Хлоргексидин розчин д/зовн. заст. 0.05 % по 200 мл у флак.

Ціни в Україні
від 14.73
до 73.50 грн
в 6362 аптеках

Характеристики

Торгова назва
Діючі речовини
Форма випуску
розчин д/зовн. заст.
Дозування
хлоргексидин: 0,05 %
Об'єм
200 мл
Умови продажу
без рецепта
Реєстрація
UA/14616/01/01 от 27/02/2020 приказ №1352 от 29/07/2022
Виробник
ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».
Всі товари
Форма випуску
розчин
Об'єм
200 мл
Діюча речовина
хлоргексидин
Країна походження бренду
Україна
Показати все

Інструкція для Хлоргексидин розчин д/зовн. заст. 0.05 % по 200 мл у флак.

Склад

діюча речовина: хлоргексидину диглюконат;

100 мл препарату містять розчину хлоргексидину диглюконату 20 % — 0,25 мл;

допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина без запаху.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТХ D08А С02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Хлоргексидину диглюконат є катіонним бігуанідом. Хлоргексидин має аміногрупи клітинних білків. Проникає у внутрішньоклітинні мембрани бактеріальних клітин, осідає на цитоплазмі і змінює функцію мембрани, перешкоджаючи споживанню кисню, що спричиняє зниження рівня аденозинтрифосфату і загибель клітин. Руйнує ДНК і порушує синтез ДНК у мікроорганізмів. Забезпечує тривалу персистентну антимікробну активність, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів як мінімум протягом 6 годин після застосування препарату.

Хлоргексидину диглюконат чинить швидку та виражену дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії (Treponema pallidum, Chlamidia spp., Ureaplasma spp., Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis, Bacteroides fragilis), найпростіші (Trichomonas vaginalis), віруси (Herpes virus). У присутності крові та інших органічних субстанцій антимікробна активність хлоргексидину диглюконату не знижується.

Фармакокінетика.

Через інтактну шкіру не проникає. Практично не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Після випадкового проковтування 300 мг максимальна концентрація досягається через 30 хвилин і становить 0,206 мкг/л. Виводиться здебільшого з каловими масами (90 %), менше 1 % виділяється нирками.

Показання

Профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес).

Дезінфекція гнійних ран, інфікованих опікових поверхонь; лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок у хірургії, акушерстві, гінекології, урології (уретрити, уретропростатити), стоматології (полоскання та зрошування – гінгівіт, стоматит, афти, парадонтит, альвеоліт).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. Схильність до алергічних реакцій та алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри. Не рекомендується застосовувати для обробки кон’юнктиви і промивання порожнин. Також не рекомендується застосовувати на рани з великою поверхнею, при операціях у ділянках центральної нервової системи і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Для уникнення розвитку дерматиту одночасно застосовувати хлоргексидин і препарати йоду не бажано.

Сумісний з препаратами, що містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).

Етанол посилює дію препарату.

Хлоргексидину диглюконат є катіонною речовиною і несумісний з милом та іншими аніонними речовинами (колоїди, гуміарабік, карбоксиметилцелюлоза). У концентрації 0,05 % хлоргексидину диглюконат несумісний з боратами, карбонатами, хлоридами, цитратами, фосфатами, сульфатами, оскільки утворюються важкорозчинні осади.

Особливості щодо застосування

Слід уникати потрапляння препарату всередину рани пацієнтам із відкритою черепно-мозковою травмою, ушкодженням спинного мозку, перфорацією барабанної перетинки. При потраплянні розчину на слизові оболонки ока їх слід швидко та ретельно промити водою.

Потрапляння гіпохлоридних вибілювальних речовин на тканини, що раніше перебували у контакті з препаратами, які містять хлоргексидин, може сприяти появі на них плям коричневого кольору.

Бактерицидна дія препарату посилюється з підвищенням температури. При температурі вище 100 °С препарат частково розкладається.

Препарат практично не абсорбується у шлунку. При випадковому проковтуванні засобу слід промити шлунок, використовуючи сире молоко, сире яйце, желатин. У разі необхідності проводити симптоматичну терапію.

Не розводити жорсткою водою. Можна стерилізувати в автоклаві при температурі 116 °С протягом 30 хв. Не стерилізувати за допомогою іонізуючого випромінювання.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу – це може зашкодити здоров’ю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю препарат застосовувати лише тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини. Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати зовнішньо. При мікротравмах шкіру навколо рани обробляти розчином, після чого на рану накладати серветку, змочену розчином, і фіксувати її пов’язкою або пластирем.

Для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, препарат ефективний, якщо його застосовувати не пізніше ніж через 2 години після статевого акту. Перед застосуванням препарату з метою профілактики венеричних захворювань слід спорожнити сечовий міхур, вимити руки і статеві органи. Після цього струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. Вміст флакона за допомогою насадки ввести у сечовипускальний канал: чоловікам – 2—3 мл, жінкам – 1—2 мл (жінкам у піхву ввести 5—10 мл та затримати на 2—3 хвилини). Обробити розчином шкіру внутрішніх поверхонь стегон, лобка, статевих органів. Після процедури не слід спорожняти сечовий міхур протягом 2 годин.

Комплексне лікування уретритів та уретропростатитів проводити шляхом впорскування в уретру 2—3 мл розчину хлоргексидину диглюконату 1—2 рази на добу, курс лікування – 10 днів. Процедури призначати через день.

Розчин препарату застосовувати у вигляді зрошень, полоскань та аплікацій – 5—10 мл розчину наносити на уражену поверхню шкіри або слизових оболонок з експозицією 1—3 хвилини 2—3 рази на добу (на тампоні або шляхом зрошення).

