Респикс спрей розчин ор. 10 мг/0.2 мл по 13 мл у флак. з доз. пристр.

Ціни в аптеках

Респикс спрей розчин ор. 10 мг/0.2 мл по 13 мл у флак. з доз. пристр.

Склад

діюча речовина: solutio ambroxoli hydrochloridi;

1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 50 мг;

1 струмінь розчину (0,2 мл розчину) містить амброксолу гідрохлориду 10 мг;

допоміжні речовини: трометамол, макроголу гідроксистеарат, гліцерин, калію ацесульфам, ксиліт, натрію бензоат (E 211), левоментол, амонію гліциризат, етанол 96 %, натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма

Розчин оральний.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або жовтуватий мутнуватий розчин. Із слабким запахом ментолу.

Фармакотерапевтична група

Муколітики. Код ATХ R05C B06.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Амброксол, заміщений бензиламін, є метаболітом бромгексину.

Відрізняється від бромгексину відсутністю метильної групи та додатковою гідроксильною групою у 4 (транс)-положенні циклогексильного кільця. Хоча точний механізм дії повністю не встановлений, у різних дослідженнях показані секретолітичні та секретомоторні ефекти.

Після перорального застосування ефект проявляється у середньому через 30 хв та триває залежно від застосованої дози 6–12 годин.

У доклінічних дослідженнях амброксол збільшував кількість серозної бронхіальної секреції. Встановлено, що амброксол підвищує мукоциліарний транспорт шляхом стимулювання рухливості вій бронхіального епітелію та зниження в’язкості слизу.

Амброксол викликає активацію сурфактантної системи шляхом прямого впливу на пульмоцити типу II альвеол та секреторні клітини бронхіол (кінцева ділянка дихальних шляхів).

Амброксол стимулює утворення та виділення поверхневих активних речовин в альвеолярних та бронхіальних ділянках легень плода та дорослих пацієнтів.

Фармакокінетика

Після перорального застосування амброксол майже повністю всмоктується, досягаючи максимальних концентрацій у плазмі через 1–3 години. Абсолютна біодоступність після перорального застосування знижується на третину при першій фазі метаболізму. До метаболітів, що підлягають нирковій секреції, належать сполуки дибромантранілової та глюкуронової кислот.

Амброксол легко зв’язується з білками плазми (80 - 90 %). Період напіввиведення з плазми становить від 7 до 12 годин. Сумарний період напіввиведення амброксолу та його метаболітів із плазми становить приблизно 22 години.

Амброксол проникає у ліквору центральної нервової системи, він проходить плацентарний бар’єр і також проникає у грудне молоко.

Приблизно 90 % дози амброксолу виводиться нирками у формі метаболітів, що утворюються у печінці. Менше 10 % амброксолу виводиться у незміненому вигляді.

Через високу здатність до зв’язування з білками сироватки крові, великий об’єм розподілення та повільне вивільнення з тканин із поверненням у кров діаліз або форсований діурез не впливають на рівень виведення амброксолу.

Тяжкі порушення функції печінки може зменшувати метаболізм амброксолу на 20 - 40 %. Тяжкі порушення функції нирок можуть призводити до кумуляції метаболітів, що утворюються у печінці.

Показання

Лікування гострих та хронічних бронхолегеневих захворювань, що супроводжуються порушенням утворення та виведення слизу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якої з допоміжних речовин у складі Респикс® Спрею.

Дитячій вік до 12 років – через високий вміст діючої речовини у розчині.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами ті інші види взаємодій.

Протикашльові засоби. Одночасне застосування Респикс® Спрею із протикашльовими засобами може призвести до кумуляції великих кількостей бронхіального секрету через зниження кашльового рефлексу. Такі лікарські комбінації слід застосовувати з обережністю.

Антибіотики. Одночасне застосування амброксолу з деякими антибіотиками, такими як амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин, доксициклін призводить до підвищення концентрації антибіотиків у бронхолегеневому секреті та у мокроті.

Гістамін. Амброксол впливає на метаболізм гістаміну, тому слід уникати тривалого застосування Респикс® Спрею у пацієнтів зі встановленою підвищеною чутливістю до гістаміну.

