Вітамін С-Астрафарм таблетки д/жув. зі смак. апельс. по 500 мг №10

Ціни в аптеках

Склад лікарського засобу

діюча речовина: ascorbic acid;

1 таблетка містить аскорбінової кислоти – 200 мг, аскорбату натрію в кількості, що еквівалентна аскорбіновій кислоті – 300 мг;

допоміжні речовини: глюкоза, моногідрат; аспартам (Е 951); цукрова пудра; кальцію стеарат; крохмаль картопляний; ароматизатор «Апельсин».

Лікарська форма

Таблетки для жування.

Таблетки білого, сірувато-білого або жовтувато-білого кольору з вкрапленнями білого або більш інтенсивного кольору, зі смаком апельсина з двоопуклою поверхнею, з рискою на одному боці.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «АСТРАФАРМ».

Україна, 08132, Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 6.

Фармакотерапевтична група

Вітаміни. Прості препарати аскорбінової кислоти. Код АТС A11G A01.

Вітамін С (аскорбінова кислота) бере участь в окисно-відновних процесах, метаболізмі вуглеводів, тирозину, заліза, перетворенні фолієвої кислоти на фолінієву, згортання крові, утворенні стероїдних гормонів, колагену та проколагену, регенерації тканин, регуляції проникності капілярів, у синтезі ліпідів та білків, процесах клітинного дихання.

Вітамін С сприяє підвищенню опірності організму до інфекцій та несприятливого впливу зовнішнього середовища, поліпшує загальне самопочуття, апетит, сприяє нормалізації сну, збільшує ефективність дії різноманітних терапевтичних заходів.

Вітамін С має антиоксидантні та радіопротекторні властивості, зменшує геморагічні прояви променевої хвороби та стимулює кровотворення.

Після внутрішнього прийому аскорбінова кислота швидко всмоктується в тонкому відділі кишечнику, її максимальна концентрація у плазмі крові визначається через 4 - 7 годин. Із плазми вона проникає передусім в елементи крові (лейкоцити, тромбоцити, еритроцити), потім в усі тканини. Аскорбінова кислота виводиться з організму з сечею.

Показання для застосування

Для лікування гіпо- та авітамінозу С. Забезпечення підвищеної потреби організму у вітаміні С у період гострих респіраторних та інфекційних захворювань;

  • у період реконвалесценції після тяжких захворювань, оперативних втручань;
  • при різних інтоксикаціях, геморагічних діатезах, захворюваннях сполучної тканини (ревматоїдний артрит), кровотечах (носові, легеневі, маткові);
  • при променевій хворобі, гепатиті, холециститі, хворобі Аддісона, при пораненнях м'яких тканин, які в'яло загоюються, інфікованих ранах та переломах кісток.

Протипоказання

Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти та до інших компонентів препарату. Схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, тяжкі захворювання нирок, сечокам’яна хвороба. Дитячий вік до 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При прийомі високих доз і тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати функцію нирок та рівень артеріального тиску, а також функцію підшлункової залози. Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями нирок легкого та помірного ступеня в анамнезі.

Оскільки аскорбінова кислота підвищує абсорбцію заліза, її застосування у високих дозах може бути небезпечним для пацієнтів з гемохроматозом, таласемією, поліцитемією, лейкемією і сидеробластною анемією. Пацієнтам з високим вмістом заліза в організмі слід застосовувати препарат у мінімальних дозах.

Одночасний прийом препарату з лужним питтям зменшує всмоктування аскорбінової кислоти, тому не слід запивати таблетки лужною мінеральною водою. Також всмоктування аскорбінової кислоти може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.

Аскорбінова кислота як відновник може впливати на результати лабораторних досліджень, наприклад, при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази тощо.

Оскільки аскорбінова кислота чинить легку стимулюючу дію, препарат не рекомендується приймати наприкінці дня.

Препарат містить глюкозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Довготривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, через що після відміни лікування може виникнути парадоксальний гіповітаміноз. Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамін С.

З обережністю слід застосовувати препарат при поліцитемії, лейкемії.

Може бути негативним результат дослідження наявності прихованої крові у калі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат у цьому дозуванні не призначений для застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Дітям віком до 14 років препарат рекомендовано застосовувати в іншій лікарській формі.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають внутрішньо після їди, розжовуючи таблетку.

Дорослим і дітям старше 14 років з лікувальною метою необхідно приймати по 1 таблетці на добу. Термін лікування – 10 - 15 діб.

При сильній простуді, інфекційних захворюваннях та грипі для дорослих рекомендується прийом по 1 - 2 таблетки на добу (у 2 прийоми) протягом 7 - 10 діб.

Далі – по ½ таблетки на добу.

Передозування

Гостре передозування препарату практично неможливе, оскільки неабсорбована аскорбінова кислота швидко виводиться з сечею. Симптомами передозування можуть бути: біль в епігастрії, нудота, блювання, діарея, свербіж та шкірні висипання.

