Фолієва кислота таблетки по 1 мг №30 (10х3)

Ціни в Україні
від 8.90
до 30.00 грн
в 3619 аптеках

Характеристики

Торгова назва
Форма випуску
таблетки
Дозування
фолієва кислота (вітамін В9): 1 мг
Кількість в упаковці
30 шт
Умови продажу
без рецепта
Реєстрація
UA/6692/01/01 от 21/02/2017 приказ 169(2) от 21/02/2017
Виробник
АТ «КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД».
Форма випуску
таблетки
Діюча речовина
фолієва кислота (вітамін В9)
Країна походження бренду
Україна
Країна виробництва
Україна
Показати все

Інструкція для Фолієва кислота таблетки по 1 мг №30 (10х3)

Склад

діюча речовина: 1 таблетка містить фолієвої кислоти 1 мг;

допоміжні речовини: цукор, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоскоциліндричної форми зі скошеними краями і рискою, блідо-жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Антианемічні засоби. Фолієва кислота та її похідні.

Код АТХ В0ЗВ В01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Після прийому лікарського засобу фолієва кислота відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти, яка є коферментом, що бере участь у різних процесах метаболізму. Фолієва кислота необхідна для нормального визрівання мегалобластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот (у тому числі метіоніну, серину, гліцину і гістадину), нуклеїнових кислот, пуринів, піримідинів, бере участь в обміні холіну.

Фармакокінетика.

Після перорального прийому фолієва кислота добре і повністю всмоктується з травного тракту переважно у верхньому відділі дванадцятипалої кишки. Майже повністю зв'язується з білками плазми крові. Зазнає активації у печінці під дією ферменту дигідрофолат редуктази, перетворюючись у тетрагідрофолієву кислоту. Максимальна концентрація у крові досягається через 30-60 хвилин.

Виводиться нирками переважно у вигляді метаболітів; якщо прийнята доза значно перевищує добову потребу у фолієвій кислоті, то нирки починають екскретувати вітамін у незміненому стані. Виводиться з сечею шляхом клубочкової фільтрації; 5 мг перорально прийнятої фолієвої кислоти виводиться з організму через 5 годин. Під час гемодіалізу видаляється з системи кровообігу.

Показання

Макроцитарні анемії, зокрема мегалобластні анемії у вагітних; для лікування спру з метою нормалізіції гемопоезу, усунення або зменшення клінічних проявів захворювання. Анемії та лейкопенії, зумовлені іонізуючою радіацією, хімічними речовинами, у тому числі ліками; анемії, що виникли внаслідок резекції шлунка або частини кишечнику; мегалобластні анемії, зумовлені туберкульозом кишечнику і хронічними гастроентеритами (при цих захворюваннях показана і без розвитку анемії), перніціозні анемії, пелагра. Як допоміжний засіб при депресіях та синдромі підвищеної тривожності, при лікуванні дисплазії шийки матки.

Протипоказання

Підвищена чутливість до фолієвої кислоти або до компонентів лікарського засобу, дефіцит вітаміну В12, злоякісні новоутворення, злоякісні анемії, нелікований дефіцит кобаламіну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

У пацієнтів з дефіцитом фолату застосування фолієвої кислоти може зменшити рівень фенобарбіталу, фенітоїну та примідону у плазмі крові та спричинити епілептичний напад. Дефіцит фолієвої кислоти можуть спричинити такі лікарські засоби як: протитуберкульозні препарати, антагоністи фолієвої кислоти, такі як піриметамін, триамтерен, триметоприм.

Пероральні протизаплідні засоби, етанол, сульфасалазин, циклосерин, глютетимід і метотрексат можуть впливати на метаболізм фолату.

Фолієва кислота підвищує метаболізм фенітоїну. Випадки зниження або зміни абсорбції можуть з'явитися при одночасному застосуванні холестираміну і фолієвої кислоти. Тому лікарський засіб необхідно приймати за 1 годину до або через 4-6 годин після прийому холестираміну.

Засвоєння фолієвої кислоти зменшується при одночасному застосуванні з анальгетиками, протисудомними препаратами, антацидами, хлорамфеніколом, неоміцином, поліміксинами, антибіотиками, сульфаніламідами, цитостатиками.

