Феністил гель 0.1 % по 30 г у тубах

Ціни в Україні
від 139.47
до 286.90 грн
в 11897 аптеках

Характеристики

Торгова назва
Діючі речовини
Форма випуску
гель
Дозування
диметинден: 1 мг/г
Вага
30 г
Умови продажу
без рецепта
Реєстрація
UA/0894/01/01 от 04/04/2019 приказ №253 от 15/02/2024
Виробник
Халеон КХ С.а.р.л./ Haleon CH S.a.r.l.
Всі товари
Форма випуску
гель
Вага
30 г
Діюча речовина
диметинден
Країна виробництва
Швейцарія
Показати все

Інструкція для Феністил гель 0.1 % по 30 г у тубах

Склад

діюча речовина: диметиндену малеат;

1 г гелю містить диметиндену малеату 1 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлориду розчин 50 %, динатрію едетат, карбомер, натрію гідроксиду розчин 30 %, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: Однорідний гель від безбарвного до злегка жовтуватого кольору, прозорий або злегка опалесцентний.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для місцевого застосування.

Код АТХ D04А А13.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Диметиндену малеат – похідний продукт феніндену, антагоніст гістаміну на рівні Н1-рецепторів. Чинить протиалергічну і протисвербіжну дію. Завдяки активній речовині – диметиндену малеату, що входить до складу лікарського засобу Феністил гель, при нанесенні препарату на шкіру зменшується свербіж і подразнення, що супроводжують шкірні алергічні реакції. Препарат має також місцевоанестезуючі властивості та охолоджує шкіру при нанесенні.

При місцевому застосуванні гелю завдяки його спеціально розробленій основі активна речовина швидко проникає у шкіру та починає діяти вже через кілька хвилин. Максимальний ефект досягається через 1–4 години.

Фармакокінетика.

Системна біодоступність активної речовини становить 10 %.

Показання

Шкірний свербіж, наприклад при укусах комах, необширна сонячна еритема, неускладнені невеликі опіки шкіри та алергічні подразнення невеликих ділянок шкіри.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Досліджень взаємодії лікарського засобу не проводилось; проте, оскільки системна адсорбція диметиндену малеату при застосуванні даного препарату є вкрай низькою, взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами малоймовірна.

Особливості щодо застосування

Препарат містить бензалконію хлорид та пропіленгліколь, що можуть спричинити подразнення шкіри.

Препарат не можна застосовувати при наявності відомої алергії на укуси комах. У такому випадку слід застосовувати препарати системної дії.

Слід уникати застосування лікарського засобу Феністил гель при ураженні великих ділянок шкіри, особливо дітям або підліткам.

Під час лікування препаратом слід уникати тривалого впливу сонця на уражені ділянки шкіри.

У разі дуже сильного свербежу або ураження обширної ділянки шкіри, крім місцевого застосування препарату, слід застосовувати також пероральні форми препарату (Феністил, краплі оральні).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Клінічні дані щодо застосування препарату вагітним жінкам відсутні. Застосування препарату у період вагітності під час досліджень на тваринах не спричиняло шкідливого впливу (як прямого, так і непрямого) на хід вагітності, розвиток плода, а також на подальший розвиток потомства. Проте у період вагітності не рекомендується застосовувати Феністил гель, крім випадків, коли користь від застосування перевищує потенційний ризик для плода. У такому разі застосування препарату можливе лише за призначенням лікаря.

Не рекомендується наносити Феністил гель на великі ділянки шкіри, особливо на пошкоджену або запалену шкіру. Це ж стосується і жінок, які годують груддю. Крім того, жінкам, які годують груддю, не слід наносити гель на соски молочних залоз.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Диметиндену малеат при зовнішньому застосуванні не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дітям віком до 2 років препарат можна застосовувати лише за призначенням лікаря. Немовлятам і дітям молодшого віку не слід застосовувати препарат на великі ділянки шкіри, особливо пошкодженої або запаленої.

Дорослим та дітям віком від 2 років гель слід наносити на уражені ділянки шкіри 2–4 рази на добу. Якщо стан захворювання не покращується після 7 діб застосування препарату, необхідно звернутися до лікаря.

У разі дуже сильного свербежу або ураження обширної ділянки, крім місцевого застосування препарату, слід застосовувати також пероральні форми препарату (Феністил, краплі оральні).

Діти.

Дітям віком до 2 років препарат можна застосовувати лише за призначенням лікаря. Немовлятам і дітям молодшого віку не слід застосовувати препарат на великі ділянки шкіри, особливо пошкодженої або запаленої.

Передозування

На даний час не було повідомлень про випадки передозування препаратом.

При випадковому проковтуванні великої кількості лікарського засобу Феністил гель слід негайно звернутися до лікаря.

Можуть спостерігатися деякі симптоми, характерні для передозування Н1-антигістамінними засобами для системного застосування: пригнічення центральної нервової системи, що супроводжується сонливістю (переважно у дорослих), стимуляція центральної нервової системи та антимускариновий ефект (особливо у дітей та людей літнього віку), включаючи збудження, атаксію, галюцинації, тоніко-клонічні судоми, мідріаз, сухість в роті, гіперемію обличчя, порушення сечовипускання, гарячку, також можлива артеріальна гіпотензія.

