

За зовнішнім виглядом препарат являє собою тверду желатинову капсулу або шорсткі таблетки овальної форми, коричневого кольору з білими вкрапленнями, логотипом компанії, символами і з лінією для розлому на дві рівні частини.

Фармакологічні властивості

Фармакотерапевтична група: кардіотропний засіб.

Пімобендан, що входить до складу препарату Ветмедін, має позитивну інотропну дію і виражений вазодилатуючий ефект.

На відміну від серцевих глікозидів позитивний інотропний ефект препарату обумовлений двома механізмами: підвищенням чутливості до кальцію волокон серцевого м'яза і пригнічення фосфодіестерази.

Вазодилатуючий ефект пов'язаний з пригніченням активності фосфодіестерази III. Завдяки наявності позитивної інотропної і вазодилатуючої дії при серцевій недостатності препарат підвищує силу серцевих скорочень і зменшує як переднавантаження, так і післянавантаження.

Після перорального застосування пімобендан швидко всмоктується в кров, і його біодоступність становить 60-63%. Період напіврозпаду пімобендану в плазмі крові становить 0,4±0,1 години, а період напіввиведення його активного метаболіту становить 2±0,3 години. Більша частина препарату виводиться з організму тварин з калом.

Ветмедін за ступенем впливу на організм відносяться до малонебезпечних речовин не мають сенсибілізуючої, ембріотоксичної, тератогеннної і мутагенної дії.

Спосіб застосування та дози

Ветмедін застосовують перорально. Добова доза становить 0,5 мг діючої речовини на 1 кг маси тіла. Дозування може коливатися від 0,2 мг до 0,6 мг пімобендану на 1 кг маси тіла на добу за рекомендацією ветеринарного лікаря, а також в залежності від тяжкості перебігу захворювання та стану тварини.

Добову пероральну дозу ділять на два прийоми.

Пігулка може бути розділена по лінії розлому для точності дозування, відповідно до маси тіла.

У разі застійної серцевої недостатності Ветмедін застосовують тваринам довічно з підбором індивідуальної дози.

Ветмедін дають тварині за годину до годування.

При передозуванні препарату у тварини можуть спостерігатися блювота, апатія, тахікардія, шуми в серці або зниження тиску. У разі передозування слід припинити дачу препарату і звернутися до ветеринарного лікаря. При цьому рекомендується негайне проведення неспецифічної дезактивації препарату, включаючи можливе застосування активованого вугілля та/або підтримання водно-електролітного балансу, враховуючи стан тварини.

Особливостей фармакологічної дії на організм тварин при першому застосуванні препарату і при його скасуванні не виявлено.

При випадковому збільшенні інтервалу між введеннями препарату його слід застосувати якомога швидше в передбаченому дозуванні.

Показання до використання

Призначають для лікування серцево-судинних захворювань у собак. Показанням до застосування є серцева недостатність, викликана дилатаційною кардіоміопатією, недостатністю двостулкового або тристулкового клапана, що супроводжується характерними симптомами: кашлем, задишкою, зниженням активності або асцитом.

Упаковка

Лікарський препарат розфасований по 50 або 100 таблеток/капсул в пластикові флакони відповідної місткості, або по 10 таблеток у блістери. Флакони і блістери упаковані в індивідуальні картонні коробки. У кожну коробку вкладена інструкція із застосування.

Побічна дія

Побічних явищ і ускладнень при використанні Ветмедіну відповідно до цієї інструкції по застосуванню, як правило, не спостерігається. У рідкісних випадках можуть виникати діарея, летаргія, анорексія. Також у деяких тварин можуть спостерігатися блювота, тахікардія, які можуть бути усунені зниженням дози препарату.

Застереження

При роботі з лікарським препаратом слід дотримуватися загальних правил особистої гігієни і техніки безпеки, передбачені при роботі з лікарськими препаратами. Після закінчення роботи руки слід вимити теплою водою з милом.

При випадковому контакті препарату зі слизовими оболонками очі, їх необхідно промити великою кількістю води. Людям з гіперчутливістю до компонентів препарату слід уникати прямого контакту з Ветмедіном. У випадках появи алергійних реакцій або при випадковому попаданні препарату в організм людини слід негайно звернутися в медичний заклад (при собі слід мати інструкцію із застосування препарату або етикетку).

Порожні флакони з-під лікарського препарату забороняється використовувати для побутових цілей, вони підлягають утилізації з побутовими відходами.

Протипоказання

Забороняється застосовувати Ветмедін:

  • при гіпертрофічній кардіоміопатії і клінічних станах, при яких не може бути збільшений серцевий викид крові через функціональні або анатомічні особливості (наприклад, стеноз аорти);
  • використовувати Ветмедін собакам з важкими ураженнями печінки, оскільки препарат переважно метаболізується в печінці;
  • застосовувати капсули Ветмедіну спільно з блокаторами кальцієвих каналів і бета-блокатором пропранололом, так як ці речовини послаблюють дію пімобендану.

Особливості застосування

Препарат призначають вагітним та жінкам, годуючим сукам в разі, якщо потенційний ризик для матері переважає ризик для плоду і цуценят.
Препарат використовується для непродуктивних тварин.

Умови зберігання

Препарат зберігають в закритій упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці, окремо від харчових продуктів і кормів при температурі від 8 °С до 25 °С.
Термін придатності лікарського препарату при дотриманні умов зберігання в закритій упаковці виробника - 36 місяців від дати виробництва.
Забороняється використовувати лікарський препарат після закінчення терміну придатності. Невикористаний лікарський препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.

Характеристики

Види тварин
собаки
Країна походження бренду
Німеччина

Середня ціна по Україні