UA RU
Бронюйте товари в аптеках, економте до 30%. З нами 6497 аптек по всій Україні. Дізнатися більше

Фемінекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Ціна в Україні
від 409.00 до 718.50 грн
в 238 аптеках
Знайти в аптеках
Категорія
Бренд Фемінекс
Вид товару капсули
Кількість в упаковці 45 штук
Призначення для шкіри, волосся і нігтів

Опис для Фемінекс

Склад

Активних компонентів у 1 капсулі
 • Вітамін А (ретинолпальмітат) - 500 мкг
 • Вітамін D (холекальциферол) - 6,25 мкг
 • Вітамін Е (d-α-токоферола ацетат) - 6,7 мг
 • Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) - 3 мг
 • Вітамін РР (нікотинамід) - 35 мг
 • Пантотенова кислота (кальцію пантотенат) - 50 мг
 • Вітамін С (аскорбінова кислота) - 50 мг
 • Вітамін Н (біотин) - 2500 мкг
 • Мідь (у вигляді міді глюконату) - 100 мкг
 • Магній (у вигляді магній цитрату) - 20 мг
 • Селен (у вигляді селену цитрату) - 30 мкг
 • Цинк (у вигляді цинку цитрату) - 10 мг
 • L-цистеїн - 50 мг
 • Хвощ польовий (Eqisetum arvense L.) - 80 мг
Допоміжні компоненти

гіпромелоза, магнію стеарат, мікрокристалічна целюлоза

Властивості

Фемінекс є додатковим джерелом вітамінів і мінералів, необхідних для здоров’я шкіри та її похідних – волосся і нігтів.

Вітамінно-мінеральний комплекс Фемінекса сприяє відновленню тонусу шкіри, її еластичності і пружності, уповільнює процеси старіння шкіри і утворення зморшок, покращує структуру і прискорює ріст волосся та нігтів.

Вітамін А стимулює бар’єрну функцію та проліферацію клітин шкіри й усіх слизових, загальмовує перетворення циліндричного епітелію у плоский зроговілий, запобігає надмірному кератозу, що приводить до посиленого злущування відмерлих епітеліальних клітин і стає причиною розвитку дерматитів.

Вітамін D впливає на обмін речовин як синергіст паратгормону й антагоніст гормонів щитоподібної залози. Активна форма вітаміну D стимулює усмоктування кальцію та фосфору в кишечнику й підтримує їх постійний рівень в крові.

Вітамін Е – найпотужніший природний антиоксидант, служить «пасткою» для вільних радикалів, утворюючи з ними неактивні комплекси, цим він захищає від перекисного окиснення поліненасичені жирні кислоти, що входять до складу клітинних мембран. Підвищує біологічну активність вітаміну А.

Вітамін С необхідний для синтезу цілого ряду біологічно активних речовин: колагену, еластину, гіалуронової кислоти, хондроїтинсульфату, гормонів наднирників (кортикостероїдів і катехоламінів) і гормонів щитоподібної залози, серотоніну. Стимулює роботу фібробластів і хондроцитів, бере участь у процесах регенерації шкіри, регуляції проникності капілярів, захищає вітамін Е від окиснення і підсилює його біологічну активність.

Вітаміни А, Е і С відіграють важливу роль у метаболізмі селену (Se), включаючи його в активний центр глутатіонпероксидази – найважливішого ферменту антиоксидантного захисту.

Вітамін В6 відіграє важливу роль у метаболізмі триптофану, глутамінової кислоти, цистеїну, метіоніну; необхідний для синтезу нейромедіаторів (гама-аміномасляної кислоти, гліцину й серотоніну); бере участь у обміні вітамінів В12, фолієвої кислоти і ненасичених жирних кислот.

Вітамін РР, або антипелагричний вітамін, входить до складу нікотинамідних коферментів (НАД та НАДФ), бере участь в енергозабезпеченні клітин. При дефіциті цього вітаміну порушується нормальний поділ клітин шкіри і слизових оболонок, розвивається захворювання – пелагра, що супроводжується дерматитами на ділянках шкіри, доступних дії сонячного світла.

Пантотенова кислота, або антидерматитний вітамін, є компонентом коферменту-А, бере участь у вуглеводному і жировому обміні, стимулює синтез кортикостероїдів, прискорює процеси регенерації шкіри. Дефіцит пантотенової кислоти приводить до уражень шкіри, посивінню волосся.

Біотин, або антисеборейний вітамін, як кофермент відіграє важливу роль в обміні вуглеводів, жирів і білків, необхідний для нормального росту і розвитку клітин. Є синергістом фолієвої кислоти, пантотенової кислоти, ціанокобаламіну та інших вітамінів групи В. Біотин позитивно впливає на структуру шкіри та її похідних (волосся, нігтів). При його дефіциті розвиваються специфічні дерматити, підвищується секреція сальних залоз (себорея), стає ламким і випадає волосся, порушується структура та ріст нігтів.

