Йодофол таблетки №60 (30х2)

Ціни в Україні
від 120.65
до 300.00 грн
в 8155 аптеках
Кількість в упаковці:

Характеристики

Категорія
Бренд
Виробник
Форма випуску
таблетки
Активні компоненти
йод, фолієва кислота
Кількість активних компонентів
йод: 150мкг, фолієва кислота: 400мкг
Країна походження бренду
Румунія
Показати все

Опис для Йодофол таблетки №60 (30х2)

Склад

Основні речовини:

1 таблетка містить:

фолієва кислота (вітамін В9)

400 мкг

йод (у формі калію йодиду - 200 мкг)

150 мкг

допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна (наповнювач), кремнію діоксид колоїдний водний (наповнювач), глюкоза, тальк (наповнювач), магнію стеарат (наповнювач).

Фармакологічні властивості

Фолієва кислота (вітамін В9) відіграє важливу роль у синтезі нуклеїнових кислот та перетворенні незамінних амінокислот. При застосуванні фолієвої кислоти перед зачаттям та на початку вагітності ризик розвитку дефектів нервової трубки у новонароджених знижується.

Потреба у солях фолієвої кислоти особливо збільшується під час вагітності через ембріогенез та швидкий ріст плода.

При нестачі солей фолієвої кислоти зменшується синтез ДНК, необхідної при клітинному поділу, а також синтез деяких протеїнів та ліпідів. На ранніх термінах вагітності це порушення може викликати появу дефектів нервової трубки у новонародженого. Низькі рівні солей фолієвої кислоти у крові були виявлені у жінок, які народили дітей з дефектом нервової трубки.

Добова потреба фолієвої кислоти (фолату) для дитячого населення складає: для дітей віком 12-13 років – 300 мкг/добу, для дітей віком 14-17 років та дорослого населення 400 мкг/добу, для жінок в період вагітності – 600 мкг/добу, матерів, які годують груддю (1-12 міс) – 500 мкг/добу (наказ МОЗ України від 03.09.2017 р № 1073)

Йод (у формі калію йодиду) сприяє нормальному функціонуванню щитовидної залози, входить до складу її гормонів (тироксину, трийодтироніну). Запобігає розвитку ендемічного зоба, кретинізму. При надходженні йодидів у клітини епітелію фолікула щитовидної залози під впливом ферменту йодид-пероксидази відбувається окиснення йоду з утворенням елементарного йоду, який включається у молекулу тирозину. При цьому одна частина радикалів тирозину у тиреоглобуліні йодується. Йодовані радикали тирозину конденсуються у тиротрони, основними з яких виявляються тироксин (Т4) та трийодтиронін (ТЗ). Утворений комплекс тироніну та тиреоглобуліну виділяється як депонована форма гормона щитовидної залози у колоїд фолікула та зберігається у такому стані протягом кількох днів або тижнів. При дефіциті йоду цей процес порушується. Калію йодид компенсує його дефіцит, сприяє відновленню порушеного синтезу тиреоїдних гормонів. Важливими властивостями калію йодиду виявляється його здатність попереджувати накопичення радіоактивного йоду у щитовидній залозі та забезпечувати її захист від дії радіації.

Добова потреба йоду для дитячого населення складає: для дітей віком від 12 років та старше і дорослого населення - 150 мкг/добу, для жінок в період вагітності та матерів, які годують груддю (1-12 міс) – 350 мкг/добу (наказ МОЗ України від 03.09.2017 р № 1073)

Рекомендації щодо застосування

У якості дієтичної добавки до раціону харчування з метою профілактики дефіциту фолієвої кислоти і йоду, особливо для жінок, які планують вагітність, в період вагітності та годування груддю, а також збагачення раціону населення, що проживає в регіонах з недостатньою кількістю йоду в навколишньому середовищі.

Спосіб застосування та дози

Дітям віком від 12 років та старше і дорослим – вживати по 1 таблетці на добу під час або після прийому їжі. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

Особливості застосування

При плануванні вагітності дієтичну добавку слід додавати до раціону харчування після припинення використання контрацептивів, та, бажано, не пізніше ніж за 4 тижні до початку вагітності. Перед початком застосування та при одночасному застосуванні з будь – якими лікарськими засобами обов’язкова консультація лікаря.

Застереження

Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Протипоказання

Індивідуальна чутливість до складових компонентів.

Форма випуску

Таблетки №60 у блістерах, у картонній коробці.

Маса 1 таблетки - 95 мг ± 7,5 %.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати за температури не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Виробник

К.О.УОРЛД МЕДИЦИН ЄВРОПА С.Р.Л. Румунія (м. Отопень, вул. Ероілор № 1В, округ Ілфов)/ S.C. WORLD MEDICINE EUROPE S.R.L., Romania (Otopeni city, Eroilor str. N 1B, jud. Ilfiv).

Заявник

«УОРЛД МЕДИЦИН ЛІМІТЕД», ВЕЛИКА БРИТАНІЯ / «WORLD MEDICINE LIMITED», UNITED KINGDOM.

Імпортер (представник в Україні)

Вказано на упаковці.

Характеристики

Категорія
Бренд
Виробник
Форма випуску
таблетки
Активні компоненти
йод, фолієва кислота
Кількість активних компонентів
йод: 150мкг, фолієва кислота: 400мкг
Країна походження бренду
Румунія

Часті питання

Ціна на Йодофол таблетки №60 (30х2) починається від 120.65 грн.
Йодофол таблетки №60 (30х2) є безрецептурним препаратом, та відпускається без рецепту.

Середня ціна по Україні