Бронюйте товари в аптеках, економте до 30%. З нами 5705 аптек по всій Україні. Дізнатися більше

Діоксидин-Мирфарм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Немає в наявності в Києві

Інструкція для Діоксидин-Мирфарм

Інструкція вказана для Діоксидин-Мирфарм розчин для внутр./порож. та зовн. заст. 10 мг/мл по 10 мл №10 в амп.
Вибрати інструкцію для інших видів «Діоксидин-Мирфарм»

Склад

діюча речовина: діоксидин (гідроксиметилхіноксаліндіоксид);

1 мл розчину містить діоксидину (гідроксиметилхіноксаліндіоксиду) 10 мг;

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для внутрішньопорожнинного та зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби. Код АТС J01ХХ.

Показання

Гнійні бактеріальні інфекції, спричинені чутливою мікрофлорою, при неефективності інших хіміотерапевтичних засобів або поганій їх переносимості.

Внутрішньопорожнинне введення – гнійні процеси в грудній і черевній порожнині при гнійних плевритах, емпіємі плеври, абсцесах легенів, перитонітах, циститах; рани з глибокими гнійними порожнинами (абсцеси м’яких тканин, флегмони тазової клітковини, післяопераційні рани сечо- та жовчовивідних шляхів, гнійний мастит); профілактика інфекційних ускладнень після катетеризації сечового міхура. 

Зовнішнє застосування – поверхневі та глибокі рани різної локалізації; рани та трофічні виразки, які довго не загоюються; флегмони м’яких тканин; інфіковані опіки; гнійні рани при остеомієлітах.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість препарату, недостатність кори надниркових залоз (у т.ч. в анамнезі).

Спосіб застосування та дози

Діоксидин-Мірфарм призначають тільки дорослим. Перед початком лікування проводять пробу на переносимість препарату, для чого вводять в порожнину 10 мл 1 % розчину. При відсутності протягом 3-6 годин побічних явищ (запаморочення, ознобу, підвищення температури тіла) починають курсове лікування.

Внутрішньопорожнинне введення. Вводять зазвичай 10-50 мл 1% розчину у порожнину через дренажну трубку, катетер або шприц. Максимальна добова доза становить 70 мл 1% розчину. Застосовують 1 або 2 рази на добу (не перевищуючи добової дози 70 мл 1% розчину). Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання та переносимості препарату. При добрій переносимості курс лікування може тривати 3 тижні та більше. За необхідності курс лікування повторюють через 1 – 1,5 місяця.

Місцеве застосування. Застосовують 0,1–1 % розчин. Для отримання 0,1-0,2 % розчину ампульний розчин препарату розводять до потрібної концентрації стерильним 0,9 % розчином натрію хлориду або водою для ін’єкцій. Для лікування поверхневих інфікованих гнійних ран на рану накладають серветки, змочені 0,5-1 % розчином. Глибокі рани після обробки рихло тампонують тампонами, змоченими 1 % розчином, а при наявності дренажної трубки в порожнину вводять 20-100 мл 0,5 % розчину.

Для лікування глибоких гнійних ран при остеомієліті (рани кисті, стопи) застосовують 0,5-1 % розчин препарату у вигляді ванночок або проводять спеціальну обробку рани розчином протягом 15-20 хв (введення в рану розчину на цей термін) з подальшим накладанням пов’язок з 1 % розчином.

0,1-0,5 % розчин можна застосовувати для профілактики та лікування інфекції після оперативних втручань. За показаннями (хворі з остеомієлітом) і при добрій переносимості лікування препарат можна застосовувати щоденно протягом 1,5-2 місяців.

Побічні реакції

При внутрішньопорожнинному введенні можливі головний біль, озноб, підвищення температури тіла, диспептичні розлади, судомні скорочення м’язів, алергічні реакції, фотосенсибілізуючий ефект (поява пігментних плям на тілі при дії сонячних променів).

При зовнішньому застосуванні – навколораневий дерматит, свербіж.