Етиловий спирт. Респикс® Спрей містить невелику кількість етанолу (етилового спирту) менше 100 мг на одиничну дозу.

Особливості застосування

При застосуванні амброксолу були дуже рідкі повідомлення про серйозні шкірні реакції, подібні до синдромів Стівенса–Джонсона та Лайєлла. У разі виникнення змін з боку шкіри або слизової оболонки необхідно негайно припинити застосування амброксолу та звернутися до лікаря.

Пацієнтам зі встановленим пригніченням бронхомоторних функцій слід уникати застосування муколітичних засобів, якщо тільки вони не перебувають під наглядом лікаря, через ризик можливого накопичення великих кількостей слизу.

У пацієнтів із порушеннями функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня, уповільнення швидкості виділення може призводити до кумуляції амброксолу та/або його метаболітів, що утворюються у печінці. У таких випадках Респикс® Спрей можна приймати лише з особливою обережністю, подовжуючи інтервали між введеннями або зменшуючи дозу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Амброксол проникає через плацентарний бар’єр. Дослідження на тваринах не виявили прямого чи непрямого шкідливого впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи чи постнатальний період. У І триместрі вагітності не рекомендується його застосування. У ІІ та ІІІ триместрах вагітності препарат можна застосовувати за умови ретельної оцінки можливої користі від лікування та пов’язаного з цим ризику. Амброксол проникає у грудне молоко, тому його застосування у період годування груддю не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Респикс® Спрей іноді у чутливих осіб може виявляти незначний вплив на здатність до керування автотранспортом та роботу з технічними засобами. Препарат містить 96 % етанолу, це слід враховувати водіям транспортних засобів.

Спосіб застосування та дози

Режим дозування у дорослих та дітей старше 12 років

Стандартна доза становить 3 струмені спрею тричі на добу, що відповідає 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу. 1 струмінь спрею еквівалентний 0,2 мл розчину та містить 10 мг амброксолу гідрохлориду.

Пацієнти із нирковою та печінковою недостатністю

При порушеннях функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня слід проконсультуватися з лікарем щодо регулювання дози Респикс® Спрею.

Спосіб застосування

Респикс® Спрей призначений для перорального застосування.

Перед першим використанням спрею насос слід прокачати, тричі натиснувши на нього. Перед кожним застосуванням необхідно знімати захисний ковпачок.

Із флакона рекомендовану дозу отримують за допомогою мірного насоса для спрею, котрий додається, препарат безпосередньо потрапляє у ротову порожнину, після чого проковтнути.

Респикс® Спрей необхідно приймати разом з їжею або після їди. Муколітична активність Респикс® Спрею підтримується вживанням великої кількості рідини.

Тривалість лікування

Без консультації лікаря лікування повинно тривати не більше 4–5 днів.

Діти.

Застосовують дітям старше 12 років.

Передозування

Симптоми передозування

Не має даних про тяжку інтоксикацію після передозування амброксолом. Прояви, про які повідомлялося, – короткотривале збудження та діарея.

У цілому добові оральні дози до 25 мг/кг/добу дуже добре переносяться.

Після значного передозування, відповідно до результатів доклінічних досліджень, спостерігалися слинотеча, нудота, блювання та падіння артеріального тиску.

Лікування передозування

У цілому, невідкладні заходи, такі як виклик блювання або промивання шлунка, не показані, їх можна застосовувати лише при дуже тяжкому передозуванні. Таким чином, у всіх випадках передбачуваного передозування слід застосовувати симптоматичну та підтримуючу терапію.

Побічні реакції

Частота виникнення небажаних ефектів наводиться наступним чином: дуже часті (≥ 1/10); часті (≥ 1/100, < 1/10); нечасті (≥ 1/1000, < 1/100); поодинокі (≥ 1/10 000, < 1/1000); рідкісні (< 1/10 000); невідомі (не може бути встановлена на підставі існуючих даних).

З боку травного тракту: нечасті – печія, нудота, блювання, біль у шлунку, зниження чутливості у ротовій порожнині і глотці, сухість у роті та горлі, дисгевзія.