Мідь (Cu2+) є коферментом багатьох ферментів, зокрема лізилоксидази, яка каталізує реакції утворення поперечних зв’язок між фібрилами колагену. При недостатності вітамінів С, РР, В6 і міді дія ферменту пригнічується й порушується кількість і якість утворення поперечних зв’язок, що робить колаген жорстким і крихким. Структурні зміни колагену призводять до зменшення еластичності шкіри і кровоносних судин, погіршення механічних властивостей хрящів, ламкості кісток. Мідь є коферментом тирозинази – ферменту, що приймає участь у синтезі меланіну, тіолоксидази – ферменту, що забезпечує процеси кератинізації.

Магній (Mg2+) міститься в усіх клітинах організму, де утворює комплекси з АТФ, активує дію багатьох ферментів, є антагоністом кальцію, необхідний для синтезу ДНК, РНК, колагену.

Селен (Se4+) є структурним компонентом потужного антиоксиданту – ферменту глутатіонпероксидази. У формі селенметіоніну підсилює антиоксидантну властивість вітаміну Е і сумісно з ним захищає мембрани клітин, мітохондрій, мікросом і лізосом від перекисного окиснення ліпідів. Позитивно впливає на стан шкіри та її похідних.

Цинк (Zn2+) є структурним компонентом ферментів, впливає на перебіг запальних процесів, регенерацію шкіри і загоювання ран, прискорюючи синтез колагену у шкірі, нормалізує секрецію сальних залоз; необхідний для синтезу ДНК і РНК, що інтенсивно протікають у тканинах, здатних до регенерації, входить до складу ферментів, що каталізують процеси утворення меланіну і кератинізації клітин епітелію.

L-цистеїн замінна амінокислота, що входить до складу білків шкіри та її похідних, прискорює відновлення шкіри після опіків та травмувань; бере участь у синтезі глутатіону – речовини з вираженими антиоксидантними властивостями; у комбінації з вітаміном С значно підвищує усмоктування цинку.

Хвощ польовий містить органічні водорозчинні сполуки силіцієвої кислоти, які відіграють важливу роль у метаболізмі й функціонуванні сполучних тканин, слизових оболонок, стінок кровоносних судин. Сполуки силіцію сприяють регенерації епітелію, що прискорює загоєння ран і тканинних дефектів, відновлення слизових оболонок і стінок ушкоджених капілярів. Кількість силіцію в організмі зменшується прямо пропорційно старінню.

Показання до використання

Застосовують при комплексному лікуванні та профілактиці:

 • захворювань шкіри (акне, дерматити, кератози, порушення функцій сальних залоз, пелагра, екзема, нейродерміт, псоріаз, трофічні виразки шкіри);
 • пошкодження волосся (порушення структури і росту, алопеція, себорея, порушення пігментації (сивина), підвищена сухість/жирність тощо);
 • пошкодження нігтів (порушення росту і структурні зміни нігтьової пластинки тощо);
 • сонячних, термічних і хімічних опіків з метою стимулювання загоєння ран;
 • алергичних реакцій;
 • поліневритів, невралгій;
 • оперізувального лишаю;
 • токсичної дії алкоголю та абстинентному синдромі.

Спосіб застосування

Дорослим і дітям старше 12 років рекомендовано по 1 капсулі 1 раз на добу під час прийому їжі, але за годину до або після прийому інших ліків.

 Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.

Особливості застосування

Обов’язково отримайте консультацію лікаря перед застосуванням засобу під час вагітності або в період годування груддю, при наявності нирковокам’яної хвороби, а також у періоди підвищеної інсоляції.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Не слід приймати цей продукт разом з антибіотиками або нітрогліцерином.

Передозування

Випадки невідомі.

Побічні ефекти

Не відзначені.

Категорія відпуску

Відпускається без рецепта.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці, при температурі до 25°C.

Опис продукту Фемінекс представлений виключно з ознайомчою метою і не є приводом для самолікування.

Новинки реклама

Турбує запор?
Турбує запор? Ефективно та безпечно навіть для дітей Детальніше
М'яке зниження
М'яке зниження Артеріального тиску Детальніше
Запали пристрасть!
Запали пристрасть! Рослинний комплекс для чоловіків Детальніше
Болить горло?
Болить горло? Швидке рішення Детальніше
SOS допомога при лінивому травленні
SOS допомога при лінивому травленні Спробуй не ферменти Детальніше
Top