Ацетилсаліцилова кислота може збільшувати елімінацію фолієвої кислоти. Фолати підвищують ефективність літію. Закис азоту може спричинити гострий дефіцит фолієвої кислоти.

Уникати одночасної комбінації з флюороурацилом. Антацидні препарати, що містять алюміній або магній, можуть зменшити поглинання фолієвої кислоти, тому пацієнтам слід рекомендувати приймати антациди через 2 години після застосування фолієвої кислоти. Фолієва кислота може зменшувати всмоктування цинку в кишечнику.

Не можна застосовувати разом з мінеральними кислотами, лужними речовинами, відновниками, оскільки відбувається інактивація фолієвої кислоти.

Особливості щодо застосування

Лікарський засіб призначати з обережністю пацієнтам з анеміями невстановленої етіології, оскільки фолієва кислота може заважати діагностиці злоякісної анемії шляхом поліпшення гематологічних проявів хвороби, дозволяючи при цьому прогресувати неврологічним ускладненням.

Тривалий прийом фолієвої кислоти (особливо у високих дозах) не рекомендується через можливе зниження концентрації в крові ціанокобаламіну (вітаміну В12).

При лікуванні фолієвою кислотою необхідний систематичний контроль за станом крові.

Лікарський засіб містить цукор, що слід враховувати хворим на цукровий діабет і пацієнтам із синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Фолієву кислоту застосовувати у поєднанні з іншими лікарськими засобами: при перніціозній анемії – тільки у комбінації з ціанокобаламіном, оскільки фолієва кислота, стимулюючи гемопоез, не запобігає розвитку неврологічних ускладнень (фунікулярного мієлозу тощо); при спру – у поєднанні з кислотою аскорбіновою, ціанокобаламіном, з проведенням гемотерапії.

У літніх людей перед початком довгострокової терапії необхідно провести тест на абсорбцію кобаламіну.

Цей лікарський засіб не призначений для здорових вагітних жінок, яким можна рекомендувати найнижчі дози, але необхідно призначати вагітним з дефіцитом фолієвої кислоти або жінкам, які мають ризик рецидиву дефектів нервової трубки.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

З лікувальною метою лікарський засіб можна застосовувати за призначенням лікаря, у дозах та тривалістю, зазначених в інструкції.

Дефіцит фолієвої кислоти або порушення метаболізму фолієвої кислоти пов’язують з виникненням вроджених дефектів і деяких дефектів нервової трубки. Втручання у метаболізм фолієвої кислоти або дефіцит фолієвої кислоти внаслідок дії деяких лікарських засобів, наприклад протисудомних, протипухлинних препаратів на ранніх термінах вагітності призводить до вроджених аномалій.

Відсутність вітаміну або його метаболітів може також впливати на виникнення самовільного аборту та затримку внутрішньоутробного розвитку.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Немає даних про негативний вплив фолієвої кислоти на здатність керувати транспортними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Фолієву кислоту приймати внутрішньо після їди.

Дозування та тривалість лікування визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання.

З лікувальною метою лікарський засіб призначати дорослим по 1-2 мг (1-2 таблетки) 1-3 рази на добу. Максимальна добова доза – 5 мг (5 таблеток).

Дітям віком від 3 років, залежно від віку дитини і характеру захворювання, лікарський засіб  призначати по 1 мг (1 таблетка) 1-2 рази на добу. Максимальна добова доза – 2 мг (2 таблетки).

Зазвичай курс лікування становить 20-30 днів.

При макроцитарній анемії лікарський засіб призначати дорослим по 5 мг 2-3 рази на добу протягом 10-15 днів.

Вагітним при зниженому рівні гемоглобіну у І триместрі вагітності фолієву кислоту призначати у дозі 4 мг на добу в комбінації з препаратами заліза протягом 3 місяців. Потім дозу фолієвої кислоти зменшувати до 4 мг 1 раз на тиждень.

Діти. Протипоказане застосування лікарського засобу дітям віком до 3-х років.

Передозування

Передозування фолієвої кислоти може маскувати дефіцит вітаміну В12.

Тривале і значне перевищення рекомендованих доз може спричинити небезпечне накопичення кристалів фолацина, що призводить до інтоксикації організму і посилення побічних ефектів.