Передозування

Можливий розвиток гострої надниркової недостатності надниркових залоз.

Лікування: негайна відміна препарату, відповідна замісна гормонотерапія

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Діти

Протипоказаний дітям.

Особливості застосування

Діоксидин-Мірфарм призначають в умовах стаціонару. Експериментально виявлено тератогенну та ембріотоксичну дії препарату (тому він протипоказаний під час вагітності); препарат чинить також мутагенну дію. У зв’язку з цим Діоксидин-Мірфарм призначають тільки при тяжких формах інфекційних захворювань або при неефективності інших антибактеріальних препаратів, у тому числі цефалоспоринів ІІ–ІV поколінь, фторхінолонів, карбапенемів. Не допускається безконтрольне застосування Діоксидину-Мірфарм та лікарських форм, які його містять.

З обережністю застосовувати при нирковій недостатності, при хронічній нирковій недостатності дозу зменшують.

При появі пігментних плям збільшують тривалість введення дози до 1,5 – 2 годин, знижують дозу, призначають антигістамінні препарати, а у разі необхідності – припиняють застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

У період лікування слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не описана.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Діоксидин-Мірфарм – антибактеріальний препарат широкого спектра дії із групи похідних хіноксаліну, виявляє хіміотерапевтичну активність при інфекціях, спричинених Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli, Shigella dysenteriae, Shigella flexneri, Shigella boydii, Shigella sonnei, Salmonella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., патогенними анаеробами (Clostridium perfringens). Діє на штами бактерій, стійких до інших хіміопрепаратів, включаючи антибіотики.

Можливий розвиток медикаментозної стійкості бактерій. Обробка опікових та гнійно-некротичних ран сприяє більш швидкому очищенню ранової поверхні, стимулює репаративну регенерацію і крайову епітелізацію та позитивно впливає на перебіг ранового процесу.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні частково всмоктується з ранової або опікової поверхні, виводиться нирками.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора зеленувато-жовта рідина.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі 15-25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

У випадку випадання кристалів діоксидину в ампулах у процесі зберігання (при температурі нижче 15 °С) їх розчиняють, нагріваючи ампули на киплячій водяній бані та струшуючи до повного розчинення кристалів (прозорий розчин). Якщо при охолодженні до (37±1) °С кристали не випадуть знову, препарат придатний для застосування.

Упаковка

Розчин для внутрішньопорожнинного та зовнішнього застосування 10 мг/мл. По 5 мл або 10 мл в ампулі з нейтрального скла. По 5 або 10 ампул в контурній чарунковій упаковці. По 1 або 2 контурні чарункові упаковки зі скарифікатором ампульним у пачці з картону. В упаковку ампул з кільцем зламу або точкою надлому скарифікатор ампульний не вкладають.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ВАТ «Новосибхімфарм».

Місцезнаходження

Російська Федерація, 630028, м. Новосибірськ, вул. Декабристів, 275, тел. (495) 984-28-40.

Важливо! Дана інструкція із застосування є офіційною інструкцією виробника, затверджена і надана Державним реєстром лікарських засобів України.
Дана інструкція представлена виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.

Характеристики

Умови продажу по рецепту
Категорія Для ран, порізів, опіків
Реєстрація Закінчилася
АТХ-класифікація J01XX - Інші антибактеріальні засоби
МНН Діоксидин
Діючі речовини діоксидин
Категорія
Виробник
Форма випуску
Дозування

Новинки реклама

М'яке зниження
М'яке зниження Артеріального тиску Детальніше
Болить вухо?
Болить вухо? Швидка допомога з 5 -ї хвилини Детальніше
Малюк захворів?
Малюк захворів? Препарат від грипу та ГРВІ , дозволений від народження Детальніше
Захистити суглоби?
Захистити суглоби? Прийміть лише раз на добу. Вироблено в Канаді. Детальніше
Слабкий імунітет?
Слабкий імунітет? Часті застуди? Детальніше
Запор?
Запор? Зміна послаблюючих не дає результатів? Детальніше
Top