У період вагітності або годування груддю лікарський засіб застосовувати у звичайних рекомендованих дозах.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Передозування

Випадки передозування при зовнішньому застосуванні невідомі.

Помилкове застосування всередину великої кількості речовини (300 мл хлоргексидину) призводить до летального наслідку з ознаками печінково-ниркової недостатності.

При попаданні всередину препарат практично не абсорбується – слід промити шлунок з використанням молока, желатину або сирого яйця.

У разі необхідності проводиться симптоматична терапія.

Побічні ефекти

В окремих випадках при підвищеній індивідуальній чутливості можливі реакції гіперчутливості, сухість та свербіж шкіри, дерматити, липкість шкіри рук, яка спостерігається протягом 3—5 хвилин, фотосенсибілізація. При лікуванні гінгівітів – забарвлення емалі зубів, відкладення зубного каменя, порушення смаку.

У разі появи будь-яких небажаних явищ слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл у флаконі в пачці або без пачки чи по 200 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Адреса

Україна, 69063, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова,75.

Особливості застосування

Водії
дозволено
Діабетики
дозволено
Алергіки
з обережністю
Дорослі
дозволено
Годуючі мами
з урахуванням співвідношення користь/ризик
Вагітні
з урахуванням співвідношення користь/ризик
Діти
з 12-ти років
Приймати
Немає обмежень

Особливості застосування

Водії
дозволено
Діабетики
дозволено
Алергіки
з обережністю
Дорослі
дозволено
Годуючі мами
з урахуванням співвідношення користь/ризик
Вагітні
з урахуванням співвідношення користь/ризик
Діти
з 12-ти років
Приймати
Немає обмежень

Характеристики

Торгова назва
Діючі речовини
Форма випуску
розчин д/зовн. заст.
Дозування
хлоргексидин: 0,05 %
Об'єм
200 мл
Умови продажу
без рецепта
Реєстрація
UA/14616/01/01 от 27/02/2020 приказ №1352 от 29/07/2022
Виробник
ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».
Всі товари
Форма випуску
розчин
Об'єм
200 мл
Діюча речовина
хлоргексидин
Країна походження бренду
Україна

Часті питання

Хлоргексидин

Хлоргексидин - це лікарський препарат у вигляді розчину хлоргексидину біглюконату, що виявляє антисептичні та дезінфікуючі властивості. Ефективно діє на грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми, в тому числі віруси, бактерії і гриби. Хлоргексидин руйнує клітини мікроорганізмів зсередини, перешкоджаючи їх розмноження, зберігаючи активність при наявності гною, крові та інших органічних речовин.

Після застосування зовнішньо або місцево він не всмоктується в загальний кровотік, не проникає через неушкоджений шкірний покрив. При випадковому проковтуванні, практично не всмоктується з ШКТ і виводиться в більшій частині з калом і зовсім мала кількість нирками.

Застосовується для обробки і дезінфекції різних ран, включаючи глибокі, гнійні, опікові, інфекції шкіри і слизових оболонок, мікротравми шкірного покриву. В якості профілактики венеричних захворювань.

Хлоргексидин є потужним знезаражувальним засобом, діючи на більшість збудників. Але кровоспинним ефектом він не володіє і препаратом вибору для зупинки кровотечі не є.

Для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом: сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес. Для дезінфекції гнійних ран, інфікованих опікових поверхонь, для лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок у хірургії, акушерстві, гінекології, урології: уретрити, уретропростатити, стоматології: полоскання та зрошення – гінгівіт, стоматит, афти, парадонт.

Хлоргексидин протипоказаний при підвищеній чутливості до компонентів препарату, при дерматитах, алергічних процесах та чутливості до окремих речовин у складі. Його не рекомендується використовувати у комбінації з йодом. Не можна обробляти препаратом кон'юнктивіти та промивати порожнини. Також не рекомендується застосовувати на рани з великою поверхнею, при операціях на ділянках центральної нервової системи та слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

При лікуванні хвороби ясен або виконання певних стоматологічних процедур стоматолог може призначити рецептурний ополіскувач антибактеріальної дії, що містить хлоргексидин. Цей ополіскувач допомагає контролювати розмноження та знищити бактерії у ротовій порожнині, що викликають хвороби ясен.

Хлоргексидину диглюконат є катіонним бігуанідом. Хлоргексидин має аміногрупи клітинних білків. Проникає у внутрішньоклітинні мембрани бактеріальних клітин, осідає на цитоплазмі та змінює функцію мембрани, перешкоджаючи споживанню кисню, що спричиняє зниження рівня аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) та загибель клітин. Руйнує ДНК та порушує синтез ДНК у мікроорганізмів. Забезпечує тривалу персистуючу антимікробну активність, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів, як мінімум, протягом 6 годин після застосування препарату.

Хлоргексидин можна обробляти рани і навіть опікові ураження шкіри, оскільки він не містить спирту.

Перед використанням цього препарату слід прополоскати ротову порожнину звичайною водою. Далі необхідно відміряти 15-20 мл лікарського засобу. Полоскати горло потрібно протягом 30-60 секунд, після чого сплюнути рідину, не ковтати.

Ціна на Хлоргексидин розчин д/зовн. заст. 0.05 % по 200 мл у флак. починається від 14.73 грн.
Хлоргексидин розчин д/зовн. заст. 0.05 % по 200 мл у флак. є безрецептурним препаратом, та відпускається без рецепту.

Середня ціна по Україні