Алергічні реакції: нечасті – реакції підвищеної чутливості (висипання на шкірі, ангіоневротичний набряк, задишка, кропив’янка), гарячка, алергічний контактний дерматит; рідкісні – тяжкі гострі анафілактичні реакції, включаючи шок, тяжкі ураження шкіри, такі як синдром Стівенса–Джонсона та синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз).

У чутливих пацієнтів реакції підвищеної чутливості (включаючи задишку) можуть бути спричинені левоментолом.

Термін придатності

3 роки

Термін придатності після першого використання – 1 місяць.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25ºС. Не охолоджувати та не заморожувати.

Упаковка

По 13 мл розчину у флаконі з дозуючим пристроєм; по 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Франчіа Фармасьютічі Індустріа Фармако Біолоджіка С.р.л., Італія/

Francia Farmaceutici Industria Farmaco Biologica S.r.l., Italy.

Місцезнаходження виробника та адреса провадження його діяльності.

Віа Дей Пестагаллі, 7 - 20100 Мілан (МІ), Італія/

Via Dei Pestagallі, 7 - 20100 Milano (MI), Italy.

Дата останнього оновлення: 10.05.2018

Характеристики

Програма "Доступні ліки" не бере участі
Форма випуску розчин
Умови продажу без рецепта
Категорія При вологому кашлі
Реєстрація UA/12305/01/01 от 17.01.2018 (приказ 817 (3))
АТХ-класифікація R05CB06 - Амброксол
МНН Амброксол
Фармгрупа Муколітики.
Діючі речовини амброксол
Виробник Франчія Фармачеутічі Індустріа Фармако Біолоджика С.р.л., Італія
Дорослі дозволено
Діти з 12-ти років
Вагітні заборонено
Годуючі мами заборонено
Алергіки з обережністю
Діабетики дозволено
Водії з обережністю, містить 96% етанол

Знайдено 1683 аптеки

Линда-фарм
Дніпро, вул.Холодильна 60 (ЦРЛ)
Респикс спрей раствор оральный 10мг/0.2мл 13мл флакон
Франчіа Фармасьютічі Індустріа Фармако Біолоджіка
від 196,70
Аптека АКС Социальная
Подільськ, вул.Соборна 117/1
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 201,17
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Святослава Ріхтера 125/3
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 203,77
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Генерала Петрова 46
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 198,31
Аптека АКС Социальная
Подільськ, вул.Соборна 101
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 196,60
Аптека ENTER
Одеса, вул.Пантелеймонівська 70
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
Аптека АКС Социальная
Одеса, пр.Академіка Глушка 19А
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,08
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Люстдорфська дорога 123
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 192,70
Аптека АКС Социальная
Чорноморськ, пр.Миру 31Д
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,73
АКС
Одеса, вул.Святослава Ріхтера 132/1
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,73
АКС
Чорноморськ, вул.Спортивна 14Д
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,09
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Академіка Корольова 65
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Генерала Бочарова 30
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
Аптека АКС Социальная
Южне, пр.Григорівського Десанту 30/16Е
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,87
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Велика Арнаутська 99
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 198,55
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.М'ясоїдівська 32
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,85
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Костанді 162/2
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,85
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Космонавтів 33
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 199,19
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Грецька 45
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 204,88
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Святослава Ріхтера 129
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
Аптека АКС Социальная
Одеса, пр.Свободи 88
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 198,56
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Академіка Глушка 32А
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,87
АКС
Одеса, вул.Академіка Філатова 53
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
Аптека АКС Социальная
Одеса, пр.Добровольського 73
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
АКС
Одеса, вул.Марсельська 32/3
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
АКС
Одеса, вул.Давида Ойстраха 1
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
АКС
Одеса, вул.Семена Палія 68
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
АКС
Одеса, вул.Академіка Філатова 86
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,87
АКС
Одеса, пр.Добровольського 128
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Генерала Петрова 33
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Маршала Малиновського 1/1
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
АКС
Одеса, вул.Семена Палія 119
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Семена Палія 133
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
АКС
Одеса, вул.Добровольського 159
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Семена Палія 88
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Академіка Корольова 49
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
Аптека АКС Социальная
Одеса, пр.Небесної Сотні 10
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 187,00
АКС
Одеса, пр.Добровольського 98
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 185,88
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Академіка Заболотного 31
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Одеса-Головна 35
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 199,26
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Семена Палія 118
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,87
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.М'ясоїдівська 33
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 199,26
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Черняховського 1А/4
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 191,12
АКС
Одеса, вул.Академіка Корольова 33
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 194,65
АКС
Одеса, вул.Генерала Бочарова 1
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 198,56
Аптека АКС Социальная
Одеса, вул.Генерала Бочарова 47
Респикс спрей р-р оральн 10мг/0,2мл 13мл №1 фл
ИТАЛИЯ
від 204,18
АВК фарм
Житомир, вул.Лесі Українки 14
Респикс спрей орал. 5% фл. 13 мл, с дозир. устр. №1 francia farmaceutici industria farmaco biologica
Francia Farmaceutici Industria Farmaco Biologica (Италия)
від 192,50
АВК фарм
Коростень, вул.Михайла Грушевського 20
Респикс спрей орал. 5% фл. 13 мл, с дозир. устр. №1 francia farmaceutici industria farmaco biologica
Francia Farmaceutici Industria Farmaco Biologica (Италия)
від 197,79
АВК фарм
Новоград-Волинський, вул.Гагаріна 19
Респикс спрей орал. 5% фл. 13 мл, с дозир. устр. №1 francia farmaceutici industria farmaco biologica
Francia Farmaceutici Industria Farmaco Biologica (Италия)
від 200,31
АВК фарм
Бердичів, вул.Одеська 51
Респикс спрей орал. 5% фл. 13 мл, с дозир. устр. №1 francia farmaceutici industria farmaco biologica
Francia Farmaceutici Industria Farmaco Biologica (Италия)
від 200,31
Інструкція для застосування Респикс спрей, затверджена виробником, представлена виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.
Тільки ваш лікуючий лікар може прийняти рішення про необхідність застосування Респикс спрей, призначення схем лікування і дозувань, а також обговорити сумісність Респикс спрей з застосовуваними вами ліками, роз'яснити побічні дії і протипоказання.
Пам'ятайте - самолікування небезпечно для вашого здоров'я.