Лікування. Відміна лікарського засобу, симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Лікарський засіб переноситься добре.

З боку травного тракту: нудота, блювання, здуття живота, метеоризм, відчуття гіркоти, анорексія.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі висипання на шкірі, еритема, кропив'янка, свербіж і розлади дихання у результаті бронхоспазму, артеріальна гіпотонія, анафілактичні реакції.

З боку центральної нервової системи: пропасниця, розлад нічного сну, судоми.

З боку сечовидільної системи: гіпертрофія епітеліальних клітин у канальцях нирок і порушення їх функцій.

Термін придатності

3 роки. 

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістерах.

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

АТ «КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сайт: www.vitamin.com.ua.

Особливості застосування

Діти
з 3-х років
Водії
дозволено
Вагітні
за призначенням лікаря
Алергіки
з обережністю
Діабетики
з обережністю
Дорослі
дозволено
Годуючі мами
за призначенням лікаря
Приймати
Після їжи

Особливості застосування

Діти
з 3-х років
Водії
дозволено
Вагітні
за призначенням лікаря
Алергіки
з обережністю
Діабетики
з обережністю
Дорослі
дозволено
Годуючі мами
за призначенням лікаря
Приймати
Після їжи

Характеристики

Торгова назва
Форма випуску
таблетки
Дозування
фолієва кислота (вітамін В9): 1 мг
Кількість в упаковці
30 шт
Умови продажу
без рецепта
Реєстрація
UA/6692/01/01 от 21/02/2017 приказ 169(2) от 21/02/2017
Виробник
АТ «КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД».
Форма випуску
таблетки
Діюча речовина
фолієва кислота (вітамін В9)
Країна походження бренду
Україна
Країна виробництва
Україна

Часті питання

Фолієва кислота

Фолієву кислоту рекомендується приймати для лікування та профілактики анемій, які пов'язані з дефіцитом фолієвої кислоти, для профілактики розвитку вроджених патологій плода у жінок, які планують вагітність, при дефіциті, пов'язаному з незбалансованим харчуванням. При поліневритах та полінейропатії, у тому числі й алкогольної етіології. При тривалому лікуванні антагоністами фолієвої кислоти, такими як метотрексат і комбінація препаратів сульфаметоксазол/триметоприм, а також протисудомними препататами фентоїн, примідон і фенобарбітал. Також Фолієва кислота використовується для лікування чоловічого безпліддя у зв'язку зі зниженим сперматогенезом.

Не рекомендується приймати фолієву кислоту при підвищеній чутливості до компонентів препатату, при непереносимості лактози, дефіциті лактази. А також при злоякісних новоутвореннях, злоякісних анеміях, невиліковному дефіциті кобаламіну та дефіциті вітаміну В12.

З лікувальною метою препарат призначається лише дорослим у призначеному дозуванні. Максимальна добова доза становить 5 мг. При тривалому застосуванні Фолієвої кислоти рекомендується додатково приймати вітамін В12. Курс лікування зазвичай становить від 20 до 30 днів. Таких курсів бажано провести 2-3 з перервою на 1 місяць.

Жінкам, які планують вагітність та вагітним з дефіцитом фолієвої кислоти рекомендується застосовувати по 5 мг 1 раз на день протягом 4 тижнів перед настанням вагітності та протягом перших 3 місяців вагітності.

Для профілактики дефіциту фолієвої кислоти, пов'язаного з незбалансованим або недостатнім харчуванням, рекомендується приймати від 2 до 5 мг на добу, залежно від призначеного лікарем дозування. Курс застосування становить 20-30 днів. За місяць курс необхідно повторити.

При мегалобластній анемії приймати по 5 мг фолієвої кислоти на день протягом 4 місяців. Профілактична доза – 2 мг на добу.

Для лікування олігоспермії у чоловіків призначають по 5 мг на добу. Тривалість лікування лікар визначає індивідуально.

Ціна на Фолієва кислота таблетки по 1 мг №30 (10х3) починається від 8.90 грн.
Фолієва кислота таблетки по 1 мг №30 (10х3) є безрецептурним препаратом, та відпускається без рецепту.

Середня ціна по Україні