Риностоп таблетки №10

Ціни в аптеках

Склад

діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу 251 мг, псевдоефедрину гідрохлориду 61,2 мг, хлорфенаміну малеату 2,54 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Аналгетики та антипіретики. Комбіновані препарати парацетамолу, що не містять психолептики.

Код АТС N02B E51.

Показання

Застуда, грип, які супроводжуються пропасницею, головним болем, ринітом з набряком слизової оболонки носа; алергічний риніт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Підвищення артеріального і внутрішньоочного тиску, захворювання серця, пептична виразка шлунка або 12-палої кишки, одночасне застосування інгібіторів МАО. Діти до 6 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці через кожні 6 годин; дітям від 6 до 12 років – по ½ таблетки кожні 6 годин. Термін лікування – не більше 3 - 5 днів.

Дозування у пацієнтів з ослабленою нирковою функцією.

Рекомендується пролонгований інтервал між дозами, не менше 8 годин.

Побічні реакції

Побічні ефекти парацетамолу бувають звичайно помірного ступеня. Можуть виникнути розлади травного тракту та алергічні реакції у вигляді шкірних висипів, свербежу, набряків, набряку Квінке, сухості у роті, анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, гепатотоксична дія, гемолітична анемія, панцитопенія, нефротоксична дія.

Псевдоефедрин може спричинити підвищення артеріального тиску. Прискорене серцебиття, занепокоєння, знервованість.

Хлорфенамін іноді спричиняє дрімоту, втрату апетиту, нудоту, блювання, діарею або запор.

Передозування

Клінічно отруєння починається з нудоти, блювання, анорексії. Передозування призводить до виникнення судом, галюцинаці й, підвищення температури тіла, пропасниці, сухості у роті, почервоніння шкіри, розширення зіниць, тахікардії, підвищення артеріального тиску і аритмії, гепатотоксичного ефекту, у тяжких випадках розвивається некроз печінки.

У разі передозування необхідно вжити заходів протягом 4 годин. Необхідно викликати блювання, якщо це неможливо – промити шлунок. У перші 10 год як антидот можна призначити N-ацетилцистеїн. Призначаються протисудомні засоби (діазепам внутрішньовенно повільно).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Досвіду застосування препарату у періоди вагітності та лактації немає. Тому застосування препарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Діти

Застосовують у дітей з 6 років.

Особливості застосування

Під час лікування проводять контроль показників периферичної крові і функціонального стану печінки.

З обережністю призначають препарат особам з астмою, з ослабленою функцією печінки і нирок, гіперактивністю щитовидної залози, з епілепсією, аритмією, глаукомою, закупоркою жовчних протоків, при труднощах проходження їжі із шлунка в кишечник, при збільшенні простати, цукровому діабеті.

Може дати хибні результати лабораторних тестів, які оцінюють концентрацію глюкози і сечової кислоти в плазмі.

Під час лікування препарату слід уникати одночасного вживання алкогольних напоїв.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Посилює ефекти інгібіторів МАО, седативних препаратів, етанолу. Етанол посилює седативну дію хлорфенаміну. Антидепресанти, протипаркінсонічні засоби, антипсихотичні засоби, фенотіазинові похідні підвищують ризик розвитку побічних ефектів (затримка сечі, сухість у роті, запори). Глюкокортикостероїди збільшують ризик розвитку глаукоми. Парацетамол знижує ефективність урикозуричних препаратів. Хлорфенамін одночасно з інгібіторами МАО, фуразолідоном може призвести до гіпертонічного кризу, збудження, гіперпірексії. Трициклічні антидепресанти посилюють симптоматичну дію, одночасне призначення галотану підвищує ризик розвитку шлуночкової аритмії. Знижує гіпотензивну дію гуанетидину, який, у свою чергу, посилює альфа-адреностимулюючу активність псевдоефедрину.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Риностоп® – комбінований препарат, який містить парацетамол, псевдоефедрину гідрохлорид, хлорфенаміну малеат. Має жарознижувальну, аналгетичну, судинозвужувальну, антигістамінну, седативну, протикашльову і бронходилатуючу дію, усуває симптоми застуди.

Парацетамол – ненаркотичний аналгетик, має аналгетичну, жарознижувальну і слабко виражену протизапальну дію.

Псевдоефедрин – симпатоміметик з помірною дією на альфа1-адренорецептори, спричиняє звуження судин, зменшує набряклість, місцеві ексудативні прояви і гіперемію слизової оболонки носа, носоглотки, придаткових пазух.

Хлорфенамін – блокатор гістамінових Н1-рецепторів, має антисеротонінову, антигістамінну, слабку антихолінергічну, седативну дію, знижує вираженість алергічних реакцій, опосередкованих дією гістаміну, зменшує проникність капілярів, звужує судини носа; зменшує місцеві ексудативні прояви, пригнічує симптоми алергічного риніту: чхання, ринорею, свербіж очей, носа. Початок дії через 20 - 30 хв., тривалість – 4 - 4,5 години.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Основні фізико-хімічні властивості

білі, круглі, плоскі таблетки зі скошеними краями з написом “RНІNOSTOP” на одному боці.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

“Босналек д.д.” (Боснія і Герцеговина).

Місцезнаходження

71 000, Сараєво, Юкічева, 53, Боснія і Герцеговина.

Дата останнього оновлення: 04.03.2014

Характеристики

Програма "Доступні ліки" не бере участі
Форма випуску таблетки
Умови продажу за рецептом
Категорія Комплексні засоби від застуди
Реєстрація закінчилася
АТХ-класифікація N02BE51 - Парацетамол, комбінації без психолептиків
Діючі речовини хлорфенамін, парацетамол, псевдоефедрин
Виробник Босналек д.д., Боснія і Герцеговина
Інструкція для застосування Риностоп, затверджена виробником, представлена виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.
Тільки ваш лікуючий лікар може прийняти рішення про необхідність застосування Риностоп, призначення схем лікування і дозувань, а також обговорити сумісність Риностоп з застосовуваними вами ліками, роз'яснити побічні дії і протипоказання.
Пам'ятайте - самолікування небезпечно для вашого здоров'я.

Переглянуті товари

Риностоп сироп по 100 мл у флак.
Риностоп
таблетки, сироп
Босналек
Ціни в аптеках

Новинки реклама

Турбують суглоби?
Турбують суглоби? Комплексна підтримка суглобів! Детальніше
Як попередити інфаркт міокарда?
Як попередити інфаркт міокарда? ЗДОРОВ'Я СЕРЦЯ В ВАШИХ РУКАХ! Детальніше
Мрієш виглядати на мільйон?
Мрієш виглядати на мільйон? Підтримай красу волосся, шкіри та нігтів Детальніше
Запор?
Запор? Усунь не симптоми, а причину Детальніше
Осінній авітаміноз?
Осінній авітаміноз? Життєво необхідні компоненти для майбутньої мами та малюка Детальніше
Я вагітна, що далі?
Я вагітна, що далі? . Детальніше
Top