Рекомендуємо подивитися

Флавамед від кашлю таблетки по 30 мг №20 (10х2)
Флавамед від кашлю розчин ор. 15 мг/5 мл по 100 мл у флак.
Флавамед від кашлю таблетки по 30 мг №50 (10х5)
Флавамед від кашлю таблетки по 30 мг №10
Флавамед від кашлю
таблетки, розчин
Берлін-Хемі
Ціни в аптеках
Флавамед форте розчин ор. 30 мг/5 мл по 100 мл у флак.
Флавамед форте
розчин
Берлін-Хемі
Ціни в аптеках
Амбробене розчин ор. 7.5 мг/мл по 100 мл у флак.
Амбробене таблетки по 30 мг №20 (10х2)
Амбробене сироп 15 мг/5 мл по 100 мл у флак.
Амбробене капсули прол./д. по 75 мг №10
Амбробене
таблетки, розчин, сироп, капсули
Меркле ГмбХ для "ратіофарм ГмбХ", Німеччина
Ціни в аптеках

Переглянуті товари

Респикс спрей розчин ор. 10 мг/0.2 мл по 13 мл у флак. з доз. пристр.
Респикс спрей
розчин
Франчія Фармачеутічі Індустріа Фармако Біолоджика С.р.л., Італія
Ціни в аптеках

Новинки

Ви вагітні?
Ви вагітні? Мета майбутньої матусі – народити здорову дитину! Детальніше
Нервові клітини відновлюються!
Нервові клітини відновлюються! Пам'ятай про головне Детальніше
Погано спиш та нервуєш?
Погано спиш та нервуєш? Живи без стресу! Детальніше
Застуда?
Застуда? Як одужати швидше? Детальніше
Турбують суглоби?
Турбують суглоби? Комплексна підтримка суглобів! Детальніше
Як попередити інфаркт міокарда?
Як попередити інфаркт міокарда? ЗДОРОВ'Я СЕРЦЯ В ВАШИХ РУКАХ! Детальніше
Top