При передозуванні необхідно вживати заходів, рекомендованих лікувальним закладом відповідно до симптомів, що виникають.

Побічні ефекти

Найчастішими побічними ефектами є незначні та короткочасні реакції на шкірі у місці нанесення. Препарат містить бензалконію хлорид та пропіленгліколь, які можуть спричинити подразнення шкіри.

Можливі побічні ефекти

З боку шкіри та сполучних тканин:

Частота невідома (не може бути визначена на основі доступних даних): сухість шкіри, відчуття печіння шкіри, алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж та набряк, алергічний дерматит, кропив’янка*.

*Дані отримано у процесі постмаркетингових спостережень.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у сухому місці при температурі нижче 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 г у тубах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Халеон КХ С.а.р.л. / Haleon CH S.a.r.l.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Рут Де Летра 2, Ніон, 1260, Швейцарія / Route De L’etraz 2, Nyon, 1260, Switzerland.

Особливості застосування

Водії
дозволено
Діабетики
дозволено
Годуючі мами
не завдавати на великі ділянки шкіри
Вагітні
не завдавати на великі ділянки шкіри
Діти
до 2-х років за призначенням лікаря
Алергіки
з обережністю
Дорослі
дозволено
Приймати
Немає обмежень

Особливості застосування

Водії
дозволено
Діабетики
дозволено
Годуючі мами
не завдавати на великі ділянки шкіри
Вагітні
не завдавати на великі ділянки шкіри
Діти
до 2-х років за призначенням лікаря
Алергіки
з обережністю
Дорослі
дозволено
Приймати
Немає обмежень

Характеристики

Торгова назва
Діючі речовини
Форма випуску
гель
Дозування
диметинден: 1 мг/г
Вага
30 г
Умови продажу
без рецепта
Реєстрація
UA/0894/01/01 от 04/04/2019 приказ №253 от 15/02/2024
Виробник
Халеон КХ С.а.р.л./ Haleon CH S.a.r.l.
Всі товари
Форма випуску
гель
Вага
30 г
Діюча речовина
диметинден
Країна виробництва
Швейцарія

Часті питання

Про симптоми

При порушенні цілісності шкіри в організм потрапляють речовини, що входять до складу слини чи жала комахи. У відповідь на це активується імунна система і виробляється гістамін - медіатор алергічних реакцій, який супроводжує розвиток почервоніння, припухлості, свербіння і печіння.

Всі ці неприємні симптоми легко усуваються лікарськими препаратами Феністил.

При тривалому перебуванні під сонячними променями шкіра червоніє, стає гарячою на дотик, може виникнути біль, свербіння і печіння. Все це свідчить про негативний вплив ультрафіолету і розвиток гострого запалення шкіри. Згодом на ураженій шкірі можуть виникнути пухирі, набряклість і підвищитися температура тіла.

Механізми свербіння можуть розвиватися в самій шкірі, а також в клітинах нервової системи. Їх причиною можуть стати різні фактори - алергічні реакції, ультрафіолетове випромінювання або навіть стрес. Так як біль від чесання пригнічує свербіж, людина починає рефлекторно чесати уражену ділянку шкіри. Це може спровокувати роздратування та призвести до приєднання бактеріальної інфекції.

Для полегшення сверблячки і запобігання наслідкам можна скористатися антигістамінними препаратами, наприклад, Феністилом.

Про препарат Феністил гель

Активним інгредієнтом препарату є диметиндену малеат, який відноситься до добре вивчених антигістамінних речовин і застосовується в медицині вже більше 50 років.

Завдяки своїй спеціально розробленої основі, Феністил гель швидко вбирається в місці нанесення і глибоко проникає в шкіру, забезпечуючи швидкий розвиток ефекту.

Диметиндену малеат блокує вироблення гістаміну, який є попередником алергічної реакції. В результаті знижується проникність капілярів, зменшується свербіж і печіння шкіри.

Гель швидко всмоктується і починає діяти протягом декількох хвилин після нанесення, усуваючи свербіж, печіння і почервоніння шкіри. Крім антигістамінного ефекту, має легку місцевоанестезуючу дію.

 • Швидкий ефект
 • Зняття роздратування
 • Негормональний засіб
 • Охолоджувальні та відволікаючі властивості
 • Відсутність запаху
 • Не забруднює одяг
 • Застосовується як у дітей, так і у дорослих.

Феністил гель використовується при:

 • шкірній сверблячці, спровокованій укусами комах;
 • необширній сонячній еритемі;
 • легких термічних і сонячних опіках;
 • алергічних подразненнях невеликих ділянок шкіри.

Дорослим і дітям від 2 років гель наносять на уражені ділянки шкіри за потребою, але не більше 4 разів на день.

Небажано використовувати препарат на великих ділянках або на пошкодженій, запаленій шкірі. Особливо на це варто звернути увагу при використанні гелю немовлятам і дітям молодшого віку.

Ціна на Феністил гель 0.1 % по 30 г у тубах починається від 139.47 грн.
Феністил гель 0.1 % по 30 г у тубах є безрецептурним препаратом, та відпускається без рецепту.

Середня ціна по Україні