При тривалому застосуванні великих доз препарату можливі: артеріальна гіпертензія, гіперглікемія, тромбоцитоз, тромбоутворення, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз, дистрофія міокарда, утворення каменів у нирках, затримка натрію та рідини, гіпокаліємія, підвищення збудливості центральної нервової системи, порушення сну, мікроангіопатія. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти

В окремих випадках можливі:

  • з боку травного тракту: подразнення слизової оболонки травного тракту; при прийманні у дозі понад 1 г на добу – печія, діарея, нудота, блювання, спазми шлунка;

з боку сечовидільної системи: при тривалому застосуванні у високих дозах – пошкодження гломерулярного апарату нирок, утворення уратних та/або оксалатних конкрементів у нирках і сечовивідних шляхах, ниркова недостатність;

  • ;алергічні реакції: шкірний висип, екзема, свербіж, рідко – анафілактичний шок;

 з боку ендокринної системи: пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія);

з боку серцево-судинної та кровотворної систем: при тривалому застосуванні великих доз – зниження проникності капілярів (можливе погіршення трофіки тканин, підвищення артеріального тиску), тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, тромбоз, еритропенія, нейтрофільний лейкоцитоз, міокардіодистрофія, гемолітична анемія;

  • ;з боку центральної нервової системи: головний біль, стомлюваність;
  • ;інші: відчуття жару, порушення обміну цинку, міді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Аскорбінова кислота зменшує токсичність сульфаніламідних препаратів, знижує дію гепарину та непрямих антикоагулянтів, сприяє засвоєнню заліза, підвищує всмоктування пеніциліну, посилює ефект побічної дії саліцилатів (ризик виникнення кристалурії).

Препарати хінолінового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, глюкокортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси вітаміну С в організмі. При одночасному застосуванні препарат зменшує хронотропну дію ізопреналіну. У високих дозах підвищує виведення мексилетину нирками.

Барбітурати та примідон підвищують виведення аскорбінової кислоти із сечею. Препарат знижує терапевтичну дію нейролептиків (похідних фенотіазину), канальцеву реабсорбцію амфетаміну і трициклічних антидепресантів.

Ацетилсаліцилова кислота, пероральні контрацептиви, свіжі соки та лужні напої знижують абсорбцію препарату. При одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою підвищується виведення із сечею аскорбінової та знижується виведення ацетилсаліцилової кислоти. Прийом ацетилсаліцилової кислоти знижує абсорбцію аскорбінової кислоти приблизно на третину, що, відповідно, потребує збільшення дози вітаміну С.

Прийом вітаміну С разом із дефероксаміном підвищує тканинну токсичність заліза, особливо в серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз в осіб, які лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь.

При високих дозах аскорбінова кислота впливає на резорбцію вітаміну В12. Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином, підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 10 таблеток у груповій тарі з картону коробкового без вкладання у пачку або по 2 блістери по 10 таблеток у пачці; по 30 таблеток у пластиковому контейнері.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата останнього оновлення: 04.03.2014

Характеристики

Програма "Доступні ліки" не бере участі
Форма випуску таблетки
Умови продажу без рецепта
Категорія Вітамін С
Реєстрація закінчилася
АТХ-класифікація A11GA01 - Кислота аскорбінова (вітамін с)
МНН Аскорбінова кислота (віт. C)
Діючі речовини аскорбінова кислота (вітамін C )
Виробник Астрафарм, ТОВ, м.Вишневе , Києво-Святошинський р-н, Україна
Інструкція для застосування Вітамін С-Астрафарм, затверджена виробником, представлена виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.
Тільки ваш лікуючий лікар може прийняти рішення про необхідність застосування Вітамін С-Астрафарм, призначення схем лікування і дозувань, а також обговорити сумісність Вітамін С-Астрафарм з застосовуваними вами ліками, роз'яснити побічні дії і протипоказання.
Пам'ятайте - самолікування небезпечно для вашого здоров'я.

Переглянуті товари

Вітамін С-Астрафарм таблетки д/жув. зі смак. апельс. по 500 мг №10
Вітамін С-Астрафарм
таблетки
Астрафарм
Ціни в аптеках

Новинки реклама

Запор?
Запор? Усунь не симптоми, а причину Детальніше
Осінній авітаміноз?
Осінній авітаміноз? Життєво необхідні компоненти для майбутньої мами та малюка Детальніше
Мрієш виглядати на мільйон?
Мрієш виглядати на мільйон? Підтримай красу волосся, шкіри та нігтів Детальніше
Я вагітна, що далі?
Я вагітна, що далі? . Детальніше
Турбують суглоби?
Турбують суглоби? Комплексна підтримка суглобів! Детальніше
Як попередити інфаркт міокарда?
Як попередити інфаркт міокарда? ЗДОРОВ'Я СЕРЦЯ В ВАШИХ РУКАХ! Детальніше
Top